PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Alicjanki



Redakcja
12-12-2002, 13:51
http://www.murator.com.pl/forum/dom_od_lasu.jpg



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2002-12-12 14:54 ]</font>

Alicjanka
12-12-2002, 17:15
Dla tych co nie czytują dzienników budowy na Forum chcę pokazać mój dom (D24 Muratora). Wszystkie szczegóły budowy, technologii i nie tylko opisane są w Dzienniku Alicjanki.
A.

PANTHER
12-12-2002, 20:42
Alicjanka. Piękny domek. Gratulacje

Martula
13-12-2002, 07:35
Ale cacko!!!Piękny - to za mało powiedziane.Gratuluję.

gaga2
13-12-2002, 08:18
Przyłączam się do chóru zachwytów.
Podoba mi się, poza bryłą budynku (mój wymarzony domek parterowy) kolorystyka okien i wykończenie klinkierem.
Czy możesz powiedzieć jakie i skąd masz klinkier?
Pozdrawiam
Gaga2

dziuba
13-12-2002, 09:46
Pyszny!!!

Alicjanka
13-12-2002, 13:10
Jezu!
Jak fajnie jest wejść na Forum i od razu poczytać tyle miłych słów! Widoczna na zdjęciu elewacja jest ogrodowa (południowa), czyli nikt oprócz mnie nie będzie się mógł nią zachwycać. Elewacja wejściowa (północna) jest w tym domu conajmniej skromna (jeśli chcecie obejrzeć więcej zdjęć tego domu, wejdźcie na skrót www pod moim postem). Niemniej jednak byłam tego świadoma gdy projekt wybierałam, a stawiałam bardziej na funkcjonalność niż wygląd zewnętrzny.
Myślę, że jak obsadzę odpowiednio domek zielenią, to zyska na urodzie i charakterze.
Klinkier to swojski Roben cieniowany nr 17. Dachówka to Roben jesienny liść (też trochę cieniowana brązowa). Bardzo lubię klinkierowe i inne naturalne wykończenia domów (klinkier oprócz urody jest trwały!), więc zamieniłam zaplanowane w projekcie drewniane słupki na klinkierowe. I myślę, że wyszło dobrze.
Dzięki jeszcze raz za ciepłe słowa! :grin: :grin: :grin:
A.


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-13 14:18 ]</font>

Klaudia
13-12-2002, 13:50
Piękny, schludny i z klasą. Gratuluję. Jaka to jest dachówka?

Klaudia
13-12-2002, 13:52
Pytania o dachówkę nie było. Trzeba najpierw uważnie czytać wszystkie wiadomości. Ale jest piękny!!!

Wowka
13-12-2002, 14:21
Bardzo ładny....., podoba mi się :smile:
Życzę miłych letnich wieczorów w ogrodzie, który mam takie wrażenie, że będzie wspaniale komponował się z rzeźbą budynku.
Cieszę się, że wybrałaś identyczna dachówkę jak ja. To miłe.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-12-13 15:23 ]</font>

franekF
13-12-2002, 14:45
A te drzwi typu patio na taras (trójdzielne), jakie są? Możesz je cokolwiek więcej opisać? Jak się otwierają? Harmonijka?

Alicjanka
13-12-2002, 16:30
Klaudia,
Dachówkę możesz z bliska obejrzeć na stronie www (pod moim postem) klikając na "full size" na samym dole pod zdjęciem po prawej stronie. W takim powiększeniu można obejrzeć wiele szczegółów.

Wowka, to samo mogę powiedzieć ja - niewiele się widzi odważnych do tej dachówki. :smile: A jaką kolorystykę (okna, elewacja) do tej dachówki dobierasz w swoim domu?

Franek, drzwi otwierają się klasycznie: dwie części po lewej stronie zdjęcia się otwierają jak każde drzwi balkonowe (do środka pokoju), a ostatnia część po prawej stronie zdjęcia (przy schodach) jest stała (z nakładką aby wyglądała tak jak te części które się otwierają). Zdecydowaliśmy się na tą jedną część stałą, ponieważ jest ona w bardzo niedużej odległości od rogu pokoju (ok. 25cm) i zawsze coś tam będzie stało (duża zieleń, palma, choinka itp), więc stwierdziliśmy, że nie będziemy z niej i tak korzystać.

