PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki -po jakim czasie mogą być poddawane na działanie mrozu



rafal9
06-09-2005, 13:31
Po jakim czasie od położenia tynków wewnętrznych mogą być one poddawane działaniu mrozu.

Chodzi o to, że chcę otynkować w tym roku, ale nie wstawiać okien ani nie ogrzewać. Dlatego zastanawia mnie na ile czasu przed mrozami powinienem to wykonać.

To samo pytanie ponawiam w kwestii posadzek.

Sp5es
07-09-2005, 23:09
Zakłada się wysychanie tynku 1 dzień na 1 mm grubości. To powinno starczyć. Wszystko zależy od wolgotności i temperatur otoczenia. Nie ma żlotej recepty.

clatu
17-09-2005, 18:52
Po jakim czasie od położenia tynków wewnętrznych mogą być one poddawane działaniu mrozu.

Chodzi o to, że chcę otynkować w tym roku, ale nie wstawiać okien ani nie ogrzewać. Dlatego zastanawia mnie na ile czasu przed mrozami powinienem to wykonać.

To samo pytanie ponawiam w kwestii posadzek.



Co do posadzek. Swojego czasu w betoniarni zadałem pytanie jak długo groźny jest mróz dla zalanego stropu. Odpowiedź - tylko pierwsza noc. Posadzka też jest betonowa, więc przez analogię ...
A tak nawiasem to też zamierzam tak zrobić. Teraz kończę tynkowanie, a wylewki między jedną serią mrozów a drugą.