PDA

Zobacz pełną wersję : rynny niccol warto czy nie warto?



mackre
20-09-2005, 11:46
j.w. mam prblem jak większość, nie ma kasy. Zaoszczędzić tysiąca czy nie ? :wink:

telesforek
20-09-2005, 13:07
Gdzieś czytałam wątek o rynnach i z tego co pamiętam Nicole (nie jestem pewna pisowni) ludzie chwalili, natomiast raczej nie polecali Gamrata - blakł. Ja się szarpnęłam na Marleya, czy było warto - czas pokaże. W stosunku do Gamrata cena wyższa o jakieś 600 zł (dach 215m)

Jankes
20-09-2005, 14:04
Mam Nicolla od 20 miesiecy. Nie narzekam. Kolor ( braz ) sie nie zmienil, polaczenia klejone trzymaja. Cena byla przyzwoita. To wszystko, czego mi trzeba.
Pozdrawiam
Jankes

Boowa
22-09-2005, 10:31
Marley i Nicoll to dwie siostrzane firmy, jednak ja bardziej polecam Marley, sam mam takie na domu i wiem, że nie będzie na nich grama odbarwień po długich długich latach.. a Gamrat na działce zbielał już po 1,5 roku..

mironmk
22-09-2005, 12:47
też mam Nicolla, od dwóch lat, i na razie jest OK.

22-09-2005, 12:56
Nicol ma 30-to letnia gwarancję na kolor.
Kanion tylko 10-cio letnią.
Wybrałam Nicol, kolor mi pasował, będą zakładać za tydzień.

kabietka
23-11-2006, 17:28
Cieszę się czytajac Wasze opinie bo właśnie dzisiaj zakładają mi rynny Nicol :D
Pozdrawiam :D

długi
23-11-2006, 18:12
Nicol dobre tylko kleić trzeba klejami orginalnymi bo u mnie na wsi paproki dekarze pokleili na silikon i po paru tygodniach wszysto ciekło.Musiałem rozbierać i kleić jeszcze raz. Teraz jest O.K.

benyś
23-11-2006, 19:26
Co do Marleya to żadna rewelacja jak będzie mi się chciało to pojadę na swoją robotę gdzie zakładałem te rynny ze 12 lat temu i porobię zdjęcia to sobie zobaczycie czy blaknie czy nie (kolor brąz) w skrócie napiszę że jak byłem w tym rejonie na wiosnę to nie mogłem rozpoznać czy to jeszcze Marley rury zrobiły sie siwe niemal popielate od strony północnej rynny takze choć trochę mniej kolor trzyma jedynie na złączkach lejach i kolankach reszta wszystko wypłowiałe robiłem w tym rejonie 5 dachów trzy miały system Marley zarówno made in Germany oraz England oba spłowiały jednakowo jeden ma system Braasa wszystko ok. a jeden Scala też wypłowiały i to Marley wygląda z nich najgorzej a montując je uważałem że są nr 1 w Pcv ! teraz to obraz nędzy i rozpaczy

benyś
23-11-2006, 19:27
wkradł się błąd od strony południowej

jabko
23-11-2006, 20:10
Czyli żadnego PCV ?
Tylko stalowe ??

benyś
23-11-2006, 20:39
Niekoniecznie mogą być Braas tylko cena cokolwiek za.....ta

jabko
23-11-2006, 20:44
To pójde w stal powlekaną bo też widziałem Marley'a wyblakłego po 6 latach.
W dodatku u mnie śnieżno bo górska okolica

geguś
23-11-2006, 20:52
Nicol dobre tylko kleić trzeba klejami orginalnymi bo u mnie na wsi paproki dekarze pokleili na silikon i po paru tygodniach wszysto ciekło.Musiałem rozbierać i kleić jeszcze raz. Teraz jest O.K.

A jak to? Przeca złączki posiadaja uszczelki, to po co kleić?

długi
23-11-2006, 22:01
Nicol dobre tylko kleić trzeba klejami orginalnymi bo u mnie na wsi paproki dekarze pokleili na silikon i po paru tygodniach wszysto ciekło.Musiałem rozbierać i kleić jeszcze raz. Teraz jest O.K.

A jak to? Przeca złączki posiadaja uszczelki, to po co kleić?


Nicol nie mają uszczelek.Są klejone ale klej trzeba dawać poliuretanowy do twardych plastików.Kosztuje chyba 8zyli tubka ale karwa nie zdążyłem dojechać z klejem a już było zrobione na sylikon :evil: :evil: :evil:
" zawsze tak robimy i jest dobrze" :evil: :evil: :evil:
a tak poza tym są niezłe i tanie .

geguś
23-11-2006, 22:07
Nicol dobre tylko kleić trzeba klejami orginalnymi bo u mnie na wsi paproki dekarze pokleili na silikon i po paru tygodniach wszysto ciekło.Musiałem rozbierać i kleić jeszcze raz. Teraz jest O.K.

A jak to? Przeca złączki posiadaja uszczelki, to po co kleić?


Nicol nie mają uszczelek.Są klejone ale klej trzeba dawać poliuretanowy do twardych plastików.Kosztuje chyba 8zyli tubka ale karwa nie zdążyłem dojechać z klejem a już było zrobione na sylikon :evil: :evil: :evil:
" zawsze tak robimy i jest dobrze" :evil: :evil: :evil:
a tak poza tym są niezłe i tanie .

Nicol ma uszczelki. Zakładałem to wiem. Ale jak chcesz tańsze, to możesz kupić bez. Tylko po co Ci bez? W zimie?

długi
23-11-2006, 22:16
Nicol dobre tylko kleić trzeba klejami orginalnymi bo u mnie na wsi paproki dekarze pokleili na silikon i po paru tygodniach wszysto ciekło.Musiałem rozbierać i kleić jeszcze raz. Teraz jest O.K.

A jak to? Przeca złączki posiadaja uszczelki, to po co kleić?


Nicol nie mają uszczelek.Są klejone ale klej trzeba dawać poliuretanowy do twardych plastików.Kosztuje chyba 8zyli tubka ale karwa nie zdążyłem dojechać z klejem a już było zrobione na sylikon :evil: :evil: :evil:
" zawsze tak robimy i jest dobrze" :evil: :evil: :evil:
a tak poza tym są niezłe i tanie .

Nicol ma uszczelki. Zakładałem to wiem. Ale jak chcesz tańsze, to możesz kupić bez. Tylko po co Ci bez? W zimie?

te co ja kupiłem nie miały.A kleju :evil: akurat nie było.
jutro sprawdzę jak to z tymi uszczelkami .

dzahanam
21-08-2009, 12:29
i jak tam, może ktoś ma już dłużej rynny nicoll? czekam na wrażenia

geguś
21-08-2009, 12:36
Nio ;). Wiszą. Trochę na słońcu szczelają od naprężeń, ale da się wytrzymać.

savage35
21-08-2009, 19:50
Trochę na słońcu szczelają od naprężeń, ale da się wytrzymać.

Trochę mnie zmartwiłeś..hmmm. Też chce sobie zamontować Nicolle bo słyszałem, że to I-sza liga jeśli chodzi o PCV. Na dodatek model owacja tzw. gzymsowe są po prostu wyglądem bezkonkurencyjne. Gdzieś czytałem, że dodają tlenek tytanu do PVC no i właśnie, że nie powinny trzeszczeć na słońcu. No i mam teraz dylemat jak cholera.....hmm. Kto jeszcze ma te rynny i może się wypowiedzieć ? A może ma ktoś owację ?

mychol12
07-03-2011, 20:58
A jak pozbyc sie tego strzelania na słoncu..szlak mnie trafia juz ..rynny kaczmarka

Andrzej Wilhelmi
08-03-2011, 00:48
Pokochać lub spowodować zaćmienie słońca. Posmarój olejem może ucichną. Pozdrawiam.