PDA

Zobacz pełną wersję : ELECTROLUX - sprzęt do kuchni: opinie, uwagi, zdjęcia, montaż



baba na budowie
06-09-2005, 10:36
Drodzy doswiadczeni forumowicze. Powiedzcie mi, czy zmywarki tej firmy dobrze się sprawdzają. Chciałam kupić boscha, ale akurat nie mieli wybranego modelu i pan proponuje electroluxa w tej samej cenie. Czy to dobra zmywarka?

mdzalewscy
06-09-2005, 10:47
Bosch, Elektrolux śmiało możesz kupować

res
06-09-2005, 11:51
Od kilku dni mam zmywarkę Electroluxa ESF 6160. Genralnie bardzo jesteśmy zadowoleni, bo zmywa do czysta, ma funkcję 3w1, ma program bio, który oszczędza wodę i energię. Przede wszystkim jest bardzo cicha - mruczy sobie pod blatem.
Ale też jest jedną wątpliwość. Otóż na drzwiach są dwa pojemniki - na detergent i na nabłyszczacz. Tam gdzie detergent, wkłada się tabletkę 3w1. No i po zmywaniu, przykrywka od tego pojemnika zawsze jest otwarta. Czy tak ma być, czy może to strumień wody otwiera plastikową pokrywkę i tabletka wypada? Jak to jest u Was?

Se
07-09-2005, 13:08
napewno to ta sama klasa sprzetu, a rzeklbym nawet ze elektroluxy sa lepsze jakosciowo. mozesz z czystym sumieniem brac elektroluxa :D

L.aura
07-09-2005, 13:18
Ale też jest jedną wątpliwość. Otóż na drzwiach są dwa pojemniki - na detergent i na nabłyszczacz. Tam gdzie detergent, wkłada się tabletkę 3w1. No i po zmywaniu, przykrywka od tego pojemnika zawsze jest otwarta. Czy tak ma być, czy może to strumień wody otwiera plastikową pokrywkę i tabletka wypada? Jak to jest u Was?
nie martw sie. tak dzialaja wszystkie (chyba, ale nie widzialam ktora tak nie ma) - jakos ta tabletka musi sie 'uwolnic' by wyczyscic te gary ;)
wiec jak najbardziej Twoja zmywarka zachowuje sie w porzo :)

res
07-09-2005, 13:22
Dzięki!
A z tymi tabletkami 3w1 to jak rozumiem duża wygoda, a ja zupełnie niepotrzebnie przed pierwszym zmywaniem nasypałem soli do zbiornika, bo teraz tam sobie leży i koroduje dno zmywarki. Chyba muszę włączyć program zmywania z użyciem każdego środka osobno, żeby sól zużyć, a wtedy wrócić do 3w1? Tak głośno myślę...

MaciekW
07-09-2005, 13:26
Czy tak ma być, czy może to strumień wody otwiera plastikową pokrywkę i tabletka wypada? Jak to jest u Was?
Tak właśnie ma być; pokrywka pozostaje zamknięta jedynie przez jakiś czas po włożeniu tabletki.

Mamy od 2000 roku małą ("sześćdziesiątka"?) zmywarkę Elektrolux"a. W zasadzie jesteśmy zadowoleni, ale w porównaniu z innymi elementami wyposażenia kuchni pochodzącymi od tego producenta jest słaba. Zapytasz, jak można porównać elektryczny piekarnik ze zmywarką, czy pochłaniacz z lodówką. Oczywiście nie można, to tylko subiektywne wrażenie, że mogłoby być lepiej. Kuchnia gazowa, piekarnik elektryczny, mniejsza lodówka, pochłaniacz i wreszcie pralka są świetne. A po myciu mamy wrażenie, że mogłoby być lepiej; już raczej postanowione, że do nowego domu kupimy nową i większą (oczywiście tej samej f-my). Ale zmywarka jest klasy C, a pozostałe sprzęty B.

Udanego zakupu. Maciek

Radzę sprawdzić czy oferowany produkt Elektrolux'a jest tej samej klasy co Bosch.
Jakościowo nie mam żadnych zastrzeżeń do żadnego z tych sprzętów; działają bezawaryjnie od lipca 2005.

baba na budowie
07-09-2005, 16:41
Dziekuję bardzo wszytskim za odpowiedzi :) Wszyscy moi znajomi mają zmywarki firmy Bosch i są bardzo zadowoleni. Również moi rodzice od 5 lat takiej właśnie używają. Z czystym sumieniem mogę innym polecić Boscha. Natomiast z Elektroluxem nie mam żadnych doświadczeń.

Tak na wszelki wypadek, jak będziecie chcieli kupić młynek do odpadków Teki z pneumatycznym wyłącznikiem to się zastanówcie. Tego wyłącznika nie jest w stanie włączyć/wyłączyć normalna kobitka. My mamy patent na "skrobkę do ziemniaków".

L.aura
07-09-2005, 18:17
Dzięki! A z tymi tabletkami 3w1 to jak rozumiem duża wygoda, a ja zupełnie niepotrzebnie przed pierwszym zmywaniem nasypałem soli do zbiornika, bo teraz tam sobie leży i koroduje dno zmywarki. Chyba muszę włączyć program zmywania z użyciem każdego środka osobno, żeby sól zużyć, a wtedy wrócić do 3w1? Tak głośno myślę...
wszystko jest OK. Nic Ci nie skoroduje... po prostu nie musisz dodawac nastepnych dawek...ja dosypuje sol (mimo stosowania tabletek kilka w jednym) bo mi zapala sie kontrolka co jakis czas (ze powinnam dosypac) -a nie lubie jak cos na czerwono swieci jak nie powinno.
po kilku (juz chyba 6) latach nic jej nie jest...

Mohag
07-09-2005, 20:20
Przez 14 czy 15 lat mialam Siemens-a, od dwoch lat mam AEG czyli Elektrolux-a i na poczatku bylam zawiedziona. Zmywarka nie myla tak dobrze jak moja stara, gnebilo mnie to dosyc dlugo dopoki sasiad pracujacy w AEG nie wytlumaczyl mi roznicy miedzy sprzetami teraz i kiedys. Kiedys zmywarka nie miala problemu z oszczedzaniem wody, energi itp teraz niestety w 5 litrach wody i programach 30-40 minutowych, nie jest w stanie zrobic cudow :wink: Rekompensuje sie to coraz lepszymi srodkami czyszczacymi i lepsza technologia pracy.
Po dwoch latach, przyzwyczailam sie do niej i zyjemy w zgodzie :wink: Poprostu nauczylam sie uzywac stosownego programu do stosownego mycia.

I jeszcze jedno, uzywajcie zawsze soli..... nie ma znaczenia ze sa to tabletki 3 w 1 czy nie. Tabletki sa produkowane do wszystkich zmywarek, czyli maja jednakowy czas rozpuszczania i uwalniania skladnikow. Ale zmywarki, zalezy od firmy i od klasy maja cykl pracy rozny.
Wszystkie tabletki kombinowane sa poprostu tylko takim bajerem standardowym. Najlepsze wyniki mycia ma normalna praca, czyli proszek, sol, nablyszczacz osobno, bo kazda zmywarka podaje go wteczas kiedy ona go potrzebuje.

Jacekde
10-09-2005, 10:26
Potwierdzam teorię Mohag dotyczacą osobnego dozowania środków. Jeśli nie jest to najlepszy wariant to niech mi ktos wytłumaczy jak w optymalnym momenecie ta sama tabletka może uwalniać nabłyszczcacz przy programie np. 30 minutowym i 90 minutowym. A nabłysczczacz musi być podany przy statnim płukaniu.

Sonika
10-09-2005, 10:36
na temat soli do zmywarek polecam jeszcze ten wątek:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&start=0

xdotka
12-09-2005, 11:09
mam elektroluxa ESL 693 od 5 lat,wcześniej miałam aristona(nie pamiętam symbolu-60tka z zakrytym panelem) i jestem niezadowolona,bo:
-gorzej zmywa-czasem zostają takie wyschnięte paprochy
-mocwanie górnego kosza beznadziejne-ciągle wypada,odpadają rolki i w efekcie przy wyciąganiu wyładowany kosz zostaje w ręku :evil:
-za mały kąt nachylenia kubków w górnym koszu-zostaje "woda" na wgłębieniach dna kubków :-?

