PDA

Zobacz pełną wersję : Postawienie garażu=pozwolenie na budowę ?



Pawell
21-01-2002, 19:20
Cześć,
Jeżeli zechcę postawić garaż typu blaszak na własnej działce muszę mieć zezwolenie na budowę?
pozdrawiam Pawel

budowlaniec
21-01-2002, 22:58
Tak.

Frankai
21-01-2002, 23:30
Jak nie wpuścisz go w grunt i będziesz przestawiał to NIE.

Pawell
22-01-2002, 00:10
Dzięki,
Czyli rozumiem taki "wóz Drzymały" -
Pawel

Frankai
22-01-2002, 06:41
Cóś w tym stylu. Zdaje się, że prawo mówi o obiektach na 3-miesiące nie związanych z gruntem.

Alanta
22-01-2002, 08:11
Cytuję Prawo Budowlane:~~Art.29(1) Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
3) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych,[...] 5) tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe, bez pełnienia jakichkolwiek funkcji użytkowych, usytuowanych na terenach przeznaczonych na ten cel, 5a) tymczasowych obiektów budowlanych, nie połączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż w okresie 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu; zwolnienie to nie dotyczy obiektów szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska,
Tak więc garaż należy zgłosić i liczyć, że urząd o nim zapomni, albo uzyskać pozwolenie na budowę.

Frankai
22-01-2002, 08:26
Tak przy okazji - to ja mam szopkę z płyt betonowych ze słupkami zabetonowanymi w gruncie. Kontrolę miałem od razu na początku. Kierownik pogadał z inspektorem, bo trochę się znali i nie było widać by to mu przeszkadzało nawet, gdyby się nie znali. Zwrócił uwagę, że to niezgodne i czasem takie cuda stoją po kilka lat. Moja na razie 2.