PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kuchnia elektryczna czy gazowa (przy braku gazu z sieci



Martin
09-12-2002, 09:35
Problem jest następujący: przewiduję ogrzewanie olejowe, bo w okolicy nie ma gazu ziemnego, przydział mocy mam tylko 8 kW, a po wstępnym rekonesansie w sklepach AGD widziałem kuchnie o mocy ok 10 kW, czyli większe od mojego przydziału. Czy są kuchnie elek. mniejszej mocy? Czy może kupić kuchnie gazową na gaz z butli na propan chowanej do szafki kuchennej? Jaki rodzaj kuchni polecacie i które są droższe w użytkowaniu?
Pozdrawiam
Martin

Marek13
09-12-2002, 09:51
Butla z gazem będzie najtańsza w użytkowaniu. Czystość w kuchni zapewnia jednak elektryczna. Tak jak w życiu - coś za coś.

Martin
09-12-2002, 09:58
Marek13, no tak, ale czy w moim przypadku wchodzi w rachubę kuchnia elek. jeśli mam mały przydział mocy (8 kW)?

Marek13
09-12-2002, 10:04
Trochę mało. Ale moc kuchni podawana jest jako maksymalna, tzn. przy pracującym piekarniku i włączonych wszystkich płytkach (czy też polach). W codziennym użytkowaniu nie wykorzystuje się całej mocy. Jednak masz rację jest problem bo mogą zacząć wyskakiwać bezpieczniki, chyba że zakład energetyczny założył trochę za duże.

bed
09-12-2002, 12:00
Będę mieć ten sam problem, bo też nie ma (i na razie nie będzie) sieci gazowej. Jeszcze nie wiem co zrobię, ale:
1. jeżeli nie gotujesz lub gotujesz mało wystarczy Ci gaz z butli
2. w przeciwnym wypadku, nie warto w ogóle zawracać sobie butlą głowy - trzeba to będzie wymieniać w trybie ciągłym, a dla mnie byłaby to duża przeszkoda
3. możesz mieć też piekarnik elektryczny i płytę "mieszaną" gazowo - elektryczną, włączasz piekarnik - gotujesz na gazie i odwrotnie...

09-12-2002, 12:15
Marek13, no tak, ale czy w moim przypadku wchodzi w rachubę kuchnia elek. jeśli mam mały przydział mocy (8 kW)?

pik33
09-12-2002, 12:32
Z czego wynika tak mały przydział? Czy nie można wystąpić do Zakładu Energetycznego o jego zwiększenie?
Ja myślę o elektrycznym ogrzewaniu - ewentualnie nawet akumulacyjnym, a o tym bez 20 kW nie ma nawet co marzyć...

Martin
09-12-2002, 14:28
pik33, przydział mam i tak największy na ulicy, bo to kwestia chyba przeciążonego transformatora. Może jak wybuduja nowy to wtedy wystąpie do Zakładu Energetycznego.

jesion
09-12-2002, 15:18
te kw ktore podaja producenci to maksimum, osiagane kiedy sa wlaczone wszystkie pola + piekarnik i jednoczesnie wszystkie w cyklu grzania, co zdarza sie dosc rzadko.

Vardamir
09-12-2002, 15:48
mysle ze przy obecny rynek spokojnie moze zaspokoic twoaj potrzebe a co do tego co bym wybral chyba kuchenke z ceramiczna plyta raz ze estetyczne a a gaz to gaz a to nie szczelna butla a to w trakcie gotowania skonczy sie gaz i poraszka ... chociasz i jedno i drugie ma swoje wady ...