Dagne
31-07-2008, 09:56
Mam możliwość zakupienia AGD do kuchni firmy AEG-Electrolux ze znaaaczną zniżką.
Kto użytkuje? Jak się sprawują poszczególne elementy: płyta gazowa, piekarnik, okap i zmywarka??? Nie chodzi mi o konkretny model, bo jeszcze nie wybrałam. Chciałabym tylko wiedzieć czy firma jet godna polecenia i pieniędzy jakie sobie za sprzęt życzą:)

Dożywotnie? Wieloletnie? Czy rozpadają sie jak tylko minie gwarancja?

cieszynianka
31-07-2008, 11:22
Dożywotnich sprzętów chyba nie ma :lol:

W poprzednich wątkach użytkownicy dość dobrze opiniowali sprzęty Elektroluxa. Ja już właśnie zakupiłam lodówkę, zmywarkę, płytę i piekarnik z tej firmy. Mają korzystną cenę w stosunku do konkurentów, biorąc pod uwagę funkcje tych urządzeń.
Zakupy robiłam w sklepach internetowych i sporo mamony w ten sposób zaoszczędziłam :D
Sprzęty stoją na razie w garażu i czekają na zamontowanie :wink:

ambroma
31-07-2008, 11:50
Elektrolux jest wg mnie Ok. Mam lodówkę (5 lat) i pralkę (3 lata ) i zero problemów.
Oczywiście ważna jest dbałość o sprzęty :wink: Polecam.

majcia
31-07-2008, 12:35
Ja mam wszystko aeg elektrolux tzn płyte, zmywarke, lodowke, piekarnik i mikrofale :D Uzytkuje dopiero od 2 miesiecy ale juz wiem ze to byl dobry wybór. Pozdrawiam :D

zetka
31-07-2008, 12:46
Ja mam z tej firmy lodówkę, pralkę i zamrażarkę. Wprawdzie dopiero niecały rok użytkuję ale nie żałowałam ani chwili tego wyboru :D

mikolayi
31-07-2008, 14:44
lodówka elektrolux z jednym agregatem - dobrze chłodzi, cicha w zabudowie nie sprawia problemów, piekarnik - żona bardzo zadowolona, zmywarka - funkcjonalna, troszkę zbyt głośna, przyzwyczaiłem się że nie ma wyświetlacza czasu pozostałego do końca zmywania. Generalnie jestem zadowolony, choć okres eksploatacji nie jest nazbyt długi (pół roku), to jednak intensywny, zwłaszcza zmywarka, praktycznie co drugi dzień

Dagne
31-07-2008, 15:45
Bardzo wam dziękuję za taki odzew! Jesteście rewelacyjni:) Decyzja więc podjęta: AEG-Electrolux!!!!!!!!!!!!

qlpiak
31-07-2008, 16:37
zmywarka - funkcjonalna, troszkę zbyt głośna
A pamietasz, ile ma db w specyfikacji? Bo ja wlasnie zastanawiam sie nad AEG Favorite Salience i zastanawiam sie, czy opis 42 db jest miarodajny.

cieszynianka
31-07-2008, 17:21
lodówka elektrolux z jednym agregatem - dobrze chłodzi, cicha w zabudowie nie sprawia problemów, piekarnik - żona bardzo zadowolona, zmywarka - funkcjonalna, troszkę zbyt głośna, przyzwyczaiłem się że nie ma wyświetlacza czasu pozostałego do końca zmywania. Generalnie jestem zadowolony, choć okres eksploatacji nie jest nazbyt długi (pół roku), to jednak intensywny, zwłaszcza zmywarka, praktycznie co drugi dzień

Elektrolux ma też ciche zmywarki :
http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10090&QPProducts=10085,10093,10086,10095,10090,10091,100 94,10089,10092,10087,10088,10096,10099,10098,10097 - 43 decybele
to chyba nie tak dużo :wink:

małaMI
31-07-2008, 17:47
ja zdecydowałam się na zmywarkę electroluxu. na razie jeszcze jest w garażu :)

emil_d
31-07-2008, 20:56
ja zdecydowałam się na zmywarkę electroluxu. na razie jeszcze jest w garażu :)

Ja też kiedyś miałem elektrolux - niestety po trzech latach się zepsuł sterownik i koszt naprawy przewyższał koszt zakupu średniej klasy Boscha. Względy ekonomiczne wzięły górę. Specjalista powiedział, że wiele sprzętów naprawiał, ale pierwszy raz w życiu zdarzyło mu się zobaczyć zepsute sterowanie w elektroluxie :).
Oprócz zmywarki miałem jeszcze lodówkę i dwie pralki - sprzęt porządny - obydwie pralki działają (jedna od 14 lat, druga od 3 lat), lodówka została w starym mieszkaniu i mam nadzieję, że dobrze służy (jedyny mankament lodówki to czasami dźwięki bulgotania, ale to podobno normalne przy dużych lodówkach).

mikolayi
01-08-2008, 08:47
zmywarka - funkcjonalna, troszkę zbyt głośna
A pamietasz, ile ma db w specyfikacji? Bo ja wlasnie zastanawiam sie nad AEG Favorite Salience i zastanawiam sie, czy opis 42 db jest miarodajny.

o ile dobrze pamiętam to ma 46 albo 47 dB, ale w naszym wypadku to i tak nie przeszkadza :)

emild
01-08-2008, 08:50
czy Electrolux ma jakąś wlasną nazwę dla termoobiegu w piekarnikach? na ich stronie nie widzę takiego określenia.

Dagne
01-08-2008, 09:06
Popatrz na stronie EURO RTV, oni mają tam opisane dokładnie wszelkie funkcje każdego piekarnika. Większość Electroluxów ma termoobieg, chociaż nie wiem jak to jest z tymi o najniższych cenach bo one są dość mocno zubożone.

emild
01-08-2008, 09:30
Popatrz na stronie EURO RTV, oni mają tam opisane dokładnie wszelkie funkcje każdego piekarnika.
heh na ich stronie ten (eob33100x) piekarnik ma termoobieg, na stronie sklepu, w którym planuję zakup napisane jest, że nie ma*. Na stornie elektrolux'a nie ma o tym w ogóle mowy :roll:

* wymieniona jest funkcja:" Wentylator + grzejnik górny + grzejnik dolny" - czy to w sumie nie na to samo wychodzi?

Dagne
01-08-2008, 09:58
Wentylator i termoobieg to raczej nie to samo, bo często jest w piekarniku termoobieg jako "tak", a wentylator jest opisany jako "nie":) Tak jak pisałam wcześniej, wejdź na stronę EURO, tam jest dokładny opis. http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-electrolux-eob-33100-x.bhtml Wyraźnie w tym modelu termoobieg jest:)

markoto
01-08-2008, 10:02
Termooibieg moze byc na 2 sposoby, grzalka jest na wentylatorze albo grzalka jest gora i dol i dodatkowo wentylator ktory to powietrze kreci :) Wg mnie lepsza jest wersja 2.
W pierwszej najblizej wentylatora lubi sie przypiekac w drugiej mozna przykryc blacha przypiekajaca grzalke.

emild
01-08-2008, 10:03
Wentylator i termoobieg to raczej nie to samo, bo często jest w piekarniku termoobieg jako "tak", a wentylator jest opisany jako "nie":) Tak jak pisałam wcześniej, wejdź na stronę EURO, tam jest dokładny opis. http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-electrolux-eob-33100-x.bhtml Wyraźnie w tym modelu termoobieg jest:)
dziękuje, to uspokaja, ale na infolinii elektroluxa nie mają w swoich materiałach nic o termoobiegu w tym modelu. I bądź tu mądry.
znalazłem def.termoobiegu na stronie RTV AGD:
"Termoobieg
Specjalny wentylator, który w połączeniu z tylną grzałką powoduje ruch gorącego powietrza w piekarniku. Dzięki temu w każdym miejscu piekarnika temperatura jest taka sama i potrawy można przyrządzać na kilku poziomach równocześnie. Użycie termoobiegu sprawia, że potrawy można piec krócej oraz w niższych temperaturach, co obniża koszty eksploatacji o około 10%. "

asiulka
01-08-2008, 10:53
strona eletroluxa jest fatalna, nic konkretnego nie można tam wyczytać, sama papka typu-nowoczesny piekarnik spełniajacy wymagania każdej rodziny etc. :roll:

Dagne
01-08-2008, 11:52
No niestety, zawsze najlepsze informacje można uzyskać od sprzedawców w dużych sklepach, ale żeby na infolinii Electroluxa nie wiedzieli czy piekarnik ma tak podstawową opcję jak termoobieg to naprawde szczyt.

