PDA

Zobacz pełną wersję : okna drewniane - co wybrac - pomocy!!!!!



09-12-2002, 10:45
Słuchajcie
Teraz jest najlepszy czas, aby zdecydować, jakie wybrac okna. Najlepiej podobno jest zamawiac w styczniu - wtedy firmy maja najmniej pracy i dają największe rabaty.
Czy to prawda?
Na razie podobają mi się dwie firmy - Urzędowski i Stolarka Wołomin.
Poradźcie, którą wybrać.

tczarek
09-12-2002, 11:08
Polecam stronę http://www.oknonet.pl/ tam znajdziesz intereujące materiały. Ja też się zastanawiam nad wyborem okien. Nie wiem jednak czy zima to najlepszy okres. Trzeba to sprawdzić.

09-12-2002, 11:16
Mam podobne pytanie. Wstępne moje typy to też Stolarka Wołomin. Ale było tu na forum parę uwag krytycznych pod ich adresem - ale nic konkretnego - nawet próbowałem dociekać - ale bez odpowiedzi: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=5829&forum=34).
Wydaje mi się, że są atrakcyjne pod względem jakość/cena. Podawani tu na forum inni producenci to jakieś wstępnie 5 tys. więcej jeżeli chodzi o cały budynek.
J.

10-12-2002, 10:49
A co powiecie na okna firmy CDM Majewski?

Alicjanka
10-12-2002, 11:33
Moi dalsi sąsiedzi mają okna Majewskiego i muszę przyznać, że są bardzo ładne i porządnie wykonane. zdecydowanie bardziej bym je polecała niż Wołomin.
Anonimie, sa uwagi krytyczne o Wołominie, bo niestety na tym świecie nie ma nic za darmo. Jeśli chcesz miesz przeciętny standard okien na rozsądną cenę to kup Wołomin albo Urzędowski. Te firmy które mają bardzo dobre okna muszą kosztować więcej. Tak więc podejmij decyzję w którym segmencie jakości i ceny chcesz wybierać i porównuj firmy wewnątrz segmentu cenowego.
Pozdrawiam,
Alicja

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-10 12:35 ]</font>

10-12-2002, 11:42
Alicjanko,
nie sprawiło by Ci kłopotu orientacyjne podanie tych segmentów/Chodzi mi o te najbardziej znane firmy, nawet bez podania cen, tylko samymi grupami firm.
:smile:

MagdaN
10-12-2002, 11:45
My wybieraliśmy pomiędzy Gebauerem i MS. Ostatecznie zdecydowalismy się na M&S (Pomorska Fabryka Okien). Drogo, ale pięknie wykonane. Naprawdę cacuszko.
Magda

Alicjanka
10-12-2002, 11:47
Mogę podać tylko te które sama sprawdzałam:

segment najtańszy to stolarz w okolicy oczywiście
segment "tani" to Urzędowski i Stolarka Wołomin
segment droższy to Majewscy i Ferno
segment najdroższy to Gebauer i Velet

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Pzdr :smile:

10-12-2002, 12:19
Dzięki. :smile:

Ivonesca
10-12-2002, 12:48
Opalko, niedawno robiłam rozeznanie w oknach drewnianych najtaniej wyszło nam FERNO najdrożej GEBAUER, srodek podam gdy znajde - lub jesli chcesz przesle Ci mailem cale zestawienie z wymiarami okien. pozdrawiam

10-12-2002, 14:49
Ivonesco
Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu. to prześlij e-mailem swoje ustalenia
Dziękuję

Vardamir
10-12-2002, 16:26
osobiscie bym stawil na Ferno chociaz wiem ze ta firma ma cos w rodzaju firmy córki chyba byly prezest ferno zalozyla wlasan dzialanosc i tez robi okan ale nie pamietam jak sie firma nazywa ale z tego cosie dowaidywalem sa porownywalne jakosciowo i troszke tansze cenowo ... jak znajde nawe tej firmy to dam znac napewno :smile:

