PDA

Zobacz pełną wersję : Orientacyjne ceny



Dyletant
10-12-2002, 16:19
Ludzie na pomoc! Musze sobie bardzo orientacyjnie policzyc, ile zaplace za rozne materialy i robocizne i potrzebuje wiedzy, ile co kosztuje (wiem, wiem ceny sa bardzo rozne, ale przeciez jakies widelki da sie okreslic chyba i na pewno ktos z budujacych ma je w glowie). BARDZO PROSZE TAKIEGO KOGOS, BY POSWIECIL PARE MINUT NA POMOC DYLETANTOWI!!!
Czyli tak:
styropian do ocieplenia scian 12cm = od x do y za m2 (8, 10 i 15cm tez, jak kto pamieta)
siatki, kleje etc???? = od x do y
dachowka ceramiczna = od x do y za m2
pokrycie robocizna = od x do y za m2
welna do izolacji dachu 30cm = od x do y za m2
drewno na wiezbe dachowa (dach dwuspadowy z gankiem) powierzchnia 220m2 =
styropian do izolacji fundamentów = od x do y za m2
lepiki, folie cosie??? = od x do y
okna cieple K<1 = od x do y za (m2?)(sztuke?)

Z GORY DZIEKUJE
dylu

lenowo
10-12-2002, 16:32
Wejdz na strone http://www.ile.pl ,tam dowiesz sie duzo o srednich cenach.
Powodzenia w liczeniu.

Vardamir
10-12-2002, 16:49
ja bym jednak pojezdzil po hurtowniach budowalnych ... tak czy siak nie bedziesz mial takich samych cen wszedzie co region to inna cena ... wiec jedyne co ci zostaje to kalkulator dobry rower ( wyjdzie ci na zdrowie ), i powodzenia ... ja juz jestem po tym etapie ale kolejne przedemna :smile: pozdrowienia ...

grzegorz2
10-12-2002, 18:33
przygotuj na kartce zestwienie swoich potrzeb i rozdaj w okolicznych hurtowniach. Umów się na termin np. 7 dni, potem dzwoń i pytaj, czy gotowe. Z moich doświadczeń wynika, że będziesz miał oferty po min. 3 tygodniach ->> nieskończoności (na dwie ostatnie czekam chyba już 2 miesiąc...)
Grzegorz

ArtMedia
11-12-2002, 09:00
Witam.

Może coś Ci się przyda z zestawienia kosztów na mojej stronce:
http://artmedia.of.pl dział "Budowa" i dalej "Dokładny arkusz wydatków 2000, 2001, 2002".

Sebastian

ipm111
11-12-2002, 09:35
Daj na mój adres e-mail [email protected] wykaz, za tydzień dostaniesz odpowiedzi.

jasieks
11-12-2002, 11:46
Pomysł ze zbieranie ofert od różnych dostawców jest dobry. Ja robiłem jeszce jedną rundę już po otrzymaniu ofert z pytaniem kto da mniej. Czasem wychodziło.

jasieks
11-12-2002, 11:53
On 2002-12-10 17:19, Dyletant wrote:
Ludzie na pomoc! Musze sobie bardzo orientacyjnie policzyc, ile zaplace za rozne materialy i robocizne i potrzebuje wiedzy, ile co kosztuje (wiem, wiem ceny sa bardzo rozne, ale przeciez jakies widelki da sie okreslic chyba i na pewno ktos z budujacych ma je w glowie). BARDZO PROSZE TAKIEGO KOGOS, BY POSWIECIL PARE MINUT NA POMOC DYLETANTOWI!!!
Czyli tak:
styropian do ocieplenia scian 12cm = od x do y za m2 (8, 10 i 15cm tez, jak kto pamieta)
siatki, kleje etc???? = od x do y
dachowka ceramiczna = od x do y za m2
pokrycie robocizna = od x do y za m2
welna do izolacji dachu 30cm = od x do y za m2
drewno na wiezbe dachowa (dach dwuspadowy z gankiem) powierzchnia 220m2 =
styropian do izolacji fundamentów = od x do y za m2
lepiki, folie cosie??? = od x do y
okna cieple K<1 = od x do y za (m2?)(sztuke?)

Z GORY DZIEKUJE
dylu

Napisz jeszcze gdzie prowadzisz swoją inwestycje.

Dyletant
12-12-2002, 14:19
Aha, buduje w okolicach Mszczonowa/Zyrardowa ok. 40 km od Warszawy
dylu