PDA

Zobacz pełną wersję : drewniany dekor w gresie



Agnieszka1
06-09-2005, 07:51
czy ktos cos takiego robil? chodzi mi o podloge w holu, chcialabym w srodek gresowej podlogi powciskac drewniane dekory, ale czy to ze soba da sie polaczyc???? jak z fugami?? czy to wogole mozliwe???

Iwonak
06-09-2005, 13:52
czy ktos cos takiego robil? chodzi mi o podloge w holu, chcialabym w srodek gresowej podlogi powciskac drewniane dekory, ale czy to ze soba da sie polaczyc???? jak z fugami?? czy to wogole mozliwe???

Też gdzieś widziałam podobne rozwiązanie na zdjęciu w Muratorze i wygląda rzeczywiście super. A może spróbuj z gresem koloru drewna.

Agnieszka1
06-09-2005, 14:00
czy ktos cos takiego robil? chodzi mi o podloge w holu, chcialabym w srodek gresowej podlogi powciskac drewniane dekory, ale czy to ze soba da sie polaczyc???? jak z fugami?? czy to wogole mozliwe???

Też gdzieś widziałam podobne rozwiązanie na zdjęciu w Muratorze i wygląda rzeczywiście super. A może spróbuj z gresem koloru drewna.

no chyba tak zrobie, bo przy drewnie zamiast spoiny musialabym dac silikon a nie podoba mi sie to. Dam wiec gres koloru desek w salonie. Ten dekor ma nawiazywac do salonu - u mnie z holu po schodkach pomiedzy kolumnami , schodzi sie do salonu - bylby chyba fajny efekt gdyby dekorami w holu bylo drewno , ale chyba nici. Dam gres w kolorze drewna. Szkoda bo myslalam sobie ze dam te drewniane dekory w holu a okragle kolumny od dolu tez wykoncze drewnianym cokolikiem.
Hmmm zrobie to z gresu.

mojave
07-09-2005, 10:41
śmiało możesz zastosowac drewno, to sie normalnie fuguje

Agnieszka1
07-09-2005, 10:59
śmiało możesz zastosowac drewno, to sie normalnie fuguje

watpie

woprz
07-09-2005, 11:48
śmiało możesz zastosowac drewno, to sie normalnie fuguje

nie fuguje się drewna drewnianego (w odróżneiniu od ceramiki w kolorze drwena)

można włożyć drewno midzy kafle i wtedy szczelina dylatacyjna wypełniona jest korkiem (który jest elastyczny i pozwala drewnu pracować)

07-09-2005, 12:12
śmiało możesz zastosowac drewno, to sie normalnie fuguje

nie fuguje się drewna drewnianego (w odróżneiniu od ceramiki w kolorze drwena)

można włożyć drewno midzy kafle i wtedy szczelina dylatacyjna wypełniona jest korkiem (który jest elastyczny i pozwala drewnu pracować)

Ewentualnie fuga silikonowa - ta będzie się trzymała drewna - zwykła czyli cementowa to nawet w wersji elastycznej popęka...

joola
07-09-2005, 17:29
śmiało możesz zastosowac drewno, to sie normalnie fuguje

nie fuguje się drewna drewnianego (w odróżneiniu od ceramiki w kolorze drwena)

można włożyć drewno midzy kafle i wtedy szczelina dylatacyjna wypełniona jest korkiem (który jest elastyczny i pozwala drewnu pracować)
Agnieszka1, woprz ma rację, nie rezygnuj z drewna -tylko zamiast fugi, silikonu czy nawet jakiejś listwy zastosuj korek, który dodatkowo możesz pomalować pod kolor drewna. Ja tak właśnie będę łączyła drewnianą podłogę w salonie z gresową w jadalni i holu. Żadnych progów... :wink: