PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukryc kabelek



OlaK
05-09-2005, 09:09
Ja z bzdurka - moze podpowiecie jak ukryc zwisajacy z sufitu kabel, do ktorego nie bedziemy przyczepiac lampy ale chcemy zostawic bo moze kiedys w przyszlosci bedzie potrzebne zasilanie pod cos innego (no nie wiem - rzutnik albo cos w tym stylu)? Myslalam o (tak to sie chyba nazywa) gipsowej czy styropianowej "rozetce" ale w marketach budowalnych sa same w stylu rustykalno-palacowym a ja szukam czegos w stylu nowoczesnym.
No i gdzie cos takiego mozna nabyc

Sp5es
05-09-2005, 15:52
Można przymocować kawałek kanału kablowego o przemalowac pod kolor. Może nie mnajelegantsze, napewno najprostsze jak na prowizorkę

Ryszard1
05-09-2005, 19:58
a moze powiesic jakas nierzucajaca sie w oczy lampe,

juliuszj
10-09-2005, 10:18
Zależy od miejsca gdzie go faktycznie masz. Można w tym miejscu np. powiesić kwiat lub coś innego mocowanego standardowo przy suficie. Ewentualnie przed najbliższym malowaniem wykuć otwór - osadzić puszkę - zakryć deklem (po przetarciu gładzią i pomalowaniu może nie być w cale widoczna - warto więć dokładnie wymierzyć jej położenie i zapamiętać). Przy wszelkich pracach - wiercenie otworu lub kucie uwaga na izolacje przewodów. Przy osadzaniu puszki warto pomyśleć także o innych przewodach (rurka PCV lub Peszel) - do projektroa trzeba doprowadzić także sygnał z wizyjny i/lub z komputera.

Juliusz

Magdzia
12-09-2005, 14:04
Jeśli nie nie jest go bardzo dużo i nie jest bardzo gruby - skuć trochę tynku, wcisnąć w dziurę zwinięty kabelek, zagipsować, zamalować, jakoś dyskretnie zaznaczyć to miejsce lub zapamiętać, gdzie jest.