PDA

Zobacz pełną wersję : DOM, MIESZKANIE - pomoc w aranżacji wnętrz, układ ścian, jak zagospodarować?



Strony : [1] 2 3

MarGosiak
21-09-2005, 09:32
Witamy wszystkich bardzo serdecznie.
W poszukiwaniu inspiracji trafiliśmy na to forum i liczymy, ze nam pomożecie :D .
Od grudnia staniemy się posiadaczami nowego, dwupoziomowego mieszkania. I tu zaczyna się nasz „problem” :roll:. Chcielibyśmy je „jakoś” urządzić, mamy sporo pomysłów, koncepcji, ale nie możemy się zdecydować, co i jak zbudować/dobudować/przebudować, aby mieszkanie było jednocześnie w miarę nowoczesne i praktyczne, ale również przytulne i przyjazne dla nas jak i dla dzieci :).
Poprzeglądaliśmy trochę stron zarówno w necie jak i w czasopismach branżowych, jednak w większości to, co oglądaliśmy było i owszem ładne, ciekawe i na wskroś inspirujące, jednak nie na naszą kieszeń :oops:.
I tu dochodzimy do sedna. Na „zrobienie” mieszkania chcemy przeznaczyć około 50.000PLN (z tolerancją +/- 5.000). Póki co ograniczamy się przede wszystkim do wykończenia Iszego poziomu. W skład wyposażenia oddanego przez dewelopera wchodzą:
- drzwi wejściowe antywłamaniowe;
- pocekolowane ściany
i w zasadzie to wszystko :lol: :lol: :lol:.
Zależy nam na podpowiedzi z Waszej strony (najlepiej w postaci opisów, zdjęć, bądź linków z takowymi) jak zaaranżować salonik z kuchnią (33m), przedpokój (8m), łazienkę (4,2m) i schody na poddasze wychodzące z saloniku.
Liczymy, ze nie zostawicie nas samych z naszym „problemem” 8) .


Pozdrawiamy,
Gosia i Marek

PS., jeżeli trzeba, to mogę wrzucić również zdjęcia wnętrz, ale dopiero w następnym tygodniu.


http://img356.imageshack.us/my.php?image=p10306096ic.jpg

MarGosiak
21-09-2005, 09:37
hmmm, dlaczego zdjęcie nie weszło? :-? :-? :-?

Majka
21-09-2005, 09:50
może ja spróbuję
http://img356.imageshack.us/my.php?image=p10306096ic.jpg

faktycznie nie wchodzi.
prosimy oglądać przez podany link :wink:

BK
21-09-2005, 10:00
Porada architekta plus wizualizacje i projekt to koszt na wasze mieszkanie co najmniej 1500-3000 zł. Może poproście architekta wnętrz o usługę zaproponowania stylu, ustawienia, proste ryzunki - żeby zamknęło się to w kwocie kilkuset złotych. Proponuję niezależnie od tego kupować tony czasopism wnętrzarskich (Dobre wnętrze, stylowe domy, weranda, moje mieszkanie, tak mieszkam - całe spektrum, od snobistycznych, po "normalne" :) ) Pozwoli się to wam zorientować co się wam podoba, czego oczekujecie, pozbieracie fajne pomysły, i wtedy idźcie do architekta, żeby pomógł wam wymyślić coś ciekawego. Jeśli nie macie pieniędzy na takie porady, to starajcie się o zachowanie maksymalnej prostoty, żeby wnętrza nie przeładować, żeby kolory byly neutralne, a w oczy rzucały się dodatki.

MarGosiak
21-09-2005, 12:29
może teraz się uda :)

BK dzięki za podpowiedź, ale właśnie po to zamieściliśmy ten topik, aby uzyskać fachowe (darmowe :lol: :lol: :lol: ) porady od użytkowników, którym natura nie poskąpiła zmysłu artystycznego 8).

Interesują nas podpowiedzi co do zaznaczonego na czerwono fragmentu :D
http://img398.imageshack.us/my.php?image=p10306130uw.jpg

arkan00
21-09-2005, 12:53
No jeżeli nie chcesz architekta , a sama nie potrafisz wypracowac sobie jakiegoś stylu to masz problem.Poszukaj na forum przy zdjęciach domów
w niektórych sa rownierz wnetrza może tam coś sobie wypracujesz.