Jola_
13-12-2002, 17:38
Alicjanko, dom macie piękny, widny i blisko lasu - super!
Bardziej jeszcze niż opakowanie podoba mi się podwójna zawartość jednego z pokoi. Ależ piękne panny! Przyjmij moje gratulacje!

miazgociąg
15-12-2002, 20:54
Alicjanka dom jest rzeczywiście wspaniały ale ja najbardziej zazdroszczę Tobie płaskiej działki -jaka to wygoda .Oglądałem już kiedyś ten dom w trakcie tworzenia na jakimś forum fotograficznym ale teraz to mnie zatkało!

Osówka
15-12-2002, 21:23
Prze - pię - knie !!! Długowłosa blondi, na którą czekacie będzie się doskonale komponować na podjeździe i na tarasie. Gratuluję.

Gajka
16-12-2002, 08:11
Aż chce sie wejść do takiego domu :smile:
Gratuluję! Wspaniały :smile:

Danajot
16-12-2002, 10:04
Bardzo,baaaardzo mi się podoba.Goldenka będzie miała rajskie życie z Waszą rodzinką. Gratulacje.

Wowka
16-12-2002, 14:34
On 2002-12-13 17:30, Alicjanka wrote:
Wowka, to samo mogę powiedzieć ja - niewiele się widzi odważnych do tej dachówki. :smile: A jaką kolorystykę (okna, elewacja) do tej dachówki dobierasz w swoim domu?


Kosze miedziane, rynny Marley - miedziane, pas podrynnowy ciemny brąz podobnie jak i podbitka. Stolarka mahoń meranti, parapety klinkrowe ciemny brąz z angobą. Co do koloru elewacji to mamy czas (na szczęście bo to trudna decyzja) do wiosny. W tym roku zakończyliśmy na ociepleniu.
Pozdrawiam

Alicjanka
16-12-2002, 15:26
Oprócz miedzi (Marley brązowy, blacha sara brązowa matowa) z resztą mam podobnie. No tylko podbitkę ma jasną. :smile:

Wowka
17-12-2002, 09:43
Tyz piknie :smile: :smile:

27-12-2002, 13:46
Jedno pytanko. Prawie wszędzie jest terakota, więc ogrzewanie podłogowe. Czy to nie przedłuża okresu grzewczego, taka podłoga nie należy do najcieplejszych, aczkolwiek łatwa w utrzymaniu.
Czy wybrałabyś to rozwiązanie jeszcze raz ? Podaj atuty.

Alicjanka
30-12-2002, 10:40
Póki co mieszkam zimą.
Obecnie chwalę sobie bardzo, bo nawet jeśli grzeję minimalnie, podłoga jest zawsze co najmniej neutralnej temperatury (a ja mam symptom tzw "zimnych nóg" czyli zawsze bardzo mi marzną nogi).
Po drugie terakota wszędzie daje mi duży komfort psychiczny, ponieważ wiem, że bez nadzwyczajnych wysiłków fizycznych jestem w stanie utrzymać ją w jednakowym stanie przez wiele lat w przeciwieństwie do np parkietu (który musiałam bym co jakiś czas cyklinować, lakierować itp).
Nie wiem natomiast jakie będą moje odczucia wiosną, nie mam jeszcze w tej materii doświadczenia.
Póki co jestem z ogrzewania podłogowego BARDZO zadowolona.

Izabela
09-01-2003, 13:30
Gratulacje, dom wygląda cudnie, aż mi się na chwilę odechciało dalej budować swój, który zewnętrznie nie jest aż tak ładny.

Alicjanka
09-01-2003, 16:06
Izo,

Rzecz jasna pokazane tu zdjęcie jest najładniej wyglądającą stroną domu, której jednak nikt nie będzie oglądał bo jest od strony lasu. Od strony ulicy mój dom wygląda bardzo przeciętnie, ale byłam tego świadoma wybierając projekt (możesz sama sprawdzić klikając na skrót www pod moją wiadomością). Najważniejsza jest moim zdaniem funkcjonalność i "skrojenie" do potrzeb twojej rodziny. Dodasz ogród, pnącza i swój charakter i dom będzie piękny :smile:.
Pozdrawiam ciepło,
Alicja

09-01-2003, 16:33
Alicjanko,
podoba mi się klinkier na ganku.Czy komin też masz taki?
Trudno ocenić po zdjęciu,ale jest to mieszanka brązu z czerwienią, tak?
Czy jak komin mam najciemniejszy z czerwonych (roben), to da radę opaskę i ogrodzenie z takiego łaciatka.Podaj, proszę nazwę swojego łaciatka.
Dzięki. :smile:

Teska
09-01-2003, 19:31
On 2002-12-12 18:15, Alicjanka wrote:
Dla tych co nie czytują dzienników budowy na Forum chcę pokazać mój dom (D24 Muratora). Wszystkie szczegóły budowy, technologii i nie tylko opisane są w Dzienniku Alicjanki.
A.

Alicjanka..a ja zapytam o cos innego..
Ile pikseli ma Twój aparat??

arek1976
11-01-2003, 12:09
Witaj Alicjanko, na początek chciałbym wyrazić słowa uznania. Domek prezentuje się świetnie. Zazdroszczę ludziom, którzy są już "na swoim". Ale przyjdzie dzień, w którym ja również umieszczę na FORUM zdjęcie swojej chatki.
Chciałbym Cię spytać, jakich materiałów użyłaś do montażu ogrzewania podłogowego i jakiego urządzenia zasilającego. Ja jestem przekonany do pompy ciepła i miedzianych rur w podłodze. Proszę o opinię.
Jeszcze raz gratuluję.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: arek1976 dnia 2003-01-11 13:10 ]</font>

Alicjanka
23-01-2003, 09:26
Sorry, że tak późno odpowiadam na pytania. Nie umiem powedzieć ile pikseli ma aparat, bo technika to domena Marka. Ale jest to jeden z nowszych aparatów cyfrowych Canona i rzeczywiście mozna nim robić bardzo dokładne zdjęcia.
Jesli chodzi o podłogówkę to jest to technologia Kissan (rury i styropian z siatką). Nie był to jakiś bardzo świadomy wybór systemu (choć wyceny miełam od wszystkich). Po prostu przedstawiciel Kissana bardzo mi się przy rozmowie spodobał. Natomiast mam wrażenie, że Kissan jest akurat najdroższą z firm posiadających systemy do ogrzewania wodnego.

Przez urządzenie zasilające mam nadzieję masz na myśli piec? No więc ogrzewanie jest gazem ze zbiornika, opala to piec Vissman stojący -Vitogas 100 (chyba). Jest jeszcze drugi obieg ogrzewania do grzejników w sypialniach.
Jeśli chodzi o miedziane rurki w podłogówce (czy o to chodziło?), to jak żyję nie słyszałam o takim rozwiązaniu! Dlatego myślę, że pewnie źle Cię zrozumiałam. Do wodnego ogrzewania podłogowego stosuje się rury ze specjalnego tworzywa, których w podłodze się w ogóle nie łączy. Natomiast do instalacji wodnej również wzięliśmy tworzywo a nie miedź, bo póki co mamy strasznie twardą wodę, która z miedzią źle się zgadza.
Pozdrawiam,
A.

arek1976
23-01-2003, 15:24
Masz rację, ale jakiś spec od kaloryferów mówił mi, że można na podłogę położyć rury miedziane ze zwoju. Podobno są rewelacyjne.

helism
10-02-2003, 16:25
Alicjanko Arek ma rację. Istnieją instalacje wodnego ogrzewania podłogowego z miedzi. Proponowano nam coś takiego, ale zdecydowaliśmy się na tworzywo ze względu na cenę.
Domek jest ekstra. Co tu dużo mówić, chyba wszystko już zostało powiedziane. Bardzo podobają mi się wnętrza i te kwiaty w wykuszach :smile: - to jest coś, co lubię najbardziej. U mnie niestety ciągle prowizorka, jeśli chodzi o wyposażenie :sad:.

EFIKK
07-03-2003, 20:51
Bardzo podoba mi się twój domek , tym bardziej , że właśnie tak wyobrażam sobie swój ( na razie na papierze). Wiosną chyba zaczniemy budowę , więc chyba jeszcze nie raz skorzystam z twoich rad ! Bardzo podobają mi się twoje wypowiedzi , myślę ,że mogłybyśmy w niejednej kwestii mieć podobne zdanie...

Grzegorz63
07-03-2003, 21:11
Mam opinię sceptyka, któremu nic nigdy nie pasuje (parę ludzi na forum mi to już zarzuciło). Ale w przypadku Twojego domu powiem jedno- super, nic dodać, nic ująć.

Jaga35
08-03-2003, 12:03
Alicjanko, ja też dołączam swoją porcję zachwytów - domek jest śliczny (bardzo ładny kolor elewacji!) :smile:
My też wybraliśmy domek parterowy (Dom na 102) i też przyjęliśmy zasadę, że nie chodzi o to, żeby "zwalał z nóg" wyglądem (choć ważne, żeby był przyjemny dla oka) - ma być przede wszystkim funkcjonalny i przytulny.
Dziękuję Ci przy okazji za informację dot. terakoty na podłodze. Wkrótce musimy zdecydować, co położyć w salonie i chyba masz rację, że istotna jest tu łatwość utrzymania w czystości.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo radości z zakładania ogrodu (wszak wiosna już blisko):smile:

kgadzina
10-03-2003, 08:44
Alicjanko - mnie również podoba się Wasz dom.
Jest po prostu PIĘKNY! :smile:

Alicjanka
12-03-2003, 15:22
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa o moim domu. Już niedługo sami się przekonacie, jak to przyjemnie słuchać... :smile:

Do Jagi - dodała bym jeszcze, że ważne jest aby terakota nie była za śliska.

W moim domu zamieszkała już wymarzona Golden Retrieverka, więc mam teraz co robić (i co ścierać z podłogi)...

Alicja

wera29
12-03-2003, 15:31
Mnie również podoba się twój dom. Największe wrażenie zrobił na mnie wykusz pełen światła i kwiatów oraz drzewo za oknem. Tego niestety nie mam, choć dzięki wielkiej ilości okien moje mieszkanie też jest pięknie oświetlone.
Życzę miłego mieszkania i sukcesów przy zagospodarowywaniu otoczenia.

Jaga35
12-03-2003, 17:24
Dzięki Alicjanko :smile:
U mnie już biega dwanaście nóżek (8 psich i 4 kocie), więc można ciągle sprzątać po tym towarzystwie.
Serdecznie pozdrawiam.

Alicjanka
19-03-2003, 14:12
O rany! to prawdziwa "Arka Jagi"!
:grin:
A.

Darth_Maul
26-03-2003, 09:34
No,no no...Alicjantko baaardzo ładny domek ...raczej dom. Moje ogromniaste gratulacje

Alicjanka
26-03-2003, 10:38
Dzięki!

rafi27
17-04-2003, 10:48
Piękny masz domek, no coż ja na razie nie mogę się doczkać żeby zacząć budować, aż miło popatrzeć i pomarzyć.

Krystian
09-05-2003, 07:55
Pozazdrościć i samemu wzmóc starania aby efekt był równie imponujący...
Gratuluję, w przyszłym roku też zamieszczę tu zdjęcie...(jak założę dachówkę :grin:).

jolana
28-05-2003, 16:49
Świetny, parterowy, taki jak chciałam i jak nie mogłam z powodu małej działki. Miłego mieszkania w miłym domku!