PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć cement przed zbryleniem?



Andrzej W
14-09-2005, 20:15
Kupiłem 300kg cementu ale, niestety, będę mógł go zużyć dopiero na wiosnę. Cement jest w papierowych workach i myślę, że do tego czasu (6 miesięcy) grozi mu zbrylenie. Czy jest sposób żeby tego uniknąć? Wiecie coś na ten temat?

Geno
14-09-2005, 20:30
Spróbowac przechowywać w warunkach o jak najmniejszej wilgotności - skałdować np. na paletach - itp.

bladyy78
14-09-2005, 21:02
cement ma gwarancje 60 dni Pomimo dobrej wentylacji cement ciagnie wilgoc z powietrza i watpie zeby do wiosny byl dobry.

proxy
14-09-2005, 21:27
jezeli byś go przechowywał w suchym i ciepłym pomieszczeeniu to moze dotrwa do wiosny.
Ale i tak obowiam sie ze na wiosne bedzie sie nadawał co najwyżej na chudziaka.
Spróbuj go sprzedac, opuść troche na cenie a i tak mniej stracisz niz miałbys wyrzucic połowe na wiosne

Barbicha
14-09-2005, 22:20
Da sie przechowac tylko trzeba oraniczyc dostep powietrza szcegolnie wilotnego :x i nie skaldowac jeden na drugim Dobrze sprawdzaja sie worki na smieci, a jak skamienieje to obstukac tak kostke :wink: i przesiac

zbys
15-09-2005, 06:53
tak jak powyżej zapakowac w folię tylko że to jest około 100 worków -chyba więc troche roboty by trzeba było wykonać, a niestety cement ma tylko 60dni gwarantowanej prez producenta. Więc lepiej sprzedaj.

Janussz
15-09-2005, 07:12
Oprócz tego co wyżej napisano, cement należy przekładać. Tzn. odwracać worki i przekładać z palety na paletę.

tczarek
15-09-2005, 07:42
Ja przechowałem cement w suchym pomieszczeniu, a każdy worek cementu opakowałem w foliowy worek i szczelnie zamknąłem.Folia zabezpiecza cement przed wilgocią z zewnątrz. Na wiosnę cement wprawdzie był troszkę zbrylony ale poszedł w wylewki. Robiłem tak worek starego cementu i worek świeżego w betoniarkę i jest OK.

Andrzej W
15-09-2005, 20:20
Dziękuję za wszystkie rady. Spróbuję oddać lub sprzedać.

Mita
15-09-2005, 20:34
Spróbuję oddać lub sprzedać.

I to jest słuszna decyzja :)

konzad
16-09-2005, 08:31
300kg to ledwie 12 worków (a nie jak pisze zbys 100) wiec nie przesadzajmy z nakładem pracy - zapakowany w worki foliowe do wiosny wytrzyma bez problemu - sam tak robiłem i to z wieksza ilością - ale jesli jest możliwośc to oczywiście lepiej oddac i na wiosne kupic nowy

Nazaryjczyk
16-09-2005, 11:09
To, że cement workowany ma 60 dni gwarancji, to wcale nie oznacza, że po tym terminie nie nadaje się do użycia!!!
Z gwarancją na cement jest tak samo jak z gwarancją na somochód.
Jeżeli producent daje roczną gwarancję na swoje auto, to wcale nie jest to tożsame z tym, że po roku to auto do niczego nie będzie się nadawało!
Cement spokojnie można sezonować, tylko w odpowiednich warunkach:
- składować na paletach,
- w przewiewnym miejscu,
- ograniczyć dostęp wilgoci.
Nie ma potrzeby owijania w worki foliowe, a nawet lepiej jeżeli cement zostanie w oryginalnym opakowaniu, które posiada mikrowentylację i zapewnia wymianę powietrza.
Cement nie nadaje się do użycia dopiero wtedy, kiedy powstałe zbrylenia nie dają się rozetrzeć w palcach i/lub w betoniarce.

Ja bym nie sprzedawał i nie panikował.
Sam przechowywałem cement przez zimę w piwnicy i na wiosnę nie zauważyłem zbryleń. Co miesiąc przekładałem worki, żeby nie skamieniał.

pawelurb
16-09-2005, 13:03
Kupiłem 300kg cementu ale, niestety, będę mógł go zużyć dopiero na wiosnę. Cement jest w papierowych workach i myślę, że do tego czasu (6 miesięcy) grozi mu zbrylenie. Czy jest sposób żeby tego uniknąć? Wiecie coś na ten temat?

300 KG , to tylko 12 worków , czyli około 100 zł , zastanów się czy nie masz możliwości użycia do czegoś teraz, jakaś podmurówka, ogrodzenie, cokolwiek , 12 worków to nic , na całą budowę pójdzie pewnie kilka ton cementu, więc nawet jakby się zmarnowało to mała strata , ale zakryj , chroń przed wilgocią, może przetrwa.