PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Kodiego z Gdyni



Redakcja
12-12-2002, 13:41
http://www.murator.com.pl/forum/dom2_nizik.jpg


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2002-12-12 14:48 ]</font>

Gajka
12-12-2002, 13:49
Kochana Redakcjo,
czy to napewno dom Kodiego??

Może "januszka"?

Gajka
12-12-2002, 13:50
Hehehe,jednak zaszła pomyłka :razz:

Teraz to jest dom Kodiego :smile:

kodi_gdynia
12-12-2002, 14:49
Tak, tak nie mam wątpliwości że to nasz domek.

Gabi
18-12-2002, 09:13
Potwierdzam to dom Kodiego na własne oczy widziałam z naszej "autostrady" Gdynia-Żukowo!

kodi_gdynia
18-12-2002, 10:08
a kiedy widziałaś, bo dawno nie byłem i nie wiem czy jeszcze stoi?
Jakoś dziwnie człowiek nie ufa sobie.
Pzodrawiam

ryniu
19-12-2002, 07:00
kodi, Twój dom potwierdza tezę, że prosta forma jest najładniejsza. Takie domki określam mianem "zgrabniutki". Moje gratulacje!

kodi_gdynia
19-12-2002, 07:22
Dzięki Ryniu, zawsze miło jak komus się podoba. Na zdjęciu wygląda dość blado, bo to grube spoiny, nie oderwane dechy z szalunków, brak kominów to psuje obraz - choć mam nadzieję, że jak wstawię okna, dam tynk to nabierze rumieńców.

Patrząc jednak na inne domeczki można nabawić się kompleksów, ale tak jak kiedyś napisałem - dla mnie liczy sie po prostu fakt posiadania własnego domu. To tyle.

Pozdrawiam

Gajka
19-12-2002, 08:26
Jakie kompleksy! O czym Ty mówisz?!
Ani się waż tak mysleć!

Pozdrawiam.

januszek
19-12-2002, 08:47
Chłopie ty się nie przejmuj według mnie dom to miejsce gdzie się mieszka, ma być funkcjonalny, z miłą atmosferą a nie na pokaz, uważam że sąsiedzi powinni budować bardzo śliczne domki, wkońcu to na ich domy będę patrzył a nie na swój.

kodi_gdynia
19-12-2002, 08:55
Gajka - dzięki,
a wiesz Januszku że nigdy nie myślałem w ten sposób. Ale powiem Ci że to dobre podejście, choć często się łapię na tym, że jak coś buduję i nie jestem z tego do końca zadowolony to wkurza mnie fakt, że będę się na to patrzył przez kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat.
Z drugiej strony roboty wykonczeniowe jeszcze przede mną, więc małe niedoróbki będzie mozna zakryć. Gorzej jak wykończeniówka mi nie wyjdzie. Np. temat styropianu naelewacji. Jak opisywałeś to jest sporo pułapek. Na razie o tym nie myślę.
Pozdrawiam

29-12-2002, 12:47
Ale ten domek jest śliczny więc nie rozumiem tego pocieszania.:eek:
Chyba,że śliczny znaczy dużo bajerów-o to przepraszam.
Kodi-na pewno wymyślicie z żoną piękne wykończenie.
Obym tylko na takie domy mogła patrzeć.(tzn.aby takie domki "rosły" wokół mnie) :smile:
Pozdro

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2002-12-29 22:13 ]</font>

ryby
29-12-2002, 18:12
Kodi- domek rewelacja, również jeśli chodzi o wynik finansów na obecnym etapie. Jak Wy to zrobiliście? :roll:
Jednak nigdzie nie mogę znaleźć info wg jakiego projektu budujecie a chciałbym obejrzeć rzuty :sad:. Jeśli posiadasz adres pracowni w sieci, będę Ci wdzięczny.
Pozdrowienia :smile:.

kodi_gdynia
30-12-2002, 07:22
Opal dzięki, żadnych bajerów - chcę zamieszkać za 120 tys. więc jak na wideodomofon starczy będę happy. Może jak zacznę wykańczać, tynk, i te sprawy to bardziej uwierzę w siebie.

Ryby - niestety nie ma tej pracowni w sieci. Domek pochodzi z katalogu Dom Dostępny - Muaratora. Był w roku 1996 i chyba 1998.
Jeśli chcesz to mogę podesłać Ci skany na maila.
Pozdrawiam

ryby
30-12-2002, 09:55
W taki razie czekam.
Dzieki i pozdro. :smile:

jasieks
10-01-2003, 13:35
Kodi gratuluję wyboru. Mój dom jest w podobnym stylu,jak będzie dach to umieszczę zdjęcie.
Pozdrawiam wszystkich w Nowym (oby dobrym )Roku.

kodi_gdynia
10-01-2003, 18:03
Dzięki. Obecnie stwierdzam, że wybór był lekko na pałę, ale po kilku latach /a minęło już ponad 4 lata/ nie żałujemy swojego wyboru, co więcej coraz mocniej jesteśmy z nim związani.
Pozdrawiam

arek1976
11-01-2003, 12:19
Bardzo mi się podobają domy tego typu: proste i tanie w budowie i utrzymaniu, zgrabne i zawsze mają coś wsobie. Nienawidzę rozbudowanych landar na pokaz z daszkami, słupkami, zaułkami itd. Kodi, dokonałeś, dokonaliście, słusznego wyboru. Dom jest po to, żeby w nim mieszkać, a nie po to, żeby po nim rodzinę, gości i inne wycieczki oprowadzać. Pomóżcie mi przekonać do tego moją Martę, bo dziewczyna myśli, że słupy się zrobi, podciąg się zrobi, tu się przerobi, tam się przesunie, tu się dobuduje, a tu znowu skuje. Wygląd bierze u niej górę nad funkcjonalnością. Czekam na Wasze rady.

kodi_gdynia
11-01-2003, 18:32
Arku, dzięki za miłę słowa. Tego typu posty zawsze dają siły i otuchy.
Musicie zrobić sobie rachunek sumienia - potrzeby/możliwości/kasa. Zawsze uważałem, że klasyka to podstawa. Jestem koserwatystą i uważam że takie domki się nie starzeją podobnie jak ceglana dachówka będąca na kościołach setki lat. Pomyśl co by było gdybym dał np. niebieską. Obawiam się że jest to kwestia mentalności, pozostaje Ci tłumaczenie i wybijanie z głowy.
Pozdrawiam - nie znam złotego środka - pozostaje rozmowa.

szekle
17-02-2003, 14:03
Kodi widze ze wszystko co radzisz innym w celu obnizenia kosztow tz. prostota w pozytywnym tego slowa znaczeniu, zwartosc bryly, zastosowales tez u siebie. Wyglada ze nie bedziesz mial problemow typu -wybudowalem a teras nie mam pieniedzy na ogrzanie.Gratuluje zdrowego podejscia do tematu. Tylko jeden mankament dlaczego zdjecie jest zza plota?.Teras wiedzac ze jest przy highway Gdynia Zukowo bedebgo wygladal jadac do Urzedu Gminy Pozdrawiam

kodi_gdynia
17-02-2003, 14:22
To fakt, na prostocie opiera się sukces - przynajmniej jak dotąd taki mi się wydaje. Co do ogrzewania to również myślę, że nie jest źle. Bryła jest maksymalnie zwarta tzn. wpisana w kwadrat. Użytkowanie wykaże jak to będzie faktycznie. Póki co jestem dobrej myśli.
Zdjęcie za płota bo działka jest mała i nie objąłbym całego domu, chyba że super dobrym aparatem o niezłym obiektywie. Jak będziesz jechać naszą highway to nie powinieneś mieć problemu z odnalezieniem tej rezydencji :grin:
dzięki za miłe słowa.
Pozdrawiam

krzysztofj
05-03-2003, 11:21
moje gratulacje
efekt/koszty = rekord forumowy

kodi_gdynia
05-03-2003, 12:25
Dzięki - nigdy dość miłych słów. Sam jestem ciekaw, ile wyniesie koszt całkowity, ale wiem jedno: za 100tys. zł można od biedy sie wprowadzić. Oczywiście własna praca i materaiły niekoniecznie z najwyższej półki. Np. okna nie drewniane za 20tys zł, ale platiki za 5 tys. przyzwoitej firmy na rynku, itd.
Pozdrawiam

dobrzykowice
05-03-2003, 12:56
chyba będę musiał Ci jednak to piwo postawić :grin:

kodi_gdynia
05-03-2003, 13:08
Kolego, nie zapominaj co obiecałeś - gdzieś to poszukam na forum, ale o ile się nie mylę to miałeś przyjechać w odwiedziny do nas i trzymam Cię za słowo. Na wrzesień planujemy przeprowadzkę, wiec zapraszamy.
Pozdrawiam

rekmedia
15-03-2003, 21:24
Z pół roku temu czytałam Kodi o Twoich kalkulacjach, podziwiałam i nie do końca wierzyłam. Jestem niecierpliwa, a poniewaz mój mąż nie garnął się do budowania to kupiliśmy po prostu stan surowy zamknięty(patrz domek Eli i Kamila) wydałam prawie Twój cały budżet i niewiele mi na chwilę obecną zostało, ale niestety pracę mam absorbującą, więc to był mus, żeby się postawić pod bramką. Teraz już mam i zamierzam Cię naśladować krok po kroku. Mam nadzieję, że mnie wesprzesz :smile:) Twój - śliczny prosty zgrabny i na temat. A od czego teraz mi radzisz zacząć?
Jak pomożesz, możesz liczyć na noclegi w Zielonej jakby co
Ela

kodi_gdynia
17-03-2003, 10:05
Dzięki Ela za milutkie słowa. Są potrzebne szczególnie jak budżet napięty, jak siły opadają i nieraz pojawia się niechęć - na szczęście na krótko. Jeśli masz szczegółowe pytania to wal śmiało na maila. Jeśli będę w stanie to z miłą chęcią Ci pomogę.
Pozdrawiam

Jaga35
17-03-2003, 13:49
On 2002-12-19 09:47, januszek wrote:
Chłopie ty się nie przejmuj według mnie dom to miejsce gdzie się mieszka, ma być funkcjonalny, z miłą atmosferą a nie na pokaz, uważam że sąsiedzi powinni budować bardzo śliczne domki, wkońcu to na ich domy będę patrzył a nie na swój.


:razz:

Jaga35
17-03-2003, 13:57
Naprawdę Twój domek jest milutki :smile:
Nasz jest jeszcze bez tynku, podbitki i wielu innych rzeczy, ale bardzo się nim cieszymy. Wiesz, to chyba tak, jak z dzieckiem - własne najpiękniejsze i najbardziej kochane :wink:
Trzymaj się dzielnie

rekmedia
17-03-2003, 23:03
no to walę :wink:)
1. Czy płyta paździerzowa 20 nab. mało używane poddasze nieużytkowe na dechy co 50 cm kładzione i na to położona wełna mineralna to ok na odcięcie od dachu. Na to tylko regipsy z zewnątrz na sufitach i już?
2. 20 PLN za punkt elektryczny to dobra cena?
3. potrzebuję domurować ścianki działowe z cegły tak razem z 4m2 ile za to powinnam zapłacić (cegłę mam)?

To tak na bieżąco.
Pozdrawiam. Kodi jak tam stan robót w stosunku do budżetu na dziś?

kodi_gdynia
18-03-2003, 09:29
Jaga - trzymam się dzielnie. :grin:
Rekmedia - mało co zrobiłem jeszcze od zeszłego roku. Póki co walczę ze schodami trójzabiegowymi - oj jest spororoboty dla pojedyńczego człowieka, który robi to pierwszy raz w życiu.

Ciężko zatem mówić o kosztach. Schody lane w moim przypadku to koszt 500zł. Za robociznę ich musiałbym dać jakieś 1500zł a tak mam na drzwi zew.
Pozdrawiam

Pusia
25-05-2003, 00:04
Śledzę Twoje poczynania od jakiegoś czasu i chylę czoła.
To co zrobiłeś jest niesamowite i naprawdę uczy pokory.
Moja budowa stanęła na razie na stanie surowym zamkniętym i strasznie mnie to "wkurza", że nie mogę zamieszkać wreszcie u siebie. Trzymam kciuki za te schody itd..
A! Ja buduję się na Wiczlinie więc jesteśmy prawie sąsiadami.

kodi_gdynia
27-05-2003, 14:31
Dzieki Pusia - to faktyczni jestesmy prawie sasiadami. Schody to juz zapomniany temat. Sa juz tynki i dopiero co skonczylismyu instalacje. Musze przysioasc i opiasc to w Dzienniku. Zapraszam i pozdrawiam

George
23-10-2003, 10:15
MOJE GRATULACJE !!!
Bardzo fajny artykuł - i ... witaj w KLUBIE :lol: :lol: :lol: