PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek piecem co



WMarek
12-12-2002, 14:44
Witam. Zastanawiam się czy istnieje możliwości użycia kominka, który bedzie docelowo tylko kominkiem, aby w pierwszej fazie 3-5 lat robił za piec c.o. Powiecie, czemu od razu nie zrobić docelowo kominka jako ogrzewania, a mi chodzi o to, aby urządzenie grzejące wode w c.o. było w pom. gospodarczym. Po 3-5 latach może będzie gaz więć wtedy kominek na kominek. Co Wy na to?

EDIN KIELCE
12-12-2002, 19:04
witam
wg mnie mozna tak zrobic pod warunkeim że odpowiednio dobierzesz wielkość kominka do powierzchni.Mam znajomego który ma takie ogrzewanie i ja tez mam zamiar tak zrobic, zobaczymy.

pik33
12-12-2002, 20:08
Mam zamiar użyć kominka jako podstawowego urządzenia grzewczego.
Z dotychczasowych danych, głównie z tego forum, "pewnym" kandydatem do tej funkcji jest Jotul - Harmony, 18 kW. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś narzekał na ten kominek. Niezawodny i długo trzyma żar.
Jako że nie zawsze chce się palić w kominku i jest to źródło "nierówne" - gdy wieczorem się go załaduje, rano jest już tylko żar na palenisku - chcę mieć jakąś formę ogrzewania elektrycznego. Gazu ziemnego długo jeszcze mieć nie będę, bomby na podwórku nie chcę, pozostaje więc prąd. Jeszcze nie wiem - Legalett - piece akumulacyjne - promienniki. Ale założenie jest takie, że ogrzewanie elektryczne ma służyć wyłącznie dla zapewnienia komfortu i zniwelowania skoków temperatury.