PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy układać płytki



smys
15-09-2005, 17:03
mam pytanie . Po jakim czasie od wylania posadzek można kłaść płytki żeby nie pękały ?W Muratorze czytałem ,że aż 3 miesiące beton się kurczy co może powodować uszkodzenia .Czy ktoś ma inne doświadczenia w tej materii ? Może są jakieś dodatki czy kleje które moga zapobiec uszkodzeniu płytek przy szybszym ich ułożeniu ?

SylwekW
15-09-2005, 17:07
też jestem ciekaw opini - ale najbardziej by mnie interesowały takie od osób któe maja juz sezon albo dwa za sobą po ułożeniu płytek i mogą powiedzieć jak to u nich jest - to znaczy ile czasu po wylewkach położyli
płytki i jakie są efekty??

Mi żona co dnia wypomina, kładź już płytki bo na Boże Narodzenie chcę się przeprowadzić a ja zwlekam z obawy o konsekwencje - na dodatek mamy ogrzewanie podłogowe.

smys
15-09-2005, 17:11
. też podłogówka ale wylewki będą dopiero za około 3 tygodnie a chciałbym założyć płytki w grudniu .Cały dół 70 m2 .Jak popękają to katastrofa !!!

marcenka
15-09-2005, 21:47
Również czekam na opinię doświadczonych

mysia
12-10-2005, 21:22
nikt nie ma nic do powiedzenia?? też jestem ciekawa...

marcenka
12-10-2005, 21:40
też czekam na komentarze :(

jareko
12-10-2005, 21:45
też jestem ciekaw opini - ale najbardziej by mnie interesowały takie od osób któe maja juz sezon albo dwa za sobą po ułożeniu płytek i mogą powiedzieć jak to u nich jest - to znaczy ile czasu po wylewkach położyli
płytki i jakie są efekty??

Mi żona co dnia wypomina, kładź już płytki bo na Boże Narodzenie chcę się przeprowadzić a ja zwlekam z obawy o konsekwencje - na dodatek mamy ogrzewanie podłogowe.
zony nalezy sie sluchac :)
u mnie tez w kuchni byla podlogowka i totalne wariactwo wymuszone planowana przeprowadzka i wygladalo to tak
- jednego dnia wylewka
- drugiego juz klejenie plytek
- trzeciego koniec klejenia
- czwratego uruchomienie podlogowki
- piatego - w wigilie 92 przeprowadzka
po dzis dzien ani jedna plkytka nie spekala

ale jak wspomnialem - to bylo wariactwo i wbrew wszelkim zasadom

marcenka
12-10-2005, 21:52
Może ktoś inny z forumowiczów też ma jakieś doświadczenia. Dzięki Jareko

pzdr

jareko
12-10-2005, 22:04
wspomne tylko ze naprawde bylem pod presja - wlasciwie nie bylej tylko bylych tescow
Praktycznie powinno odczekac sie po wylewce minimum trzy dni (wiadomo - po tym czasie beton uzyskuje juz 75% wytrzymalosci a i najwiekszy skurcz juz nastapil)
Poza tym by zminimalizowac pekanie plytek lepiej stosowac kleje "elastyczne" (podpowiedz fachury jakich malo - bynajmniej nie siebie mam na mysli hehehehehe tylko glazurnika artyste jakiego znam)