PDA

Zobacz pełną wersję : Najpiękniejsze miejsca na Słowacji



echo
04-09-2005, 20:19
Przeczytałem wątek Kroyeny "Najpiękniejsze miejsca w Czechach" i ponieważ bardzo lubię Słowację postanowiłem założyć podobny temat.
Chyba Kroyena nie będzie zły :o :D

Tak więc ja polecam Słowacki Raj. Piekne krajobrazy, szlaki, wodospady, łańcuchy, drabiny, itd -pięknie. Najlepsze trasy wychodzą z Podlesoka np na Klastorisko lub Przełom Hornadu i Biela woda. Nocleg znaleźliśmy w Dedovkach, ale było ciężko (dużo luda było 3 lata temu...)

satina
12-09-2005, 12:43
Właśnie w sobotę wróciłam z tego pięknego zakątka czyli Słowackiego Raju. Tak jak pisał echo jest to miejsce godne polecenia dla ludzi którzy kochają góry, lasy, rzeki itp. czyli ogólnie naturę. My nocleg znaleźliśmy w Hrabusicach (2 km od Podlesoka). W tym czasie miejsc noclegowych było dośc dużo i można było wybierać. Również polecam Przełom Hornadu (pięknie było) Klastorisko no i Sucha biela woda (perełka). Szlak prowadzi po niedużym potoku który wije się wśród bardzo wysokiego wąwozu tworząc piękne zakątki. A biorąc pod uwagę że oprócz potoku chodzi się też po drabinkach, kładkach. tzw "grilach" to wszystko robi przeogromne wrażenie i przeżycia. Malutki potoczek tworzy wspaniałe " Misiowe wodospady". Niestety nie udało nam się przejść trasami gdzie ponoć są "Wielkie wodospady" ale z opowiadań też coś pięknego. Brakło nam czasu bo byliśmy tylko 3 dni. Ale mam nadzieję że tam jeszcze wrócimy (na szlaku postawiłam swojego kijka pod skałą) to uda nam się przejśc te trasy. Wszystkim gorąco polecam ten naprawdę Raj Słowacki.

12-09-2005, 14:34
Na Słowacji, w Tatrach Wysokich, byłam ładnych parę lat temu,
ale do dziś pamiętam wejście, już pod samym prawie szczytem, na Gerlach, była mgła,
co jakiś czas jednak chmury rozrywał wiatr i oczom ukazywał się cudowny spektakl,
ze światłem, cieniem, górami i słońcem w rolach głównych, z planami bliskimi i dalekimi,
gdzie nie wiadomo było, gdzie kończą się góry, a zaczynają chmury.
I ta dzikość, przestrzenie...
Czułam wtedy wielką pokorę dla gór i Matki Natury.

Na spacer polecam też Magistralę Tatrzańską, przechodzi przez cztery doliny:
Siodełko (Hrebienok) - Dolina Małej Zimnej Wody - Dolina Pięciu Stawów Spiskich - Dolina Lodowa - Lodowa Przełęcz

http://www.321gory.pl/opisy/zdjecia/lodowa/7.jpg

http://www.321gory.pl/opisy/zdjecia/lodowa/9.jpg

http://www.321gory.pl/opisy/zdjecia/lodowa/20.jpg

echo
12-09-2005, 21:59
W Tatrach Słowackich polecam też wyjazd (albo wejście jak kto woli, choć nie wiem czy mozna tam wyjść samemu) na Tatrzańską Łomnicę. Wyjazd kolejką tylko w sprzyjająca pogodę (trzeba mieć szczęście), ale jakie widoki. Pięknie.

wcich
22-09-2005, 09:00
A ja gorąco polecam odwiedzenie jaskiń na Słowacji a szczególnie jaskini Domica przy granicy Węgierskiej. Naprawdę niezapomniane wrażenia. Po jej zwiedzeniu ciężko znalźć równie atrakcyjną jaskinię!!!

wcich
22-09-2005, 09:00
A ja gorąco polecam odwiedzenie jaskiń na Słowacji a szczególnie jaskini Domica przy granicy Węgierskiej. Naprawdę niezapomniane wrażenia. Po jej zwiedzeniu ciężko znalźć równie atrakcyjną jaskinię!!!

K74
11-10-2005, 12:23
Słowacki Raj - cudo! A Sucha Bela - najpiękniejszy zakątek jaki odwiedziłam w życiu.

plzws
11-10-2005, 16:31
Od lat bywam na Słowacji.
Polecam Zuberec i okolice - zimą i latem, snowboard czy narty w maju na Zwerowce rewelacja.
Brynczalowa chata w tatrach wysokich.
Bratysława - sama w sobie no i jako miejsce wypadowe na wycieczki do Wiednia i Budapesztu.
Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu zwłaszcza zimą, człowiek siedzi w odkrytym basenie z widokiem na tatry (można połączyc z nartami w Zubercu).

wcich
13-10-2005, 20:05
Słowacki Raj - cudo! A Sucha Bela - najpiękniejszy zakątek jaki odwiedziłam w życiu.
No i przy okazji Klasztorisko "do bólu" :lol: - prawie wszystkie szlaki tam się krzyżują!!!
Slovenski Raj to rzeczywiście fantastyczny zakątek. Pojechałem tam z żoną w podróż poślubną. Pomimo że było to wiele lat temu do tej pory z sentymentem wspominam wyjazd, przeglądając "stare" zdjęcia.
Dla zainteresowanych turystyką górską gorąco polecam również Fatrę a zwłaszcza Terchową i okolice. Terchowa to miejsce skąd pochodził legendarny Janosik. znajduje się tam jego pomnik, a okoliczne górki... no cóż sprawdzcie sami.!!! :P

_Beti_
27-10-2005, 10:48
ja od kilku lat spendzam wakacje na Szirawie jest tam wspaniale rozrywka, woda, hotele, domki, knajpki, baseny, jadłodajnie,wesołe miasteczko, góry jednym słowem wspaniale :)

echo
03-11-2005, 12:50
A jeśli na narty na Słowację (stosunkowo blisko naszej granicy) to gdzie...???
W ubiegłym sezonie bylismy w Oszczadnicy. Było całkiem nieźle, zainwestowali w sprzęt, wyciągi, itd, niestety dość drogo i mnoga luda.

Robh75
04-12-2005, 21:01
Ja dodam wspaniały zamek w Bojnicach. Jest tam też piekne zoo. Warto pojechać na kilka dni z całą rodziną.
Pozdrawiam.

elvis
07-10-2008, 21:00
Może podniosę temat. Szukam czegoś fajnego na Słowacji na Sylwestra 2008. Czym spokojniej tym lepiej. Ze względu na małe dzieci najlepiej jakby wyciąg był na piechotke do kilku minut i nie musi byc jakiś strasznie duży - uczę 5-latka jeździć. Coś np. w stylu Wyżnych Rużbachów (jeśli ktoś tam był).
Chodzi przede wszystkim o lokalizację (miejscowość) bo noclegi to już chyba znajdę.

Żona Adwalka
11-01-2010, 14:36
Co do Słowacji: oczywiście Tatry Wysokie i Zachodnie , Nizkie Tatry i Demianowska Jaskinia Svobody, Słowacki Raj, Mała i Wielka Fatra, wszystkie jaskinie-zwłaszcza te przy granicy z Węgrami. Ogólnie raj dla osób lubiących góry.

madd
23-01-2010, 11:58
Aquapark w Popradzie i Besanovej.Szczegolnie sauny :-))))

Tedii
23-01-2010, 20:48
W Besenowej stare gacie, bo wszystko brązowieje. :wink:
Zimą polecam Chopok dla narciarzy.
Namiastka Alp.

Beauty
31-01-2010, 16:13
Słowację zwiedziłam wzdłuż i wszerz.Oprócz tych miejsc ,które już były wymienione polecam dolinę Vratną.Znakomite wyjście w góry Mała Fatra z miejscowości Stefanowa ,a na" łyżowanie"-ośrodek narciarski Paseky. Wracamy tam wielokrotnie do hotelu Boboty ,pięknie położonego,polecam

Mareczek7
28-02-2010, 11:03
Już kilka razy polecany Słowacki Raj, no i Tatry, dużo większe niż polskie, i mniej turystów :)