PDA

Zobacz pełną wersję : Kondensat. Viessmana Vitodens 200 czy De Dietrich Innovens?



RyMario
13-09-2005, 09:37
Witam
Stoję przed dylematem. Chcę kupić kocioł kondensacyjny i zastanawiam się nad Viessmannem Vitodens 200 lub De Diterichem Innovens. Czy mcie jeden lub drugi i jak się sprawują?? Co byście polecili??

z góry dzieki z wszelkie info
Pozdr

tczarek
13-09-2005, 10:56
Ja poleciłbym Viessmana. Firma godna polecenia. Produkty dobrej jakości od lat. Czasmi cena wydaje się lekko odstraszać ale kotły tej marki warte są tej ceny. Mam Viesmana z otwartą komorą spalania. II sezony grzewcze - żadnych problemów.

SławekD
13-09-2005, 10:59
Witam
Stoję przed dylematem. Chcę kupić kocioł kondensacyjny i zastanawiam się nad Viessmannem Vitodens 200 lub De Diterichem Innovens. Czy mcie jeden lub drugi i jak się sprawują?? Co byście polecili??

z góry dzieki z wszelkie info
Pozdr
Czy możesz podać obecne ceny katalogowe tych kotłow i te z oferty instalatorów ??

PaulaG
13-09-2005, 11:10
Zdecydowanie Viessmann. Własnie jesteśmy po zakupie Vitodensa 200, kondensata, niedługo go odpalamy. Przed zakupem zasięgaliśmy opinii u różnych osób, także tych, które pracują w konkurencyjnych firmach i też bardzo polecali Viessmanna. To mercedes wśród piecy. Bardzo mała awaryjność. No i fakt, że zapłacić więcej na początku, ale później mieć święty spokój bardzo nas przekonał. Znamy takich co próbowali oszczędzić, a później sie bujali, bo jeden piec się popsuł, drugi miał wadę fabryczną itd, itp.....Viessmann Viessmann Viessmann :-)

SławekD
13-09-2005, 11:14
Zdecydowanie Viessmann. Własnie jesteśmy po zakupie Vitodensa 200, kondensata, niedługo go odpalamy. Przed zakupem zasięgaliśmy opinii u różnych osób, także tych, które pracują w konkurencyjnych firmach i też bardzo polecali Viessmanna. To mercedes wśród piecy. Bardzo mała awaryjność. No i fakt, że zapłacić więcej na początku, ale później mieć święty spokój bardzo nas przekonał. Znamy takich co próbowali oszczędzić, a później sie bujali, bo jeden piec się popsuł, drugi miał wadę fabryczną itd, itp.....Viessmann Viessmann Viessmann :-)
Jaki to koszt takiego kotła???

PaulaG
13-09-2005, 11:23
Była niedawno taka promocja w Viessmannie – Piec Vitodens 200 + zasobnik 100 litrowy stojący + w naszym przypadku cały osprzęt do podłaczenia i podłogówki = 10 tys. Niestety zanim się zdecydowalismy, 100 litrowych zasobników już nie było. Został 60- litrowy. a cena taka sama, dlatego, że jest on wiszący i wymaga specjalnego stelażu. Nawet gdyby się okazało, że ten 60 l jest niewystarczający, to dokupienie 100 l zasobnika i tak wyjdzie nas taniej, niż jakbyśmy kupowali teraz cały zestaw bez promocji :-)

Mały
13-09-2005, 18:21
W tej chwili są 120l w wieśku.

