PDA

Zobacz pełną wersję : SAME POCZĄTKI -PRZEPROWADZANIE DZIAŁKI



dago 1
14-09-2005, 19:40
Witam wszyskich zaczynam pierwsze kroki na tym forum.
Mam takie pytanie .Chciałbym zacząć gromadzić potrzebne pozwolenia ,także powoli sadzić dzewka itp,a moja sytuacja wyglada w ten sposób że gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego/podobno za dwa miesiące/,a ja na razie mam przeprowadzone w sądzie podział działki/w ramach spadku/,czy geodeta aby ja podzielić potrzebuje cos z gminy czy nie muszę czekać na plan zagos.przest.

sylwia i rafał
15-09-2005, 19:34
ja w tej chwili czekam na plan zagospodarowania przestrzennego i wiem że nie będzie to trwało 5 sekund tylko min 3 miesiące(o ile nie dłużej) geodeta wytyczył mi już granice działki i drogi dojazdowej(między działkami sąsiada)i z tego co wiem to nie interesował go plan zagospodarowania.
A tak apropo to nie boisz sie że podczas budowy zniszczą ci te malutkie drzewka, bo ja chciałam posadzić żywopłot ale chuba sobie jeszcze do przyszłego roku daruję

dago 1
15-09-2005, 20:15
A tak apropo to nie boisz sie że podczas budowy zniszczą ci te malutkie drzewka, bo ja chciałam posadzić żywopłot ale chuba sobie jeszcze do przyszłego roku daruję

Dzięki za odpowiedż.
Drzewka całkiem z tyłu ,raczej nie ma problemu.
Piszesz że geodeta planu nie potrzebował ,nie wiem jeszcze z tym przeprowadzeniem działki czy nie będzie potrzebował ,najlepiej do niego zadzwonie i będę wszystko wiedział .Jeszcze raz dzięki.

iwona_b
16-09-2005, 07:28
wydaje mi się że geodecie będzie potrzebna mapka (załatwisz ją w wydziale ewidencji gruntów), chociaż niekoniecznie. mi najpierw powiedzieli, że musze mieć mapkę, a jak już za nia zapłaciłam to sie okazało że mapka i tak jest nieaktualna i geodeta musi ją uaktualniać, czyli tak na dobrą sprawę nie musisz mieć mapki. A jeżeli upierasz się przy mapce to plan zagospodarowania nie jest ci potrzebny. Przynajmniej mi nie był...

Lechu_MM
16-09-2005, 07:34
z drzewkami poczekaj, bo jezeli Ci ich nie zniszczy budowa, to wykopia Ci je zlodzieje.

dago 1
16-09-2005, 20:03
z drzewkami poczekaj, bo jezeli Ci ich nie zniszczy budowa, to wykopia Ci je zlodzieje.

Masz racje im ,i wiecej czytam postów to widzę że to się dość często zdarza.Dzięki.

janaro
19-09-2005, 08:12
Witam wszyskich zaczynam pierwsze kroki na tym forum.
przeprowadzone w sądzie podział działki/w ramach spadku/

Przy podziale działki przez sąd jest potrzebna mapa podziału zrobiona przez geodetę. Radzę dowiedzieć sie w tej sprawie.