No u nas decyzja podjęta:

Piekarnik AEG Electrolux COMPETENCE B 9971-5-M
Okap Electrolux 9620X
Płyta gazowa Electrolux EHT6435K
Zmywarka Electrolux ESI68050X

Zobaczymy:)

emild
01-08-2008, 12:06
No u nas decyzja podjęta:
Płyta gazowa Electrolux EHT6435K

też myślę nad tą płytą. Mam tylko obawy, że tak umiejscowione pokrętła: można uszkodzić przez nieuwagę manewrując garnkiem czy patelnią, że mogą się nagrzewać od palników(sa dosyć blisko).

glowac
01-08-2008, 12:10
Tak samo jak poprzednicy polecamy sprzęty Elektroluxa - świadomie do mieszkania kupowaliśmy sprzęt tej firmy - do domu pewnie też będziemy szukać AGD Elektroluxa :D

Dagne
01-08-2008, 12:10
No mnie właśnie zastanawiają te płyty z układem palników "w rąb", bo wtedy z kolei jeden palnik wypada między pokrętłami i się boję rozgrzewania od ognia i poparzenia o garnek przy próbie wyłączenia gazu. Tutaj mam nadzieję, ze ta odległość będzie w miarę bezpieczna.

asiulka
29-08-2008, 09:51
pomóżcie proszę wybrać piekarnik:

samsung http://www.2w1.pl/product_info.php/products_id/7149

sporo funkcji pieczenia w tym 2 termoobiegi,czyszczenie katalityczne,pojemność 65l,brak prawdopodobnie zabezpieczenia przed dziecmi i chłodnej obudowy(przynajmniej nic o tym nie wspominają), za to ładniejszy dizajn

electrolux http://www.neo24.pl/index.php?target=products&&product_id=50074

z funkcji dodatkowo termosonda,ale 1 termoobieg,pojemność mniejsza 51l,też kataliza, dodatkowo chłodzenie obudowy

no i mam zagwostkę

:-?

cieszynianka
29-08-2008, 18:30
Musisz wybrać sama, bo to piekarnik, którym Ty będziesz się posługiwać. :D
Ja mam akurat Elektroluxa (na razie stoi w garażu :lol: ), funkcje takie same jak w Towim, ale bez katalizy.
Mam nadzieję, że będę zadowolona :wink:

Dagne
29-08-2008, 19:18
Ja zamawiam wszystko Electroluxa ( i AEG, ale to to samo). Założyłam nawet wcześniej wątek, jak poszukasz to znajdziesz, z zapytaniem o tą firmę. Wszyscy ją bardzo bardzo chwalili, więc zdecydowałam się na ich sprzęty.

cieszynianka
29-08-2008, 19:21
Ja, oprócz okapu, który jest z Teki, wszystko pozostałe mam z Elektroluxa właśnie :wink:

asiulka
30-08-2008, 11:09
Musisz wybrać sama, bo to piekarnik, którym Ty będziesz się posługiwać. :D


co do tego nie mam wątpliwości:),przed podjęciem decyzji liczę na podszepty osób, które użytkują te same lub zbliżone modele

asiulka
30-08-2008, 11:23
TERMOSONDA- chętnie skorzystam z opinii osób które mają piekarnik z taka funkcją, dodatkowy gadżet czy pożyteczna funkcja?
czy w electroluxach jest to dobrze, praktycznie rozwiazane?

kachna28
30-08-2008, 13:11
asiulko -ja się "przymierzam" do Electrolux-a ale takiego:
http://www.agdexpert.pl/piekarniki-bez-sterowania-do-plyt/electrolux-eob-68000x
lub tego (jakby była kaska większa :roll: ) -ten ma pyrolizę:
http://www.agdexpert.pl/piekarniki-bez-sterowania-do-plyt/electrolux-eoc-68000-x
Moim zdaniem mają wszystko co trzeba, a nawet więcej :wink: i Lux wyglądają. Zero pokręteł tylko fajny nowoczesny design.

Dagne
30-08-2008, 16:37
Moja przyjaciółka, która jest dietetykiem, stwierdziła, że termosonda to rewelacja, bo możesz sprawdzić np. wieprzowinę, czy osiągnęła już w środku jakąś tam temperaturę (już nie pamiętam jaką) przy której mięso juz jest bezpieczne do spożycia. W ten sposób można zrobić soczystą pieczeń, nie wysuszoną a mimo to zdrową.

Trociu
01-09-2008, 09:29
Moja przyjaciółka, która jest dietetykiem, stwierdziła, że termosonda to rewelacja, bo możesz sprawdzić np. wieprzowinę, czy osiągnęła już w środku jakąś tam temperaturę (już nie pamiętam jaką) przy której mięso juz jest bezpieczne do spożycia. W ten sposób można zrobić soczystą pieczeń, nie wysuszoną a mimo to zdrową.
Nie wiem, czy dla mnie byłaby to jedyna wyrocznia czy kupować ten a nie inny piekarnik. Tego typu urządzenie można już kupić za 20zł - wczoraj akurat moi rodzice kupili takie coś.

Dagne
01-09-2008, 10:34
Zaufaj mi, że nie jest to powód do kupowania piekarnika. Pytanie było o użyteczność samej termosondy, więc odpowiadam, że moim zdaniem jest bardzo użyteczna. Jeśli jest w opcjach piekarnika o tylko in plus.

Piekarnik musi przede wszystkim dobrze piec, mieć możliwie jak najwięcej kombinacji sposobów pieczenia i zimną szybę, przynajmniej u mnie, gdzie słupek z piekarnikiem będzie w przejściu i łatwo można by sobie zrobić krzywdę.

Piekarnik, który ja wybrałam ma też np. katalizator zapachów, to ważne gdy ma się słupek prawie w salonie.

Trzeba zrobić listę priorytetów, tego co dla Ciebie najważniejsze w piekarniku, bo inaczej można wydać dużo pieniędzy. Każda dodatkowa funkcja wydaje się niezbędna:) A tak naprawdę to tylko bajer.

uzytkownik73467
11-10-2008, 00:18
Chciał bym poruszyć temat arogancji niektórych wielkich producentów tak pewnych swej pozycji na rynku, że klienta traktują jak psa (gdy już zainkasują pieniądze oczywiście).

