PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie za 120 tys?



mirmil99
19-09-2005, 14:15
Witam

Szanowni forumowicze pytanie jest proste, czy Waszym zdanieniem jest mozliwe postawic ten domek http://dobredomy.pl/?id_project=25 w stanie surowym za 120 tys. (z robocizna), bloczki BK+ styro 12 oraz dachowka cementowa lub w wielkiej promocji ceramika.

Czy 23 tys za robocizne od fundamentow do kalenicy jest do przyjecia??

pozdr

Mirek M.

2mm
19-09-2005, 14:21
powinno sie dać chciaz czy ten stan surowy obejmuje tez okna, drzwi itp?. Czy podana robocizna obejmuje też wszelkie prace dekarskie tzn. układanie dachówek itp? Bo moim zdaniem jest trochę niska chociaz nie zdziw się jak co niektórzy na tym forum podadzą Ci ze mozna to postawić za 60 tys. ale to są nierealne wartości.

mirmil99
19-09-2005, 14:31
robocizna obejmuje wszystko, poprostu spisuje sie umowe na calosc

co do okien to napewno sa w tym dachowe, natomiast mi wychodzi ze bez szalenstw rownieaz na dol na srednije klasy PCV powinno wystarczyc, ale pewny nie jestem,

w 60 tys. to moze bym doszedl do dachuu;)

mackre
19-09-2005, 15:28
Moze się uda .Dach jest pokombinowany i będzie kosztował. Za 60 tys to postawisz mury i już. Jeśli chodzi o okna to w tej kwocie to już kiepsko,nawet PCV. Ale domek ładny :wink:

mirmil99
19-09-2005, 15:39
domek ladny, bo sie szukalo i znalazlo, a teraz trzeba szukac funduszy, i chyba sie skonczy tym ze jednak naprostuje w jakis sposob ten fikusny dach nad garazem, aby jednak zaoszczedzic na te nawiedzone okna, a tych jak widac tam jest sporo

pasco
19-09-2005, 16:11
Domek faktycznie ładny, i z dość drogim dachem. 23 tys. za robociznę całości to dość przyzwoita cena. Mi udało się postawić stan surowy otwarty za 71 tys, ale było w tym dużo wkładu własnej pracy, i materiały częściowo na 7% VAT (razem z usługą), bez schodów i betonu na gruncie. Powierzchnia Twojego projektu jest podobna jak u mnie (ja mam 128m+garaż) - ja za 120 tys. na pewno zamknę dom: okna mam już wstępnie wycenione - ok. 8 tys. na cały dom, do tego drzwi i brama garażowa - powinno się zmieścić w 90 tys.

2mm
19-09-2005, 16:29
osobiście nie uwierzę że dom 130 mkw + garaz kosztował w stanie surowym 70 tys. tj. okolo 500 zł/mkw. Jest to po prostu nierealne - nawet przy własnym wkładzie pracy. Jeżeli jest dach z dachówki to tym bardziej. Dachówki są drogie - nawet uwzględniając pseudopromocje które ogłaszają firmy produkcyjne. Jakie okna do takiego domu będą kosztować 8 tys?
W projekcie o który pyta mirmil99 jest faktycznie dość skomplikowany dach, duże okna, klinkier itp. To kosztuje i to dużo. Stąd może i materiały będą kosztować tyle ile podał choć co robocizny jestem nadal sceptyczny. No ale....... teoretycznie wszystko jest możliwe.

mirmil99
19-09-2005, 19:43
2mm, to inaczej mozesz mi pow ile powinna wynosic ta robocizna najlepiej w jednostkach scalonych, fundamenty mury, strop i tak dalej wtedy poprostu ta firemke przycisne, i moze masz racje ze poprostu cos pomijaja, ale to i tak by wyszlo na poziomie umowy

2mm
19-09-2005, 20:31
2mm, to inaczej mozesz mi pow ile powinna wynosic ta robocizna najlepiej w jednostkach scalonych, fundamenty mury, strop i tak dalej wtedy poprostu ta firemke przycisne, i moze masz racje ze poprostu cos pomijaja, ale to i tak by wyszlo na poziomie umowy


