PDA

Zobacz pełną wersję : SILKA E -robil ktos elektryke?



m.dworek
15-09-2005, 11:15
jak w temacie mam 18 silke E i zastanawiam sie czy jest szansa zrobic elektryke jakos sensownie w tych kanalach, czy tez olac je i robic normalnie na powierzchni??
chodzi o to ze nie mam pomyslu na razie na przewody poziome
_________________

m.dworek
15-09-2005, 11:20
swoja droga jesli by sie okazalo, ze te cale kanaly to pic na wode fotomontaz, to ciekawe czy murator nie nasmarowalby jakiegos artykulu o niezadowolonych, nabitych w butelke klientach silki ??? ;) ;) ;)

m.dworek
15-09-2005, 13:38
chyba na calym forum nie znajdzie sie cwaniak co juz te bruzdy wykorzystac umial... ;)

rafałek
15-09-2005, 13:53
A jak układają Ci się kanały w pionach? Jeśli są drożne na załęj długości to masz szanse powodzenia. jeśli CI to nie wyjdzie to będzie to tylko Twoja wina :wink:

buczek
15-09-2005, 14:30
Wykonawca stwierzdził, że sciana to nie puzzel i jego murarze nie będą tracili czassu. Dobranie cegiel i ustawienie "bruzd" w jedej lini jest po prostu zbyt pracochłonne. Zwłaszcza na krótkich scinakach działowych.

ps/ Akurat jutro na teren budowy wchodzi elektryk. Jesli chcesz potem opisze jego doswiadczenia.

bratki
15-09-2005, 17:09
chodzi o to ze nie mam pomyslu na razie na przewody poziome
_________________

Chyba w wątku Jak budowac z silka, ktoś z bardziej doświadczonych pisnął, że najłatwiej poziom po linii spoiny puscic. Brzmi logicznie.

MAK
15-09-2005, 20:29
Okazuje się, że nie wystarczy murować wg kresek, trzeba uważać by podczas klejenia nie zablokować nadmiarem kleju otworów bo wtedy jest kicha. Jak się to w porę zauważy(przed stropem) to można jeszcze udrażniać kanały kakimś prętem. Nie znam dokładnie zaleceń producenta, ale przed wylewaniem stropu / wieńców trzeba by również zatkać kanały
w ostatniej warstwie by ich nie zalać betonem.