Miesiąc temu po 6ciu latach używania wysiadł mi Electrolux ER8662B i jest już złomem do wyrzucenia gdyż serwisant (serwis autoryzowany Electrolux), na który trzeba było czekać 2 tygodnie przyszedł, w 2 minuty obejrzał lodówkę i postawił diagnozę, że nie da się naprawić za co policzył cenę 70 zł, której nie chciałem zapłacić ale oznajmiono mi że niezapłacenie (w uproszczeniu) uruchamia procedurę ściągania wierzytelności. Niezły zrobek tak pochodzić po domach i mieć co pół godziny 70 zł nie robiąc nic, chyba że wymianę żarówki :)
Dzwoniąc do kierownika działu reklamacji serwisów tej firmy dowiedziałem się tylko "przyjechali, trzeba płacić" (podniesionym tonem). Skarga do centrali Electrolux Polska - wypełniłem formularz, opisałem problem (oczywiście zebrali dane personalne, telefon, email) - bez żadnej odpowiedzi. Zaznaczam, że za dojazd napisano 14 zł. 58 za naprawę. Napisano tam też że sprzęt naprawiono! Jeśli ktoś podobnie jak ja czuje się wykolegowany przez tą firmę, proszę o maila na adres [email protected]. Może coś z tym zrobimy?
Dla porównania powiem, że mam (na szczęście) starą Silesię z 1977 roku a więc 31 lat i ta dalej chodzi a nie była nigdy serwisowana! Jest to też chłodziarko-zamrażarka tyle że jednodrzwiowa. Jak się nastawi chłodzenie na max to nawet częśc chłodziarkowa zamraża na kość!
Dodam jeszcze że na pytanie o przyczynę awarii usłyszałem, że jest to wada fabryczna. Mimo to firma nie poczuwa się do pomocy.

beton44
11-10-2008, 06:34
ja może na temat techniczny nie prawnoobyczajowy:

dzisiejsze lodówki /pomijając już dzisiejszą planowo zakładaną bylejakość produkcji/
są ofiarą :-?
http://forum.muratordom.pl/ekologiczne-projekt-dom-zycie,f129.htm

tak tej nieszczęsnej "ekologii"

która to "ekologia" akurat w przypadku lodówki

tworu nieskomplikowanego specjalnie

ALE /!/ zaprojektowanego w wersji ostatecznej i powiedzmy "doskonałej" kilkadziesiąt lat temu - jak Twoja Silesia

na siłę wypchnęła z mechanizmu lodówki gaz "freon" jakoby powiększający
po opuszczeniu rurek w lodówce jakoby powiększającą się "dziurę ozonową"

producenci lodówek co mieli robić - żebyś mógł sobie kupić nową lodówkę
coś musieli do niej wepchać i to szybko - wepchnęli gaz butan /tak coś ma on wspólnego z gazem z butli do spalania w kuchenkach/ - on działa /tzn lodówka chłodzi/ lecz
zdecydowanie obniżyła się żywotność lodówki /rurki, luty itp puszczają/

oczywiście można to naprawić ale jak stwierdził serwisant zapewne
niewiele drożej kupić nową lodówkę... :(

ja14
11-10-2008, 08:04
Zamiast płacić za ten lipny rachunek trzeba było poszczuć serwisanta psem.
Procedura ściągania wierzytelności - dobre sobie. :lol:
Bez żadnych kwitów to sprawa w sądzie ciągnąca się 3 lata. Ciekawe czy by ją założyli dla 70 zł - zwłaszcza, że szanse na wygraną znikome.
Jak zapłaciłeś to już możesz sobie tylko "popluć w brodę" :wink:

uzytkownik73467
11-10-2008, 15:21
Ta lodówka to "nie byle co". 2 tys. kosztowała. Wyrzucone w błoto z perspektywy czasu. Nie wie ktoś gdzie zatem można kupić UCZCIWĄ lodówkę z freonem zamiast jakiegoś tam LAJTA w rurach? No i nie Electrolux bo na tą nazwę już mi się wnętrzności przewracają.

beton44
11-10-2008, 17:55
Ta lodówka to "nie byle co". 2 tys. kosztowała. Wyrzucone w błoto z perspektywy czasu. Nie wie ktoś UC gdzie zatem można kupićZCIWĄ lodówkę z freonem zamiast jakiegoś tam LAJTA w rurach? No i nie Electrolux bo na tą nazwę już mi się wnętrzności przewracają.

kupić nowej to nie można

można znaleźć na śmietniku czasem itp...

Atomic
12-10-2008, 14:26
.Nie wie ktoś gdzie zatem można kupić UCZCIWĄ lodówkę z freonem...
Z freonem to już raczej nie kupisz (nowej), bo już od dawna nie stosuje sie freonu.
Jak chcesz kupić coś porządnego, to zastanów sie nad Liebherr

12-10-2008, 15:49
...Jak chcesz kupić coś porządnego, to zastanów sie nad Liebherr
Atomic, masz jakies zdanie o lodówkach Hanseatic ?

Atomic
12-10-2008, 17:05
Atomic, masz jakies zdanie o lodówkach Hanseatic ?
Niestety nie wiele wiem o współczesnych lodówkach. W czasach kiedy serwisowałem sprzęt AGD nie było tak wielkiego wyboru, a i technologia poszła do przodu. Liebherr'a znam bo to stara dobra firma. Mam natomiast jeszcze kontakt z serwisami i wszyscy mówią jedno:
Technologicznie i jakościowo wszystkie firmy są na podobnym poziomie, tylko nieliczna grupa producentów wybiega nieco ponad standart.

12-10-2008, 19:29
... nieliczna grupa producentów wybiega nieco ponad standart.

dzięki

cieszynianka
12-10-2008, 21:45
:o
A ja mam kupionego Elektroluxa :-?

pierwek
13-10-2008, 13:00
i co? martwi Cię to? coś nie działa? ja mam lodówko-zamrażarkę elektroluxa i kolejną też kupię właśnie z tej firmy - nie przejmuj się wszystkim co ktoś napisze. może to konkurencja robi tu czarny PR...

Regut1
13-10-2008, 13:36
Mam chłodziarko-zamrażarke "Roberta Bosha". Sądząc po wygladzie to 100% kopia Elektroluxa albo odwrotnie. Podobnie jest z nowszymi modelami, które też w obu markach są identyczne. Po 5 latach od dnia zakupu lodówka zaczeła rdzewieć na drzwiach chłodzarki i pod lakierem pojawiły się purchle. ogólnie jestem bardzo zawiedziony. Tym bardziej ze dawny radziecki "Mińsk" przetrwał na placu boju przez 25 lat bez naprawy. Dopiero postęp technologiczny go wykończył. Lodówki marki BOSH to badziew.

pierwek
13-10-2008, 16:27
ja mam elektroluxa ponad 8 lat (lodówka z zamrażalnikiem wewnątrz) - tak cichej lodówki wcześniej nie widziałem - nie słychać wcale kiedy pracuje - jedyny jej mankament to to że pękło mi plastikowe mocowanie przy jednej szklanej półeczce po postawieniu na niej garnka pełnego zupy - to jest jedyna "awaria" przez 8lat pracy non stop. innych rzucających się w oczy oznak zużycia nie widać - i na pewno nie widać żadnej rdzy...

grave
13-10-2008, 21:27
ja mam juz prawie 5 lat i póki co chwalę sobie... co prawda troche mrozi za bardzo.

uzytkownik73467
23-10-2008, 22:17
He he, ja konkurencją? (ktoś napisał wyżej) Ja z branży softwareowej - nieprędko będę pisał dla lodówek :)
Jestem wściekły na tą firmę bo sprzedali mi złom (wyszło po 6 latach) i teraz umywają ręce skubiąc jeszcze trochę grosza przy okazji (serwis, który nie umie lub nie chce nic zrobić ale kasę wymusza). Jeszcze 1/2 roku wstecz też byłem zadowolony i życzę Wam by wasze chodziły. Jednak arogancja przedstawicieli tej firmy każe mi przesiąść się na co innego. Oczywiście zdarzały mi się awarie po gwarancji innych sprzętów ale zawsze ktoś coś poradził, podał telefon do kogoś kompetentnego (naprawa) lub zaproponował zakup nowego sprzętu po atrakcyjnej cenie. A tu mówią mi że to mój problem i koniec.

uzytkownik73467
23-10-2008, 22:22
Piewek napisał, że ma od 8 lat. Ja mam od 1977 r. polską Silesię (pisałem już wyżej) i nie było z nią problemu - nigdy! Mrozi w piwnicy jak złoto. To jest lodówka z mini zamrażarką w środku (typowa w tamtych czasach). Ale jak ją rozkręcę na prawie cały zycher to nawet część lodówkowa mrozi na kość (zamraża).

Rav
24-10-2008, 10:46
Piewek napisał, że ma od 8 lat. Ja mam od 1977 r. polską Silesię (pisałem już wyżej) i nie było z nią problemu - nigdy! Mrozi w piwnicy jak złoto. To jest lodówka z mini zamrażarką w środku (typowa w tamtych czasach). Ale jak ją rozkręcę na prawie cały zycher to nawet część lodówkowa mrozi na kość (zamraża).

