PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka może być najmniejsza działka na budowę domku...



predatorc4
08-09-2005, 15:52
... jedno rodzinnego, 3 pokojowego parterowego. Jeżeli chciałbym ewentualnie później dobudować piętro to czy ten metraż się zmienia.
Obecnie posiadam 187,5 m2 i chciałbym na tym placyku wybudować taki domek czy jest to możliwe? Będę bardzo wdzięczny za wszelkoą podpowiedź. Wszystkim któży mi pomogą WIELKIE DZIĘKUJĘ. :oops:

Rom
08-09-2005, 16:06
Do wymiarów domku dolicz 4m do granicy w przypadku ściany z oknem lub 3 metry w przypadku ściany bez okna i będziesz wiedział czy Ci ten domek wejdzie na działkę.
Pozdrawiam :D :D

predatorc4
08-09-2005, 18:35
...chodzi mi o to czy prawnie jest to jakoś uwarunkowane, tz. czy jest jakiś prawo że na działce powiedzmy nawet kwadratowej o wymiarach 15m/15m można postawić budynek 14m/14m. Bo zmieścić w działce muszę się razem z wystającymi balkonami itp. Nie wiem natomiast czy jest jakieś prawo co do powierzchni budynku w stosunku do działki. :oops:

maxymov
08-09-2005, 20:58
Takie informacje możesz i powinieneś uzyskać w wydziale architektury i urbanistyki, bo to oni określają minimalną pow. działki

Rom
09-09-2005, 10:15
Warunki zabudowy lub plan zagospodarowania terenu dla twojej działki powinien określać jaki procent działki maksymalnie może stanowić zabudowa. Musisz wystąpić o warunki zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu do urzędu miasta czy gminy.
Pozdrawiam

predatorc4
09-09-2005, 13:40
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich. :D

robert skitek
09-09-2005, 17:16
...chodzi mi o to czy prawnie jest to jakoś uwarunkowane, tz. czy jest jakiś prawo że na działce powiedzmy nawet kwadratowej o wymiarach 15m/15m można postawić budynek 14m/14m. Bo zmieścić w działce muszę się razem z wystającymi balkonami itp. Nie wiem natomiast czy jest jakieś prawo co do powierzchni budynku w stosunku do działki. :oops:

prawnie własnie uwarunkowane sa odleglosci projektowanego budynku od granic działki.

twoja powierzchnia działki daje np działke o wymiarach 13,7x13,7m.
teoretycznie przyjmując tylko z dwóch stron budynku okna zostaje Ci na budynek minimum 6,7 x 6,7m. Minimum, bo istnieje przepis, który mówi, że ściany bez okien mozna ustawić do 1,5m od granicy jesli działka jest za mała. Czyli w tym wypadku byłoby to maximum 8,2 x 8,2m. Balkony, tarasy i okapy mogą byc już poza tą granicą.
Tak czy inaczej w planie albo WZce na 90% określą Ci powierzchnię mozliwą do zabudowy. I wtedy może się okazać, że nic tam nie zbudujesz.

predatorc4
09-09-2005, 19:34
robert skitek - WIELKIE DZIĘKI - właśnie takiej odpowiedzi szukałem i teraz mam pewność że rozpoczęcie jakichkolwiek prac na tym placu nie ma sensu.Jeszcze raz wielkie dzięki. :wink:

annkier
13-10-2005, 11:03
robert skitek - WIELKIE DZIĘKI - właśnie takiej odpowiedzi szukałem i teraz mam pewność że rozpoczęcie jakichkolwiek prac na tym placu nie ma sensu.Jeszcze raz wielkie dzięki. :wink:

moi znajomi zbudowali domek na b. małej działce
za zgoda sąsiada postawili domek z 1 str w granicy,
oczywiście zgoda była dobrze opłacona :wink: