PDA

Zobacz pełną wersję : SZEROKOŚC BRAMY W OGRODZENIU A PRZEPISY



jankow
15-09-2005, 19:45
Chcę zbudować ogrodzenie od strony ulicy. Wystąpiłem o zgodę na zjazd z posesji do właściciela drogi (tu gmina).Uzyskałem zgodę, ale na zjazd o szerokości min. 4.5m. Nie odpowiada mi to, ponieważ chcę zbudować bramę oszerokości 3,5m. W przepisach ogólnych (WARUNKI TECHNICZNE, JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE ((Dz. U. Nr 75, poz. 690 z póź. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r.,oraz tekst jednolity - aktualizacja z dn.27.05.2004))mówi sie, żę brama wjazdowa może mieć min. 2,40 m na posesje prywatne, a furtka min. 0,9m. Brama nie jest na drodze pozarowej Dlaczego Gmina żąda zjazdu min. 4,5 m i czy ma do tego prawo? A może szerokość zjazdu z posesji na drogę to nie to samo co szerokość bramy, która stoji na tym zjeździe? I jest to tylko taka interpretacja Urzędu?
Dziwi mnie to, ponieważ nikt na mojej ulicy nie ma tak szerokiej bramy. Przewaznie to sa bramy od 3,4 do 4m. Prawdą jest, ze większośc z moich sasiadów nie zgłaszała (samowola budowl). Ja chciałem to załatwic legalnie, ale brakuje mi argumentów w dyskusji z urzędami. Prosze o podpowiedź.

partner
15-09-2005, 20:10
Jeżeli gmina dała Ci w warunkach ZJAZD o szerokości 4,5 metra to nie jest to szerokość bramy tylko szerokość zjazdu do bramy a sama brama nie jest w linii płotu tylko jest cofnięta na teren posesji

Przeczytaj dokładnie warunki jakie Ci podali.

jankow
15-09-2005, 20:36
FAKTYCZNIE BRAMA (PRZESUWNA) JEST TROCHĘ COFNIĘTA, O TYLE ILE TO WYNIKA Z KONSTRUKCJI OGRODZENIA.
ALE PROBLEM NIE W TYM, ŻE JA WIEM, ŻE MAM RACJĘ, TYLKO W TYM, ŻE BRAK MI JUŻ ARGUMENTÓW (FORMALNYCH I PRAWNYCH) W DYSKUSJI Z "URZĘDNICZKAMI", A ONE MAJA SWOJE PRZEPISY I KONIEC DYSKUSJI. PRAWO ZAPISANE W "WARUNKI TECHNICZNE, JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE " NIE JEST RESPEKTOWANE I CO JA MOGE IM ZROBIĆ? DLA NICH SZEROKOŚĆ ZJAZDU I SZROKOŚĆ BRAMY TO JEST TO SAMO!!!
PRZYCHODZI MI NA MYŚL ZROBIENIE TAK JAK MOI SĄSIEDZI: ZROBIĘ JAK CHCĘ, I TAK NIKT SI Ę TYM NIE PRZEJMUJE, DOPÓKI TO NIE PRZESZKADZA SĄSIADOM.

J_K_K
15-09-2005, 22:26
Chcę zbudować ogrodzenie od strony ulicy. Wystąpiłem o zgodę na zjazd z posesji do właściciela drogi (tu gmina).Uzyskałem zgodę, ale na zjazd o szerokości min. 4.5m. Nie odpowiada mi to, ponieważ chcę zbudować bramę oszerokości 3,5m. W przepisach ogólnych (WARUNKI TECHNICZNE, JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE ((Dz. U. Nr 75, poz. 690 z póź. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r.,oraz tekst jednolity - aktualizacja z dn.27.05.2004))mówi sie, żę brama wjazdowa może mieć min. 2,40 m na posesje prywatne, a furtka min. 0,9m.
No i gitara ;-)
Policz sobie: światło 450 - słupek "murowany" (forma zalewana -najwęższe widziałem 28 cm)
- furtka 90 - drugi słupek - trzeci słupek: ile zostało na bramę ?
Jak za mało, to skrajne słupki wysuwasz ze światła bramy na zewnątrz :-)

Pzdr

JKK

gosciu01
15-09-2005, 22:29
napisz dokładnie to co na forum ( w pierwszym poście, odniesienia do ustaw ) w piśmie do urzędu i że nie zgadzasz się z interpretacją, iż brama musi być tak szeroka jak zjazd, gdyż prawo mówi inaczej - właśnie tak jak Ty to rozumiesz ...

Poproś o wskazanie podstaw, którymi kieruje się urząd nakazując Ci wybudowanie szerszej bramy.

Skoro Ty znasz podstawy prawne, które pozwalają Ci na postawienie takiej bramy jak Ci pasuje, to niech panienki w urzędzie wysilą umysł i ruszą du.. żą książkę i znajdą podstawy, które ewentualnie tego zabraniają !

A skoro nie znajdą, to w terminie ustawowym muszą Ci odpowiedzieć na Twoje pismo.