PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówki skrajne czy deska wiatrowa ?



Wwiola
11-09-2005, 19:19
Poproszę o opinie soób mających zamiast dachówek skrajnych deski wiatrowe. Chętnie obejrze zdjęcia.
Mój cieśla z dekarzem namawiają mnie na takie rozwiązanie. Bo przy moich 150szt. dachówek skrajnych zostałoby w kieszenie niebagatelne 3000zł. Co o tym sądzicie ? macie takie rozwiązanie ?

january
11-09-2005, 19:29
Mam u siebie wiatrówki zamiast dachówek skrajnych. Wyłącznie z konieczności, a nie z wyboru.
Jeżeli cię to nie zrujnuje dawaj dachówki skrajne.
Obróbka blacharska wiatrówek też nie jest za darmo i łatwo tu o błędy. U mnie majstry narobili błędów przy zakładaniu obróbek i teraz trzeba to naprawiać.

Dachówki skrajne to większy koszt, ale dach wygląda dużo lepiej i przede wszystkim jest bardziej trwały i szczelny.

Pozdrawiam

Dr.opsik
11-09-2005, 19:32
Mój cieśla z dekarzem namawiają mnie na takie rozwiązanie

A czemuż to namawiają :wink: Mnie jako dekarzowi łatwiej kładzie sie skrajne, niż pierniczyć się z obróbkami. Pewnie chcą więcej zarobić na montażu tej deski i obróbek, sprawdź to dobrze. :)

rrmi
11-09-2005, 19:38
.
Mój cieśla z dekarzem namawiają mnie na takie rozwiązanie.
Namawiaja , bo robic im sie nie chce .Oczywiste jest , ze dachowke prosciej jest zrobic , bo wystarczy tylko polozyc .Z deskami wiecej roboty .
Jak szkoda Ci kasy , zrob te deski wiatrowe i zapomnij o sprawie

Dr.opsik
11-09-2005, 20:10
rrmi wydaje mi się, że Wwiola pisze o namawianiu jej na DESKĘ WIATROWĄ, a nie na dachówkę, co mnie dziwi.

rrmi
11-09-2005, 20:19
To byloby dziwne , czasem jednak i tak bywa , ze to co jednemu wydaje sie prostsze , drugi widzi inaczej :lol:

Wwiola
11-09-2005, 20:54
Namawiaja na deski wiatrowe, bo są moimi znajomymi. Dla jasności ani jedno ani drugie rzowiązanie nie rodzi dodatkowych kosztów robocizny.