PDA

Zobacz pełną wersję : wyk?adziny dywanowe



adgam
06-12-2002, 12:38
Czy ktoś ma u siebie wykładzinę dywanową? Jakie są dobre? Czy dać sobie spokój i położyć panele?

Jola_
06-12-2002, 16:21
Przez 12 lat miałam wykładzinę dywanową położoną w całym mieszkaniu w bloku (oczywiście oprócz łazienki i kuchni)- kolor trudny do określenia coś pośredniego pomiędzy chabrowym a granatowym czyli ciemny. Byłam z niej bardzo zadowolona a pracy wcale nie więcej niż przy samej klepce. Wykładzina robi ciepełko w domu.
W niedalekiej przyszłości, w sypialniach na poddaszu, też będę miała położoną na panelach wykładzinę dywanową.

kgadzina
07-12-2002, 07:41
Adamg: Wykładzina najlepsza do sypialni ( i ogólnie na poddasze - jeśli takowe jest). Pozostałe przypadki - róznie w zależności od upodobań. Natomiast to która jest dobra, a która nie, zależy m.in. od zasobności portfela (niestety). Sądzę, że najpierw trzeba wybrać kolory, a potem pytać o cechy np. w sieci Komfort. Warto też chyba odwiedzić strony www.

dziuba
09-12-2002, 09:40
Oglądając najnowszy R jak remont gdzie pokazane jest jak układać wykładzinę (przyklejana do podłogi), mam pytanie:

A jak ułożyć i przykleić wykładzinę gdy pod nią będzie dodatkowo warstwa filcu (chyba to jest filc)???

Jola_
13-12-2002, 16:49
Dziuba, nie rozumiem o czym mówisz? Czy filc jest warstwą wykładziny?
My mieliśmy położoną wykładzinę pod listwy, bez uprzedniego przyklejania jej do podłogi. Nie było żadnych problemów.

dziuba
16-12-2002, 08:44
JA to zawsze wymyślę sobie coś dziwnego... :roll:
Chodzi mi o dodatkową warstwę, która wygłusza i zmiękcza podłogę (tak jak mają w USA). O wiele przyjemniej się na takiej podłodze leży plackiem przed tv :wink:

Jola_
17-12-2002, 17:41
Dziuba, kup sobie większe łóżko i nie wymyślaj takich trudnych "sztuczek" podłogowych!
Jeżeli przyciśniesz te wykładziny listwą przypodłogową, to będzie się trzymać bez względu na ilość warstw. A może taniej i wygodniej będzie jeżeli położysz grubszą wykładzinę?

frecio
12-01-2003, 19:02
Jesli chodzi o wykładziny dywanowe to pytajcie o PA czyli poliamid jest to najlepszy materiał jeśli chodzi o runo wykładziny . Wykładzina na filcu jesy OK do mieszkania i kleji sie ja na klej tak samo jak wykładzine na AB szyuczna juta mówiąc prościej Polecam http://www.wykladzina.net znajdziecie tam dużo ja znalazłem. Macie pytania na temay wykładzin walcie coś zawsze poradzę .

spec