To, że dany model tej firmy się zepsuł to jeszcze nic nie znaczy. Akurat miałeś pecha i tyle.
Ja też miałem przez 8 lat Elektroluxa. Też dobry model. Byliśmy bardzo zadowoleni. Działa bez żadnych problemów do tej pory u teściowej...
Teraz mamy od 1,5 roku Boscha. Jeden z wyższych modeli. Też dobry, ale głośny. Z 4 razy głośniejszy niż ten Elektrolux. Mimo, że w instrukcji było napisane, że super-ultra-silence... :roll: :evil:

lelumpolelum
05-12-2008, 22:04
wiem,wiem... że o pralkach było juz nie raz, ale mam prośbę, może ktoś ma i podzieli się swoimi uwagami na temat pralki electroluxa model EWF 10040,warto kupić?

uzytkownik73467
10-02-2009, 17:26
Fart czy niefart to inna sprawa. Ale chodzi o podejście pracowników Elecroluxa: mają cię w dupie i CHCĄ TYLKO KASĘ. Da się to odczuć. Mam porównanie w innych branżach: gdy nawaliła mi droga mysz Logitech, stawali na głowie żeby mi to załatwić, poruszyli niebo i Ziemię i załatwili mi sprawną mysz. Samsung gdy wysiadł monitor (19'' szklany - po 2ch latach) załatwił mi nowy a gdy i ten wysiadł (po kolejnych 3ch latach) zamienił mi (za moją zgodą) na nowiutki LCD 22'' (dali mi wybór w pewnych granicach). Owszem, to było jeszcze na gwarancji (monitor - ostatni tydzień) ale dało się odczuć, że naprawdę chcą cię zadowolić. Natomiast ten Electrolux - jak już napisałem - Sodoma i Gomora.
Potrafią wywiesić gigantyczną szmatę z fotką swojej pralki na obskurnym Dworcu Zachodnim w Warszawie zakrywając szpetotę jego biurowca i tyle. Liczą na ludzkie niewnikanie w szczegóły. W ogóle to precz z takimi firmami. Dla mnie ta firma odtą istnieje tylko po to żeby ją omijać szerokim łukiem i ostrzegać innych. Z mojej (licznej) rodziny nikt nie kupi tego szajsu. Znajomych też ostrzegłem.
A mogło być tak pięknie :)
Jestem pewien że gdybym zdołał się skontaktować z jakimś zachodnim (nadrzędnym wobec polskiego) oddzialem tej firmy, coś bym załtwił. Ale niestety nie znalazłem żadnych namiarów. Pal licho. Wygląda na to że nie są zależni albo po prostu trudny jest kontakt. Nieważne. Machnąłem ręką. W każdym razie nie pracują w polskim oddziale profesjonaliści bo ci inaczej rozmawiają i nawet jak nie załatwisz pomyślnie to przynajmniej nie pozostawią cię w gniewie, potrafią ci wytłumaczyć co i dlaczego. A ci tutaj, jak pisałem wyżej, przyszli, nic nie zrobili, zainkasowali pieniądze i poszli. A w dyrekcji rozmawiają z tobą i między wierszami słyszysz tylko "spieprzaj już bo nie mam czasu, to twój problem a nie mój".

Pozdrawiam

alfa003
15-02-2009, 08:24
Tez zastanawiam sie nad sprzetem AEG. Macie moze fotki piekarnika i mikrofali zabudowanych w slupku?? Jakos srednio widze jeden pod drugim ze wzgledu na rozne szyby- w piekarniku z obudowa inox, a w mikrofali panoramiczna..... :roll:

Edybre
15-02-2009, 08:43
Ja nie mam AEG Electrolux ale mam Electrolux ( a to chyba to samo):D :
piekarnik Electrolux 65100 X
zmywarka Electrolux 66010
płyta ceramiczna Electrolux EHS 60210P

Użytkuję dopiero miesiąc a już jestem bardzo zadowolona - piekarnik rewelacyjnie piecze: wczoraj np. bułeczki, pięknie zrumienione z termoobiegiem właśnie.
Zmywarka ładnie wszystko domywa, naczynia są suchutkie. Zauważyłam, że lepszy efekt jest przy proszku a nie tabletkach więc przeszłam na proszek. Z płytą też nie ma problemów, choć bałam się czy się przestawię z gazu - płyta ma 10-cio stopniową regulację mocy i nawet szybko reaguje więc jeszcze nic mi nie wykipiało :D Jestem zadowolona i polecam. Też kupowałm w necie i sporo zaoszczędziłam, np na samej tylko płycie ok 500 zł :o

anetik
18-02-2009, 18:45
hm jakby ktos był zaintersowany to ja mam takowe sprzęta *piekarnik eletryczny i płyta i okap* na zbyciu, nowe i nieuzywane, wiecej info na priv

uzytkownik73467
23-02-2009, 22:20
Czasem i Syrena a nawet Zaporożec jeździł po drodze i się nie rozkręcił :)
PR raczej pisałby gładkie peany na cześć swojego towaru.

Życzę by Ci się nie przytkał Elecro(tfu)lux jak mnie. :)


i co? martwi Cię to? coś nie działa? ja mam lodówko-zamrażarkę elektroluxa i kolejną też kupię właśnie z tej firmy - nie przejmuj się wszystkim co ktoś napisze. może to konkurencja robi tu czarny PR...

kalpataru
30-07-2010, 13:04
Witam!
Mam problem z tym piekarnikiem. Wczoraj zdjęłam folię ochronną z tego urządzenia a dokładnie z dolnej części - tej srebrnej :
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1483836 i teraz wygląda to OKROPNIE :( :( Niestety nie dysponuje zdjęciami, ale ta dolna listwa jest teraz taka chropowata, matowa a gdzieniegdzie błyszcząca :( :( Tragedia!! Nie wiem: może to jakiś klej został czy co?? Macie jakieś pomysły czym to zmyć? Boję się to ruszyć, by jeszcze gorzej nie wyglądało. Czy ktoś, kto ma ten model miał ten problem?? Zdejmowaliście tą folię bez problemu?? Jestem totalnie załamana...Kuchnia zupełnie nowa a tu takie coś ...:( Pisałam do electroluxa ale pani napisała, że MOŻE rozpuszczalnik pomoże..ale takie może to mnie nie przekonuje..
Liczę na Waszą pomoc!!

tommiyacht
25-10-2011, 12:19
Zmywarka ma nieco ponad rok, w pewnym momencie zaczęła się lać woda z lewej strony spod drzwi. Sięgnąłem tam ręką i wyczułem jakiś taki materiał, myślałem że to ścierka jakimś cudem była cały czas miedzy uszczelką a drzwiami, a okazało się ze w ręku miałem kawałek wyrwanego tego materiału izolacyjnego, mokrego. co robić !!!

michalp
06-06-2012, 21:11
Witajcie,

Jestem zainteresowany modelem: ESL 67040r lub ESL 67070r. Pierwszy tańszy, a z różnic z m.in. to, że kolor panelu jest szary. Z kolei w drugim modeli kolor jest określony jako stal nierdzewna. Nie mam jak tego teraz sprawdzić, ale może ktoś się orientuje, czy w pierwszym modeli panel jest plastikowy, a w drugim stalowy? I czy plastikowy jest gorszy?

Michał

popey111
10-06-2012, 17:00
Witajcie,

Jestem zainteresowany modelem: ESL 67040r lub ESL 67070r. Pierwszy tańszy, a z różnic z m.in. to, że kolor panelu jest szary. Z kolei w drugim modeli kolor jest określony jako stal nierdzewna. Nie mam jak tego teraz sprawdzić, ale może ktoś się orientuje, czy w pierwszym modeli panel jest plastikowy, a w drugim stalowy? I czy plastikowy jest gorszy?