Koszt robocizny zalezy przede wszystkim od regionu kraju. Najdroższe są fundamenty i dach - konstrukcja więźby i pokrycie dachówką, obróbki przy kominach itp. Nie wiem jaki ma być Twoj dom bo mówiąc szczerze nie mam czasu na przeglądanie tych projektów. Ja mam budowany dom w technologii sciany trójwastwowej (Porotherm Wienerberger, klinkier Terca itp) o powierzchni okolo 230 mkw z poddaszem uzytkowym. Koszty robicizny kilkukrotnie przekraczają to co podałeś - i najdroższe są fundamenty oraz wszelkie prace związane z dachem. Buduje to firma nabywająca na swoj rachunek materiały więc vat wynosi 7%. Ja nigdy nie byłbym w stanie kupic materiałów po takich cenach jak ten wykonawca - widzę faktury więc wiem ile oni (czyli potem ja) płacą za materiały. Może i system gospodarczy jest tańszy tylko ja nie mam na to czasu i nie stać mnie na to bo muszę zarabiać kasę żeby ciągnąć tę zabawę w budowanie. Sprawdź dokładnie co ta firma u Ciebie ma robić bo potem okaże się że owszem niby murują ale np. za klinkier policzą osobno, za kierownika budowy każą płacić Tobie itp. Sprawdx jak jest dokładnie z dachem i montażem okien - tylko wtedy gdy robi to autoryzowana firma bądź producent to jest gwarancja etc. Moim zdaniem przy podanyhc wartościach jest zawyżony koszt materiałów a zaniżona robocizna. Jest jeszcze taka możliwość że twoj wykonawca będzie nabywał materiały na siebie i za to doliczy sobie marżę odbijając sobie niby niższą robocizne. Sprawdź to dokładnie. I zawrzyj jakąś klauzulę dotyczącą płatności, gwarancji (najlepiej powyżej 3 lat bo 3 lata należy się jak psu zupa). Jak masz dalsze pytania to napisz private message. Nie będę podawał kwot do wiadomości wszystkich.
Z ciekawości - gdzie bedzie ta budowa?
pozdr..

mirmil99
20-09-2005, 07:31
ta robocizna nie jest wzieta z sufitu, moj kumpel, ktorego znam z 15 lat buduje wlasnie podobny dom tez zdwoma lukarnami i wykuszem, bez tego dachu nad garazem, i wlasnei on podpisal umowe na 23 tys, hm fakt ze tej umowy nie widzialem, ale nie jest to gosc, ktorego latwo podejsc, co do materiałów, to nie widze zeby byly zawyzone, raczej jeszcze bym dolozyl, poprostu tyle to kosztuje, i tu masz wielka racje z tymi fundamentami, ja zalozylem chyba 12- 13 tys, ale to pewnie jest zle zalozenie, wlasnie czy brales geologa na dzialke, a dach hm w 2004 r dobrej znajomej mojej zony dach z 3 lakarnami o pow. 265 polozyla ekipa za 7 tys, budowa na dolnym slasku, ale ekipy tutaj chodza z poznanskiego

pozdr

Mirek M.

pasco
20-09-2005, 07:48
2mm, nie musisz mi wierzyć, że a tyle postawiłem, ale tak jest. Fakt, że murarz zrobił po kosztach, bo znajomy, a poza tym budowa jest systemem gospodarczym. Ale uzyskanie takiej kwoty jest realne.

2mm
20-09-2005, 07:58
pasco, wierze Ci. Oglądałem zdjęcia i masz rację - w tej technologii i systemem gospodarczym i tak jaki piszesz o tych murarzach to jest to realne. W końcu dom nie jest duży, ale niestety wykończnie pochłonie masę kasy no ale tak już jest.
pozdr.

pasco
20-09-2005, 08:03
Wiadomo, że stan surowy to tylko ułamek. Wykończenie zawsze pochłania dużo pieniędzy, i zależy bardzo od standardu. Ale tutaj rozmawiamy o stanie surowym.

Agnieszka1
21-09-2005, 11:22
Witam

Szanowni forumowicze pytanie jest proste, czy Waszym zdanieniem jest mozliwe postawic ten domek http://dobredomy.pl/?id_project=25 w stanie surowym za 120 tys. (z robocizna), bloczki BK+ styro 12 oraz dachowka cementowa lub w wielkiej promocji ceramika.

