PDA

Zobacz pełną wersję : WZ nie do osiągnięcia ?



iskierka_i_ja
19-09-2005, 15:41
Witam
Staram się o WZ. Aby je uzyskać jak wiadomo musze mieć min.: warunki przyłączenia wody i podłączenia kanalizacji.
I tu pojawia się problem. W wodociągach kazali złożyć Mi pismo wraz z załącznikami:
1 kopię tytułu prawnego do korzystania z nieruchomości
2 aktualną mapę sytuacyjną, określającą usytuowanie nieruchomości
względem istniejących sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz
innych obiektów i urządzeń uzbrojenia terenu
3 kopie decyzji o warunkach zabudowy

Załącznik 1 do spełnienia. Załącznik 2 do spełnienia. Załącznik 3 ?! raczej nie do spełnienia . Ostatnio cos słyszałem o urzędach przychylnym inwestorom. :D

2mm
19-09-2005, 18:10
no cóż, w tym śmiesznym kraju już tak jest. Szczególnie klopoty są z zakładami energetycznymi. O przychylności urzędów to mówią jedynie w tv państwowej. Po prostu znajdź np. architekta, elektryka, gazownika itp. "fachowca" który to załatwi. Oczywiscie wszystko kosztuje.......

Maggie
19-09-2005, 18:11
iskierka witaj na forum :D

zadzwoń do wodociągów i zapytaj, co w takiej sytuacji? Może decyzję o WZ można dostarczyć później?

Zapraszam do Grupy Szczecińskiej (Klub Budujący) :)

iskierka_i_ja
21-09-2005, 11:53
Wodociągi odesłały Mnie do ZGKiM bo to oni obsługuja miasto Wczoraj próbowalem przekonać Panią z ZGKiM ze aby uzyskać WZ musze mieć od Niej informacje jakie są możliwości
dostawy wody i ścieków (z moich informacji wynika ze żadne czyli studnia i szambo). Niestety nie dało się Pani przekonać powoływała się na załącznik do Uchwały Rady Miejskiej gdzie żeby to uzyskać musze złożyć te załączniki. Czytałem ta Uchwale i dochodzę do wniosku ze to, co Ona mówi dotyczy już wniosku o przyłączenie nieruchomości. Nie wiem, co robić może napisze jeszcze raz pismo z wyraźnym zaznaczeniem ze chodzi Mi tylko o informacje o możliwościach dostawy i ze to potrzebne Mi jest do wydania WZ. Przecież starając się o WZ nie trzeba być właścicielem działki tym bardziej nie potrzebne jest to do wodociągów.

rafałek
21-09-2005, 12:24
poproś panią o wydanie opinii dotyczącej możliwości podłączenia się do wodociągu. Powinna być negatywna czyli w WZ powinni napisać, że woda ze własnej studni. Sama mówisz, ze uchwała mówi o przyłączeniu a nie o opini nt. możliwości przyłaczenia.

iskierka_i_ja
22-09-2005, 12:05
Dokładnie tak napisaliśmy ze chodzi Nam o możliwości jednak wynika z tego ze Pani nie umie czytać ze zrozumieniem.
Poczekamy na odpowiedz na 2 pismo i jak będzie takie same udamy się do Burmistrza, bo jeśli my nie uzyskamy pozwolenia to gmina nie będzie mogła sprzedać następnych działek, bo kto kupi, jeśli nie będzie mógł się budować

iskierka_i_ja
30-09-2005, 12:23
Witamy.
Chcielibyśmy poinformować, że udało nam się załatwić pisemko z wodociągów. Okazało się, że Pani nie zrozumiała(przeczytała), iż chodzi nam o informacje cały czas mówiła o warunkach technicznych.Po interwencji(dość ostrej wymianie zdań) w ciągu 2 dni,w tym Poczta Polska możemy męczyć się z następnymi urzędnikami. :lol:

Matti
30-09-2005, 12:31
Witam,
otrzymac WZ w zachodniopomorskim to meka,powodzenia!

tczarek
30-09-2005, 12:37
No cóż żyjemy w kraju gdzie przepisy są sprzeczne ze sobą i nie ma konkretnych rozwiązań ani urzędów które by to miały w swojej pieczy.
Urząd przyjazny inwestorowi to na razie teoria i długo tak będzie.