11-12-2002, 07:06
Alicjantko,
tak jak już pisałem wyżej, Ty też nie podajesz konkretnych dowodów na to, że okna ze Stolarki Wołomin są gorszej jakości. Po prostu większość mówi, że są, to są i już. Jedynym wyznacznikiem przytaczanym jest cena. Czyli jak się wyda więcej to można spać spokojnie, bo się kupiło lepsze okna.
Oczywiście taki Gebauer się specjalizuje w oknach "zabytkowych" i to musi kosztować. Ale taka Stolarka Woł.robi okna drewniane masowo i koszty produkcji są tu zdecydowanie mniejsze i to wcale nie kosztem jakości.
J.

tczarek
11-12-2002, 07:15
Osobiście będąc na targach budowlanych w Poznaniu obszedłem kilkanaście stoisk firm produkujących okna i naprawdę nie widzę różnicy w sposobie ich wykonania. Myślę, że bardziej chodzi nam o wypowiedzi tych którzy eksplatują okna danego producenta niż dywagacje co by było gdyby. Bo dla laika w tej branży to jednak cena jest jednak wyznacznikiem co kupić. Ach byłem u jednego z małych producentów okien w jego zakładzie i powiem tak, że to wcale nieprawda ze ci wielcy robią dużo i dobrze

Ivonesca
11-12-2002, 08:17
postaram się najpóźniej jutro wysłać obiecane zestawienie.
zgadzam się z przedmówcą - na targach czy w salonach firmowych wszystkie (no prawie wszystkie) okna wygladają O.K., dlatego moje pytanie do MagdaN - jak długo użytkujesz M&S? Zdecydowałam się że jesli zejdą z ceną jeszcze troszke to chyba własnie te okna zamówimy.

Maluszek
11-12-2002, 08:40
MagdoN ja też chętnie przeczytam coś na temat tych okien.

11-12-2002, 13:38
Słuchajcie, dostałem niezłą propozycję na okna CDM Majewski, ale od firmy Kimar Pro Art. Czy znacie taką firmę usługowo-handlową i czy można na niej polegać?

Alicjanka
12-12-2002, 09:18
Anonimie,

Trudno w takiej kwestii podawać jakieś szczegóły. Moje twierdzenie opieram na osobistych oględzinach tych okien i porównaniu z innymi. I tak pamiętam, że nie podobała mi się jakość wykończenia: np sposób przyklejenia uszczelki i chyba rodzaj uszczelki, jakość wykończenia złączeń, sposób przymocowania okapnika na oknach (conajmniej niechlujny w salonie - a czego można się spodziewać u okien które dostarczają klientowi?) itp. Dodatkowo bardzo wpłynęły na moją opinię drzwi tych firm które oglądałm i były bardzo niechlujnie wykonane. Drzwi Urzędowskiego to mnie poprostu załamały (oprócz koloru, który był poprostu przepiękny)! A ponieważ zależało mi żeby drzwi i okna były od jednego producenta, to Wołomin i Urzędowscy odpadli. Myślę, że drzwi są o wiele trudniejsze do wykonania niż okna i po takich właśnie rzeczach można poznać rękę mistrza! Wszystkie naprawdę dobre jakościowo firmy okienne oferują też rónie dobre drzwi. Oczywiście nie za darmo, chociaż drzwi u Gebauera kosztowały bardzo przyzwoicie!.
Oczywiście nie każdy ma takie same wymagania estetyczne i to co dla mnie jest nie do przyjęcia, dla innego człowieka będzie super. Moja opinia może być adekwatna dla osób o naprawdę wysokich wymaganiach wykończeniowych i estetycznych jeśli chodzi o drzwi, okna itp.
Pozdrawiam,
A.

franekF
12-12-2002, 09:30
tak przy okazji,
szukałem sprzedawców okien drewnianych w mojej okolicy w serwisie http://www.okna.pl. Wyszukiwarka pokazała mi 8 firma - WSZYSTKIE kontakty były nieaktualne. Tak więc nie polecam.

Tomaszos
12-12-2002, 13:06
Ja posiadam Włoszczowo i jestem bardzo zadowolony.
Tylko należy zwrócić uwagę na malowanie są 2 wersje - z podkładem który po sezonie należy malować i z malowaniem docelowym. Ja wybrałem te drugie. 2 okna były wstawione w "starej" części budynku 4 lata temu. Potem budynek przez jedną zimę stał ni ogrzewany a następnie była rozbudowa i sporo wilgoci przez kolejny sezon. Z okien dosłownie lała się woda. I nic się z nimi nie stało - ani nie spuchły ani się nie zpaczyły nawet farba po 4 latach wygląda jak nowa rzadnego pęknięcia powłoki. Dokupiłem jeszcze 3 okna tego producenta i po wstawieniu nie widać które są stare a które nowe. Moim zdaniem tanie i dobre okna.

12-12-2002, 13:09
masz link?
:smile:

franekF
12-12-2002, 13:13
http://www.stolbud.pl

MagdaN
13-12-2002, 21:09
Ivoneska i Maluszek,
niestety nasze okna nie zostały jeszcze sprawdzone "w boju", bo są dopiero zamówine (dlatego napisałam, że takie piękne, a nie, że takie dobre :smile: - to się dopiero zobaczy). Po napawdę ciężkich bojach dostaliśmy 10% rabatu. Początkowo cena mnie załamała, ale sposób wykonania (uszczelki, pięknie wykonane szprosy) oraz kolor, który mają w ofercie (nazywają go "Majerski") ostatecznie zadecydowały o tym wyborze. Czy będą dobre jakościowo, przekonam się później, teraz cieszę się ich wyglądem :smile:.
Pozdrawiam
Magda

zibi
14-12-2002, 16:04
witam
nad wyborem okien zastanawiam się od prawie roku
rozpatrywałem drewniane i pcv. macie rację pisząc
że wykonanie okien jest podobne - różnice w uszczelkach
ramkach dystansowych ,osadzeniu szyby , sztywności profilu
moją wcześniejszą decyzją były okna z pcv - miały dla mnie
istotną zaletę - nie trzeba ich odnawiać. jednak zawsze po
głowie chodziły mi okna drewniane - tradycja i elegancja.
nawet najlepsze okna drewniane trzeba odnawić specjalnymi
lakierami, a tego nie chciało mi się robić ! mój dom będzie
w lesie więc okresy między konserwacjami krótsze.
postanowiłem więc zastosować okna drewniano-aluminiowe
rama z meranti pokryta od zewnątrz panelum alu w jednym z
kolorów RAL . gwarancja 10 lat.wykonanie przyzwoite ,
a cena ekstra tak jak za dobre okna pcv.
oglądając okna firm które wymieniliście wyżej zwracałem
uwagę na : jak klejony jest materiał okna , wykonanie
naroży skrzydeł , gładkość powierzchni, położenie lakieru
i co - i u jednych lepszy był jeden parametr , a u drugich
inny.podobały mi się okna firmy Milewski- ale to chyba
najwyższa półka. czy ktoś z Was ma zamiar kupić okna
drew-al ?

Ivonesca
16-12-2002, 06:33
MagdaN - dzięki za odpowiedź. mam nadzieję ze okna bedą sprawowały sie tak dobrze jak wygladają.
mariuszppp - dostałes maila?

Maluszek
16-12-2002, 09:50
MagdoN - dzięki za odpowiedź. Niech się okna dobrze sprawują.
Zibi - na forum wypowiadano się o firmie Milewski. Ja też chiałam kiedyś je kupić bo mi się bardzo podobały. Nawet zaprosiliśmy pana z tejże firmy. Był w u nas w sierpniu br. wziął wymiary naszych okien i na tym skończył się kontakt z firmą Milewski. Doszliśmy do wniosku, że niezbyt poważnie traktują przyszłych klientów i po tym co przeczytałam o nich na forum - zrezygnowaliśmy z nich. W sprawie okien drewno + aluminium. Znaleźliśmy firmę Komalux z Łodzi. Widzieliśmy te okna na ostatnich targach Muratora. Okna wyglądały bardzo ładnie. Są produkowane w Niemczech (pewnie dlatego koszutją duże pieniądze).

17-12-2002, 10:02
Ivonesco
Bardzo dziękuję za zestawienie - zainteresowałem się Gebaurem. Wysłałem do nich maila, ale dotąd nikt nie odpowiedział.
Ivonesco, jeżeli będę mógł Ci w czymś pomóc, napisz. Mnie podobają się na razie okna ze Stolarki Wołomin, a cenowo najlepiej wypada oferta CDM Majewski - ale o tej drugiej firmie mało wiem.
Jeszcze raz dziękuję

pchelek
17-12-2002, 14:27
Okna aluminiowo-drewniane lub drewniane z zewnętrznymi aluminiowymi osłonami produkują
te pierwsze ELIT-FENSTER z Wolsztyna na fińskiej licencji
i STOLBUD Wołomin
a te drugie INSBUD z Mławy i ADPOL z Torunia. Nie są to okna niemiecke i ich cena nie jest wygórowana a łączą zalety okien drewnianych - estetyka i aluminiowych - trwałość [na zewnątrz]

18-12-2002, 09:45
Słuchajcie, szukam też rady nt. drzwi zewnętrznych.
Ceny sa bardzo różne, są drzwi ocieklane w środku, z litego drewna, z blachą w środku.
Nie zależy mi na drzwiach pancernych, a bardziej na trwałych, ładnych i dość ciepłych.
Co radzicie?

18-12-2002, 10:09
zobacz dziadka
http://www.dziadek.com.pl

Octavian
18-12-2002, 10:15
Ja też szukam drzwi zewnętrznych jak najcieplejszych oraz drzwi do wiatrołapu - też jak najcieplejszych.
pzdr
Wesołych Świąt!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Octavian dnia 2002-12-18 11:18 ]</font>

tom soyer
18-12-2002, 13:33
moge wam polecic z przekonaniem firme Arex z Wolsztyna. Okna sa bardzo ladne, mozna zamowic kazde szklenie, mam tez od nich okna bardzo duze 2x110x220 i nie ma problemow. Jesli kogos zainteresowalem moge puscic telefon na priva.

Pozdrawiam i bogatych prezentow pod choinka!

07-01-2003, 14:11
Czy Gebauer to dobra firma. Kto ma okna lub drzwi z tej firmy i może dac info? Dzięki.

08-01-2003, 10:54
Napiszcie coś o firmie Welet. Słyszałem, że bardzo dobre, ale też drogie. Dzięki za info

Becik
08-01-2003, 12:00
Tomaszos - mógłbyś mi podać jakiś namiar na Włoszczowo? Ewentualnie adres dystrybutora - może też być na priva. Dzięki. B.

Alek
09-01-2003, 17:21
Pewnie Plumin zaraz oskarży mnie, że jestem przedstawicielem Ferno, ale trudno - zaryzykuję.
Ja zdecydowałem sie na Ferno w moim supergarażu (drewno sosna - kolor: lazur dąb) i jestem bardzo zadowolony. Okucia chodzą leciutko, uszczelki sa b. dobrej jakości, gładkość drewna godna uwagi.
Ferno b. często ma okresy promocyjne (np. część okien u siebie w bloku wymieniłem w ramach promocji 18%).
Dość dokładnie mogę porównać Ferno z Urzędowskim (tego mają moi rodzice) i w co najmniej dwóch elementach Ferno jest zdecydowanie lepsze: okucia (Urzędowski daju GU i jest to niestety gó... - okucia po pewnym czasie zaczynają chodzić b. ciężko i nieprecyzyjnie - ferno daje Roto) i wykończenie (smarki z silikonu u Urzędowskiego nie wyglądają zachęcająco).
Dla zainteresowanych podaje link http://www.Ferno.pl
O ferno pisałem już zresztą na Forum kilka razy - można poszukać.
pozdrawiam - Alek

09-01-2003, 17:44
Nie bój się Plumina.Poszedł sobie w diabły.

