PDA

Zobacz pełną wersję : czym pomalować ścianę tymczasowo, aby nie popsuć ?



mdzalewscy
12-09-2005, 10:58
mam tynki, jak na cem-wap jest równy i biały, chcę się wprowadzić już teraz do domku, nie mam jeszcze koncepcji jak ostatecznie pomalować ściany w salonie, zwłaszcza że może jeszcze trochę w zimie sufit zrobie podwieszany, trochę ściany przerobię.

Czym te ściany pomalować tymczasowo (jaka farba biała), tak aby wyrównać kolor i aby poźniejsza ostateczna farba dobrze przystawała. Nadmieniam i "ostateczne" malowanie dopiero będzie na wiosnę, jak wizja kolorów przyjdzie w czasie mieszkania.

12-09-2005, 11:51
biały Dekoral , może być zwykła emulsja akrylowa :) Dobrze robisz, bo jak Ci popekają ścianki, naprawisz i pomalujsz już z nowa koncepcją, do której sie przekonacie w trakcie mieszkania :)

mdzalewscy
12-09-2005, 13:39
biały Dekoral , może być zwykła emulsja akrylowa :) Dobrze robisz, bo jak Ci popekają ścianki, naprawisz i pomalujsz już z nowa koncepcją, do której sie przekonacie w trakcie mieszkania :)
dzięki mimi :D :D

Gwizdki
13-09-2005, 10:12
biały Dekoral , może być zwykła emulsja akrylowa :) Dobrze robisz, bo jak Ci popekają ścianki, naprawisz i pomalujsz już z nowa koncepcją, do której sie przekonacie w trakcie mieszkania :)

Czy dotyczy też to ścian z tynkiem gipsowym? Czeka nas szlifowanie ścian, a ponoć najlepiej przed tą czynnością pomalować je na biało. I czy można użyć do tego celu najtańszą dostępną farbę (jakieś z Castoramy czy Obi) czy jednak może być później problem z kolorem i farbą już właściwą? Wyobraziłm sobie, że np. ta tania mi tak "nawoskuje" ściany, że już żadna inna farba się nie będzie trzymać :o

Sp5es
13-09-2005, 11:01
biały Dekoral , może być zwykła emulsja akrylowa :) Dobrze robisz, bo jak Ci popekają ścianki, naprawisz i pomalujsz już z nowa koncepcją, do której sie przekonacie w trakcie mieszkania :)

Czy dotyczy też to ścian z tynkiem gipsowym? Czeka nas szlifowanie ścian, a ponoć najlepiej przed tą czynnością pomalować je na biało. I czy można użyć do tego celu najtańszą dostępną farbę (jakieś z Castoramy czy Obi) czy jednak może być później problem z kolorem i farbą już właściwą? Wyobraziłm sobie, że np. ta tania mi tak "nawoskuje" ściany, że już żadna inna farba się nie będzie trzymać :o


Dokładnie odwrotnie. Tania ma mniej spoiwa,jest bardziej szorstka. Tania nic nie nawoskuje.

Gwizdki
13-09-2005, 13:14
Dzięki :P

Eluś
14-09-2005, 11:48
Dekoral jest ok.Tą farbą malowane były wszystkie pomieszczenia w moim domu(bardzo modny jakiś czas temu ale już chyba nikt o tym nie pamięta),nie było problemu jak dzieciaki pomalowały bo na święta wystarczył pędzel i już było ładnie.

tripper
14-09-2005, 14:30
Dekoral jest ok.Tą farbą malowane były wszystkie pomieszczenia w moim domu(bardzo modny jakiś czas temu ale już chyba nikt o tym nie pamięta),nie było problemu jak dzieciaki pomalowały bo na święta wystarczył pędzel i już było ładnie.

ja tam bym wlasnie na swieta zostawil te dzieciakowe malunki ;)

śmieszek
21-02-2006, 08:27
A jaką farbę polecacie do malowania tymaczasowego, ale ze względu na dzieci? Chodzi o to, żeby był ładny efekt, ale nie za droga farba. Przy maluchach nie ma szans na to, że wszystko będzie cacy, więc z gory nastawiam sie na malowanie za jakieś 3 lata. Nie chcę zatem malować Parą itp.