Michał Jest dokładnie tak jak pizesz czyli ta tańsza ma panel plastikowy a droższa stalowy. Jak dla mnie to stalowy lepiej wygląda i tyle :)

mortor
12-06-2012, 13:37
Pytanie jaka różnica w cenie, jeśli nie porażająca to lepiej wziąć droższy model.

mapan
01-10-2012, 07:25
Witajcie,
Dawno nie udzielałem się na forum. Chyba większość z nas po amoku związanym z wykańczaniem domu i podejmowaniem trudnych decyzji popada w stan apatii i rozkoszowania się osiągniętym błogostanem. Jednak błogostan nie trwa długo :). Nieszczęścia chodzą niestety parami, a u mnie nawet czwórkami. W przeciągu jednego tygodnia:
- padł komputer
- sterownik pieca odmówił posłuszeństwa
- na dachu ceramiczny kominek wentylacyjny Roben zaczął się rozlatywać (dopiero teraz zauważyłem skutki mrozów)
- na uszczelce naszej lodówki Electrolux ERB40233W zauważyłem podłużne pęknięcie.
Komputer postawiono w serwisie na nogi w ciągu jednego dnia (wymieniono wadliwą kartę, gratisowo odkurzono kompa, zaktualizowano soft, przeproszono za niedogodności). Sterownik wymagał zerknięcia znajomego elektronika i już działa jak należy. Zgłoszenie kominka, który zaczął się łuszczyć i rozpadać po 5 latach, wymagał 2 tygodni na ściągnięcie z magazynów (ten typ dachówki już nie jest produkowany) i sprawa profesjonalnie załatwiona. Zadowolony z postępów w walce z przeciwnościami losu niecierpliwie oczekiwałem na mail z serwisu Electroluxa. Doczekałem się jedynie telefonu z informacją, że moja reklamacja została odrzucona. Odmówiono także przesłania mi wyjaśnień na piśmie. W tym celu musiałem kontaktować się z warszawska centralą. Miałem nadzieję, że doszło do nieporozumienia. Właśnie otrzymałem jednak potwierdzenie moich obaw. Właśnie firma Electrolux autorytatywnie stwierdziła, iż pęknięcie uszczelki jest uszkodzeniem mechanicznym i nie jest objęte gwarancją.
Poniżej widok uszczelki :)
Powiedzcie, czy macie podobne doświadczenia z produktami Electroluxa? Jak do tej pory byłem z nich zadowolony (stara lodówka chodzi bez problemu od 13 lat, podobnie odkurzacze jak i odkurzacz centralny z jednostka Electroluxa). Czy to wina produktów, czy serwisu, który jeszcze nie do końca zrozumiał prawa rynku? Na pewno niezwłocznie poinformuje Was, czy faktycznie jest to błąd serwisu w interpretacji zdjęć, czy też świadome działanie firmy Electrolux.
pozdrawiam
mapan
PS: Gwoli sprawiedliwości musze dodać, że w ramach bezpłatnej gwarancji zaproponowano mi zakup uszczelki w wyjątkowej promocji za 97 zł + koszt robocizny i dojazdu :). W sumie wyjdzie ze 200 zł.

trabi-wrc
01-10-2012, 07:56
Ale lipa - to mi przypomina moją walkę z firmą kurierską o zwrot kasy za stłuczoną szybę piekarnika.
Mi wtedy zabrako determinacji i czasu na dyskusję z idiotami - przyznaję - pokonali mnie doświadczeniem.

To jest niestety standardowa zagrywka - odpalantować skargę z punktu, bo tylko nieliczna grupka bije się o swoje.

W sumie bezpłatna gwarancja za 200 pln to jak za darmo :D:D:D

Pozdrav

Alina&Mariusz
01-10-2012, 08:48
Chyba nie pojęli praw obecnego rynku :)

Skoro nie uszkodzenia mechaniczne są objęte gwarancją to jakie? Metafizyczne?

mapan
02-10-2012, 05:59
Spieszę donieść, iż firma Electrolux stanęła na wysokości zadania i wyraziła zgodę na wymianę uszczelki w ramach gwarancji.

pintek
20-06-2013, 20:00
Ja mam podobny problem z lodówką Electrolux zakupioną w grudniu 2012 r. Trzy tygodnie temu zauważyłem szron na górnej szufladzie zamrażarki, kiedy zamknąłem drzwi zamrażarki zauważyłem odgiętą listwę na środku lodówki(wszystko na zdjęciach).Przesłałem zdjęcia do serwisu w Koninie mailem i otrzymałem odpowiedź, że lodówka nadaje się do wymiany, czekają na odpowiedź z Warszawy. Ponowny mail, że to jest za długi okres od zakupu i jest to uszkodzenie mechaniczne, powstałe przy transporcie i nie podlega gwarancji i mam przesłać maila do Warszawy. Odpowiedź z Warszawy to uszkodzenie nie podlega gwarancji , mam się zwrócić do Media Expert , gdzie kupiłem lodówkę, sprawa transportu. Byłem w sklepie obejrzeli zdjęcia i zaproponowali młotek i deskę aby to wyprostować. Czekam jeszcze za serwisem z Konina bo drzwi chłodziarki są odpychane przez wyłącznik światła, (Warszawa wyraziła zgodę na tą naprawę ) mieli być wtorek,środa a jest czwartek. Oto zdjęcia .196602196603196604196605196606

pintek
21-06-2013, 17:22
Ja mam podobny problem z lodówką Electrolux zakupioną w grudniu 2012 r. Trzy tygodnie temu zauważyłem szron na górnej szufladzie zamrażarki, kiedy zamknąłem drzwi zamrażarki zauważyłem odgiętą listwę na środku lodówki(wszystko na zdjęciach).Przesłałem zdjęcia do serwisu w Koninie mailem i otrzymałem odpowiedź, że lodówka nadaje się do wymiany, czekają na odpowiedź z Warszawy. Ponowny mail, że to jest za długi okres od zakupu i jest to uszkodzenie mechaniczne, powstałe przy transporcie i nie podlega gwarancji i mam przesłać maila do Warszawy. Odpowiedź z Warszawy to uszkodzenie nie podlega gwarancji , mam się zwrócić do Media Expert , gdzie kupiłem lodówkę, sprawa transportu. Byłem w sklepie obejrzeli zdjęcia i zaproponowali młotek i deskę aby to wyprostować. Czekam jeszcze za serwisem z Konina bo drzwi chłodziarki są odpychane przez wyłącznik światła, (Warszawa wyraziła zgodę na tą naprawę ) mieli być wtorek,środa a jest czwartek. Oto zdjęcia .196602196603196604196605196606

Dzisiaj był serwis i i lodówka została sfotografowana ze wszystkich stron i dział techniczny osądzi co dalej

pintek
01-09-2013, 12:49
Na zdjęciach się skończyło, Elekrolux uznał że to uszkodzenie powstało przy transporcie, natomiast Media Expert ,że za późno zgłosiłem uszkodzenie .Gwarancję mam na 24 m-ce , to jest kara dla mnie, bo nie wykupiłem dodatkowej gwarancji na 5 lat , wtedy problem miałbym z głowy. Po więc jest gwarancja 24 miesiące. Media Expert przywiózł mi lodówkę samochodem Seat Alhambra na leżąco owiniętą folią, lodówka ma 2 metry. Czekam jeszcze na pisemne uzasadnienie z Media Expert.

Xerses
27-11-2013, 15:56
Na zdjęciach się skończyło, Elekrolux uznał że to uszkodzenie powstało przy transporcie, natomiast Media Expert ,że za późno zgłosiłem uszkodzenie .Gwarancję mam na 24 m-ce , to jest kara dla mnie, bo nie wykupiłem dodatkowej gwarancji na 5 lat , wtedy problem miałbym z głowy. Po więc jest gwarancja 24 miesiące. Media Expert przywiózł mi lodówkę samochodem Seat Alhambra na leżąco owiniętą folią, lodówka ma 2 metry. Czekam jeszcze na pisemne uzasadnienie z Media Expert.

