PDA

Zobacz pełną wersję : Pękające płyty kartonowo gipsowe



09-12-2002, 10:25
Właśnie zobaczyłem pęknięcia na wewnętrznych tynkach k-g. Nie tylko na łączeniu płyt ale i w innych miejscach. Budynek ma dwa lata. Czy powinienem się już bać?

januszek
09-12-2002, 10:39
piszesz tak ogólnie że niewiele można powiedzieć niż to że bać trzeba się zawsze i o wszystko.

09-12-2002, 11:30
Ogólnie:
Wczoraj wieczorem w wiatrołapie zauważyłem pionowe rysy idące wzdłóż płyt (te rozchodzą się od puszek), podobne pęknięcie na łączeniu ściany i sufitu.
Dalej zauważyłem że mam lekki przeciąg w dwuch pokojach - troszke jakby okna się wypaczyły. No i to by było na tyle.
Niby nic tyle, że jedna ze ścian nośnych była przebudowywana (stalowe belki) - wszystko robione przez firmę która dom budowała i zatwierdzone przez inspektora nadzoru - tyle że teraz nie wiem czy aby to był dobry pomysł.

remwir
09-12-2002, 19:32
Witam
To co opisujesz, jednoznacznie sugeruje wadliwy montaż płyt GK.
Często spotykane pęknięcia, na połączeniach i rysy do otworów technicznych (gniazdka,itp.) wskazują na kompletny brak umiejętności wykonawcy.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronach producentów płyt GK.
1.)Knauf- http://www.knauf.pl/home.htm
No i innych.

Tomaszos
10-12-2002, 07:36
Niechcę reklamować ale ja 2 pokoje i korytarz oraz sufity na stropie drewnianym robiłem zaprawami Knaufa + siatka - nie pękło nigdzie do tej pory a dodam że sufit jest na ruszcie drewnianym a nie metalowym - poprostu super. Znajomy ( z oszczędności :smile: ) namówił mnie na spróbowanie Cekolem. No i spróbowałem - sypie się to i jest bardzo kruche i mało wytrzymałe mechanicznie. (a większość których znam robi cekolem i ma problemy)

TO NIE JEST REKLAMA. POPROSTU MOJE DOŚWIADCZENIA WYMAGAŁY PODANIA NAZW PRODUCENTÓW.

ps. Cekol - przypomina zwykły gips

Knauf - masa z dodatkiem celulozy i nie wiem czego jeszcze - b. ciężko schodzi z plastkiowych pojemniczków (nawet)

10-12-2002, 09:07
Też mam Knaufa. I popękało... Więc to chyba nie materiał jest taki cudowny, raczej wykonanie.

remwir
10-12-2002, 09:35
Należe szczególną uwagę zwrócić:
-właściwy montaż konstrukcji.
-dylatację .
-wykończenie krawędzi płyt GK, na połączeniach.
-fugowanie połączeń (polecam uniflott Knaufa-można stosować bez taśmy, ale dla pewności lepiej dać)

januszek
10-12-2002, 09:54
no i zaczeło się
ja mam to i to i jest najlepsze
a ja tamto i jest do du..
a wcale nie bo to jest super.
itd.

a nasz anonimowy ma problem i na razie nikt mu nie pomaga
drogi anonimie naprawdę mało informacji
czy płyty masz klejone czy na ruszcie,
jaki klej, jaki ruszt, jaka sciana pod spodem, z czego,
czy w wiatrołapie masz ogrzewanie, jaka jest wilgotność w wiatrołapie. czy wiatrołap jest integralną częscią budynku posadowioną na tych samych fundamentach czy dobudówką, ile lat ma dom, czy już ustało osiadanie, itd, itp,
to co piszesz nadaje się dla eksperta, który sprawdzi wszystkie okoliczności i wówczas może wydać opinię, oraz zaleci możliwości poprawy natomiast my na odległość i bez oględzin to jedynie możemy się pochwalić jak wyżej
ja mam to ......

remwir
10-12-2002, 10:05
Pytania, na czym, co jak, gdzie, jaki ruszt, a może na plackach, co pod spodem jakie ściany, czy ogrzewany,itp. itp., są już jak musztarda po obiedzie.
Zostało jedynie usunąć pęknięcia i rysy. Zastosować jakościowo dobre i właściwe materiały. Po prostu zatrudnić fachowca, co nie będzie narzekał na poprzednią ekipę, ale fachowo usunie usterkę.

Danajot
10-12-2002, 12:53
remwir - ja nie spotkałam takich fachowców, którzy nie narzekają na poprzedników, chętnie ich zatrudnię do usuniecia moich pęknięć
na k-g

januszek
10-12-2002, 13:00
poza tym usuwanie skutków bez poznania ich przyczyny też na nic się zda (najwyżej 2 lata). Wiem jak robią "fachowcy"

10-12-2002, 15:16
On 2002-12-10 10:54, januszek wrote:
no i zaczeło się
ja mam to i to i jest najlepsze
a ja tamto i jest do du..
a wcale nie bo to jest super.
itd.

a nasz anonimowy ma problem i na razie nikt mu nie pomaga
drogi anonimie naprawdę mało informacji
czy płyty masz klejone czy na ruszcie,
jaki klej, jaki ruszt, jaka sciana pod spodem, z czego,
czy w wiatrołapie masz ogrzewanie, jaka jest wilgotność w wiatrołapie. czy wiatrołap jest integralną częscią budynku posadowioną na tych samych fundamentach czy dobudówką, ile lat ma dom,


januszek: o jak widzę, super ekspert jesteś. A może ktoś zwyczajnie się martwi i ma gdzieś, kto i co zawiniło. Pyta: "czy mam się bać ?". Napisał, że dom ma 2 lata, więc może lepiej przeczytać jego wpis ? Nie wpadło Ci do głowy, że autor chciał, żeby pytanie było takie właśnie lakoniczne ?
Więc jak umiesz to napisz: "nie martw się, nawet jeśli coś Ci spieprzyli, to się da naprawić" albo "stary, zwijaj manatki, bo za chwilę może Ci się na łeb zwalić". I tyle.
A potem, jak będzie trzeba, to się pogada o rusztach, wkrętach i foliach.