gosia@
13-09-2005, 20:22
Zdecydowanie Viessmann. Własnie jesteśmy po zakupie Vitodensa 200, kondensata, niedługo go odpalamy. Przed zakupem zasięgaliśmy opinii u różnych osób, także tych, które pracują w konkurencyjnych firmach i też bardzo polecali Viessmanna. To mercedes wśród piecy. Bardzo mała awaryjność. No i fakt, że zapłacić więcej na początku, ale później mieć święty spokój bardzo nas przekonał. Znamy takich co próbowali oszczędzić, a później sie bujali, bo jeden piec się popsuł, drugi miał wadę fabryczną itd, itp.....Viessmann Viessmann Viessmann :-)
tere, fere :wink: A ja mam zaplanowanego Deditricha Inovens z zasobnikiem i pare osób mi juz powiedziało, ze bije konkurencje na łep :lol: :lol: :lol:

mdzalewscy
13-09-2005, 20:33
Zdecydowanie Viessmann. Własnie jesteśmy po zakupie Vitodensa 200, kondensata, niedługo go odpalamy.
w czym on jest lepszy od tego Deditricha Inovens ?, reklama widzę robi swoje, śmieszna jesteś to pisząc, a nawet jeszcze kotła nie masz odpalonego. W dodatku mercedesy nie są liderami bezawaryjności. Bez komentarza

Viessman to dobra firma, ale dobre są jest Vaillanty, Deditrichy

vaillant się chwali iż jego kocioł jest najlepszy w testach konsumenckich, viesmman jeszcze w czymś tam jest dobry, Deditrich ma pewne rozwiązani innowacyjne, itd...

rafslusarczyk
13-09-2005, 21:19
Ja poleciłbym Viessmana. Firma godna polecenia. Produkty dobrej jakości od lat. Czasmi cena wydaje się lekko odstraszać ale kotły tej marki warte są tej ceny. Mam Viesmana z otwartą komorą spalania. II sezony grzewcze - żadnych problemów.


tylko że Viessmann wypuścił taki model kotła abyś mógł mieć kondensata w cennie porównywalnej do innych firmy - powiedzmy

RyMario
14-09-2005, 09:16
Kupuje Innovensa. Zaważyła cena poniewaz dostalem bardzo dobrą ofertę właśnie na ten piec.

pozdr

SławekD
14-09-2005, 12:51
Witam
Stoję przed dylematem. Chcę kupić kocioł kondensacyjny i zastanawiam się nad Viessmannem Vitodens 200 lub De Diterichem Innovens. Czy mcie jeden lub drugi i jak się sprawują?? Co byście polecili??

z góry dzieki z wszelkie info
Pozdr
Czy możesz podać obecne ceny katalogowe tych kotłow i te z oferty instalatorów ??
Czy ktoś może podzielić się ze mną inforacją o kosztach tych kotłów ???

RyMario
14-09-2005, 17:42
Za Innovensa mam zapłacić 7020 zł netto. Zestaw: kocioł, zasobnik 120(lub 130 litrow), automatyka pogodowa(Diematic 3). Calosc z montazem, pompa do cyrkulacji cieplej wody, przeróbką komina, montażem ma mnie kosztować 9,5 - 9,8 tys zł ( z VAT 7%).

pozdr

gosia@
14-09-2005, 19:31
Za Innovensa mam zapłacić 7020 zł netto. Zestaw: kocioł, zasobnik 120(lub 130 litrow), automatyka pogodowa(Diematic 3). Calosc z montazem, pompa do cyrkulacji cieplej wody, przeróbką komina, montażem ma mnie kosztować 9,5 - 9,8 tys zł ( z VAT 7%).

pozdrto naprawde dobra cena, ja mam za ok 8000 netto, a widziałam juz za 12000 i gdzies 16000 :roll:

aishan
14-09-2005, 20:20
U mnie pracuje sobie powolutku De Dietrich od ub. jesieni. Żadnych problemów, przezbrojony na gaz płynny. Fachowiec zachwalał, że np. ma 2 niezależne pompy - 1 do co, a 2 do cw, a to podobno rzadkość, zresztą obie bardzo dobre [jego zdanie]. Prosta łatwa obsługa - więcej nie mogę powiedzieć, bo jeszcze nie mieszkam i mało mam z nim doświadczeń. aha ma spory zakres mocy - bodaj od 5kW do 24kW.

PaulaG
20-09-2005, 08:37
"w czym on jest lepszy od tego Deditricha Inovens ?, reklama widzę robi swoje, śmieszna jesteś to pisząc, a nawet jeszcze kotła nie masz odpalonego. W dodatku mercedesy nie są liderami bezawaryjności."

Śmieszni to wy jesteście, skoro myślicie, że kupiłam piec tylko w oparciu o reklamę i o to co powiedział mi sprzedawca Viessmanna. Mam sporo znajomych, którzy własnie mają ten piec i naprawdę dużo pytałam, czasem aż za dużo....Użytkują go już jedni rok, inni trochę więcej.... i myślę, że już na tej podstawie mogę wyciągać pewne wnioski. Przyznaję że akurat nie znam uzytkowników Deditricha czy Inovensa, ale to chyba nie powód, żeby nie pisać o tym o czym się wie najlepiej i najwięcej.... Wydawało mi się zresztą, że tu, na forum każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania....Bez komentarza :-)

KrzysiekMarusza
20-09-2005, 17:20
PaulaG - Innovens to DeDietrich :)
Aha - chyba za wadę tego pieca należy uznać wymiennik Si-Al a nie stalowy jak w Vieśku (a także w Vaillancie, Immergasie albo i Ulrichu)

pozdr - Krzysiek

dryblasy
20-09-2005, 19:16
Ja tak nieśmiało a może Bosch alias Junkers Przymierzam się do Cerapura ZSBR 7-28A + zasobnik Sk160-4 Zb z pogodynką. Też sprzedawane sa teraz w pakietach komplet około 10 ty Brutto z usługą dokładna cene będę znał po negocjacjach :-)), zastanawiam sie nad Viesmanem Vitodens 200, tyle że narazie Panowie z Viessmana nie raczyli się ze mna skontaktować, ale to w końcu ich biznes :lol: .Aktualnie w starym domu mam Junkersa 2 funkcyjnego, od 8 lat bez zarzutu mimo że ostatnio nie maił przeglądów :cry: stąd skłaniam się ku Boschowi. A o DeDietrichu nie słyszałem :( Zato napewno nie kupię Sauniera moi rodzice mieli i niezły shit, brat też narzeka.

gosia@
20-09-2005, 19:53
PaulaG - Innovens to DeDietrich :)
Aha - chyba za wadę tego pieca należy uznać wymiennik Si-Al a nie stalowy jak w Vieśku (a także w Vaillancie, Immergasie albo i Ulrichu)

pozdr - KrzysiekNo, to akurat podaja jako jego zalete :wink:

rafslusarczyk
20-09-2005, 20:37
Eco Compact (http://pl.vaillant.com/product.php?folder_default_tree=10002-10325-10357&folder_default_netfolderID=10447&folder_where_from=default&product_default_id=1756)

+ sterownik pogodowy VRC 420S ( dwa obiegi gzrewcze) możliwość zamontowania w pomieszczeniu reprezentacyjnym z odczytem tem pomieszczenia.

cena cztero cyfrowa :o :wink:

KrzysiekMarusza
21-09-2005, 06:08
Gosia@ - zapytaj instalatorów/serwisantów - co bardziej lubią czyścic :)

pozdr - Krzysiek

gosia@
21-09-2005, 06:42
Gosia@ - zapytaj instalatorów/serwisantów - co bardziej lubią czyścic :)

pozdr - Krzysiekhmm, jezeli chodzi _tylko_ o łatwosc czyszczenia, to nie jest to dla mnie argument.W koncu ja tego nie robie :wink: :)prawde mówiac, ja iscie po babsku wybrałam.....ładny wyglad :lol: :lol: :lol:

KrzysiekMarusza
21-09-2005, 06:46
to rozumiem :))

Krzysiek