PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk kontra klinkier



dhr
13-09-2005, 19:55
Chciałbym poznać wasze opinie na temat sciany trójwarstwowej (tj. pustak, wełna mineralna i cegła klinkierowa) oraz sciany dwuwarstwowej (tj. pustak Porotherm oraz tynk akrylowy lub mineralny). Jakie są wasze doświadczenia? Czy ciężko znaleźć dobrego wykonawce do położenia klinkieru?

gregmena
13-09-2005, 20:41
odpowiem tylko tyle że murarze robią 2w bo wszystko co spieprzą potem wyrównają, wiem bo zaczynałem od 2w a skończyłem na 3w

rafałek
13-09-2005, 21:53
Troszkę dziwne porównanie - tynk w 2W i klinkier w 3W. Myślę, że podtawą do rozważań powinno być czy chcesz i masz na to środki by mieć elewację z klinkieru. Jeśli taka Ci się podoba i stać Cię na nią to masz już odpowiedź - jeśli nie to wybierz technologię do jakiej masz przekonanie i jaką Twoja ekipa ma najlepiej opanowaną.
Od siebie dodam, że to nieprawda, że 3W jest dorga (wariant pod tynk, nie z elewacją klinkierową).

Joasia
14-09-2005, 01:10
To prawda, 3w z tynkiem cem-wapennym jest tańsza od 2w. Wiem, bo dom mam w 3w a przybudówkę (z kotłownią) w 2w. Pzdr. Joasia.

modulor
14-09-2005, 01:38
To prawda, 3w z tynkiem cem-wapennym jest tańsza od 2w. Wiem, bo dom mam w 3w a przybudówkę (z kotłownią) w 2w. Pzdr. Joasia.

ja mam zamiar zastosować ścianę 2W 3W lub 4W ale nic nie wiem o kalkulacjach tych ścian :o