PDA

Zobacz pełną wersję : Wypowiedzi "Forumowiczów"



tczarek
11-12-2002, 10:36
Jestem od niedawna czytelnikiem Forum. Czytam to co mnie osobiście interesuje,ale irytują mnie pewne posty.
Patrzę na użytkownika i widzę 300 lub nawet więcej postów tyle tylko, że do danego wątku nic konkretnego nie wnoszą, a czsem są złośliwościami pod adresem innych.
Wydaje mi się osobiście, że tacy użytkownicy idą na ilość postów. Nie ważne czy wiem coś na dany temat, ale coś napiszę. Niekoniecznie na temat aby coś było. Jeśli macie podobne odczucia piszcie. Może ci "ilościowcy" nie będą chcieli zdobywać nowych stopni wtajemniczenia Forum a napiszą coś konkretnego.
A tak naprawdę to proponuję aby bojkotować takie wypowiedzi i nie polemizować z nimi.
Pozdrowinka

kaKa
11-12-2002, 13:09
Nie uwazam zeby bylo na tym forum tak wielu zlosliwcow z licznikiem powyzej 300 postow :wink:
Po prostu czasem sie zapominaja i o "takich" roznych niezwiazanych z tematem rzeczach pisza w watkach, zamiast w Klubie budujacych.
Ale przeciez czlowiek nie tylko konkretami, liczbami zyje :smile: :smile:
Pozdrawiam

11-12-2002, 14:13
Już widzę Czarek jak sobie nagrabiłeś u ,,Elity"

am
11-12-2002, 15:31
Nie wiem czy mogę? Mam przecież powyżej 300 :wink:

Nie walczę o żadne punkty - te 300 postów jakoś same wyszły. Staram się pomóc innym - jak coś wiem -podaję konkrety. Jak nie wiem - zadaje pytania lub nic nie piszę. Czasmi piszę, że coś mi "się wydaje".
Nie wiem, jak wielu fachowców jest na forum - myslę jednak, że większość forumowiczów to po prostu osoby bez szczególnej wiedzy budowlanej, którzy mogą się podzielić jedynie swoimi doświadczeniami z własnej budowy, a czasami tylko przemyśleniami, bez konkretnych doświadczeń.
Mi to nie przeszkadza. Jak się pojawia wypowiedź bez sensu, obok tematu lub co gorsza złośliwości -staram się ignorować i tyle.
Mogę podać wiele przykładów jak to napisałeś "ilościowców", których posty bardzo mi pomogły.

Luśka
11-12-2002, 17:08
Tczarku, po pierwsze: Forum nie jest zinstytucjonalizowanym tworem, ale miejscem, gdzie może wejść każdy. Po drugie, przeczytaj wątek "3000 itd" i pomyśl nad tym. Po trzecie, nawet jeśli obok bardzo fachowych wypowiedzi i uwag są tematy "oboczne", to znaczy, że są potrzebne. Po czwarte, osobiście z forumowiczów znam kilka osób, ale więź duchową nawiązałam z bardzo liczną grupą, a myślę, że nie ja jedna. A na koniec, tak naprawdę to nie wiem co czasem jest ważniejsze - informacja, jak położyć kafelki czy wsparcie w trudnych "budowlanych" chwilach.... Negować i krytykować zawsze łatwiej.

mc
11-12-2002, 17:34
Będę wdzięczny za wyjaśnienie dlaczego tematy "oboczne" są potrzebne.

Gajka
11-12-2002, 18:10
On 2002-12-11 11:36, tczarek wrote:
ale irytują mnie pewne posty. ci "ilościowcy" nie będą chcieli zdobywać nowych stopni wtajemniczenia Forum a napiszą coś konkretnego.A tak naprawdę to proponuję aby bojkotować takie wypowiedzi i nie polemizować z nimi.



Jestes kilka dni a masz ponad 40 wypowiedzi?
To jak określisz siebie?
Hohoho, bojkotować, gdybym takie cos uslyszała od ELYTY tego forum to mogłabym sie nad tym zastanowic. Jednak Ty jestes tu "młokosem" i wręcz nie przystoi takie nawoływanie i krytykowanie.
Będę cie omijać !!!!!!!!!!!!!!!!!