Czy 23 tys za robocizne od fundamentow do kalenicy jest do przyjecia??

pozdr

Mirek M.

napewno sie da, domek nie duzy, prosty, dach prosty - stan surowy za 120 da sie, da , mysle ze jeszcze ci zostanie.
Ropbocizna za stan surowy za 23 tys z pokryciem dachowym - to jest bardzo ok

pattaya
21-09-2005, 12:00
Moim zdaniem-mała szansa.
Dodaj koszty przyłączy,papierologię-bez tego nie zbudujesz.
Wystarczy jedna niemiła niespodzianka np.niestabilne podłoże i już fundamenty kosztują dwa razy drożej.
Trzeba też ,choćby prowizorycznie, ogrodzić.

mirmil99
21-09-2005, 13:54
heehe

na szczescie mam ogrodzone, dzialka w takim smiesznym miejscu, sasiedzi porobili ogrodzenia, co do fundamentow sie absolutnie zgadzam, bedzie geolog bede sie martwil albo nie, przylacza pod brama wjazdowa, czyli dociagnac jakies 15 - 18 metrow

pozdr

Mirmil

arkan00
21-09-2005, 16:15
myśle ze jak dobrze sie zorjetujesz to wystarczy ci 120 tys a jak zrezygnujesz z dachówki to jeszcze ci zostanie to jest wymyślny domek,za prosty " stodole" 70 000 wystarczy na stan surowy pod warunkiem ze nie jest to warszwa.Nie sa istotne ceny materjałów tylko robocizny,choć i ceny w niekórych marketach budowlanych sa z sufitu.

Agnieszka1
22-09-2005, 07:00
heehe

na szczescie mam ogrodzone, dzialka w takim smiesznym miejscu, sasiedzi porobili ogrodzenia, co do fundamentow sie absolutnie zgadzam, bedzie geolog bede sie martwil albo nie, przylacza pod brama wjazdowa, czyli dociagnac jakies 15 - 18 metrow

pozdr

Mirmil

:P no to gorodzenie z glowy , ale takie tymczasowe czy docelowe?
Ja buduje pod Szczcinem, tutaj 120 na stan surowy twojego domu spoko by starczylo.

mirmil99
22-09-2005, 16:10
z 3 stron docelowe ogrodzonko, z jednej bede musial zrobic pozniej i oczywiscie brame wjazdowa, ale to pozniej moge i kilka lat poczekac, nikomu oprocz mnie to nie bedzie przeszkadzac, jaki znow wymyslny, maly skromny domeczek, i chyba jednak bedzie sobie z dachowka, na tym nie zaryzykuje blachy

pozdr

Mirek M.

Wakmen
22-09-2005, 20:00
napewno sie da, domek nie duzy, prosty, dach prosty - stan surowy za 120 da sie, da , mysle ze jeszcze ci zostanie.
Ropbocizna za stan surowy za 23 tys z pokryciem dachowym - to jest bardzo ok
Jak to jest dach prosty to ja już sam nie wiem co to znaczy dach prosty!!!!
http://dobredomy.pl/images/007_s.png
Może sama dachówka cementowa nie będzie najdroższa ale te wszystkie dodatki i obróbki to kosztować mogą i drugie tyle. Jak dla mnie (stan surowy otwarty wybudowałem sam - do dachu poprosiłem o pomoc dwóch kolegów z pracy) ta cena jest mało realna jeżeli doliczyć do tego papierologię związaną z rozpoczęciem budowy (parę tysięcy) i ten koszt robocizny może nie jest najwyższy ale jest i tak i tak wysoki (23 tyś).

Agnieszka1
23-09-2005, 07:32
Wakmen pytanie bylo o stan surowy domu a nie nie stan surowy + papierologia + moze dzialka i inne rzeczy (doprowadznie mediow np.).
Jesli brac pod uwage wszystkie te rzeczy to jeszcze duuuuzo zabraknie, ale na stan surowy tego domu 120 tys napewno starczy.
A dach jak dla mnie nie jest skomplikowany.
No i robocizna jak na moj gust 23 tys to bardzo normlana cena.