PDA

Zobacz pełną wersję : koszt ocieplenia - ile?



mojave
06-09-2005, 13:43
jaki jest tak w przyblizeniu koszt ocieplenia domu? chodzi mi o cene za metr kwadratowy,ocieplenie styropianem. Ile materiały a ile robocizna? Ważne - samo ocieplenie bez nakladania tynku

margen
07-09-2005, 10:35
65,25

majorkas
09-09-2005, 12:48
materiały ; styropian 11,00 , klej 2,50 ; siatka 2,00 ; klej siatka 3,50 ; kołki 0,60 - razem około 20,00
to jest coś ze średniej półki ; w supermarketach kupisz niefirmowe kleje ze 30 % taniej - ja nie polecam

robocizna około 20,00

mannix
10-09-2005, 15:16
materiały ; styropian 11,00 , klej 2,50 ; siatka 2,00 ; klej siatka 3,50 ; kołki 0,60 - razem około 20,00
to jest coś ze średniej półki ; w supermarketach kupisz niefirmowe kleje ze 30 % taniej - ja nie polecam

robocizna około 20,00

a tynki ? malowanie ?

10-09-2005, 21:45
a ja polecam niefirmowe

sypie je zazwyczaj jakas znana firma a taniej 5 - 8 złotych

margen
15-09-2005, 11:54
robocizna około 20,00

mało..2,5 to minium w Szczecinie

KAS01
18-09-2005, 20:52
robocizna około 20,00

mało..2,5 to minium w Szczecinie
...a 7zł pod nim.:lol:
PS. Moja ciotka miała taką oferte w Morzyczynie (30km od Szczecina). Samo ocieplenie styropianem z siatką, bez tynku. :wink:

mojave
20-09-2005, 10:53
tu w Bielsku najtańsza oferta jaką znalazłam to 17 zł za m2

margen
22-09-2005, 07:45
miało być 25, a po weryfikacji przy moim domu 220 m2 i dość wysoko nie znalazłem taniej niż 30 zł. (z rusztowaniem wykonawcy)
bede robił sam do siatki, na tynk wynajmę kogoś mam ofertę za 7 zł/m2

GośkaJ
22-09-2005, 14:54
miało być 25, a po weryfikacji przy moim domu 220 m2 i dość wysoko nie znalazłem taniej niż 30 zł. (z rusztowaniem wykonawcy)
bede robił sam do siatki, na tynk wynajmę kogoś mam ofertę za 7 zł/m2
U mnie tak samo. A jeszcze zdecydowana większość wykonawców, z którymi rozmawiałam, nie chce "moich" materiałów tylko dają swoje i wtedy poniżej 80 zł/m2 nie schodzą :( .

margen
24-09-2005, 14:16
trudno pomęcze się sam. zaostało mi urlopu a na wakacje i tak bym nie pojechał (są ważniesze wydatki ;) )

mradom
04-10-2005, 11:24
Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
300m2, styropian 8cm.
Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
Chyba nie zle
/mr/

Dominik!
08-10-2005, 08:20
Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
300m2, styropian 8cm.
Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
Chyba nie zle
/mr/
To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.

mannix
08-10-2005, 09:45
Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
300m2, styropian 8cm.
Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
Chyba nie zle
/mr/
To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.
a ja mam pytanie. mam sciane z suporexu o grubosci 24 cm. na to idzie styropian 10 cm i na to elewacja.
wystarczy ?

Dominik!
08-10-2005, 22:17
Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
300m2, styropian 8cm.
Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
Chyba nie zle
/mr/
To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.
a ja mam pytanie. mam sciane z suporexu o grubosci 24 cm. na to idzie styropian 10 cm i na to elewacja.
wystarczy ?
Współczynnik k dla takiej ściany to ok. 0,29 W/m2 x k
Niby norma spełniona (0,3), ale koszt dodatkowego centymetra styropianu to tyllko ok. 1,3zł./m więc na to pytanie każdy musi sobie samemu odpowiedzieć.

mradom
10-10-2005, 08:04
Mam sciane wykonana z cegly kratowki od zew. i suporexu pelnego od wew.. Pomiedzy oczywiscie komora powietrzna - wiekszej grubosci styropiany nie moglem dac - mur mialby straszna szerokosc, poza tym okna musialbym przesuwac - za duzo roboty i koszty.

Dominik!
11-10-2005, 18:54
Mam sciane wykonana z cegly kratowki od zew. i suporexu pelnego od wew.. Pomiedzy oczywiscie komora powietrzna - wiekszej grubosci styropiany nie moglem dac - mur mialby straszna szerokosc, poza tym okna musialbym przesuwac - za duzo roboty i koszty.
To chyba nie powinno być źle.
Ale ja dla przykładu mam mur o grubości ok. 60 cm, ale i tak daję 15 cm ocieplenia! Będę miał więcej miejsca na parapetach na kwiatki :wink:

mannix
12-10-2005, 08:59
Współczynnik k dla takiej ściany to ok. 0,29 W/m2 x k
Niby norma spełniona (0,3), ale koszt dodatkowego centymetra styropianu to tyllko ok. 1,3zł./m więc na to pytanie każdy musi sobie samemu odpowiedzieć.

czy jest na jakiejs WWW kalkulator zeby sobie ten wspolczynnik samemu przeliczyc ?

Dominik!
12-10-2005, 22:23
Gdzieś jest, poszukaj na forum. W jakimś temacie był podany.
Ja korzystałem z programu dołączonego do któregoś z muratorów.
Fajna rzecz, bo nie polega się tylko na wiedzy często niedouczonych fachowców, którzy najczęściej mówią: panie, tyle się robi! A najlepiej jeśli grubość ocieplenia poda w projekcie projektant.

mradom
13-10-2005, 07:49
Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
Marcin

mradom
13-10-2005, 09:41
Wczoraj zamowilem tynk akrylowy.
Dzisiaj dostawa.
Czy zdaze polozyc pogoda sie kaszani.
Marcin

mradom
13-10-2005, 10:09
Juz teraz wiem, mam wyliczone 300m2 sciany z czego moze ok. 20m2 nie bylo kryte styropianem. Tylko siatka i zaprawa do siatki.
W tym 2 kominy na bardzo stromym dachu - rowniez pokryte zaprawa i zazbrojone siatka. Robocizna to 22pln/m2. Majstry mialy z soba rusztowania plettaca bez ktorych robota by nie poszla. Materialy z tynkiem akrylowym i troche mozaiki, styropian 8cm, zaprawy, siatki i kleje wraz z wymiana wszystkich parapetow (na klinkierowe) to bedzie rowne 16 tys pln. Jestem bardzo zadowolony z kosztow tej operacji. Daje to jakies 53 pln/m2 na gotowo. Wszystkie ceny wyjsciowo od generalnych wyk. oscylowaly w granicach 73 pln/m2.
Za 3-4 dni bedzie dom zatynkowany-wtedy sie oceni efekt koncowy.
Marcin

serTom
03-11-2005, 18:27
Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
Marcin


Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie :). Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.

Dominik!
03-11-2005, 18:51
Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
Marcin


Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie :). Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!

serTom
03-11-2005, 19:06
Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
Marcin


Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie :). Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!


Zgadza się. Wszystko zależy od tego ile okien, drzwi itd, oraz od tego czym grzejesz i ile możesz zaoszczędzić na grubszym styropianie. Każdy musi sobie sam przeliczyć dla różnych wariantów i wybrać idealny dla siebie :). Ale generalnie im grubiej tym cieplej - tyle że z ekonomicznego pkt. widzenia należy rozpatrywac przedział 5 - 20 cm.

Dominik!
03-11-2005, 19:24
Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
Marcin


Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie :). Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!


Zgadza się. Wszystko zależy od tego ile okien, drzwi itd, oraz od tego czym grzejesz i ile możesz zaoszczędzić na grubszym styropianie. Każdy musi sobie sam przeliczyć dla różnych wariantów i wybrać idealny dla siebie :). Ale generalnie im grubiej tym cieplej - tyle że z ekonomicznego pkt. widzenia należy rozpatrywac przedział 5 - 20 cm.
I tu masz rację!
Pozostaje tylko kwestia tzw. trudności technicznych. Ocieplam styropianem 15 cm i co może dziwić nie w każdej hurtowni mozna dostać np. kołki do takiego styropianu. Poza tym żeby cokolwiek zawiesić na takiej ścianie terzeba nieźle się nakombinować!

mradom
04-11-2005, 07:25
Nalezaloby wstepnie przymocowac klocki drewniane w miejscach, gdzie chcesz cos mocowac. Wiem, ze sie wszystkiego nie przewidzi :)
/mr/

Dominik!
04-11-2005, 17:21
Właśnie, właśnie - tak też zrobiłem - zainstalowałem m.in. mocowania do anten, itp., ale ciśnie mnie w dołku co teraz zrobię jak przyjdzie mi zawiesić coś ciężkiego za kilka lat.