Elektrolux to poroniona firma - zareklamowałem ostatnio płyte gazowa - ma 2 miesiące - nagrzewa sie do takich temperatur że stopiła uszczelkę pod spodem (oryginalną elektroluxa) , nagrzewa mi blat kuchenny , kurki sa tak gorące że cięzko nimi operować - 2 tygodnie czekania - i reklamacja odrzucona - b niby się w norach temperatura mieści !!!! No tylko w tym układzie czemu uszczelka nie wytrzymała - czyżbvy innym normom podlegała? Seriwsant stwierdził że nie powinniśmy na niej gotować a elektrolux - chociaż żden technik tego nie widział - uznał że można. Wnerwiony jestem bo jeszcze lodówke kupiłem z tej zasmarkanej firmy ! Po prostu kpina i żenada. Ludzie nie kupujcie sprzętu tej gównianej firmy. Serwis to totalna porażka!h

firewall
27-11-2013, 16:12
To teraz ja!
- zmywarka electrolux (górna półka) - od 2007roku - padła kilka miesięcy temu.Już po 5 tygodniach sewisantowi udało się zlokalizować przeciek i zamontować plastikową rurkę zgrzaną z gumowym kołnierzem.Koszt trochę ponad 200zł. Teraz zmywarka stoi od 3 tygodni, po konsultacjach serwis zamówił hydrocośtam. Kiedy przyjdzie część zadzwonią.
Lodówka AEG-Electrolux - duża, piękna,szeroka. W trakcie gwarancji padła.Po wymianie jakiegoś regulatora działa. Obecnie(ma 3lata) szuflada rozpada się(obchodzimy się z każdym sprzętem delikatnie).
Patrząc na to ile ten sprzęt kosztował - nie polecam firmy.

Xerses
28-11-2013, 21:32
Zdecydowanie - w moim problemie ztwierdzono że kurki od gazu mogą sie nagrzewać do 85 stopni - i to jest normale - a na argument że sama płyta już po 20 minutach ma temperature 65 stopni (norma dopuszcza ponoć 55) technik z electroluxa stwierdził że cała płyta nie jest elemtem obsługowym (jak kurki) więc sie tego nie bierze pod uwage. Na fakt że blat mi sie rozkleja od tej temperatury - stwierdził że sobie kupiłem gówniana kuchnę !!! No poj...bany !!! Dobrze że nie mieszkam w Warszawie bo bym mu ta płyte do gęby wsadził aby sie dokładnie jej przyjrzał. No szok totalny !

gahan
29-11-2013, 07:09
Pisałam już w innym wątku na ten temat - ale napiszę i tu -

mam zmywarkę, lodówkę i płytę indukcyjną z Electroluxa ;

- płyta trzasła po pół roku użytkowania, tzn. nastąpiło jakieś miejscowe przegrzanie w czasie gotowania i stopił się fragment wielkości opuszka palca na jednym z pól grzewczych; pan z serwisu uśmiechał się do mnie ironicznie słuchając moich wyjaśnień i uznał,że wina leży po mojej stronie - a ja nazwyczajniej w świecie zagotowywałam słoiki z przetworami - już tego nie robię, bo się po prostu boję,że zniszczę sobie płytę :( na szczęście uszkodzone pole grzeje, tylko trochę nierówno;

- zmywarka - przy wyborze skupialiśmy się na programach, poborze wody itd. ( tu póki co nie mam zastrzeżeń) , ale nie zwróciłam uwagi na plastikowe organizery, szczególnie w dolnym koszu - duże talerze układają się ciasno, opierają się o siebie; głębokie- pochylone są w taki sposób,że także stykają się i często gęsto wyjmuję je niedomyte; u mojej mamy w Bosch ,- układać zmywanie to przyjemność, a mnie diabli biorą, jak układam te przepisowe 12 kompletów ....;

- lodówka - najzwyklejsza do zabudowy, tu nie mam większych zastrzeżeń, poza tym,że w górnych partiach tylna ścianka się ciągle mrozi mimo,że chłodzenie ustawione tylko na "2"; nie wiem czy to prawidłowość, czy wada;

Reasumując - nie wybrałabym już sprzętu tej firmy, a już pan z serwisu zniechęcił mnie skutecznie...

Xerses
10-12-2013, 23:53
No i mamy finał - argumentem który podziałał na korzystny finał stała sie groźba skierowania sprawy na droge sądową. Serwis popełnił ewidentne błędy stosując normy tak jak im pasowały - natomiast na niepasujące zapisy przymknęli sobie oko. Paranoją jest fakt że juz samo uzyskanie nr normy jest problemem - ale jeszcze większym jest jej zdobycie - w Polsce - za darmo nie ma 200 zł - można kupić. Na szczęście w cywilizowanej części Europy da się znaleść takowe - co prawda w języku angielskim- ale akurat samo posiadanie takiej normy pomogło mi w rozstrzygnięciu sprawy na moją korzyść - bo mogłem sobie porównać wyniki i wskazać błędy serwisu. Ogólnie jestem rozczarowany - po prostu z pełna premedytacją oszukali mnie , wiedzieli że pomiary są zrobione błędnie, że nie wszystkie parametry sa zgodne z ta normą a mimo wszystko wydali negatywną opinie do reklamacji - bo jakis parametr i pasował. Koniec końców wyrwałem oświadczenie z serwisu i jade jutro po kase do sklepu.

BTW wiecie o tym że według serwisu płyta może sie nagrzać nawet do 300C - i to wcale nie ma wpływu na płytę meblową itd?? :D:D

firewall
21-12-2013, 20:41
I poddałem się.Serwisant zabrał na warsztat,przywiózł, potem był jeszcze dwa razy i poddał się.Serwis centralny też nic nie wie.Zamówiłem nową innej firmy

spodnis
17-01-2014, 08:59
Zdecydowanie - w moim problemie ztwierdzono że kurki od gazu mogą sie nagrzewać do 85 stopni - i to jest normale - a na argument że sama płyta już po 20 minutach ma temperature 65 stopni (norma dopuszcza ponoć 55) technik z electroluxa stwierdził że cała płyta nie jest elemtem obsługowym (jak kurki) więc sie tego nie bierze pod uwage. Na fakt że blat mi sie rozkleja od tej temperatury - stwierdził że sobie kupiłem gówniana kuchnę !!! No poj...bany !!! Dobrze że nie mieszkam w Warszawie bo bym mu ta płyte do gęby wsadził aby sie dokładnie jej przyjrzał. No szok totalny !

Witam serdecznie,
jestem właśnie w trakcie walki z electroluxem - płyta gazowa 7353NOX - pokrętła nagrzewają się tak, że trudno ich dotknąć. Electrolux odrzucił mi reklamację, ponieważ średnica garnków wg nich była zła. Dopuszczalna to 26cm, a u nas serwisant zmierzył nie u dołu garnka, który stoi na palniku (tam było 26cm) , tylko u góry, razem z takimi wypustkami garnka, co dało mu 28cm. I jakaś informacja, że kuchenka była zbyt obciążona - trzy garnki z przodu - czyli nie było pełnego obciążenia 5 palników!!! Nawet nie dostałam niczego na piśmie!!!!!
A temperatura na pokrętle zmierzona przez serwisanta - 106 stC.

Xerses,
Mam ogromną prośbę o udostępnienie danych z tej normy - do jakich temperatur mają prawo nagrzewać się pokrętła. Zamierzam z nimi powalczyć.
Z góry dziękuję.

Xerses
21-01-2014, 13:47
Witam serdecznie,
jestem właśnie w trakcie walki z electroluxem - płyta gazowa 7353NOX - pokrętła nagrzewają się tak, że trudno ich dotknąć. Electrolux odrzucił mi reklamację, ponieważ średnica garnków wg nich była zła. Dopuszczalna to 26cm, a u nas serwisant zmierzył nie u dołu garnka, który stoi na palniku (tam było 26cm) , tylko u góry, razem z takimi wypustkami garnka, co dało mu 28cm. I jakaś informacja, że kuchenka była zbyt obciążona - trzy garnki z przodu - czyli nie było pełnego obciążenia 5 palników!!! Nawet nie dostałam niczego na piśmie!!!!!
A temperatura na pokrętle zmierzona przez serwisanta - 106 stC.