*marta*
21-09-2005, 13:04
MarGosiak pomiędzy i musisz wstawić adres, który masz we właściwościach obrazku (jak klikniesz prawym przyciskiem myszy to zobaczysz). Ale ten Twój obrazek jest tak duży, że musiałabyś chyba go zmniejszyć najpierw, bo wtedy wątek kiepsko się czyta (szeroko strasznie jest) :( Więc może link wystarczy :)


Co do rad dotyczących aranżacji waszego mieszkanka, to chyba jednak musicie przeglądać zdjęcia, czasopisma, tu na forum jest mnóstwo zdjęć pięknych wnętrz (w dziennikach, w galerii zdjęć, czy chociażby w wątku mimilapin). Trudno nie znając Was, Waszych upodobań, gustów cokolwiek doradzać. Nie żebym chciała się podjąć ;) ale tak myślę...

jfilemonowicz
26-09-2005, 23:33
nie widać zdjęcia

MarGosiak
27-09-2005, 17:27
http://img356.imageshack.us/my.php?image=p10306096ic.jpg

Mam nadzieje, że teraz wyjdzie:)

jfilemonowicz
28-09-2005, 22:34
ŁAZIENKA:
1> na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ... http://www.wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=176117&stc=1

http://www.wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=176118&stc=1

http://www.wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=176120&stc=1

2> przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

3> odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

4> może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

5>płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

PRZEDPOKÓJ :

zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów :)

PS jak wstawicie zdjęcia postaram się coś jeszcze poradzić ...

2112wojtek
29-09-2005, 08:42
Chyba sie czepiam
ale napisalas tak:

ŁAZIENKA:
1. na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ...

2 przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

3 odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

4 może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

5 płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

PRZEDPOKÓJ :

zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów :)


ad. 1 Po co? :o Ta lazienka jest tak malenka, ze wanna polokragla nie wejdzie. A moze chodzilo Ci o wanne asymetryczna, narozna?

ad.2 To w koncu gdzie ta muszla?Widze , ze Ci to bez roznicy. Zostalo Ci przesuniecie jej jeszcze na wejscie , albo zrobic lustrzane odbicie. Tylko po co? Co to polepszy w ukladzie funkcjonalnym?

ad.3 :o :o Jestem pod wrazeniem. W praktyce to moze byc i 5cm a teoria o 15 cm nic nie mowi.

ad.4 Czy jest sens przesuwac kawalek sciany o kilkanascie cm po to tylko , zeby wcisnac tam szafeczke?? To nie lepiej isc na calosc i tak powiekszyc lazienke , zeby ergonomia nie cierpiala?

ad5. Kwestia gustu, szczegolnie wlasciciela :D . Artysta tu jest tylko oplacanym dodatkiem. A jesli Inwestor lubi zywe kolory i kocha mozaike?Nikt Go o to nie zapytal. Wstyd! Kibel to miejsce gdzie sie nie przebywa godzinami, kolorystyka nie musi byc zrownowazona szczegolnie jak ktos lubi odrobine szalenstwa a w lazience jest mentalnie najlatwiej na to sobie pozwolic. Co to znaczy srednia plytka? Ile na ile? W tym konkretnym przypadku ma to byc 45x45 czy 15x15? Jaki rodzaj tej plytki, bo nie jedynie od formatu bedzie tutaj zalezal efekt optyczny. NA gresach moze to byc nawet plytka 60x120cm i bedzie dobrze.

ad. PRZEDPOKÓJ
Z tymi stropami mi sie cos nie zgadza. Czy strop to u Ciebie to samo co sufit?? :roll: Z rysunku nie wynika, zeby tam byly rozne poziomy stropow.
Z reszta sie zgadzam i sie do reszty nie czepiam :lol: .
pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------
przy takiej pogodzie to nawet zwykly ironista moze byc swinia

robert skitek
29-09-2005, 08:58
brawo :D

Sonika
29-09-2005, 09:06
Dla mnie najlepsze jest to:


ŁAZIENKA:

2> przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

jfilemonowicz
29-09-2005, 12:18
Chyba sie czepiam
ale napisalas tak:
[quote=jfilemonowicz]ŁAZIENKA:
1. na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ...

2 przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

3 odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

4 może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

5 płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

PRZEDPOKÓJ :

zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów :)


ad. 1 Po co? :o Ta lazienka jest tak malenka, ze wanna polokragla nie wejdzie. A moze chodzilo Ci o wanne asymetryczna, narozna?

ad.2 To w koncu gdzie ta muszla?Widze , ze Ci to bez roznicy. Zostalo Ci przesuniecie jej jeszcze na wejscie , albo zrobic lustrzane odbicie. Tylko po co? Co to polepszy w ukladzie funkcjonalnym?

ad.3 :o :o Jestem pod wrazeniem. W praktyce to moze byc i 5cm a teoria o 15 cm nic nie mowi.

ad.4 Czy jest sens przesuwac kawalek sciany o kilkanascie cm po to tylko , zeby wcisnac tam szafeczke?? To nie lepiej isc na calosc i tak powiekszyc lazienke , zeby ergonomia nie cierpiala?

ad5. Kwestia gustu, szczegolnie wlasciciela :D . Artysta tu jest tylko oplacanym dodatkiem. A jesli Inwestor lubi zywe kolory i kocha mozaike?Nikt Go o to nie zapytal. Wstyd! Kibel to miejsce gdzie sie nie przebywa godzinami, kolorystyka nie musi byc zrownowazona szczegolnie jak ktos lubi odrobine szalenstwa a w lazience jest mentalnie najlatwiej na to sobie pozwolic. Co to znaczy srednia plytka? Ile na ile? W tym konkretnym przypadku ma to byc 45x45 czy 15x15? Jaki rodzaj tej plytki, bo nie jedynie od formatu bedzie tutaj zalezal efekt optyczny. NA gresach moze to byc nawet plytka 60x120cm i bedzie dobrze.

ad. PRZEDPOKÓJ
Z tymi stropami mi sie cos nie zgadza. Czy strop to u Ciebie to samo co sufit?? :roll: Z rysunku nie wynika, zeby tam byly rozne poziomy stropow.
Z reszta sie zgadzam i sie do reszty nie czepiam :lol: .
pozdrawiam

ad 1 chodziło mi o wannę asymetryczną.
ad 2 ja proponuje , nie widzę mieszkania, ani zdjęć ... możliwe że ustawienie muszli w narożniku bedzie najlpeszym rozwiązaniem ? ale nie wyrokuje
ad 3 zrobiłbyś komuś wc w odległości 5 cm od ściany i umywalkę 5cm od tego wc , a dalej wannę w tej samej odległości od umywalki? gratulacje. jak nie ma w normie polskiej minimalnej odległości to nie znaczy, że możemy zrobić co chcemy. w normie niemieckiej taka minimalna odległość istnieje i wynosi właśnie 15 cm.
ad 4 w malutkiej łazieneczce takie mini presunięcie ściany i usytuowanie tam szafki jest korzystne dla urzytkownika ... oczywiście to już są koszty, ale ja tylko sugeruje co można zrobić .
miałeś kiedyś do czynienia z malutką łazieneczką jako użytkownik?
ad 5 ale jesteś upierdliwy ;) ... pewnie że jak ktoś chce, to może sobie wogole nie klaść płytek ... może też zrobić sobie graffiti ...
ale jak łazienka jest mała użycie ciemnych barw lub bardzo jaskrawych - jeszcze ją optycznie pomniejszy.
co do wielkości płytek... ja nie jestem bogiem, żeby mówić komuś płytka 15x15 i ani cm więcej ... sugeruję tylko, że za duże płytki mogą wyglądać śmiesznie jak na ścianach znajdzie się 5 sztuk choć i to może ktoś zrobić świadomie- ale musi to być świadome !!

ad 6 oczywiście że chodziło mi o sufit... ale się koszmarnie przyczepiłeś. wyobraź sobie że dość dobrze wiem co to jest strop ...

i nie wiem dlaczego tak was bawi to co napisałam, odpisuje na czyjś post, nie każe nikomu nic robić, tylko sugeruje co ewentualnie zrobić by sie dało... zacełam od łazienki, nie wiem czy mam ochote radzić w kwestii reszty mieszkania, skoro spotykam się z tak ostrą krytyką . zamiast tarzać się po ziemi wytykając mi leksykalne pomyłki może byścia sami coś zaproponowali ? Robert Skitek jest przecież architektem... a 2112wojtek nie wiem, ale skoro tak go zbulwersowała moja wypowiedź, to pewnie też ...
no panowie...

bosia
29-09-2005, 12:41
przy takiej pogodzie to nawet zwykly ironista moze byc swinia

ironista-sadysta? :wink:

robert skitek
29-09-2005, 12:45
także jestes architektem (tak wnioskuję z postu, w którym piszesz jeszcze o braku uprawnien). I jako architekt wlasnie (glownie zajmujący sie wnętrzami) powinnas zdawac sobie sprawę, że aby dobrze poradzic, najpierw nalezy dobrze zapozać się z oczekiwaniami uzytkownika. Dlaczego ja nie radzę? Ano taką zasade przyjąłem na forum. żyje z projektowania, a tu mogę udzielic rad technicznych, prawnych, czasem pomóc wyłapać jakies błedy. Ale nie projektuję na forum. I Ty powinnas zacząć szanować i swój zawód i swoich potencjalnych klientów. A wojtek... no cóż po prostu wypunktował bardzo trafnie Twoje rady. pewnie nie zrobiłby tego, gdyby takowe podała osoba nie związana z naszą profesją zawodowo.

2112wojtek
29-09-2005, 13:13
dzieki Robercie , trafnie to ujales, a juz mialem punktowac punktowane punkty, co przy tej pogodzie echhhh szkoda gadac moglo by sie skonczyc :lol:
Jfilemonowicz bez nerw proszę , dobrymi chęćmi piekło jest wybrukowane czy jakos tak :lol: ."Po pierwsze nie szkodzic"

PS A tych 15 niemieckich centymetrow, to radze sie nie trzymac /zreszta nie jest juz tak jak piszesz/ - zasady ergonomii mowia co innego, no i nie gub prosze, sensu mojej wypowiedzi.
a tak poza tym to
pozdrawiam
ironista-sadysta :wink:

ayta
29-09-2005, 13:38
oczywiście to tylko porada.. ale moga Wam zaproponować dość ciekawe rozwiazania i to zupełnie za darmo..jesteście z Gdańska wiec nie powinniście mieć problemu z umówieniem sie z konsultantem....wystarczy pójść do IKEA do Działu Obsługi i sie umówić..

01-10-2005, 17:17
ayta

świetny pomysł :D
na stronkach IKEA są takze gotowe programy aranżacyjne do samodzielnego zaprojektowania kuchni i sypialni.
adresy są w moim wątku mimi-inspiracje

01-10-2005, 19:44
MarGosiak
nie jest możliwe wg mnie zaprojektowanie mieszkania przez internet.
Owszem, tak jak napisała filemonowicz - samą łaziekę czy elementy jakiegoś pomieszczenia - trudniej niż w realu, ale dało by się z dobrym efektem :D

co do całego mieszkania czy domu - było by to nie tylko niemożliwe, ale nawet nie powinien się znaleźć odpowiedzialny projektant.

I najpierw trzeba by długo, długo porozmawiać - o zwyczajach, potrzebach, nawet usposobieniu :D
A tego się nie da już tak na wirtualnej linii :D .
Poza tym musisz pamiętać, że to zajęcie czasochłonne i pewno nikt nie da rady poświęcić tyle czasu, byś była zadowolona z efektu i by autor projektu mógł się pod tym podpisać :D
ja, choć nie projektuję zawodowo, nie zrobiłabym niczego w necie poza łazienką , ewentualnie podpowiedzią w zakresie funkcjonalności wnętrza.
Nic poza tym, niestety :)

rafaal
18-05-2010, 11:41
Witam,

Poszukuje isnspiracji w wykonczeniu poddasza w bloku - 54m2. Mam zamiar tam zmiescic 2 sypialnie i lazienke.

Glownie chodzi mi o zdjecia uzytkownikow - wszystkie fotki ktore znajduje poprzez google sa zdjeciami jakis "palacow" a nie normalnych mieszkan! Nie interesuje mnie marmurowe lazienki i temu podobne wynalazki!!! :)
Jezeli ktos ma jakies ciekawe pomysly/zdjecia prosze ladnie o pomoc!!!

Z gory dzieki!

kutkus1983
16-07-2010, 21:01
Witam.

Proszę o pomoc w aranżacji kawalerki o powierzchni niespełna 40 m2.
- Kawalerka jest położona na ostatnim (czwartym) piętrze, przez co wysokość pomieszczeń to 2,7 m.
- Zależy nam na maksymalnym wizualnym powiększeniu tej kawalerki.
- Wewnętrzne ściany można burzyć i przestawiać. Położenia łazienki wolelibyśmy jednak nie zmienić.
- Myśleliśmy o wyburzeniu ściany między pokojem a kuchnią, ewentualnie umieszczeniu tam rozsuwanych dwuskrzydłowych drzwi. Tak aby można było mieć otwarta kuchnię, kiedy będziemy tego chcieli.
- Najchętniej pozbylibyśmy się, także ściany między pokojem a przedpokojem (ten jest dość wąski, więc jakiekolwiek umieszczenie tam mebli raczej nie wchodzi w grę, przez co jest to dla nas bezużyteczna przestrzeń. Zamiast tego, jakaś niewielka ścianka przy drzwiach, aby od razu nie wchodzić do pokoju.
- Fajnie jakby był jakiś kącik z biurkiem do pracy.

Mieszkanie jest do kapitalnego remontu, instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza, w zasadzie cale mieszkanie trzeba "zrobić od nowa".

Prosimy Was o pomoc w aranżacji, wszystkie Wasze pomysły będą dla nas nieocenioną pomocą.
-

Z góry dziękujemy
Magda i Łukasz


http://img228.imageshack.us/img228/3049/rzutmieszkania.jpg (http://img228.imageshack.us/i/rzutmieszkania.jpg/)

Elfir
18-07-2010, 10:41
poproszę jeszcze wymiary, bo widzę, że sprzęty sanitarne chyba są zmniejszone względem skali całego mieszkania.

Tak na wstępie:
http://img831.imageshack.us/img831/3049/rzutmieszkania.jpg

Szafa na całą ścianę do chowania klamotów
Łazienka doświetlona luksferami.
Kuchnia przesłonięta wysoką zabudową z lodówką i piekarnikiem

kutkus1983
18-07-2010, 22:58
Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie.

Pomysł Elfir ciekawy.
Podoba mi się pomysł z lustrem naprzeciw drzwi wejściowych, to korzystnie wpłynie moim zdaniem na optyczne powiększenie.
Luksfery też bardzo mi się podobają, powiem szczerze, że dziś o tym myśleliśmy.

Tak sprzęty sanitarne są pomniejszone w stosunku do reszty, łazienka to dla nas jeszcze zagadka :) Wiemy mniej więcej jaki kolor płytek itp (zastawiamy się czy umywalka którą kładzie się na blat, czy jakiś ciekawy mebel z wbudowaną), łazienka raczej w jasnych barwach. Nie wiemy jeszcze czy prysznic, wanan itp.

Co do otwarcia kuchni, to prawdopodobnie jednak zrezygnujemy całkowicie z otwierania kuchni (taki pierwszy pomysł) mimo, że jesteśmy świadomi że to najlepiej powiększy mieszkanko, zdecydowaliśmy jednak, że dobrze aby w mieszkaniu były dwa pomieszczenia, mimo iż tym drugim miałaby być kuchnia.

Niżej, taka nasz mała koncepcja (ciągle się zmienia :), zawiera tez pomysł na luksfery przy wejściu do mieszkania. Chwielibyśmy jednak kącik z jakimś biurkiem (komputer). Rozjasnienie łazienki to też dobry pomysł, więc może coś także z luksferami?

Co do wymiarów, to jutro będziemy mieli.
Jeśli chodzi o możliwości burzenia ścian nie jesteśmy na 100% pewni czy będziemy mogli, ale te ścianki w mieszkaniu nie są chyba nośnymi, zakładamy więc, że tak :) W kwestii oświetlenia mieszkania w ciągu dnia, to jest dość jasne, okna są szerokie (w pokoju 210 cm).


Co myślicie o takim ułożeniu ścian, czyli wejście do kuchni troszkę przesunięte i wyburzona ścianka między pokojem a korytarzem.
Oczywiście szafki i wszystkie meble można przestawiać dowolnie :)

@duś - wyspę osobiście bardzo chciałbym mieć, ale to powiedzmy w "docelowym" mieszkaniu. Pomysł z wyspą i jednocześnie stołem (blatem) fajny. tutaj raczej odpada, bo pomieszczenia mają 2,7m wysokości i wiszące garnki nad wyspą (bo takie co mi się marzy) raczej odpadają :).


Aha, no i generalnie w mieszkaniu będą mieszkały dwie młode osoby, może jakiś piesek kiedyś :) Jest spora szansa, że za 3-5 lat będziemy, zmieniali to mieszkanie na większe, więc nie jest to docelowe miejsce zamieszkania, ale chcemy czuć się w nim komfortowo i przyjemnie :)

http://img839.imageshack.us/img839/5316/rzutmieszkania3.th.jpg (http://img839.imageshack.us/i/rzutmieszkania3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Elfir
19-07-2010, 11:46
W twojej propozycji dużo miejsca tracisz na komunikację. Mieszkanie podzieliłeś na dwa równe fragmenty: pokój + kuchnia i przejście + łazienka
Myślę, że musisz wrzucić wymiary mieszkania, bo w twojej wizualce chyba brak proporcji sprzętów. Krzesła przy stole miałyby 15 cm szerokości :)

kutkus1983
19-07-2010, 13:01
Masz racje, konieczne jest wrzucenie wymiarów, bez tego nie ma się co na tym głowić. Wymiary będą w środę.

Pozdrawiam

P.s
Jak możesz zajrzy za dwa dni jak będą wymiary.

maartaa
19-07-2010, 15:09
ja to bym w ogóle przy takim ukladzie zmieniła kuchnię w sypialnię, a kuchnię przeniosła w postaci aneksu do salonu - koniecznie otwartego na przedpokój, bo przy obecnym układzie to rzeczywiście ten korytarz jest kiszkowaty.

kutkus1983
19-07-2010, 18:33
rzeczywiście ten korytarz jest kiszkowaty.

Dlatego właśnie chcemy pozbyć się ściany między pokojem a korytarzem, co do sypialni zastanawialiśmy się nad tym, ale w zasadzie nie mamy takiej potrzeby, tym bardziej, że jak już mówiłem traktujemy to mieszkanie jako lokum na 3-5 lat, później do sprzedaży albo pod wynajem.

A mam pytanko jeszcze, wysokość pomieszczeń to jakieś 2,70 jak uważacie lepiej kafelki do samego sufitu w łazience, czy np. do wysokości kabiny prysznicowej jeśli się na taka zdecydujemy, albo np do końca lustra jeśli będzie wanna. Czyli ogólnie lepiej do samego sufity, czy kombinować z linią zakończenia kafelek na niższym poziomi?

Elfir
19-07-2010, 18:53
ja mam kafelki w łazienkach do wysokości framugi drzwi.
Mała łazienka, więc kafelki białe

nea
20-07-2010, 07:27
a może coś takiego ??
kuchnia niby niewidoczna a jednak otwarta ...
17003

Elfir
20-07-2010, 15:04
nea - kanapa jest węższa od drzwi do łazienki :)
Musimy poczekać na wymiary.

nea
20-07-2010, 22:02
nea - kanapa jest węższa od drzwi do łazienki :)
Musimy poczekać na wymiary.
to tylko wskazanie miejsca bo tutaj wydaje się że nie będzie problemów z miejscem, ale masz rację bez wymiarów i tak nie da rady :)

amalfi
21-07-2010, 08:31
Tak. Bez wymiarów trudno cokolwiek wymyślać.

kutkus1983
22-07-2010, 14:20
Poniżej rzut z wymiarami, wiem że są jakieś zasady wymiarowanie (nie znam ich) ale mam nadzieję, że to rozjaśni troszkę sytuację.

http://img121.imageshack.us/img121/9228/mieszkaniezwymiarami.jpg

Elfir
22-07-2010, 15:24
Chyba udało mi się zachować proporcje:
http://img146.imageshack.us/img146/9228/mieszkaniezwymiarami.jpg

Jerzysio
22-07-2010, 22:07
..może coś takiego ?

pzdr
J

amalfi
23-07-2010, 11:02
A coś w ten deseń?
http://img837.imageshack.us/img837/605/mieszkprop.jpg (http://img837.imageshack.us/i/mieszkprop.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

insula
23-07-2010, 16:40
Z tego, co czytałam, wiele rzeczy w moim "projekcie" się powtarza, ale i tak go zamieszczę:

http://img828.imageshack.us/img828/9228/mieszkaniezwymiarami.jpg (http://img828.imageshack.us/i/mieszkaniezwymiarami.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Uznałam, że niewielki przedpokój warto wydzielić i na wprost wejścia jest ścianka, żeby jak ktoś otwiera drzwi - to żeby (czasami obca osoba) nie oglądała od razu mieszkania w całej krasie. Przy ściance szafka na buty i lustro. Na przykład takie:

http://img63.imageshack.us/img63/4420/hemnesikeashoecabinetsw.jpg (http://img63.imageshack.us/i/hemnesikeashoecabinetsw.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ścianka w przedpokoju ma kształt "L", od strony salono-kuchni są drzwi przesuwane.

Na wejściu do salonu jest duży narożnik z ławą z widokiem na kuchnię. W kuchni umieściłam tylko zabudowę dolną, co "ulżyło" by całemu wnętrzu. Kuchnia skręca w prawym boku, po drugiej stornie stołki barowe, gdzie można pić kawę i jeść posiłki.

Za ścianką przedpokojową ciągnie się aż do samej łazienki wielka szafa (kto by o takiej nie marzył! :). W jednych z drzwi szafy zamknięty jest telewizor, można i siedzieć na kanapie i go oglądać, i gotować, śledząc losy bohaterów Plebanii :) Widziałam kiedyś w szybkich metamorfozach taką, która by może tutaj pasowała:

http://img293.imageshack.us/img293/1114/szafaj.jpg (http://img293.imageshack.us/i/szafaj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img821.imageshack.us/img821/6595/szafa2.jpg (http://img821.imageshack.us/i/szafa2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

W łazience na lewej ścianie jest prysznic bezbrodzikowy, oddzielony tylko szklaną ścianką, jakby ktoś chciał - można też ścianę dzielącą łazienkę i sypialnię także zrobić szklaną, widziałam coś takiego w Dobrnym WNętrzu chyba, z drugiej strony ścianki były szklane półki na książki. Poza tym w łazience umywalka na wprost wejścia, obok toaleta, w roku od drzwi słupek.

Wydzieliłam sypialnie, a w niej naprzeciwko łóżka szafki na ubrania, najlepiej gdyby były wysokości biurka, dalej biurko do pracy lub toaletka. To chyba wszystko.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia poremontowe :)

Elfir
24-07-2010, 14:55
Z tego co narysowałaś szafa byłaby węższa niż 60 cm

insula
24-07-2010, 16:29
No musiałaby mieć 55 cm, tak jak wnęka. Mam w domu szafę 50 i spokojnie mieszczą się ubrania.

Elfir
24-07-2010, 16:42
szafa z drzwiami przesuwnymi ma 70 cm licząc szynę jezdną.
Łatwiej przestawić drzwi w ścianie łazienki :)

Magda 34
24-07-2010, 19:41
Ale dużo pomysłów. :eek::)

To ja dorzucę swój.;)


http://foto1.m.onet.pl/_m/09df197361d7be085cd8a47f130b4135,10,19,0.jpg

Na samym dole w salonie to regały na książki na całą szerokość pokoju. Przed regałami biurko 100 cm szerokie oraz narożnik. Linia przerywana wyznacza miejsce, do którego można go rozsunąć.

Przesunęłam drzwi do łazienki i do kuchni. Ta wąska szafka przy łazience to może być np. konsolka z lustrem. Na tej długiej ścianie po prawej stronie można dać fajną tapetę, albo fototapetę z perspektywą. Wszystko zależy od Was. ;)

insula
24-07-2010, 22:11
Elfir, tak jak na zdjęciu - myślałam o szafie otwieranej, tradycyjnej, ale to oczywiście zależy od preferencji, ja wolę takie, nie tylko dlatego, że zajmują mniej miejsca. Wybór należy do mieszkańców-kawalerzystów :) Pozdrawiam

amalfi
24-07-2010, 23:53
To ja jeszcze proponuję wersję z "normalnym" stołem, przy którym można przyjmować gości, bo jestem fanką tego mebla ;)
http://img14.imageshack.us/img14/5084/mieszkprop2.jpg (http://img14.imageshack.us/i/mieszkprop2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Już nie będę poprawiać, ale zabudowa i lodówka w kuchni powinny się łączyć (róg zabudowany).

insula
25-07-2010, 08:35
Ale dużo pomysłów. :eek::)

To ja dorzucę swój.;)


http://foto1.m.onet.pl/_m/09df197361d7be085cd8a47f130b4135,10,19,0.jpg


Na samym dole w salonie to regały na książki na całą szerokość pokoju. Przed regałami biurko 100 cm szerokie oraz narożnik. Linia przerywana wyznacza miejsce, do którego można go rozsunąć.

