PDA

Zobacz pełną wersję : Piec kondensacyjny, jak zrobic komin typu rura w rurze



RyMario
07-09-2005, 14:57
Witam
Chce zamontowac sobie piec kondensacyjny. Mam zrobiony komin z kwasówką 13cm i chce wstawic rowniez kwasowke 8cm w srodek. Pytanie jest jedno, jak mam to zrobic zeby ta rura w srodku byla rzeczywiscie w srodku a nie przemieszczala sie w jakas strona. Czy musza byc jakies pierswcienie dystansujace czy cos tego typu?

z gory dzieki za info
pozdrawiam

VPS
07-09-2005, 15:36
Są uchwyty centrujące z tworzywa i z nierdzewki

andre59
07-09-2005, 19:20
Najlepiej zastosować fabryczny zestaw powietrzno-spalinowy wyprowadzony na zewnątrz przez ścianę. Powinien być możliwie krótki ( 1- 1,5m ). Spaliny z kotła kondensacyjnego mają temperaturę ok. 40 st.C. W czasie silnych mrozów para wodna zawarta w spalinach może zamarzać przy wylocie komina wyprowadzonego ponad dach i spowodować jego zaczopowanie.

neuron
07-09-2005, 20:10
Skąd takie wiadomości?

andre59
07-09-2005, 20:35
Z analizy zasady pracy kotła kondensacyjnego, lektury dokumentacji technicznej i doświadczenia ludzi znających się na rzeczy.

rafslusarczyk
07-09-2005, 22:19
Najlepiej zastosować fabryczny zestaw powietrzno-spalinowy wyprowadzony na zewnątrz przez ścianę. Powinien być możliwie krótki ( 1- 1,5m ). Spaliny z kotła kondensacyjnego mają temperaturę ok. 40 st.C. W czasie silnych mrozów para wodna zawarta w spalinach może zamarzać przy wylocie komina wyprowadzonego ponad dach i spowodować jego zaczopowanie.


spalin z kotła mają około 15C więcej niz temp zasilania

aby nie zamarzło nie należy stosować parasola

z wyprowadzeniem przez ściana może tanio ale niezbyt efektywnie i możliwość np. zawilgocenia dachu

rafslusarczyk
07-09-2005, 22:22
Witam
Chce zamontowac sobie piec kondensacyjny. Mam zrobiony komin z kwasówką 13cm i chce wstawic rowniez kwasowke 8cm w srodek. Pytanie jest jedno, jak mam to zrobic zeby ta rura w srodku byla rzeczywiscie w srodku a nie przemieszczala sie w jakas strona. Czy musza byc jakies pierswcienie dystansujace czy cos tego typu?

z gory dzieki za info
pozdrawiam

musisz odkuc rurę od dołu wyciągnąć odskraplacz i wytrzystkę
włożyć rurę 80
włożyc kolano najlepiej dwuścienne 80 w 80 a 125 w 130
połączyc wszystko z kotłem :D :D :D :wink: :wink:

RyMario
08-09-2005, 15:00
Rurę w kominie już mam i dlatego chce wlozyc druga i nie rozwazam juz innych mozliwosci typu znowu rura w rurze przez sciane. Gdzie mozna kupic takie elementy dystansujace? Czy tez moze to trzeba dorobic?

pozdr

rafslusarczyk
09-09-2005, 19:03
Rurę w kominie już mam i dlatego chce wlozyc druga i nie rozwazam juz innych mozliwosci typu znowu rura w rurze przez sciane. Gdzie mozna kupic takie elementy dystansujace? Czy tez moze to trzeba dorobic?

pozdr


możesz to kupić w każdym sklepie instalacyjnm który np. handluje "Vaillantem"
rura do kondensata z uszczelką i elementy dystansowe (7 szt w komplecie cena około 100zł)
rura nie pamiętam ceny ( mam awarie komputera i klikam z Cafe)