PDA

Zobacz pełną wersję : dysza - vigas



andrzej_bol
17-09-2005, 19:12
Czy ktoś wymieniał już dyszę w kotle na drewno Vigas? Ostatnio można dostać dyszę z żeliwa. Czy ktoś z Was wymieniał taką dyszę?

Pozdrawiam, Andrzej

ttt
18-09-2005, 09:56
Czy ktoś wymieniał już dyszę w kotle na drewno Vigas? Ostatnio można dostać dyszę z żeliwa. Czy ktoś z Was wymieniał taką dyszę?

Pozdrawiam, Andrzej

mam taki piec z dysza ale ta jest z betonu/ czy betonu mieszanego z z zaprawa szamotowa/ dysza zeliwna to dla mnie cos nowego/

andrzej_bol
18-09-2005, 11:11
który sezon użytkujesz kocioł? w jakim stanie jest dysza?

rafałek
18-09-2005, 11:14
Zastanawiam się tylko czy z dyszą żeliwną nie będzie się działo podobnie jak z rusztem żeliwnym czyli trwałe odkształcenia. Niekiedy tak przy rusztach jest. Jeśli zmieni ona wymiar i się zaklinuje to jak ją usuniesz w przyszłości? A taka cementowa jak się skruszy to wypadnie, a jak się zaklinuje to można ją zawsze wykruszyć.
A tak na marginesie - czemu chcesz wymieniać ową dyszę?

andrzej_bol
18-09-2005, 11:56
Musiałem wymienić dysze ponieważ bardzo marnie była wykonana tzn. bardzo się skruszła zwłaszcza przy otworach powietrznych i myślę że obecnego sezonu by nie wytrzymała. Więc wymieniłem na żeliwną, ponieważ w sprzedaży były dwa rodzaje dysz: betonowa i żeliwna. wybrałem żeliwną i zamontowałem a jak będzie się zachowywać to się okaże po sezonie. Podobno większa trwałość. A co z tego wyjdzie to zobaczymy?


Pozdrawiam, Andrzej

ttt
18-09-2005, 15:10
który sezon użytkujesz kocioł? w jakim stanie jest dysza?


uzytkuje 4 sezony wiosna ogladal ja brat ktory ma taki sam kociol i twierdzi ze dysza jest w b.dobrym stanie on uzytkuje swojego vigasa okolo 10 zesonow i dysze wymienial 2 razy.