PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy pies?



Agnieszka1
13-09-2005, 15:06
Wysłany : Wto Wrz 13, 2005 3:05 pm Temat postu : kiedy pies?

--------------------------------------------------------------------------------

No wlasnie zastanawiam sie nad :

w maju przyszlego roku przeprowadzac sie bedziemy do nowo wybudowanego domu, chcemy aby bronil domu pies, ktory bedzie mial swoja ladna bude.
Chcialabym psa ktory wychowywalby sie u nas od szczeniaka - do takiego mialabym najwieksze zaufanie.
Teraz mieszkam w starej kamienicy - jesli teraz kupie szczeniaka to zacznie wychowywac sie w domu i pozniej nie bedzie chcial siedziec w budzie ( chyba ze sie myle i pies moze sie przestawic z domu na bude?) to wazne pytanie

Jesli kupie psa w momencie przeprowadzki to po
1. szczeniak obronca domu?
2. jak go zostawie na ogrodzie i pojdziemy do pracy to nam zwieje

wiec co ja mam zrobic, prosze poradzcie, najwazniejsze w sumie czy pies przez niecaly rok wychowujacy sie w domu moze przestawic sie na mieszkanie w budzie?

Puppy_Slaughter
13-09-2005, 15:14
kup sobie hovawarta starego (zeby nie uciekl) albo jakiegos owczarka niemieckiego bo one w ogole nie sa zainteresowane ucieczka..zaopatrz sie tez w lopatke do sprzatania po piesku...to nie jest kupa roboty w sumie takie sprzatanie...

Agnieszka1
13-09-2005, 15:16
kup sobie hovawarta starego (zeby nie uciekl) albo jakiegos owczarka niemieckiego bo one w ogole nie sa zainteresowane ucieczka..zaopatrz sie tez w lopatke do sprzatania po piesku...to nie jest kupa roboty w sumie takie sprzatanie...


ale ja nie pytam jakiego , jakiego to ja wiem, chodzi mi kiedy go kupic, czytaj moj 1 post :lol:

Puppy_Slaughter
13-09-2005, 15:32
a jakiego? i nie zapomnij o tej lopatce.

a kupic to w jakims sklepie z psami, nie wiem gdzie.
w sklepach z zabawkami jest duzo pieskow, tylko pluszaki...nie wiem czy Cie to satysfakcjonuje...

Agnieszka1
13-09-2005, 15:34
a jakiego? i nie zapomnij o tej lopatce.

a kupic to w jakims sklepie z psami, nie wiem gdzie.
w sklepach z zabawkami jest duzo pieskow, tylko pluszaki...nie wiem czy Cie to satysfakcjonuje...

daj sobie na luz - odreagowujesz stres po calym dniu? idz robic to gdzie indziej, jak nie chcesz pomoc to po cholerke piszesz ?ja zwierzeta traktuje powaznie a nie przedmiotowo stad moje tu pytanie -
EOT

Puppy_Slaughter
13-09-2005, 15:35
dla jaj.
a nie bo BOT

Agnieszka1
13-09-2005, 15:36
dla jaj.

a ja pytam powaznie a nie dla jaj

*marta*
13-09-2005, 15:42
No tempo będzie zabójcze, skoro już w maju :o Co do psa, to nie bierz teraz szczeniaka, jeśli miałby później w budzie zamieszkać. Czy nie zamierzacie stawiać ogrodzenia? Jeśli bęzie ogrodzenie to psiak przecież nie ucieknie.

aishan
13-09-2005, 15:50
Pewnie to indywidualne odczucie, ale poważnie to się nie myśli o psach, skoro chce się je trzymać w budzie. Nie podoba mi się takie przedmiotowe traktowanie zwierząt. A pies Ci nie zwieje na pewno, bo przecież skoro do pilnowania - to w podtekście ostry wobec obcych, no a wtedy ogrodzenie trzeba mieć solidne, przynajmniej na tyle, żeby nie przeskoczył, ani nie podkopał.

MaciekW
13-09-2005, 16:19
ale poważnie to się nie myśli o psach, skoro chce się je trzymać w budzie
Przyznam, że nie rozumiem. Są małe pieski znakomicie mieszkające w domu i potężne, którym nic się nie stanie jeżeli będą mieszkać w dobrze przygotowanej, ocieplonej budzie. Zakładam, że i jedne i drugie otaczane są taką samą miłością.

Moja rodzinka (żona, córka, dwie kotki i ja) również planujemy przeprowadzkę wiosną przyszłego roku. Budowa zaczęła się 10 czerwca i pewnie dałoby się wprowadzić przed Sylwestrem, ale organizacyjnie nie podołamy takiemu przedsięwzięciu. I jak zamieszkamy, to zamierzamy pojechać do schroniska i wybrać dużego, kudłatego i stosunkowo młodego psa, który nie będzie mieszkał w domu, i który w jakiś sposób będzie nas strzegł. Nie dlatego myślimy o psie, że szukamy stróża, a dlatego, że chcemy psa. Jeżeli trafi się stosunkowo młody to na jakieś szkolenia razem pochodzimy. Takie mamy plany, a wzięcie ze schroniska pozwala uniknąć dylematów autorki wątku (choć pewnie spowoduje inne trudności).

Maciek

aishan
13-09-2005, 17:42
Akceptuję, że i takie motywy istnieją, aczkolwiek w obecnych czasach [dość okrutnych] funkcja ochronna psa wydaje się być iluzją, już prędzej w domu - zaszczeka, ruchu narobi, domowników obudzi. Ale to osobiście tylko mój jak najbardziej prywatny pogląd. Na marginesie [broń Boże nic nie insynuując, a ku anegdocie] jak na osiedlu na którym mieszkałem zabito chłopca i związek z tym miał men z pitbulem, to w trakcie śledztwa ustalono, że w 2 sąsiadujących ze sobą blokach jest 8 pitbuli.

gosia@
13-09-2005, 19:52
kup sobie hovawarta starego (zeby nie uciekl) albo jakiegos owczarka niemieckiego bo one w ogole nie sa zainteresowane ucieczka..zaopatrz sie tez w lopatke do sprzatania po piesku...to nie jest kupa roboty w sumie takie sprzatanie...


ale ja nie pytam jakiego , jakiego to ja wiem, chodzi mi kiedy go kupic, czytaj moj 1 post :lol:Kup wczesniej, ja docelowa Urke kupilam 7 m temu :lol: a pzreprowadzka dopiero w styczniu.

1. szczeniaka tzreba wychowac, musi swoje podlac, wolałam by lał w starym mieszkaniu :wink:
2 szczeniaka predzej Ci ukradna niz Cie obroni

Agnieszka1
15-09-2005, 09:44
kup sobie hovawarta starego (zeby nie uciekl) albo jakiegos owczarka niemieckiego bo one w ogole nie sa zainteresowane ucieczka..zaopatrz sie tez w lopatke do sprzatania po piesku...to nie jest kupa roboty w sumie takie sprzatanie...


ale ja nie pytam jakiego , jakiego to ja wiem, chodzi mi kiedy go kupic, czytaj moj 1 post :lol:Kup wczesniej, ja docelowa Urke kupilam 7 m temu :lol: a pzreprowadzka dopiero w styczniu.

1. szczeniaka tzreba wychowac, musi swoje podlac, wolałam by lał w starym mieszkaniu :wink:
2 szczeniaka predzej Ci ukradna niz Cie obroni

gosia to samo powiedzialam mezowi - wole aby oblal i poobgryzal meble w starym mieszkaniu niz nowe w nowym domu :wink:
na temat szerzej napisalam w watku na wymianie doswiadczen - pozdrowionka :P