PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę projektu



zielinsp
20-09-2005, 13:24
Prośba o ocenę układu funkcji z projektu:

http://republika.pl/zielinsp/109parter.jpg
http://republika.pl/zielinsp/109pietro.jpg

Generalna uwaga - wiem, że domek jest za duży:)
Kierunki świata są prawie dokładnie zbieżne z krawędziami obrazka, północ jest
po lewej stronie. Działka jest płaska o powierzchni 1200m2, wymiary 27,5x44m.
Krótszy bok działki jest równoległy do dłuższej osi domu. Okolica podmiejska,
zabudowana domkami jednorodzinnymi.

Moje uwagi do parteru:
1. Nie będzie prawdopodobnie drzwi z pokoju do gabinetu
2. Szczególna prośba o ocenę sensu umiejscowienia kominka - z jednej strony
daje klimat zarówno w salonie jak i w jadalni, z drugiej strony zmniejsza i
zamyka salon, chcieliśmy raczej żeby była przestrzeń, czy ten kominek jej w
sposób znaczący nie zawęzi?

i do piętra:
1. Nie wiem czy sensowna jest garderoba "na wejściu" do łazienki rodziców.
2. Chcę zmniejszyć drugą łazienkę i jej kosztem (oraz likwidując garderobę przy
łazience rodziców i przesuwając obie łazienki nieco w lewo) dołożyć garderobę
ogólnodostępną między łazienką i pokojem po prawej.

Reszta wydaje mi się być OK.

I pytanie - co wy na to? :wink:

Piotrek

stastny
20-09-2005, 15:06
Witam
Ogólnie układ mi się podoba... jedyne uwagi, jakie się nasuwają to
-mała sień... bardzo mała
-mało ustawny pokój dzienny /dwa wyjścia na zewnątrz???/, oczywiście do zaakceptowania jeśli domownikom będzie w takim pokoju dobrze
-dwustronny kominek mnie się podoba
-dom ma 7 wyjśc na zewnątrz + wrota garażowe????? hm może tak ma byc?????;-)
-góra bardzo wypasiona.... podoba mi się

Brac i budowac.... tylko skąd kasa???? Tyle kasy?????;-)

zielinsp
20-09-2005, 15:23
Witam
Ogólnie układ mi się podoba... jedyne uwagi, jakie się nasuwają to
-mała sień... bardzo mała
-mało ustawny pokój dzienny /dwa wyjścia na zewnątrz???/, oczywiście do zaakceptowania jeśli domownikom będzie w takim pokoju dobrze
-dwustronny kominek mnie się podoba
-dom ma 7 wyjśc na zewnątrz + wrota garażowe????? hm może tak ma byc?????;-)
-góra bardzo wypasiona.... podoba mi się

Brac i budowac.... tylko skąd kasa???? Tyle kasy?????;-)


Dzięki za odzew.
Sien ma byc jedynie wejsciem do domu - szkoda miejsca, bo szafa jest za rogiem.
Uwaga o wyjściach z domu jest trafna jeśli się temu przyjrzeć chłodnym okiem.
Pokój dzienny dlaczego jest zbyt mało ustawny? Czy te drzwi w samym rogu tak wiele zmieniają? (drzwi do gabinetu ma nie być).
A kasa, cóż - płacz i zgrzytanie zębów :wink:

Joanna i Janusz
20-09-2005, 15:40
Bardzo mi siępodoba. Jw.za dużo wejść do domu- trzeba je zabezpieczyć. Kominek dwustronny świetny, ale rzeczywiście zmniejsza przestrzeń. Góra też chcę 4 sypialnie. Problem- ile to ma m2- trochę dużo, ale jeśli Cię staćna budowęi utrzymanie, to nie widzęproblemu. A i jescze jedno pomieszczenie ogrodowe- rewelacja

zielinsp
20-09-2005, 16:08
Bardzo mi siępodoba. Jw.za dużo wejść do domu- trzeba je zabezpieczyć. Kominek dwustronny świetny, ale rzeczywiście zmniejsza przestrzeń. Góra też chcę 4 sypialnie. Problem- ile to ma m2- trochę dużo, ale jeśli Cię staćna budowęi utrzymanie, to nie widzęproblemu. A i jescze jedno pomieszczenie ogrodowe- rewelacja
Metrów użytkowych toto ma 180, ale uzyskane ze 160-ciu kilku po zmianie dachu z 4-ro na 2 spadowy i podniesieniu ścianki kolankowej. Plus garaż i pomieszczenia przy garażu. Troche dużo wiem, ale z czego tu zrezygnować? Wymiary góry są troche przyduże, ale zdeterminowane wymiarami dołu, a tam jest wszystko tak jak ma być, niestety....

Joanna i Janusz
20-09-2005, 16:14
no to bierz ze wszystkimi konsekwencjami :wink:

Pozdrawiam

Wwiola
20-09-2005, 21:21
I jeszcze jedno : brakuje łazienki na dole. Sam kibelek to za mało - w tak duzym domu prysznic na dole wydaje sie niezbedny. O wyjsciach było.
Wejście do salonu pod schodami - nie podoba mi sie. No i kominek tak usytuowany sprawia, ze pomimo sporej powierzchni dom jest poszatkowany ścianami.

stastny
21-09-2005, 07:00
I jeszcze jedno : brakuje łazienki na dole. Sam kibelek to za mało - w tak duzym domu prysznic na dole wydaje sie niezbedny. O wyjsciach było.
Wejście do salonu pod schodami - nie podoba mi sie. No i kominek tak usytuowany sprawia, ze pomimo sporej powierzchni dom jest poszatkowany ścianami.

