PDA

Zobacz pełną wersję : Szarotka z pracowni Dom na 5tkę



ciaszka
12-09-2005, 14:52
Proszę forumowiczów o krytyczne uwagi na temat projektu autorstwa Pawła Piątki

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=14&more=widoki&nazwa_projektu=SZAROTKA&autor=Paweł%20Piątka

Przeglądanie setek projektów pod kątem ekonomicznym poważnie naruszyło moje możliwości decyzyjne, nie jestem pewna co mi się podoba a co nie . Proszę pomóżcie

:P Będę wdzięczna za wszystkie uwagi

malin43
13-09-2005, 13:03
Ja również jestem zainteresowana domkiem Szarotka. Bardzo mi się podoba, fajne rozwiązanie pomieszczeń w środku i możliwość otwarcia kuchni na pokój dzienny. Jedyne co chciałabym zmienić to przenieśc garaż z prawej strony budynku i za garażem zrobić jeszcze dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na "sprzęty ogorodwe".

ciaszka
13-09-2005, 15:11
Dziękuję za odpowiedź :P
Cieszę się ,że nie tylko mi podoba się projekt Szarotki. Wysunięty od frontu garaż poważnie zmniejsza powierzchnię działki , ktorą można byłoby ciekawie zagospodarować. Osobiście bardziej podoba mi się propozycja garażu w Róży

http://nowydom.onet.pl/3484,2,projekt.html

Patrząc na projekt myślę ,że taka zmiana jest możliwa.
Jestem ciekawa co jeszcze zmieniłabyś w tym projekcie?

Pozdrawiam

ciaszka
13-09-2005, 20:25
Jeszcze na koniec :oops: .
Wysłałam zapytanie do pracowni w sprawie podwójnego garażu od strony sypialni, danych technicznych i wstępnego kosztorysu. Czekam na odpowiedź

Pozdrawiam :P

ciaszka
14-09-2005, 20:51
Dzisiaj otrzymałam odpowiedź z biura, tak jak przypuszczałam wszystko w rękach osoby adaptującej projekt , nie ma gotowej wersji z podwójnym garażem. O kosztach budowy projektant nie wspomniał. Nie pamiętam na stronie jakiego biura projektów gotowych widziałam wstępny kosztorys na kwotę ok. 122 000 netto( jedynie materiały , bez robocizny).
Nieco tańsza Była „ Zosia”.
Projekt domu zakłada strop drewniany.
To tyle :roll: .
Może jednak ktoś wybudował dom autorstwa Pawła Piątki podobny do Szarotki lub Zosi?

Pozdrawiam:P

malin43
15-09-2005, 12:07
Witam,

Oglądałam obydwa domki, o których wspominałaś. Są do siebie baaardzo podobne, ale chyba z tych dwóch fajniejsza jest Zosia, ma częściowo zadaszony taras i lepiej usytuowany kominek (dwustronny). Nie ulega wątpliwości że tak jak wspomniałaś Szarotka lepiej będzie się prezentować z garażem z boku. A propos zmian, również dostałam odpowiedz ze najlepiej wprowadzać zmiany u architekta adaptującego projekt do działki, podobno to sie bardziej opłaca, powinno być taniej. Pytałam też wcześniej w Pracowni o kosztorys - stan surowy zamknięty ok. 130 000,00. Może zgłosi sie na forum ktoś kto juz zrealizował projekt i coś nam opowie rzeczywistych kosztach?

acca5
15-09-2005, 18:28
Mi tez bardziej podoba sie Zosia, z tych samych wzgledow, przymierzalam sie do tego projektu ale z niego zrezygnowalam sięgnęłam po wieksza parterowkę,
Mysle ,że dach nie bedzie taki tani- strop drewniany nie jest tanszy od betonowego, kominek jest w dobrym miejscu do rozprowadzenia mechanicznego ciepla lub do kominka z płaszcem wodnym, wobec czego lazienke dla gości zamieniłabym na pom. gospodarcze- tam mozna schowac wiekszośc rurek od plaszcza, pralka, suszarnia, łazienke przenioslabym do wygospodarowanego z obu wiekszych pokoi na srodku lazienki, poszerzylabym garaz lub bym go przeniosla na prawy bok i wydluzyla dodając pom, gospodarcze- gdzies trzeba schowac grabki, kosiarke , sam garaz jest malutki. a tak to myslę ,ze domek jest prosty w budowie. Zajżyj jeszcze na strone studia Z- nie maja własnej strony i podpinaja sie na strony extradom. tam sa podobne projekty z garazem przeniesionym na bok domku.

ciaszka
16-09-2005, 08:20
Witam :P Już odpisuję.

Tak, to prawda "Malin" , Zosia jest zgrabniejsza, no i jej niezaprzeczalną zaletą jest podwójny kominek. Jest nawet miejsce na wygospodarowanie małej spiżarki kosztem bardzo wygodnego jak patrzę na rzuty projektu przejścia do kuchni. Tylko co z kotłownią? Na 100% będę miała ogrzewanie tradycyjne. Spaliny z garażu to nic w porównaniu z dymem z pieca. Zastanawiam się czy nie można przenieść kotłowni.
Schody w 25 m salonie odpadają.
W powiększonej wersji salonu traci się podwójny kominek ale zyskuje na przestrzeni wewnątrz,przy pozostawieniu schodów na poddasze. Nie wiem jak wyglądałyby schody kręte.
Chyba żeby zrezygnować z użytkowanego poddasza. I zdecydować się na schody wypuszczane ze stropu . I tak dalej biję się z myślami. A ty co na to?

Twoje propozycje "Acca" wygospodarowania lazienki zmniejszając dwie większe sypialnie jest super. To rozwiązuje mój problem związany z brakującym pomieszczeniem na "domowe sprzęty". No i przy okazji powiększania garażu warto będzie wygospodarować miejsce na sprzęt ogrodniczy. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda Szarotka w terenie . Może po przeniesieniu garażu na bok udałoby się ją ozdobić podobnym daszkiem jaki ma Zosia .

Przeglądałam projekty pracowni Z-500 , możesz wskazać swój typ?

Dziękuję za poważne potraktowanie moich dylematów
Pozdrawiam :P