PDA

Zobacz pełną wersję : kolory elewacji



09-12-2002, 11:08
Brakuje mi przykładów połączeń kolorystycznych elewacji.W połączeniu z dachówką,stolarką, itd.
Kiedyś był wprawdzie artykuł pokazujący rózne kolory,ale to było jakieś sf.Była to komputerowa wizualizacja a kolory przedstawiony to buraczkowy,fiolet,zieleń. Awangarda i to w koszamarnym "sztucznym" wydaniu.
Poproszę o zdjęcia. Tych macie przecież sporo.Przydałby się to tego opis wskazujący na konsekwencje "optyczne" pewnych połączeń.
Dziękuję. :smile:

kodi_gdynia
09-12-2002, 13:49
O to jest dobra myśl Opalki. Ja np. mam dach z blach o kolorze ceglanym i coś czuję że pokłócę się z żoną na temat koloru elewacji. Drogi Muratorze spróbuj rozwiązać ten konfilkt.
Pozdrawiam

09-12-2002, 16:42
Kodi,
a jaki chcesz kolor?
Ja myślę o złamanej bieli-piasku.Ciepłym odcieniu i raczej nie żółtym, ale też nie za beżowym.Ale coraz częściej myślę o nasyconym kolorze. Zresztą ktoś mi poradził,że ten pierwszy po białym strasznie się brudzi i szarzeje i chyba lepiej kolor.
Pozdrawiam kolorowo. :smile:

kodi_gdynia
10-12-2002, 07:41
Oj nie wiem. Żona coś mówi o brzoskwini i boję się, że ten kolor może zlewać się z dachem. Tak myślę, że elewacja to pikuś przy gniazdkach elektrycznych itp. Aż się boję. Współpraca będzie ciężka

10-12-2002, 08:48
To może zrobić 2 wersje instalacji. :lol:

Alicjanka
10-12-2002, 09:22
Ja Wam powiem, że jak się zastanawiałam nad kolorem elewacji, to nie było na czym się oprzeć oprócz własnych obserwacji. I to co wywnioskowałam to:
- jeśli ktoś chce mieć intensywny kolor elewacji, to powinien go podkreślić kontrastowym, ale neutralnym kolorem dachu (np grafitowym, czarnym). Jeśli bowiem połączy się dwa intensywne kolory w jednym domu to RZADKO efekt jest przyjemny dla oka.
- mniej lub bardziej intensywny żółty kolor elewacji (chyba najbardziej popularny kolor dla elewacji) pasuje najbardziej z grafitowym dachem, a na drugim miejscu z ceglanym (też zielonym jako kontrast). Moim zdaniem żółty nie pasuje do brązowego dachu, bo dom staje się za ciemny i za zimny.
- nie można wprowadzać zbyt wielu kolorów: w całej elewacji okna powinny grać albo z dachem, albo z podmurówką. Nieładnie jest jeśli zlewają się z kolorem tynku.
-Najbezpieczniejszy wybór to poleganie na naturalnych materiałach i ich odcieniach. W takim przypadku nawet dość przypadkowe dobieranie odcieni z reguły daje przyjemny efekt estetyczny.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-10 10:24 ]</font>

Alicjanka
10-12-2002, 09:22
I dość istotna ale ważna uwaga (to samo dotyczy malowania wnętrz domu): JEŚLI PODOBA CI SIĘ JAKIŚ KOLOR, TO ZASTOSUJ W DOMU LUB NA ZEWNĄTRZ O TON LUB DWA JAŚNIEJSZY OD TEGO KTÓRY TAK BARDZO CI SIĘ PODOBA!!! To jest zasada która się sprawdza w 100%. A dzieje się tak dlatego, że na małej powierzchni zupełnie inaczej wyglądają kolory niż na wielkich powierzchniach. I GWARATNTUJĘ, że jeśli do ostatecznego malowania wybierzecie jaśniejszy, to będzie lepiej wyglądał!

Kodi, brzoskwiniowy kolor jest dość trudnym do "obróbki" kolorem dla elewacji. Jeśli go bowiem ładnie nie podkreślisz to dom robi się mdły. Najlepiej jeśli twoja żona znajdzie dom którego kolorystyka jej się podoba i spróbujecie skopiować efekt. To chyba najbezpieczniejsze wyjście. W przeciwnym przypadku wynik jest ryzykowny - szczególnie z czerwonym dachem.
Pozdrawiam i powodzenia,
Alicja

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-10 10:23 ]</font>

10-12-2002, 09:31
Alicjanko,
mam dokładnie takie same spostrzeżenia co do kolorystyki.Dodam jeszcze,że w tym zestawie dobrze wygląda biała stolarka.Ale ja nie chcę białej więc to już trudniej, bo trzeba kombinować. :smile:

kodi_gdynia
10-12-2002, 09:39
My z kolei zastanawiamy się na białą stolarką i takim ciepłym kolorem było by ok. Obawiam się to co o czym mówicie, że dach zleje się z elewacją. Inna sprawą jest fakt, że chciałbym mieć domek "żywy" i ciepły w przeciwieństwie do chałup jakie widuję na swojej wiosce.
Pozdrawiam

Alicjanka
10-12-2002, 10:08
W takim przypadku musiałbyć zrobić także białą obróbkę blacharską i rynny dla skontrastowania i konsekwencji o której wyżej wspominałam. Takie zestawienie powinno dać efekt ciepłego domu wykończonego nieco w stylu amerykańskim lub holenderskim.

Majka
10-12-2002, 10:30
Ja chyba do ostatniej chwili będę zastanawiać się nad kolorem elewacji /zamierzamy ją robić w przyszłym roku/. Wszystko co tutaj piszecie to "święta racja", ale jest jeszcze kwestia wkomponowania domu w otoczenie. Jedni właścieciele chcą kolorystycznie wyróżnić dom, inni "zlać" z terenem. Ja jeszcze nie wiem, która z opcji u mnie wygra /walczę sama z sobą :razz: /.
Chyba z wyborem koloru poczekam do wiosny, kiedy wokół będzie zielono.

Mysza
10-12-2002, 11:15
A mnie się strasznie podoba taka kolorystyka domu. Tylko jak to będzie wyglądało wśród czerwonych dachówek innych domów?

http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OID=1518&wn=K%3D0%26N%3D0%26typ_0%3D1%26roz_3%3D1%26liczba_ typow%3D6%26liczba_pieter%3D0%26pgnum%3D9%26

Alicjanka
10-12-2002, 11:30
Myślę że ta kolorystyka będzie dobrze pasować do czerwonych dachówek.Tu wciąż są użyte dość stonowane kolory (oprócz białego) i są elementy ceramiczne (cegła). Dom się różni od innych ale i jest w podobnej gamie kolorystycznej.

radex
20-12-2002, 10:02
A jaki kolor elewacji proponujecie do brązowego dachu?