PDA

Zobacz pełną wersję : klasa energetyczna piekarnika - o co w tym chodzi



malgosimi
20-09-2005, 08:34
czy to ważne, cyz kupię piekarnik z klasą A czy C? Oba mają taką samą ilość kw (3,3) ale rozumiem, ze ten C jest mniej wydajny (może dłużej się nagrzewa)
A może to taki chwyt marketingowy, te klasy?

mdzalewscy
20-09-2005, 08:47
rzecz bardziej się rozchodzi o straty niż o szybkość nagrzewania, te z lepszą klasą mają lepszą izolację, mniej ciepła ucieka na zewnątrz, odpowiednie uformowanie komory piekarnika i pewne funkcje również mają wpływ na szybkość przyrządzania, a więc mniej ciepła ucieknie.

malgosimi
20-09-2005, 08:52
dzięki serdeczne, no tak, to ma sens... ciekawe tylko w ciągu ilu dziesięcioleci zwróci mi isę nadpłacenie za smega o szer.90 cm 4000 PLN :evil: :lol:

mdzalewscy
20-09-2005, 09:49
przy konstrukcji piekarników 90cm, bardzo trudno jest uzyksać klasę "A", nie wystarczy tutaj jak w przypadku małych piekarników, dobra izolacja ścianek, czy potrójna szyba dlatego "A" w 90-tkach jest droga.

malgosimi
20-09-2005, 15:37
Dzięęęki! Że też sama na to nie wpadłam!! Przecież to logiczne... no i co teraz? Lepiej zrezygnować z wymarzonego piekarnika 90 cm (piekę baaardzo dużo, w tym chleby i pizze na kamieniu - dlatego przydałoby się móc piec na dwóch kamieniach na jednym poziomie, a nie grzac piekarnik przez 3 godziny) i kupić tańszy, standardowy 60centymetrowy piekarnik ale za to z klasą A? :(

mdzalewscy
20-09-2005, 16:59
z marzeń się nie rezygnuje, a zużycie prądu 90-tki w B,C klasie będzie 2 krotnie większe niż w przypadku 60-tki A klasa.

Ja mam 60-tke w programem pizza i jest naprawde świetna, wiem wiem to nie to samo co na kamieniu

malgosimi
20-09-2005, 17:21
:lol: a jakiej firmy jest Twoja kuchenka? Bo może wyjdzie mi na to, że lepiej kupić porządną 60kę PLUS po prostu piecyk do pizzy http://www.g3ferrari.com/imgp_s/101-ML-Amb-Ingr-Scheda.jpg
który osiąga temp 430 st (o! to jest mojemarzenie :) )