Podpisuję sie pod uwagą o braku prawdziwej łazienki na dole... podpisuje się czym popadnie

pozdrawiam

Majka
21-09-2005, 07:20
mogę?

- jadalnia i kuchnia od strony zachodniej - bardzo będa się nagrzewały. Fajnie jest wstawać ze wschodzącym slońcem.
- pralnia - wyjście do ogrodu - ciekawe rozwiązanie, ale dodatkowe drzwi do ochrony :roll:
- gabinet - drzwi do salonu i do ogrodu zlikwidowałabym.
- to garaż na dwa auta? jakie wymiary? da się przejś obok aut i wejść w drzwi wewnętrzne?
- poddasze - trudno ocenić, bo nic nie wiem o dachu.

czy móglbyś rzucic elewacją na forum?

Aleksandryta
21-09-2005, 07:51
Baardzo ciekawy projekt, ale rzeczywiście 7 wyjść na zewnątrz będzie skutkowało tym, że będziesz musiał kupić dobrej jakości drzwi antywłamaniowe, zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, a to jest koszt 7 razy 3 tys. to na same drzwi licz się z wydatkiem ok. 21 tys. PLN.
Spróbuj przenieść pralnię na górę. Ostatecznie najwięcej brudów "powstaje" w części prywatnej. Ja wiem, że to jest wygodnie z pralki na dwór do suszenia, ale suszysz na dworze 4-5 miesięcy w roku, a znoszenie brudnej pościeli i ciuchów z góry a potem upranych rzeczy na górę...... Wierz mi po pewnym czasie będziesz miał dość. Ja mam tak pralnię :cry:
A w miejsce pralni zrób łazienkę, bardzo przydaje się na dole, szczególnie po ciężkiej pracy w ogrodzie :)

zielinsp
21-09-2005, 12:02
I jeszcze jedno : brakuje łazienki na dole. Sam kibelek to za mało - w tak duzym domu prysznic na dole wydaje sie niezbedny. O wyjsciach było.
Wejście do salonu pod schodami - nie podoba mi sie. No i kominek tak usytuowany sprawia, ze pomimo sporej powierzchni dom jest poszatkowany ścianami.

Z łazienką zgoda, w planach jest prysznic na dole.
Wejscie do salonu nie jest w żadnym razie pod schodami. Czy wynika to z rysunku?
Kominek to właśnie główny dylemat.

Dzięki za uwagi.

zielinsp
21-09-2005, 12:05
Baardzo ciekawy projekt, ale rzeczywiście 7 wyjść na zewnątrz będzie skutkowało tym, że będziesz musiał kupić dobrej jakości drzwi antywłamaniowe, zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, a to jest koszt 7 razy 3 tys. to na same drzwi licz się z wydatkiem ok. 21 tys. PLN.
Spróbuj przenieść pralnię na górę. Ostatecznie najwięcej brudów "powstaje" w części prywatnej. Ja wiem, że to jest wygodnie z pralki na dwór do suszenia, ale suszysz na dworze 4-5 miesięcy w roku, a znoszenie brudnej pościeli i ciuchów z góry a potem upranych rzeczy na górę...... Wierz mi po pewnym czasie będziesz miał dość. Ja mam tak pralnię :cry:
A w miejsce pralni zrób łazienkę, bardzo przydaje się na dole, szczególnie po ciężkiej pracy w ogrodzie :)

Drzwi są do wycięcia ;)
Z łazienek na górze będą zrzuty brudów na dół.
Miejsce na prysznic na dole ma być (będzie dorobiony w miarę wzrostu środków na koncie)

zielinsp
21-09-2005, 12:18
mogę?

- jadalnia i kuchnia od strony zachodniej - bardzo będa się nagrzewały. Fajnie jest wstawać ze wschodzącym slońcem.
- pralnia - wyjście do ogrodu - ciekawe rozwiązanie, ale dodatkowe drzwi do ochrony :roll:
- gabinet - drzwi do salonu i do ogrodu zlikwidowałabym.
- to garaż na dwa auta? jakie wymiary? da się przejś obok aut i wejść w drzwi wewnętrzne?
- poddasze - trudno ocenić, bo nic nie wiem o dachu.

czy móglbyś rzucic elewacją na forum?

Jadalnia i kuchnia mają być od strony frontowej domu - wypadło na zachód, cóż taka jest działka.
O drzwiach już mamy zdanie wyrobione ;)
Garaż ma być na 2 auta . Szerokość 5,76m
Dach dwuspadowy - tyle na razie wiadomo.
Elewacji jeszcze nie ma.

zielinsp
21-09-2005, 12:23
Fajnie jest wstawać ze wschodzącym slońcem.


A wstawać ze wschodzącym słońcem (szczególnie w letnie soboty i niedziele) to najgorszemu wrogowi nie życzę :)