PDA

Zobacz pełną wersję : Zim? bez ogrzewania - co planujecie zrobi? na budowie



bobiczek
10-12-2002, 13:21
No właśnie.
Ja pomalowałem podbitki (środek na benzynie, więc odparuje) i nie mam więcej pomysłów.
Umówiłem się na płyty GK na suficie, ale nie da się robić nic na mokro, to i rozliczyć roboty się nie da więc nie wiem czy nie odpuścić.
Myślę o rozprowadzaniu rur do kominka.....i to tyle.
A gdzie tam kwiecień?
Co planujecie przez zimę?

Jola_
10-12-2002, 17:47
Bobiczku tydzień temu posadziliśmy 3 sosenki i brzózkę na działce. Prace związane z wykańczaniem chwilowo zawiesiliśmy na kołku - zbyt niskie temperatury. Wszelkie otwory okienne i drzwiowe mamy zastawione i nie pozwalam swojej drugiej połowie tego psuć.
Zadanie na zimę: robienie forsy tak http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/magician.giflub inaczej http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/mordki2/111.gif. Wszystko po to aby ruszyć wiosną z kopyta.

Jola_
10-12-2002, 17:47
Bobiczku tydzień temu posadziliśmy w ogrodzie 3 sosenki i brzózkę. Prace związane z wykańczaniem chwilowo zawiesiliśmy na kołku - zbyt niskie temperatury, szkoda zdrowia. Wszelkie otwory okienne i drzwiowe mamy zastawione i nie pozwalam swojej drugiej połowie tego psuć.
Zadanie na zimę: robienie forsy tak http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/magician.giflub inaczej http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/mordki2/111.gif. Wszystko po to aby ruszyć wiosną z kopyta.

Vardamir
10-12-2002, 17:55
w chwili obecnej nie robie nic dom sobie stoi i sie zimuje otwory pozabijane wiec i nie bardzo co widac w srodku ... jedyne co bylo roboine jakis miesaic temu to nawosilem ziemi na dzialke co by wyrownac poziom dzialki :smile: i przygotowac ja do dalszych prac ... that's all folks ... :smile:

ArtMedia
11-12-2002, 09:02
Witam.

Czekamy do wiosny :wink:

Sebastian

greg
11-12-2002, 09:14
Ja też czekam do wiosny. Aż tak mi się nie śpieszy, żeby męczyć się przy takiej temperaturze. Natomiast od czasu do czasu warto budowę odwiedzić i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.

franekF
11-12-2002, 10:56
Ja jeszcze cos robię. To coś to ocieplanie poddasza wełną, potem być może wylewka na poddaszu (jak będzie kilka dni cieplejszych) i przewody elektryczne. Wszelkie otwory są zabezpieczone, dodatkowo uszczelnione styropianem, w środku grzeje koza i jest cieplutko :grin:

GRom
11-12-2002, 11:15
A u mnie blachodachówkę kładą.Twarde chłopaki -10 im nie straszne.:smile:

Frankai
11-12-2002, 11:29
Zima to najlepszy okres na przemyślenia. Kto już ma plan na wiosnę? Rozpracowane szczegóły? Umówionych fachowców i spisane umowy? Wybrane materiały? A kupowanie materiałów przed sezonem po atrakcyjnych cenach? Powiem tak - porządne zaplanowanie teraz jest może i ważniejsze od "latania" na budowę w sezonie. Jak teraz podejmiecie decyzję i zgromadzicie fundusze (patrz post Joli_), to w sezonie fachowcy ładnie i zgrabnie postawią/wykończą chałupkę.

Miłych przygotowań. :smile:

Octavian
11-12-2002, 11:33
Planowanie i być może rozrzucanie ziemi (przynajmniej jak jest zimno można się rozgrzać :smile:.
pzdr

Maluszek
11-12-2002, 13:29
Czekamy do wiosny (teraz stan surowy z dachówką) i planujemy roboty tak żeby od wiosny wykańczanie ruszyło pełną parą bo chcemy na przyszłe święta się wprowadzić :smile:

11-12-2002, 13:36
Sąsiad w zime idzie z robotami jak "burza".Byłem się zapytać jak on tak tam wytrzymuje!?Pokazał mi promiennik o mocy 2,4kW.Więc na termometrze było chyba z 17st.C ale odczuwało się o wiele więcej stopni.A moc 2,4kW to ciut więcej niż "farelka". Zastanawiam się czy kupić takie coś,ale potem nie będe miał tego gdzie wykorzystać.

Vardamir
12-12-2002, 18:33
u mnie stoi jako ze teraz jestem w bialymstoku a buduje sie w bialej podlskiej ... to stoi ale tak normalnie to sie kombinuje co i jak robic :smile:co by tu jeszcze jusz chce mis ie zajechac na budowe i polazic, poogladac :smile: zreszta sami wiece ze jaks ie buduje a jest jakis przestoj to czesto sie tam jedzie zeby tylko pobyc :smile: tak czy nie ?

paj^
13-12-2002, 11:31
Teraz zrobilem wod-kan i CO oraz instalacje elektryczne, instalatorzy przyjda wczesna wiosna i dokoncza swe dzielo jak zrobie wylewki, jutro zakladam bramy garazowe, a jak temperatura troche spadnie to na uzytkowym poddaszu bede zakladac ocieplenie. Przygotuje, tzn przytne odpowiednie dlugosci legarow legarow pod podloge drewniania w calym domu. Na tym koniec do marca a pozniej znowu sie zacznie:smile:
Aha, zrobilem takze droge dojazdowa do domu (przed mrozami), juz nie musze taplac sie w glinie ..........

Jola_
13-12-2002, 16:18
Vardamir, to jest to, pochodzić i popatrzeć jak wypędzić kreta z dziury http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/pengydie.gif, urealnić w terenie plany ogródka, zadumać się nad uciekającym na bezczynności czasem!

bobiczek
15-12-2002, 18:27
Jola, a cóż to za straszne rzeczy dzieją się temu krecikowi?
To chyba ketchup , prawda?

skunks
15-12-2002, 19:05
Zimą bez ogrzewania - co planujecie zrobić na budowie ?


On 2002-12-12 19:33, Vardamir wrote:
tak normalnie to sie kombinuje co i jak robić :smile:co by tu jeszcze juz chce mi sie zajechac na budowe i połazić, pooglądac :smile: zreszta sami wiecie, że jak się buduje, a jest jakiś przestój to czesto sie tam jedzie zeby tylko pobyć :smile: tak czy nie ?


zdaje się ... że odkryłeś sedno ...Vardamir TAM SIĘ JEDZIE, ŻEBY TYLKO

p o b y ć ... :razz:
http://www.dogomania.pl/grafiki/animacje/hskyteam1.gif
pozdro
sku...

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: skunks dnia 2002-12-15 20:06 ]</font>

Piotr Jan
16-12-2002, 15:39
Nie mam jeszcze blachodachówki tylko deski+papę, więc robie porzadki, przygotowuję sie do dalszych prac szukając różnych materiałów. Oferty na okna, projekt kominka, i inne !
Zabiłem otwory starymi oknami - pełno ich po śmietnikach !
Mam cztery słupy drewniane, szlifuję je teraz bo przy tym jet mase kurzu i pyłu. Jak zrobię tynki (machinengips) to będzie szkoda zaśmiecać.

mironmk
17-12-2002, 15:59
Zgadzam się z Frankai, że zima to najlepszy czas na planowanie. Właśnie decydowałem, że cały parter będzie w ogrzewany przez podłogówkę. Czytam wypowiedzi na forum nt. i co ? Żylaki, cieki wodne, kurz itd. Można zwariować. Chyba do nowego roku zrobię sobie przerwę z budową dla higieny - o ile to możliwe, bo już słyszę te życzenia i mądrości rodziny nt. budowy. (i tak będzie podłogówka). Muszę jeszcze raz przeczytać forum "jak budować, żeby nie zwariować?". Pozdrowienia dla wszystkich.

Frankai
17-12-2002, 18:04
Mironmk - nie bój nic. Ja jestem obciążony dziedzicznie żylakami i może alergią (astma po kądzieli), więc słuchałem i czytałem i ... nic się jakoś nie potwierdziło, a co do alergi, to przy braku dywanów i minimum sprzątania, jak najbardziej wskazane.

EWI_JJ
17-12-2002, 20:21
ja planuje w zimie (ale w takie dni kiedy bedzie powyzej zera) zrobic bruzdy pod przewody elektryczne, oraz zamontowac okna na przelomie lutego i marca.