Przesunęłam drzwi do łazienki i do kuchni. Ta wąska szafka przy łazience to może być np. konsolka z lustrem. Na tej długiej ścianie po prawej stronie można dać fajną tapetę, albo fototapetę z perspektywą. Wszystko zależy od Was. ;)

Mnie się też wersja Magdy 34 podoba, jest taka uporządkowana, przejrzysta i nieudziwniona :)

No i chyba tak jak chciał kutkus1983 kuchnia jest osobnym pomieszczeniem.

Elfir
25-07-2010, 13:33
Mnie byłoby szkoda przestrzeni na bardzo duży i pusty hol, dlatego przerobiłabym to tak, by weszła jeszcze jedna duża szafa:
http://img641.imageshack.us/img641/7083/09df197361d7be085cd8a47.th.jpg
Przy czym drzwi do kuchni mogą być przesuwne, a ściana między kuchnią a salonem wcale nie musi mieć wysokości do sufitu, albo być wykonana z mlecznego szkła (jest optycznie lżejsza)

qana
26-07-2010, 11:38
Cześć, a może by tak spróbować pokombinować coś od innej strony? Myślałam o tym, aby kuchnię przerobić na sypialnię (w razie potrzeby odrobinę zmniejszyć łazienkę), natomiast zabudowę kuchenną przenieść do otwartego przepokoju...?

http://img843.imageshack.us/img843/2126/rysunek1.jpg (http://img843.imageshack.us/i/rysunek1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Elfir
26-07-2010, 11:40
Taki układ zależałby w dużej mierze od rozmieszenia pionów wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych.

amalfi
26-07-2010, 12:13
Zabudowa kuchni sąsiaduje z łazienką, to nie powinno być problemu. Rury ciągnie się na przykład podłogą (u mnie tak było przy przenoszeniu łazienki).

Magda 34
26-07-2010, 18:21
Mnie byłoby szkoda przestrzeni na bardzo duży i pusty hol, dlatego przerobiłabym to tak, by weszła jeszcze jedna duża szafa:
http://img641.imageshack.us/img641/7083/09df197361d7be085cd8a47.th.jpg
Przy czym drzwi do kuchni mogą być przesuwne, a ściana między kuchnią a salonem wcale nie musi mieć wysokości do sufitu, albo być wykonana z mlecznego szkła (jest optycznie lżejsza)



Elfir, też fajnie:)

Ale My tutaj się głowimy, a może głos w dyskusji zabrałby właściciel kawalerki;):rolleyes:?????

kutkus1983
26-07-2010, 21:09
Hej.

Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie i zaangażowanie. Wasze uwagi są dla nas bezcenne. Każdy z Waszych pomysłów wnosi coś nowego do tego, co będziemy chcieli zrobić. Na chwilę obecną bardzo nam się podobają dwa, Magda 34 jest najbliższa tego co zamierzamy zrobić (jeśli zdecydujemy się na zamkniętą kuchnię), oraz Elfir (jeśli kuchnia będzie otwarta). Co nie oznacza, że inne pomysły nam się nie podobają, bo w każdym z nich znajdujemy jakąś inspirację.
Z tego wszystkiego, najdalsi jesteśmy od rewolucji z przestawianiem kuchni, ścian itp, chcemy minimum prac typowo budowlanych, aby zaoszczędzić możliwie dużo na wykończenie :)

@insula: Bardzo nam się podoba, pomysł z szafką na buty (dzięki za zdjęcie), szafa z grafiką też jest rewelacyjna, ale jej koszt będzie pewnie równie imponujący :(

Czekamy nadal na Wasze pomysły, w zasadzie celowo nie odpowiadaliśmy na posty, bo nie chcieliśmy faworyzować jakieś opcji, aby móc zobaczyć rożne spojrzenia na temat. W chwili obecnej, jak już pisałem rozważamy dwie opcje, otwarta/zamknięta kuchnia, rewolucje z przestawianiem ścian, zmianą funkcji pomieszczeń itp odpadają.

Zastanawiamy się także, nad jakąś fotorelacją z całego remontu i wykańczania kawalerki, zastanowimy się jeszcze jakby to miało wyglądać, może tutaj, może jakiś Twitter albo inne ustrojstwo.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc, jesteście cudowni.

Magda 34
27-07-2010, 00:01
Zastanawiamy się także, nad jakąś fotorelacją z całego remontu i wykańczania kawalerki, zastanowimy się jeszcze jakby to miało wyglądać, może tutaj, może jakiś Twitter albo inne ustrojstwo.