10-01-2003, 20:31
Ja temat okien kształciłem przez rok. Wybrałem Stolbud Włoszczowa, bo w stosunku do ceny były solidne. Oczywiście jak już ktoś stwierdził trzeba uważać na lakier(rodzaj). Dlaczego nie plastiki...? Zmienność klimatu!!! Dlaczego na zachodzie wymienia się(dużo sprowadza się do Polski jako t.z. używki)10 letnie okna plasik lub aluminium, a u siebie wymienia na drewniane...? Włoszczowa nie jest szał, ale ja mam drzwi, okna i drzwi wejściowe(anty włam-solidne!) i jestem z nich zadowolony. Polecam w budowie rozsądek i t.z. stosunek ceny do jakości!!!

Dom 160m2 w budowie już zamieszkały Rąbień k/Łodzi. Pozdrawiam budujących-Tomek.

13-01-2003, 12:53
Czy ktoś wie, jaką stronę internetową ma Welet?
Pozdrawiam
Mariusz

Maluszek
13-01-2003, 15:02
Znalazłam coś takiego:
http://www.meranti.fn.pl/well.htm

Remon
13-01-2003, 15:13
MagdaN

Czy trafiłas może w swoich poszukiwaniach na firmy, które do produkowanych przez siebie okien drewnianych dorzucają nakładki AL?

Alicjanka
13-01-2003, 15:19
Mariuszppp,

Welet ma okna w cenie zbliżonej (choć trochę droższej) od Gebauera. Mój sąsiad je ma i sobie chwali (2,5 roku używania).
Natomiast za drzwi chcą dwa razy tyle co Gebauer i dlatego kupiłam tego drugiego.

Pozdrawiam,
A.

13-01-2003, 15:22
Dzięki Maluszek i Alicjanka
Welet polecił mi znajomy, ale decyduję się chyba na Gebauera.
Czy ktoś ma złe doświadczenia z tą firmą?
Do tej pory słyszałem tylko o dobrych.
Pozdrawiam

kubachoj
14-01-2003, 07:47
Może jakieś opinie na temat okien drewnianych firmy KAPICA Strzelce Opolskie ?
http://www.kapica.pl

Jakub Chojnacki

pchelek
14-01-2003, 08:37
:grin: Do REMON - aluminiowe nakładki powinien mieć każdy producent okien drewnianych - to nic nie boli - nakładki nakłada się na gotowe okna DJ-68 - szukaj HUMDREX, ADPOL [ci to mają asortyment!], DZIADEK, GEBAUER, FERNO, WŁOSZCZOWA, INSBUD, ELIT FENSTER i.t.d.

Remon
14-01-2003, 09:31
Pchełek,
Wielkie dzięki. Też myślę, że nie powinno być z tym problemu. Z Adpolu dostałem nawet ofertę, ale za listy AL doliczyli sobie 35% ceny okna :evil: (Podłość ludzka nie zna granic).

Mam tylko nadzieję, że za okna nietypowe (niestety szerokość wychodzi 1540) nie dolicza się 25%, bo tego mogę nie przeżyć.

Remon
14-01-2003, 09:43
Pchełek,
To jeszcze raz ja, odpowiedź już znalazłem. Czegoś chyba nie rozumiem. Włoszczowa mówi, że biorą 20 zł więcej, a w sokółce sprzedawca truka o 15% :???:

A tak "na poważnie" to z trójki Włoszczowa, Sokółka, Ferno, kto jest Twoim fawaorytem?