Xerses,
Mam ogromną prośbę o udostępnienie danych z tej normy - do jakich temperatur mają prawo nagrzewać się pokrętła. Zamierzam z nimi powalczyć.
Z góry dziękuję.

Postaram się wieczorem wysłać

mundek 11
27-02-2014, 19:18
Witam.Ja kupiłem piekarnik do zabudowy electrolux eeb4233pox.Zastanawiam się czy obudowa piekarnika z boku jak i od spodu ma prawo po 20 minutach pracy na 200 stopni nagrzewać się tak że nie można ręką dotknąć bo się oparzy.Czy to normalne,czy po zabudowaniu w meblach nie będzie niszczyć płyty laminowanej.W dodatku będzie zabudowany w słupku obok lodówki wolnostojącej.

Hisia
17-04-2014, 23:12
W wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu całe wyposażenie agd jest firmy Electrolux AEG. Jeśli mam być szczera to żadnego z tych sprzętów bym nie poleciła. Lodówka zabudowana: totalna porażka - na mocy 2 pełno jest wody pod pojemnikiem na warzywa, nie mam pojęcia skąd ona się bierze ale co 3-4 dni muszę się bawić w zbieranie tej wody gąbką i jest jej za każdym razem ok 300-500 ml. Natomiast jeśli zmienie moc na 3 to lodówka zamienia się w zamrażalkę- całą tylna ścianka jest oblodzona i wszystko co jej dotknie przymarza tak że nie można oderwać. Zamrażalnik obrasta lodem bardzo często tak, że nie można domknąć górnej szuflady a co za tym idzie drzwi od zamrażalki, więc muszę operować ostrym narzędziem aby podkuć lód i domknąć drzwi.
Mikrofala: podgrzewa dobrze ale czasami łapie focha i się zawiesza tzn nic w środku nie ma a światełko sie pali i nie da się nastawić żadnego programu- pomaga mocne chlapnięcie drzwiczkami :)
Zmywarka: szczerze to prawie jej nie używam bo strasznie nie domywa naczyń, a już kilka tygodni po pierwszym użyciu zaczeły odpadać kółka w dolnym koszu.
Piekarnik: ok spełnia swoją podstawową funkcję, ale strasznie sie brudzi i zapieka- nie ma szans tego doczyścić, a w tym modelu nie ma funkcji samoczyszczenia
Płyta ceramiczna: grzeje dobrze i szybko, nigdy nic się nie zawiessiło, jedyny minus to zapieczony tłuszcz wokół najczęściej używanych pól grzejnych co nie wygląda zbyt estetycznie. No ale nie wiem pewnie wszystkie płyty ceramiczne mają tą wadę, że ze względu na wysoką temp. zapiekają to co wykipi z garnka.
Gdybym miała ocenić wszystkie te sprzęty to najlepiej wypadają płyta i piekarnik i teraz kierując sie opiniami użytkowników rozważam zakup indukcji Electroluxa do własnego mieszkania.

AniaS79
03-10-2014, 17:40
Z lodówki cieknie, bo zatkany jest kanalik odprowadzający wodę. Mam właśnie Electroluxa i też mi podlało pod pojemniki na warzywa. Wystarczyło przetkać kanalik.

Jamejski
07-02-2015, 22:49
Dokładnie, do tego producent w każdym z tych kanalików montuje przeczyszczacz, wystarczy parę razy pociągnąć za taki plastik i czyściuchne ;)

Czasem warto przeczytać instrukcje użytkowania, niestety mało sprzętów jest w 100% bezobsługowe

mmikka
11-09-2015, 18:58
Skoro wątek został odświeżony, to poproszę o opinie nt. electroluxa. W związku z możliwością przedłużenia gwarancji do 5 lat, przy zakupie 3 produktów tej firmy zastanawiam się czy warto z tego skorzystać.

Adrian1224
11-09-2015, 19:59
Według mnie przedłużanie gwarancji w sprzęcie RTV/AGD jest bez sensu bo ryzyko że padnie w ciągu tych 5 lat jest niewielkie i dlatego producenci tak chętnie sprzedają przedłużoną gwarancje.
Chyba że sprzęt będzie użytkowany bardzo często.

Gendar
13-09-2015, 11:14
Tak też uważam, że to jest bez sensu. Moim skromnym zdaniem takie zagranie jest tylko takim chwytem marketingowym aby dodatkowo narazić klienta na inne koszty w zakupie produktów. Markę Electrolux bardzo polecam. Kupowałem sobie z tej firmy lodówkę oraz zmywarkę i wszystko działa jak należy. Ostatnio popsuł mi się czajnik no i nie przeczę chciałbym kupić jakiś porządny z solidnej firmy. Do was w takim razie pytanie jaki mi będziecie polecać - właśnie producenta Electroluxa czy może Zelmera gdyż słyszałem, że są najlepsze :)

mmikka
14-09-2015, 16:23
To przedłużenie gwarancji nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, aby otrzymać dodatkową 3-letnią gwarancję (łącznie 5) należy kupić minimum 3 produkty w studiach kuchennych. Będę robiła kuchnię, to te sprzęty można kupić przez studio. Sprawdzałam ceny i np. piekarnik parowy najtaniej na ceneo jest za 1299 zł. Studio za 1600 go sprzeda. A już indukcja na ceneo jest za 3500, studio sprzeda ją za 2300. Montaż i podbicie gwarancji w cenie mebli.
Gendar, u mnie w pracy czajnik Zelmera od może 3 lat działa non stop. Nieraz myślałyśmy o zrzutce na nowy ale ten oprócz sitka p/kamiennego się nie chce zepsuć.

Marcin455
23-09-2015, 10:30
Dobrze, że trafiłem na ten wątek o Electroluxie, bo u mnie pół rodziny nie kupuje nic oprócz Electroluxa. Teraz ja będę kupował wyposażenie AGD do domu i oczywiście wszyscy polecają mi tylko Electroluxa, bo nigdy im się nie zepsuł. Wiadomo, każdy, nawet najlepszy sprzęt może się popsuć, kwestia w tym żeby można było sprawnie usunąć usterkę, a firma Electrolux ma z tym widać problem. Dlatego przemyślę sobie dobrze jakiej firmy sprzęt zakupię.

Pan Kejk
16-10-2015, 21:02
Muszę przyznać, że jestem zaskoczony tyloma negatywnymi opiniami o Electroluxie. Od lat użytkuję różne sprzęty i ani razu nie wzywałem serwisanta. Od 12 lat używam dosyć intensywnie pralki Electrolux, tyle samo odkurzacz a piąty rok zmywarkę też*dosyć*intensywnie, przynajmniej raz dziennie (zmywa bardzo ładnie) i okap 90cm. I nic się*z tym sprzętem nie dzieje, polecam szczerze. Owszem, zawsze staram się*wybierać modele ze środka stawki ale mimo wszystko, jak czytam ten wątek, statystycznie powinienem mieć kłopot przynajmniej z jednym sprzętem a tak nie jest.
No chyba, że te kłopoty wynikają bardziej z beznadziejnego serwisu i obsługi pogwarancyjnej a nie z awaryjności sprzętu.

mmikka
19-10-2015, 11:05
Zdecydowałam się na electrolux, za miesiąc będę miała kuchnię i nowy sprzęt. Mam nadzieję, że nie będę żałowała.

porparek
05-12-2017, 19:07
Drodzy doswiadczeni forumowicze. Powiedzcie mi, czy zmywarki tej firmy dobrze się sprawdzają. Chciałam kupić boscha, ale akurat nie mieli wybranego modelu i pan proponuje electroluxa w tej samej cenie. Czy to dobra zmywarka?

Elektrolux od około 2016 roku bardzo sie popsuł. Mam odkurzacz oraz pralke. Obydwie rzeczy popsuły sie po pół roku. Po 2 latach wymieniłem na inną firme. Bardzo słaby sprzęt. Mimo wielu interwencji, nie udało sie doprowadzić sprzetu do używalności. Zdecydowanie odradzam Elektroluxa.