PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wyscielic psia bude ?



20-09-2005, 11:34
Czesc. Zawsze mialam psa ( w dodatku malego ) w domu, a teraz czeka mnie wybudowanie kojca i zbudowanie budy dla dwoch "podworkowych" psiakow. I o tyle, ze ze zbudowaniem budy nie bedzie problemu, to nie wiem zupelnie, co wklada sie do budy :( . Prosze o rady.
Pozdrawiam.

JoShi
20-09-2005, 11:37
co wklada sie do budy :( . Prosze o rady.
Po prostu slome. Zadne tam szmatki i dywaniki, bo szybko robia sie mokre i ublocone.

andk
20-09-2005, 11:57
Słoma, siano, inne tego typu wyściółki - to jest najlepsze. Swoją drogą poobserwuj jakiś czas, to poznasz upodobania pupili. Mój ostatni "podwórkowiec" miał (niestety po 15 latach żywota odszedł do Krainy Wiecznych Łowów :( ) dziwne upodobanie. Wyrzucał z budy wszystko co mu włożyłem. Z początku myślałem, że to takie "szczeniackie" zabawy, a jednak nie. Do końca swojego życia nie pozwalał na wyściełanie budy. Spał na gołych deskach.

baska59
20-09-2005, 11:58
Słomą owsianą ... nie robi się z niej tak szybko sieczka 8) :)

20-09-2005, 12:45
Bardzo dziekuje za rady. Do tej pory moje psy spaly w kartonowych pudlach na cieplych szmatkach, ktore im tam wkladalam i zupelnie nie wiem, czy sloma im sie spodoba :( .
Sa to w ogole dwie przybledki, ktore przygarnelismy, kiedy zaczelismy budowac dom. Mieszkaly od paru lat samotnie w walacej sie, po smierci ich pani, ruderze :( . Poniewaz tam byly przyzwyczajone, a my nie moglismy im zapewnic lokum na naszej dzialce ( gdybysmy postawili budy, to zaraz bylyby ukradzione :evil: , jak wszystko z tej ruiny, w ktorej teraz psy mieszkaja ), to wstawilam im tam duze kartonowe pudla, ktore sluzyly im za budy. Jakos przezyly te dwa lata, a teraz chcemy im postawic budy w naszym garazu ( mamy juz dom pod dachem i wylanego chudziaka). Co prawda garaz bedzie jeszcze zabity deskami, ale wytniemy otwor, przez ktory beda mogly swobodnie wchodzic.
Pieski w ogole juz sa tak z nami zzyte ( a my z nimi ), ze nie wyobrazam sobie juz, zeby mialy nie zamieszkac u nas. Czekalismy tylko, az zadaszymy dom. Sa kochane i nas tez bardzo kochaja.
Dziekuje i pozdrawiam.

moniz
20-09-2005, 12:57
A może by tak pod tą słomą jakąś gąbką, bo będzie im chyba trochę niewygodnie. Ja bym jeszcze proponowała styropian, tak dla ocieplenia tej budy na wypadek dużych mrozów:( I błagam Cię postaw te budy tak, żeby im bardzo zimno nie wiało :wink:

JoShi
20-09-2005, 13:35
A może by tak pod tą słomą jakąś gąbką, bo będzie im chyba trochę nie wygodnie.
Owszem. Na gabce bedzie im moze i wygodniej za to bardziej mokro i zimno... Nie przesadzajcie, to sa psy. Nie musza miec materacy ze sprezynami i roznym stopniem twardosci...

zuzia gorace usciski za wielkie serducho.

Mita
20-09-2005, 15:52
Mój pies konsekwentnie wywalia z budy wszystko :D
Bardzo pracowicie.
Jak już sobie posprzata, to dopiero włazi do srodka. No, ale to bardzo kosmaty i wielki pies.
Czasem pies "domowy" zajmuje mu tę budę w ciągu dnia, i też lubi mieć czystą drewnianą podłogę, po której się nic nie pałęta.
Od spodu podłoga budy jest ocieplona bardzo grubym styropianem.

Tomek_J
21-09-2005, 06:42
Zuzia, szacunek za opiekę nad tymi psiakami ! :)

Zastanów się, czy nie warto by zrobić psom po prostu namiastki siennika - wora dobrze wypchanego sianem, albo słomą.

21-09-2005, 07:34
:oops: Dziekuje za wyrazy uznania, ale to nic wielkiego. Moim najwiekszym marzeniem bylo zawsze stworzenie domu pelnego biednych, skrzywdzonych przez los ( a wlasciwie glownie przez ludzi ) zwierzakow.
Teraz, kiedy bedziemy mieli dom, moje marzenie jest coraz blizsze spelnienia. Wlasciwie to ta dzialke mamy troszke dzieki tym moim psiakom :) , bo najpierw trafilismy na nie podczas rowerowej wycieczki. Zaczelismy przyjezdzac codziennie ze smacznym jedzeniem, a po paru miesiacach zaczelismy sie starac o dzialke graniczaca z posesja naszych psiakow. I tak jakos sie fajnie wszystko udalo :) . Pozdrawiam.

Ksena
21-09-2005, 13:38
a mój pies potrafi wynieść z budy nawet najmniejsze ździebełko najmniejszej traweczki :)

tczarek
23-09-2005, 07:41
Moja psina ma swój ulubiony kocyk. Jak jest zimno to sobie go zabiera do budy. Jak jest ciepły dzień wyciąga go przed budę i leży sobie na nim.
Ach te "kobitki" kto je zrozumie.