Becik
14-01-2003, 10:56
20 zł więcej za co? ( i za jaką jednostkę tego czegoś?? )

Remon
14-01-2003, 11:05
za dodatkowe 4 cm szerokości okna.

pchelek
14-01-2003, 14:56
:grin: więcej szyby o 4 cm szerokości, więcej drewna i więcej okuć - to tyle wychodzi 20 zł więcej
FERNO albo WŁOSZCZOWA - ta druga może być tańsza. Podam Ci jutro namiar na głwnego technologa - może wskaże Ci tani punkt zamwień.
Chociaż najlepiej jest samemu kupić w fabryce i samemu zamontować [na bazie instrukcji którą piwinni dawać.
Na pewno zamontujej nie gorzej od fachowców - a będzie taniej.

Remon
15-01-2003, 08:28
Pchełek,
Tez mam taką nadzieję, że samemu dam radę (no, może z pomocą znajomego, ktory ma już montaż za sobą). Plonskij przesłał mi super opracowanie o montażu okien (a właściwie o błędach w jego montażu) na podstawie którego bez problemu powinienem zamontować okna.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Maluszek
15-01-2003, 09:54
Remon,
czy można prosić o takie opracowanie
dzięki :razz:

Remon
15-01-2003, 11:08
Maluszek,
Oczywiście nie ma problemu. Podaj tylko swój namiar, bo ciężko będzie wkleić 33 strony z rysunkami :smile:
Jeżeli będziesz miał pytania odnośnie materiału - pisz bezpośrednio do Plonkij'ego - on jest fachowcem.

mada
20-01-2003, 09:59
Czy ktoś ma okna z firmy "Dziadek"? Zastanawiamy się poważnie, bo dali niezłą ofertę cenową ale nie znamy nikogo, kto by takie okna posiadał. Druga możliwość to Urzędowski, trochę droższy. I na tym nasze lokalne oferty okien drewnianych się kończą. Co wybrać?

20-01-2003, 13:23
Wczoraj rozmawiałam z użytkownikiem tych okien,który wypowiedział bardzo pochlebne opinie.Wcześniejsze informacje też bardzo pozytywne (także jesli idzie o drzwi wejściowe)Mi się bardzo podobają te okna.Ważne jest osadzenie okien,ale to w przypadku wszystkich okien jest istotną rzeczą.
Myślę,że na podstawie wycen jakie otrzymałam od wielu producentów,ta oferta jest najkorzystniejsza.(przy wysokim poziomie wykonania,estetyce,przystępna cena,dobre opinie)
:smile:

iwo_72
28-02-2006, 08:22
Witam serdecznie.
Na forum jestem NOWA (to moj pierwszy pos!!!) Ale czytuje już od jakiegoś czasu. Sprawa dotyczy okien (;-))) Budowa rusza marcu / kwietniu i bede budowala (a co!!!!) Oczywiście nie wiem jakiej firmy wybrać! Musze kupic dość trwałe bo to ja bede później świeciła oczami jak coś będize nie tak ale cena tez jest DOŚC ISTOTNA!!!!

Oto okna/drzwi balkonowe ktorych potrzebuje:
DRZWI BALKONOWE (157/235) szt.3
DRZWI BALKONOWE (177/245) szt.3
DRZWI BALKONOWE (87/235) szt. 1
OKNO DACHOWE szt. 2
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (100/165) szt. 1
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (157/155) szt. 1
OKNO DWUSKRZYDŁOWE (157/165) szt. 2
OKNO JENOSKRZYDŁOWE (77/165) szt. 1
OKNO JENOSKRZYDŁOWE (87/145) szt. 1
OKNO POTRÓJNE (3*80/165) szt. 1
OKNO JEDNOSKRZYDŁOWE (57/165) szt. 1
OKNO JEDNOSKRZYDŁOWE (57/145) szt. 1

Zdecydowalam sie na okna drewniane (sosnowe).
Dodam iż buduję w Warszawie...

Pozdrawiam
Iwo_72