PDA

Zobacz pełną wersję : kto zna ogrzewanie podłogowe z firmy Multibeton-podobno nr 1



sceptyk
13-09-2005, 21:47
Witam , jestem przed wyborem ogrzewania, pomijam oczywiście niewyczerpane wątki jakie lepsze, jakie gorsze, przejdę do konkretów:
- wykonawca (sprawia wrażenie doświadczonego i znającego się na rzeczy) poleca mi zastosowania w całości podłogówki (podobno oszczędność 4.000, które trzeba by wydać na jakiś specjalny mieszacz) z firmy niemieckiej Multibeton. Podobno ta firma wykształciła się na podłogówkach (jest pionierem) i cały czas doskonali produkty, inne firmy miały podobno odwrotny rozwój :o . Zaproponowana cena za 1 m2 - 95 PLN brutto.
BARDZO PROSZĘ O WASZE OPINIE

Mały
14-09-2005, 07:20
Witam , jestem przed wyborem ogrzewania, pomijam oczywiście niewyczerpane wątki jakie lepsze, jakie gorsze, przejdę do konkretów:
- wykonawca (sprawia wrażenie doświadczonego i znającego się na rzeczy) poleca mi zastosowania w całości podłogówki (podobno oszczędność 4.000, które trzeba by wydać na jakiś specjalny mieszacz) z firmy niemieckiej Multibeton. Podobno ta firma wykształciła się na podłogówkach (jest pionierem) i cały czas doskonali produkty, inne firmy miały podobno odwrotny rozwój :o . Zaproponowana cena za 1 m2 - 95 PLN brutto.
BARDZO PROSZĘ O WASZE OPINIE
Nia ma to jak siła reklamy "nr 1 na świecie" to chyba najśmieszniejszy slogan który słyszałem... :)

sceptyk
14-09-2005, 20:12
dzięki, po prostu teraz Ty jesteś dla mnie numerem jeden :P dzięki, naprawdę........świetna rada i pomoc :-?

Mały
14-09-2005, 20:18
dzięki, po prostu teraz Ty jesteś dla mnie numerem jeden :P dzięki, naprawdę........świetna rada i pomoc :-?
O co sie od razu obrażać? Wystarczy pomyśleć - widzisz firmę pierwszy raz na oczy i czytasz "numer 1 na świecie" 8) . Ja takie sobie od razu odpuszczam... lub szukam np w necie(a nuż o czymś nie wiem?).
Widziałem gdzieś ichnią reklamę (na płocie) i to wszystko. Niech Ci pokażą co i gdzie robili . A potem pogadaj z ludźmi którym oni coś wykonywali. Skoro nikt nic nie wie na forum...to o czymś świadczy.

sceptyk
14-09-2005, 20:45
nie obrażam się, tylko jestem człowiekiem, który prosi o rady na forum, jeżeli na jakiś problem poważny do zgryzienia lub ważna decyzję do podjęcia (finanse) i nie dziw się, że człowieka wpienia jak wtedy zostaje sam z probleme, a ktoś jeszcze sadzi jakiś niezbyt trafiony tekst :evil: w obliczu kiedy treba wydać około 30.000 pln to naprawdę jest irytujacę
a tak zmieniając temat to ta firma chyba rzeczywiście nie jest znana, ale wykonawca jasno mi dał do zrozumienia, że są równiez takie samochody jak Saab i też nie są znane, a jakie są to fachowcy wiedzą. Pododno jakościowo firmy w stylu Rehau i inne o ktorych głośno na tym forum nie sa złe, ale nie dorównują
może to jest tak , jakbyś przecientnemu człowiekowi powiedział, że masz sprzęt grający stereo np. Coplanda, a on by powiedział, że to pewnie dziadostwo bo o tym nie słyszał i dla niego dobrym sprzętem jest znany powszechnie Panasonic, no i co wtedy

Mały
14-09-2005, 20:57
Spokojnie - wrzuc w wyszukiwarkę nazwę firmy i powiedz co znalazłes bo ja 2(dwa)linki... a co do tekstu ,że"tylko ta jedna firma się rozwija a inne odwrotnie"... tzn że rehau,wavin,uponor itp to dziadostwo? Bo tak ów wypowiedź rozumiem. Czyli hadlowiec daje Ci znak że jest on najlepszy na świecie (pewnie ma niezłe układy u nich).
Jeśli sprawdzę w necie nazwę "bose" to mam sprzęt wyższej jakości niż np panasonic nie?Ale figuruje on w sici ogólnoświatowej - a taki multibeton -nie.
Ja po prostu nawiązałem do samego tekstu "nr 1 na świecie" (skądinąd ulubionego przez niejakiego Grzesia... 8) ).
Pozdrawiam i powodzenia

proxy
14-09-2005, 21:36
moze i nr jeden nie znam sie na tym, ale na niemieckiej stronie jakiś ten teges to rekalmuję http://www.multibeton.de/deutsch/deutsch/wr.jpg, jakos nie mam zaufania ;)

na razie zanurzam sie w lekturze http://www.multibeton.de/engl/engl/index.html

a tam bełkot niczym z TV marketu.
i nie mogłem znaleźć nic rewolucyjnego w tym systemie.. może to ze rurki sa stabilizowane stalowymi listwami.

poza tym ten system dział równiez w kupie (http://www.multibeton.de/engl/referenzen/synagoge_krakau.html)

sceptyk
14-09-2005, 22:00
no własnie, po wpisaniu nazwy w google wyskakuje ten link, strona tochę dziwna :o , ale na przykła aqua park w Tarnowskich Górach jest robiony w tym systemie
rzeczywiście słuszna uwaga- system montuje się na listwach, podobno dzięki temu nie trzeba dziurawić folii :o

proxy
14-09-2005, 22:21
na dojczlandzkich stronach jest tego mnóstwo.
kliken (http://www.google.pl/search?q=multibeton&hl=pl&lr=lang_de&ie=UTF-8&inlang=pl&as_qdr=all&start=0&sa=N)

Szczerze mówąc ogrzewnictwo to jest to na czym sie nie znam :)
wyglada ze ta firma ma jakis tam rynek u braci helmutów.
Tylko jak u nas... a i ewentualne reklamacje ? w dojczlandii dają na ten system 30 lat gwarancji...

Mały
15-09-2005, 06:13
no własnie, po wpisaniu nazwy w google wyskakuje ten link, strona tochę dziwna :o , ale na przykła aqua park w Tarnowskich Górach jest robiony w tym systemie
rzeczywiście słuszna uwaga- system montuje się na listwach, podobno dzięki temu nie trzeba dziurawić folii :o
Właściwie każdy system mozna kłaść na listwach. To tylko kwestia kasy. A co do np rehau to pogadaj z prezydentem RP co oni u niego robili...

sceptyk
15-09-2005, 20:38
:o odnośnie prezydenta, gdzie to robili w Wiśle :o

rzeczwyiście na "dojczlandzkich" :wink: stronach trochę jest o tej firmie, sam nie wiem w zasadzie dalej nic nie wiem