PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie a obróbka dachu



Boowa
12-09-2005, 12:32
witam,

kolejne pytanie z serii o ocieplaniu:

budowałem dom myśląc że nie będę go ocieplał i w miejscu styku dachu garażu z wyższą od niego ścianą szczytową domu obróbka blacharska została wykonana bez uwzględnienia przyszłej warstwy styropianu..

jak należałoby teraz poprawnie wykonać obróbkę kiedy zdecydowałem się ocieplić budynek? Styropian ma się konczyć nad dachówką?

pomóżcie proszę
Piotr

Boowa
13-09-2005, 11:43
nikt nie miał takiego problemu jak później ocieplał dom?

Gerion
13-09-2005, 13:46
Najlepiej byłoby wezwać dekarzy niech podcinają dachówki, ściągają blachę. Wtedy styropian i raz jeszcze obróbki. Tak, wiem że to kosztuje.

Na fotkach domu Pasco (http://www.pas.cba.pl/galeria/slides/Nabitka.html) masz przykład jak to jest ładnie zrobionie ZAWCZASU.

pozdrawiam
Gerion

pasco
13-09-2005, 14:01
Gerion, bardzo dziękuję za uznanie :D
Rzeczywiście, dekarze bardzo ładnie wykonali wszystkie obróbki blacharskie (to im wyszło chyba najlepiej), ale sam starałem się, żeby wszystkie miejsca wykończyć przed położeniem dachu.

Boowa, w twojej sytuacji proponowałbym zdjąć ostatni rząd dachówek, ocieplić i wykończyć, a potem założyć obróbki i z powrotem dachówki (oczywiście będą musiały być trochę przycięte). Wydaje mi się, że opieranie ocieplenia na dachówkach nie jest dobrym rozwiązaniem - przynajmniej blacha musi być POD dachówką.