Luśka
11-12-2002, 20:04
On 2002-12-11 18:34, mc wrote:
Będę wdzięczny za wyjaśnienie dlaczego tematy "oboczne" są potrzebne.

Bo gdyby nie były potrzebne, to by ich nie było. Proste.

11-12-2002, 20:29
Rzeczywiście wypowiedzi osób ubocznych są potrzebne j.w.

Luśka
11-12-2002, 20:33
Zauważyłam, że niektóre wypowiedzi zostały wycięte (przez autorów i chyba Redakcję), więc swoją też kasuję, bo będzie nie na temat.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2002-12-12 17:21 ]</font>

Maco
12-12-2002, 07:27
tczarek,
Forum jak Internet jest WOLNE ! (ma pewne małe ograniczenia).

Na wszystko jest sposób. Jeśli przeszkadzają Ci wypowiedzi "nie na temat" to zaznacz to wyraźnie w przez Ciebie rozpoczętych wątkach i na pewno nie bezie takich uwag.

Według mnie one powstają tak samo jak w normalnej dyskusji twarz w twarz, kiedy raz na jakiś czas ktoś wtrąci dygresję czy inne nie związany z tematem dyskucji "żarcik". Mi to nie przeszkadza, jak szukam czystej informacji to nie czytam takich wypowiedzi.

A jeśli Ty będziesz wypowiadał się w takim tempie jak na razie (40 wypowiedzi w 10 dni) to po roku obecności na Forum będziesz też Elitą (3*40*12=1440) i pewnie sam się zdziwisz, że tak dużo tego wyszło...

tczarek
12-12-2002, 07:32
No to moja odpowiedź na niektóre ataki złośliwe w stronę mojej skromnej osoby. Otóż napiszę to jasno denerwują mnie osobiście posty które są dołączane do różnych tematów a są poprostu nie na temat i mają nie wiecej niż jedną linijkę. One nie wnoszą nic do tematu a powodują tylko niepotrzebny bałagan i to że wątek wypowiedzi jest gubiony. I zdzarza się to bez względu na to ile kto ma postów. Ale pisząc o elicie mam kilka typów i już. Np z moich statystyk wynika że są użytkownicy mający powyżej 300 postów zalogowani niezbyt wcześnie. Niektórym wychodzi średnia od 30 postów dziennie w górę. Wydaje mi się to lekką przesadą chyba, że ktoś pisze to za pomocą CTRL C i potem CTRL V czyli kopjuj wklej.Niektórzy piszą nie mając pojecia o danym zagadnieniu co wynika z treści.
W każdym rażie reasumując denerwują mnie ci którzy z forum robią sobie Gadu Gadu albo Chat.
Nie mam na myśli wszystkich forumowiczów i nikomu nie przyklejam żadnych przydomków, a kto się poczół urażony to jego sprawa. Sam musi rozważyć czy moja wypowiedź jego dotyczy czy nie.

Pozdrawiam

12-12-2002, 07:56
On 2002-12-11 19:10, Gajka wrote:


On 2002-12-11 11:36, tczarek wrote:
ale irytują mnie pewne posty. ci "ilościowcy" nie będą chcieli zdobywać nowych stopni wtajemniczenia Forum a napiszą coś konkretnego.A tak naprawdę to proponuję aby bojkotować takie wypowiedzi i nie polemizować z nimi.



Jestes kilka dni a masz ponad 40 wypowiedzi?
To jak określisz siebie?
Hohoho, bojkotować, gdybym takie cos uslyszała od ELYTY tego forum to mogłabym sie nad tym zastanowic. Jednak Ty jestes tu "młokosem" i wręcz nie przystoi takie nawoływanie i krytykowanie.
Będę cie omijać !!!!!!!!!!!!!!!!!

Policz ile ty masz postów i od kiedy jesteś na Forum.
No i CO??????????????????????????

Alicjanka
12-12-2002, 08:10
Tczarek,

Zgadzam się z Tobą, że są na tym forum osoby które dużo mówią. Jednak taki już jest koloryt życia, że ludzie są różni. Jeżeli te osoby są na poziomie, to być może coś wnoszą? Być może nadają temu forum trochę ciepełka i atmosfery prywatnej rozmowy a nie akademickich rozważań. Ja na przykład nie lubię wątków w których wchodzi się w czysto techniczne szczegóły, z których nic nie rozumiem. Więc nie próbuję ich nawet czytać.
Nie ma się co tak irytować bo tym sposobem powstał tu zupełnie niepotrzebny i nieprzyjazny wątek, który też zaśmieca to forum. Nie uważasz?
Jeśli Ci coś nie odpowiada, ignoruj wypowiedzi które uważasz za bzdurne, ale nie nawołuj do tego innych, bo to już trąci pieniactwem. Poczekaj roczek, a sam zostaniesz "Elytą", nawet się nie spostrzeżesz.
Życzę trochę pogody ducha i więcej tolerancji. :smile:
Pozdrawiam,
Alicja

pitbull
12-12-2002, 08:42
Alicja - dokladnie. Forum sie zmienia, uzytkownicy tez i to jest dobre. Wsrod pieknych idorodnych klosow zboz zawsze znajdzie sie jakis kakol. Ale czy nie wyglada on pieknie na tle zboza.
Moge nawet byc kakolem :grin:.

franekF
12-12-2002, 09:39
Jest jeszcze druga strona medalu. By otrzymać madrą odpowiedź, pytanie też musi być inteligentne. tczarek, nie obraź się ale na zadanie pytanie typu "jakie okna wybrać, PCV czy drewniane?" otrzymasz durną odpowiedź, bo innej nie ma!

Gajka
12-12-2002, 09:56
On 2002-12-12 08:56, Anonymous wrote:
Policz ile ty masz postów i od kiedy jesteś na Forum.
No i CO??????????????????????????



A no nic :lol:
Byłoby ich więcej, ale nie zawsze mam czas :lol: To raz!
Dwa; Nic nie zrozumiałes!
Ja tu nikogo nie krytykuję, uważam, że wszyscy są potrzebni!
I tym sie roznię, od takich jak ty!

12-12-2002, 12:14
On 2002-12-12 10:39, franekF wrote:
Jest jeszcze druga strona medalu. By otrzymać madrą odpowiedź, pytanie też musi być inteligentne. tczarek, nie obraź się ale na zadanie pytanie typu "jakie okna wybrać, PCV czy drewniane?" otrzymasz durną odpowiedź, bo innej nie ma!

Gratuluje wypowiedzi jest poprostu "SUPER" widać, że wcale nie rozumiesz intencji tego wątku. Zgadzam się z pomysłodawcą że nie wszystkie wypoweidzi na FORUM są w dobrym tonie. I wystarczy poczytać wątek rozpoczęty przez Tczarka by się o tym przekonać.

12-12-2002, 12:23
On 2002-12-12 13:14, Anonymous wrote:
wcale nie rozumiesz intencji tego wątku. Zgadzam się z pomysłodawcą



hihihi, twoje intencje sa paskudne! ty i pomyslodawca to ta sama osoba. fe....

12-12-2002, 12:26
124-tą potyczkę anonimowych z loginowcami niniejszym ogłaszam rozpoczętą !

Maco
12-12-2002, 14:30
tczarek,
mnie też czasem irytują wypowiedzi nie na temat. Pewnie sam czasem zbaczam z tematu, bo akurat dany wątek coś mi otworzy i jakieś pytanie trochę związane z tematem ale nie do końca mi się wyklaruje... :smile:

Ja zuważyłem, że porobiły się wątki w 99% do pogadania w odróżnieniu od tych, które omawiają konkretny problem czy pytanie. I mam nadzieję, że taki podział się utwierdzi.

No i kąkol pitbulla mi się podoba... :smile:

grzegorz2
12-12-2002, 16:57
On 2002-12-11 11:36, tczarek wrote:
mogę? - ciach!
nowych stopni wtajemniczenia Forum a napiszą coś konkretnego.
A tak naprawdę to proponuję aby bojkotować takie wypowiedzi i nie polemizować z nimi.

Jeżeli interesują cię tylko konkrety - polecam książki i podręczniki budownictwa. Jest tego dużo, z reguły i kompetentnie, i konkretnie. Jeżeli oczekujesz odpowiedzi pisanej "na gorąco" - trzeba się pogodzić z różnymi dygresjami. Bez nich prawdopodobnie byłoby tutaj pustawo..
pozdrawiam
Grzegorz