Arkadly
28-09-2005, 09:48
A ja tak troszkę off topic... Jakie wymiary powinna mieć buda dla dużego psa. No moze sredniego - owczarek niemiecki 42 kg wagi. Znalazłem w internecie jakies projekty i jakieś małe mi sie wydają.
Prosze o informacje na podstawie Waszych doswiadczeń

Arecki

JoShi
28-09-2005, 10:35
A ja tak troszkę off topic... Jakie wymiary powinna mieć buda dla dużego psa. No moze sredniego - owczarek niemiecki 42 kg wagi. Znalazłem w internecie jakies projekty i jakieś małe mi sie wydają.
Prosze o informacje na podstawie Waszych doswiadczeń

Arecki
Taka, zeby mogl bez problemu do niej wejsc, ale jednoczesnie na tyle mala, zeby mogl ogrzeac jej wnetrze zima.

mario_pab
11-10-2005, 14:00
Potwierdzam - słoma jest najlepsza do wyścielenia budy. Trzeba tylko co jakiś czas sprawdzać, czy pies tej słomy na zewnątrz nie wyniósł. Jeśli jest jej mało należy uzupełnić, żeby psiakowi nie wiało po nerkach.

magdak
13-10-2005, 07:37
może głupie pytanie - ale ktoś wcześniej pisał, że najlepsza jest słoma owsiana - skąd wziąć taką słomę? (pytanie od mieszczucha :oops:)

JoShi
13-10-2005, 08:47
może głupie pytanie - ale ktoś wcześniej pisał, że najlepsza jest słoma owsiana - skąd wziąć taką słomę? (pytanie od mieszczucha :oops:)
Od chlopa ze wsi ;)

baska59
13-10-2005, 08:49
Ze dwadzieścia kilometrów od miasta ... popytać u rolników :)
Jedna kostka słomy wystarcza na całą zimę 8)

em_ma
14-10-2005, 00:37
Jak Twoje psiaki spia teraz na szmatkach czy kocyckach. to je po prostu przenies do nowych bud. Bedzie im swojsko pachnialo, a z czasem poeksperymentujesz...

JoShi
14-10-2005, 08:46
Jak Twoje psiaki spia teraz na szmatkach czy kocyckach. to je po prostu przenies do nowych bud. Bedzie im swojsko pachnialo, a z czasem poeksperymentujesz...
W budach to one beda swojsko techly od wilgoci. Testowalam i wiem co mowie, po dwuch dniach moj pies wyciagnal dywanik na dwor i spal na golych deskach a kojec ma z dachem, wiec mu sie bloto wokol budy nie robi a jednak dywanik zawilgnal.

calibra2
22-11-2005, 09:31
dodatkowo mozna obić ścianki steropianem

baska59
22-11-2005, 11:50
dodatkowo mozna obić ścianki steropianem

... nie można 8) ... a TRZEBA :)

JoShi
22-11-2005, 11:53
dodatkowo mozna obić ścianki steropianem

... nie można 8) ... a TRZEBA :)

Tsaaaa... Szczegolnie jak sie ma owczarki ;)

baska59
22-11-2005, 11:58
dodatkowo mozna obić ścianki steropianem

... nie można 8) ... a TRZEBA :)

Tsaaaa... Szczegolnie jak sie ma owczarki ;)

:-?
Chyba nie bardzo rozumiem :oops: :roll:

... dechy, warstwa steropianu, płyta pilśniowa ... oto buda XXI wieku :) ... w tle ...
http://img294.imageshack.us/img294/2565/03wiejskiepsisko2ka.jpg

JoShi
22-11-2005, 12:11
Chyba nie bardzo rozumiem :oops: :roll:


I co mi po takiej budzie, skoro moj pies wolal spac w nieocieplonej. Po ociepleniu spal cala zime na sniegu.

calibra2
22-11-2005, 12:16
przynajmniej masz spokojne sumienie że starałaś mu się dogodzic i możesz spokojnie spać bo psiak jest szczęśliwy :D i nie marźnie

JoShi
22-11-2005, 12:20
No tak, ale po co mowic, ze ocielpenie psiej budy styropianem jest nieodzowne ? Tu juz wszystko zalezy od psa...

calibra2
22-11-2005, 12:29
napisałam że można dodatkowo ale nic nie pisałam że koniecznie trzeba hm

JoShi
22-11-2005, 12:32
napisałam że można dodatkowo ale nic nie pisałam że koniecznie trzeba hm
Przeciez nie mowie, ze ty...

baska59
22-11-2005, 12:49
No tak, ale po co mowic, ze ocielpenie psiej budy styropianem jest nieodzowne ? Tu juz wszystko zalezy od psa...

Zgoda 8) OK :D
Choć zaczynałabym od budy "wyściełanej" ... moje psisko i tak noce pędza w domu.

Patsi
29-11-2005, 21:08
Moja psina wszystkie słomki wynosi z budy, jak sie toto potem wymiesza z błotem czy śniegiem, to widok jest nieszczególny - takie utytłane tło dla kochango pieska. A noce piesek spędza na...wycieraczce, jak go nawet zaprowadzę do budy i polecam zostać, to on za dwie minutki jest pod drzwiami i czuwa....Tak nas kocha :wink:

JoShi
30-11-2005, 13:18
Moja psina wszystkie słomki wynosi z budy
Pewno ma za niski prog w budzie. Poza tym trzeba sie liczyc z tym, ze slomka powoli z budy wylazi i trzeba uzupelniac.