PDA

Zobacz pełną wersję : Numer specjalny - ogrzewanie -> DGP



juliuszj
10-09-2005, 07:25
Witam wszystkich.

Po lekturze tego artykułu baaardzo spodobała mi się idea ogrzewania domu za pomocą kominka i rozprowadzania ciepłego powietrza (mam upatrzony projekt gdzie kominek znajduje się w centrum pomieszczenia kuchnia+salon które jest w środku bryły budynku). Zacząłem więc szukać w sieci infrmacji na ten temat i znalazłem coś takiego:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.
Dz.U. Nr 75 z 2002. poz. 690
§ 132. 1. Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w
instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.

Czyli wychodzi na to, że kominek może być ale kotłownia i tak być musi :(. Czy jest co źle czytam, czy też jest jakieś obejście tego tematu ?

Juliusz

plask
12-09-2005, 11:30
Wystarczy, żeby w projekcie znalazł się np. grzejnik elektryczny lub kable grzewcze. Dla własnego dobra warto wyposażyć dom w jakieś ogrzewanie oprócz DGP, choćby po to żeby rano nie budzić się w zimnym domu.

Uszaty1973
13-09-2005, 14:04
To czym chcesz grzać kominkiem jest tylko z nazwy. Taki kominek z płaszczem wodnym i zamkniętą to może być już kocioł.

kroyena
14-09-2005, 11:10
Instalacja ogrzewcza pt. DGP nie jest kominkiem, a jest instalacją ogrzewczą i już. 8)

jeżyk
14-09-2005, 20:20
Trzymając sie tego rozporządzenia to ogrzewanie nadmuchowe też nie moze być podstawowym źródlem ciepła, ponieważ zasila go piec nadmuchowy :lol: :o