PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor okien od wewnątrz?



Joannal
13-09-2005, 14:30
Powiedzcie jakie macie kolory okien do wewnątrz budynku. Od zewnątrz ja polecam kolorowe ponieważ mniej widać na nich brud niż na białych. Przetestowałam u teściów. Od wewnątrz mają białe. Oglądałam zdjęcia na forum i juz naprawdę nie potrafię się zdecydować czy mam brać białe czy taki sam kolor jak od zewnątrz. Marzy mi sie kolor np. ciemny orzech i parapety drewnianie w tym samym kolorze. Ale jak to bedzie wyglądało w praktyce i pasowało do zasłon, mebli itd...?

tczarek
13-09-2005, 14:46
U mnie od wewnątrz kolor okien jest biały. Myślę że kolor biały okien jest na tyle uniwersalny iż nie narzuca z góry aranżacji wnętrza a zarazem wszędzie pasuje.

mdzalewscy
13-09-2005, 15:22
mam wewnątrz biały i nie będę ściemniał o kolorze białym pasującym do wszystkiego bo jak kupywałem nie myslałem o tym, po prostu biały był bez dopłaty, do kolor zewnątrz dopłaciłem 20%

Grzesiek13
13-09-2005, 16:21
My mamy z zewnątrz i wewnątrz kolor złoty dąb i wyglądają rewelacyjnie. Nie zamieniłabym na białe nigdy w życiu.
A co do mebli czy będą pasować czy nie ? Napewno będą przecież nikt nie mebluje pomieszczeń wyłącznie w jednym kolorze. Poza tym firanka zawsze trochę przysłoni i juz nam się zmienia odcień.
----------------
Monika

obudowieniewiemnic
13-09-2005, 16:33
A ja mam brązowe od zew. a białe od wew. Też nie będę ściemniał że nie chodziło o koszta ale jakbym nie oszczędzał to dałbym od wew. także brąz. Teraz widzę że pasowałyby lepiej do wnętrza a po otwarciu/uchyleniu patrząc z zewnątrz nie raziłby widoczny biały kolor.

Joannal
13-09-2005, 20:06
Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Właśnie przeglądam cenniki i za kolor z obu stron życzą sobie +30%. Jeśli moje zasoby wiosną pozwolą kupię chyba kolor z obu stron. Ale marzenia to co innego a stan konta co innego. Zobaczymy wiosną :-).

ciku
14-09-2005, 02:59
U nas zakupione białe. Do mojej wizji domku jako calosci tylko takie pasuja:)

Mn1s1ek
14-09-2005, 07:39
Ja mam złoty dąb od wewnątrz z dwóch powodów:
- po pierwsze zaj... mi się to podoba
- po drugie chciałem się wyłamać z tych szblonowych wnętrz gdzie okna zawsze są białe, żyrandol zawsze jest na suficie a w drzwiach są klamki.

I dla tego mam okna okleinowane, zrezygnowałem z oświetlenia sufitowego na rzecz kinkietów a zamiast klamek dałem gałki Argus.

Każdy jak przychodzi to ucha i ocha. A ja mam zaj... satysfakcję :-)

Pier.... konwenanse :-)

Grzes z Krakowa
14-09-2005, 07:55
Ja mam złoty dąb od wewnątrz z dwóch powodów:
- po pierwsze zaj... mi się to podoba
- po drugie chciałem się wyłamać z tych szblonowych wnętrz gdzie okna zawsze są białe, żyrandol zawsze jest na suficie a w drzwiach są klamki.

I dla tego mam okna okleinowane, zrezygnowałem z oświetlenia sufitowego na rzecz kinkietów a zamiast klamek dałem gałki Argus.

Każdy jak przychodzi to ucha i ocha. A ja mam zaj... satysfakcję :-)

Pier.... konwenanse :-)
To trzeba bylo isc dalej i kanape przymocowac na scianie oraz tak jak w reklamie philipsa/Panasonica? TV na suficie. a krzesla i stol z jadalni wyrzucic i jesc na podlodze jak w Azji To by dopiero gosci pekli z zachwytu A Ciebie duma rozp..... maksymalnie i w tedy bys mial dopiero wszelkie konwenanse w dup.... :lol:

Grzes z Krakowa
14-09-2005, 08:03
A tak nawiazujac do postu to ja mam okna biale zarowno wew jak i zew bo:
1 tak mi sie podoba
2 bo tak pasuje do calej mojej koncepcji wygladu i wystroju domu,
3 bo ciemne okna wygladaja ponuro a biale rozweselaja elewacje budynku i wnetrze pokoju
4 bo sa uniwersalne i pasuja do roznych kolorow scian/elewacji

Oczywiscie powyzsze ma zastosowanie do okien z PCV

Drewniane to zupelnie inna historia.

Mn1s1ek
14-09-2005, 08:04
Taaaaaa....
Rozumiem, ze pozatym wszystko w porządku z kolegą Grzesiem z Krakowa ?

surfi
14-09-2005, 08:34
Masz czas do wiosny, to przemyśl koncepcję wystroju wnetrz i mebli. Jeśli lubisz jasne wnętrza, ażurowe meble itd - to dwa razy pomyśl, zanim zafundujesz sobie ciemny orzech w oknach i parapetach. To co wygląda ciekawie na ekpozytorze, ma sie nijak do niektórych wnętrz. Jednym słowem - na pewnym etapie warto wypracować swój styl i potem się tego konsekwentnie trzymać :wink: