PDA

Zobacz pełną wersję : kot a ściany



_lilek_
06-09-2005, 08:15
Witam, mam dwa kociaki w domu. Jak to koty - uwielbiają wspinaczki po wszelkich meblach i nie tylko. I tu rodzi się problem, który szczególnie dotyczy przedpokoju. Mam tu małe okno na wysokości wzroku a pod nim grzejnik. Kociaki uwielbiają wskakiwać na nie, niestety przy okazji zostawiają widoczne ślady łapek na ścianie (wiadomo przedpokój - naniesiona ziemia itp). Stąd moje pytanie - co można dać na ściany, by zminimalizować efekt widoczności zabrudzeń? Zaznaczę, że ciemny kolor farby nie wchodzi w grę, zależy nam na "jasnym" przedpokoju. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam!

Anika
06-09-2005, 10:16
Myślę, że po prostu zmywalną farbę 8)

Rbit
06-09-2005, 12:37
Mysle ze problem kociaków w przedpokoju powienien rozwiazac pies w przedpokoju ? ;-)

_lilek_
07-09-2005, 10:04
mh... pies tez jest w planach ;o) tylko sądzę, że wtedy dopiero kociaki dałyby popis. Myślałam już o farbie, ale na mój umysł laika - czy nawet zmywalna nie ma pewnego poziomu "wytrzymałości zmywania"?
Będę próbować metodą prób i błędów, aż znajdę satysfakcjonujące rozwiązanie. pozdrawiam!

Iskra
07-09-2005, 15:06
Radzę Ci, po prostu się przyzwyczaj- dom ze zwierzętami zawsze wygląda jak dom ze zwierzętami- łapki kocie na kremowych ścianach, koce w sierści i ulubione zabawki wszędzie.
Ja uważam, ze grunt to polubić- wygląda ciepło i domowo :D a na walkę z kocim bałaganem idzie mnóstwo cennej energii.
Iskra

tomek1950
08-09-2005, 00:28
Mogę Ci napisać czego nie dawać :wink:
Mam na scianie w przedpokoju naklejony na sciany korek. Do wysokosci do której kocica sięga został zdrapany. Jak radzi Iskra - polubiłem :D
Pies w tym drapaniu nie przeszkadza, :D a nanosi znacznie wiecej piachu i błota.
Albo zwierzęta, albo ...

zezo
25-09-2005, 15:45
a może tak dopasować do wystroju kawałek zabejcowanego drewienka, obwiazać sznurkiem i niech kociaki się wspinają, ja mam tak zrobione w przedpokoju, super sprawa, pazury są ostrzone tylko na tym sznurku, a wspinaczka rewelacyjna,
u mnie ten przyrząd ma wysokość 230 cm, kot uwielbia się tam wdrapywać,