PDA

Zobacz pełną wersję : koszt schodów



jacek_cn
21-09-2005, 06:33
Drodzy Forumowicze,

Czy koszt schodów wewnętrznych wykonanych z drewna sosonowego, klejonego lakierowane trzykrotnie, wysokość 270 cm, proste dwubiegowe ze spocznikiem w połowie wysokości
na poziomie 3000 zł brutto (materiał + robocizna) to dobra cena?

SławekD
21-09-2005, 07:04
Cena może i dobra ale dlaczego sosnowe? To miękkie drewno :( , pomyśl o twardszym (droższym niestety) np. buk czy dąb.

jacek_cn
21-09-2005, 07:13
Tak, ale nie uśmiecha mi sie płacić za takie schody 8 tys

jacek_cn
21-09-2005, 07:14
Tak, ale nie uśmiecha mi sie płacić za takie schody 8 tys

SławekD
21-09-2005, 07:15
Tak, ale nie uśmiecha mi sie płacić za takie schody 8 tys
Wszystko zależy od tego co chcesz mieć, tanie i nietrwałe czy droższe ale na "wieki". Sam niedługo będę musiał robić schody. Po wstępnych rozpoznaniach schody zabiegowe jak dobrze pamiętam 18 stopni też mi wycenili ok 8000 z balustradą. A drugiej strony ktoś na forum polecał jakiegoś dobrego stolarza co zrobi to samo za mniej więcej połowę ceny (niestety nie mogę już znaleźć tego posta). Wszystko zależy jakie firma ma koszty i skąd materiał.

szeryf
21-09-2005, 07:52
Witam

Ja wczoraj rozmawiałem ze stolarzem na temat moich schodów.
Stolarz namawia mnie na schdy ze spocznikiem gdyż są funkcjonalne.
1 wersja ze spocznikiem:
Schody jesionowe, 15 stopni, dwa pierwsze stopinie zaokrąglone, z balustradą - 6500 zł
2 wersja:
Schody jesionowe zabiegowe, dwa pierwsze stopinie zaokrąglone, zbalustradą - 7500 zł
Zdecydowałem się na te ze spocznikiem.

Pozdrawiam

dryblasy
21-09-2005, 07:53
Jacek jakna mierzysz dobrego stolarza to podeśli Info cena , adres itp, a może pare fotek swoich schodów ??

january
21-09-2005, 08:00
Moje schody bukowe są zabiegowe, pełne i kosztowały 6000 bez lakierowania.

jacek_cn
21-09-2005, 08:40
Oczywiśce jestem realistą i zdaję sobie sprawę że sosna a buk czy dąb to ewidentna róznica.
Jednak wychodze z założenia że lepsze porządnie zrobione sosnowe niż najtańsze i niekoniecznie najlepsze bukowe czy dębowe

Aga - Żona Facia
21-09-2005, 12:40
Mam pytanie: jak duży musi być otwór w stropnie naschody zabiegowe, kręte lub normalne.
No i powierzchnia do postawienia tych schodów jaka mmusi być? Minimum.

Które są tańsze wylewane z betonu czy z drewna robione u stolarza, lub w jakiejś firmie.

Proszę o odpowiedzi.

am00
21-09-2005, 15:16
Krytyczna szerokośćto 1,70cm. Tak by się zmieściły dwa biegi po 80cm + wangi. Długość otworu zależy od więcej rzeczy i przy 14 stopniach z trepem np. 25cm + spocznik 80cm wychodzi 255cm. Przy zabiegowych 205cm może starczy, zależy ile stopni damy na zabiegu.

KAS01
21-09-2005, 19:59
W moim projekcie klatka schodowa ma wymiary 1,94x1,97. 4 schody proste, później 6 zabiegowych i znowu 4 proste. Ostatni stopień jest już na stropie, więc go nie licze do otworu. Wysokość stopnia 19cm, a głębokość 25cm. Super wygodne, to może one nie będą, ale większe by się nie zmieściły.
pozdrawiam
Konrad

Adasio
21-09-2005, 22:07
Jak masz zacicie majsterkowe to robisz sam sosnowe w granicach 500zł materiał :D

dryblasy
21-09-2005, 22:46
u nas schody są elementem zdobiącym salon więc żaden szit nie wchodzi w grę :P

dryblasy
22-09-2005, 12:15
Właśnie dostałem wycene z Centrum schodów w Plewiskach.
18 stopni , 2 zakręty w lewo o 90 od 2 do 6 stopnia i w prawo o 90 od 15do 18 stopnia
Dębowe - 16530 lub 18 200 jak pełne
Buk-12722 i 14136 .
Ma ktoś coś tańszego????? :cry:

SławekD
23-09-2005, 13:16
Dla informacji temat pokrewny :) http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=55233&highlight=

dryblasy
23-09-2005, 18:49
Mam wstępną wycenę od stolarza podesłanego w Linku przez Sławka za Bukowe proponuje 6500 Brruuutoo z robocizna lakierem i montażem. I to już jest cena do akceptacji :-))

zezo
24-09-2005, 08:18
Ceny jak z księżyca,
schody - co to kosmiczna technologia? co ma niby tyle kosztować w tych paru deskach?
no może macie takie gięte, super ekstra, ja mam mieć proste schodki, ręcę mam, parę pseudo maszyn też, robię sam, w końcu święci garnków nie lepią, drzewko sobie tylko zamówię niech schnie, myślę że dam radę, pewnie nie zrobię tego w tydziń, ale miesiąc wystarczy.
No możliwe jest że znajdę taniego wyknawcę, ale tyle kasy co piszecie nie dam, robię sam.

SławekD
26-09-2005, 06:03
Mam wstępną wycenę od stolarza podesłanego w Linku przez Sławka za Bukowe proponuje 6500 Brruuutoo z robocizna lakierem i montażem. I to już jest cena do akceptacji :-))

Cieszę się że mogłem pomóc :wink:
Robił Ci wycenę wg projektu czy pomiaru??Czy w tym jest balustrada??

Sam ma zamiar niedługo do niego dzwonić i zrobić rekonesans - wpierw parapety, szpachlowanie, płytki, armatura, gniazdka i potem schody :wink:

dana15
26-09-2005, 07:55
Nasze schody są zrobione przez panów z gór :) porządne, dębowe, jest to nasza wizytówka, wszystkim się podobają. Nic nie trzęsie się, balustrada jest stabilna, stopnie szerokie, po prostu rewelacja, ale nie koszstowały niestety 3 tys. Zajrzyjcie do albumu, tam są moje schody :)

SławekD
26-09-2005, 08:08
Nasze schody są zrobione przez panów z gór :) porządne, dębowe, jest to nasza wizytówka, wszystkim się podobają. Nic nie trzęsie się, balustrada jest stabilna, stopnie szerokie, po prostu rewelacja, ale nie koszstowały niestety 3 tys. Zajrzyjcie do albumu, tam są moje schody :)
Może jakiś namiar na tych gości ???

GrzegorzR
26-09-2005, 08:10
Nasze schody są zrobione przez panów z gór :) porządne, dębowe, jest to nasza wizytówka, wszystkim się podobają. Nic nie trzęsie się, balustrada jest stabilna, stopnie szerokie, po prostu rewelacja, ale nie koszstowały niestety 3 tys. Zajrzyjcie do albumu, tam są moje schody :)
Może jakiś namiar na tych gości ???

O to samo chciałem prosić. Pewnie balustrady balustrady bardziej proste, czyli mniej toczone, też są w stanie wykonać.

dana15
26-09-2005, 09:00
Oczywiście, że mogą zrobić. Może nie widać tego na zdjeciu, ale każdy stopień nie jest zaokrąglony, czy prosty, ale ma też wycięcie na całej swojej długości. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ale tak jak belka na kominku czasem nie jest prosta tylko zrobiony jest szlif, czy coś w tym rodzaju. Można oczywiście zażyczyć sobie proste schody.
Nadmienię, że namiar spisałam sobie kiedyś od forumowiczów, którzy ich polecali. Schody zostawiają nielakierowane. Lakierowaliśmy sami.

Namiar podaję na priva.

am00
26-09-2005, 18:11
Ceny jak z księżyca,
schody - co to kosmiczna technologia? co ma niby tyle kosztować w tych paru deskach?
no może macie takie gięte, super ekstra, ja mam mieć proste schodki, ręcę mam, parę pseudo maszyn też, robię sam, w końcu święci garnków nie lepią, drzewko sobie tylko zamówię niech schnie, myślę że dam radę, pewnie nie zrobię tego w tydziń, ale miesiąc wystarczy.
No możliwe jest że znajdę taniego wyknawcę, ale tyle kasy co piszecie nie dam, robię sam.

Problem w tym, że stopień nie może być z jednej deski. Musi być klejony i heblowany na grubościówce. Ręcznym strugiem tego się dobrze nie zrobi. Druga sprawa to suche deski. Suszenie tradycyjne to dwa lub 3 lata zanim osiągną wymaganą wilgotność (suchość). Mam dwa kubiki desek dębowych, teoretycznie przygotowanych na schody. Ale jak pomyślę, ile z tym ambarasu, to się zastanawiam, czy nie zamówić sobie przez Allegro gotowych z klepki bukowej i tylko je samemu zmontować.

dana15
27-09-2005, 07:25
Rzeczywiście stopień schoda jest klejony z 6 albo 8 desek, są ich dwa rzędy. Są klejone z frezem. Tu, w okolicach Warszawy, jak przyszedł stolarz, to mi powiedział, że buk to ma, ale na dąb to trzeba czekać, bo nie jest jeszcze wysuszony. Od panów z gór nie miałam takiego tekstu. Oni mają drewna wbród :)