Oooo, super by było!!! Tym bardziej, że to mieszkanko to chyba w moich rejonach;):rolleyes:

W każdym razie czekamy:)

abra_kadabra
11-08-2010, 08:35
właśnie zakupiłam minimalne mieszkanko o powierzchni 35m. niestety nie posiadam
planów ani talentu kreślarskiego, dlatego z góry przepraszam za moje paintowskie
dzieło. sprobowalam przedstawic uklad mieszkania ale zdaje sobie sprawe ze rysunek
jest kiepski. kiedyś to mieszkanie zawierało pokój z półotwartą kuchnią ale poprzedni
właściciele postawili ściankę z regipsu i zrobili mały pokoik, zaś w większym pokoju zrobili
malutki aneks kuchenny (dwupalnikowa plytka i komora zlewu, zas lodowke trzymali w
kuchni). Ponieważ blok jest owalny, to ściany boczne mieszkania są lekko skośne (kąt
musi być mały, bo będąc w mieszkaniu prawie tego nie widać).
Mieszkanie kupiłam niedawno i muszę wymyślić coś aby wygodnie mieszkało się mi,
mężowi i naszemu 8miesięcznemu synkowi - oczywiscie pomyslow brak.
proszę podpowiedzcie jak to malenstwo urzadzic i jednoczesnie nie zagracic. myslalam o
zrobieniu sypialni w malym pokoju (my duze lozko i synek lozeczko) ale z drugiej strony
chcialabym by synek mial spokojny wlasny kat, wiec chyba zostaje mi tylko rozkladana
kanapa w "salonie" (???) nie mam pojecia co z kuchnia, z szafami... malowanie zbliza sie wielkimi krokami a ja nawet nie wiem na jaki kolor, nie mowiac juz o zmianie ustawienia scian. moze macie jakies pomysly? bede wdzieczna za kazda sugestie.
wymiary scian moga sie troszke roznic, bo sama mierzylam je centymetrem krawieckim;-))

edit: Na rysuku znajduje się błąd w scianie przedpokoju oddzielającą łazienkę wymiary powinny wynosić patrząc od góry 16,5+90+13 (a nie 3+90+3) -załączam poprawiony rysunek.

abra_kadabra
12-08-2010, 12:26
Nikt nie ma pomysłów? Chodzi mi tylko o poradę ekspertów co i gdzie postawić aby dało się normalnie funkcjonować na takim metrażu..

joliska
12-08-2010, 14:19
Poczekasz do jutra? Ekspertem nie jestem, ale może coś mi do głowy wpadnie (jak tylko zwolnię ją z pilnego zlecenia) :)

abra_kadabra
12-08-2010, 19:01
jasne, ze poczekam;-) bardzo dziekuje za odpowiedz!

joliska
12-08-2010, 19:07
Podrzucisz trochę szczegółów?
Komputer stacjonarny? Dużo książek? Meble już posiadane, zaplanowane, wymarzone? Ulubione, "znielubiane" kolory? Podłogi, drzwi - wybrane?

I zmierz dokładniej ściany, bo z planu wynika, że otwór drzwiowy z przedpokoju do pokoju ma ok. 50 cm, a ściany w pokoju różnią się długością też ok. 140 cm. :)

abra_kadabra
13-08-2010, 10:46
Plan tak srednio odpowiada rzeczywistosci, bo narysowalam tak tylko "na oko" ale obok wpisalam wymiary scian wewnetrznych pomieszczeń. Te zewnętrzne ściany są dłuższe dlatego, że blok jest zaokrąglny i mieszkanie tak jakby się troszkę rozszerza w stronę okien. Być może kąty nie są całkiem proste, ale "na oko" aż tak bardzo tego nie widać.

Mebli jeszcze nie ma i najpeniej bede je kupowac ze wzgledow finansowych troszke pozniej, ale poniewaz mieszkanko jest tak malutkie i nie ma w nim miejsca na rzeczy zbedne nim wstawie tam cokolwiek chcialabym miec jakis ogolny plan.. tak aby to "cokolwiek" bylo czescia tej pozniejszej calosci.

Jesli chodzi o kolory, to tez nie mam jeszcze żadnych preferrencji. jedna ze scian w wiekszym pokoju (po lewej stronie, blizej okna) jest obłożona takimi kamiennymi płytaki (z czegos takiego jak sciana na zalaczonym zdjeciu) Na podłogach są panele(takie jasne drewno.. ciążko określić ale coś podobnego do koloru buku z tej strony:http://www.ultra.malopolska.pl/sections/view/1707 )

Drzwi: z przedpokoju do pokoju nie ma. W łazience zwykle biale.Miedzy pokojami są ciemnobrązowe z trzema poziomymi pasami mlecznego szkla, ale ewentualnie moglabym je zmienic). Komputera stacjonarnego nie mam, za to ksiazek jest sporo i troszke smutno byłoby mi sie z nimi roztawac.

Łazienki na razie nie ruszam. Wygląda w miarę przyzwoicie (choć zrobiona jest dość niedbale). Niestety wszystkie nasze oszczędości poszły na zakup tego mieszka, wiec jakieś wielkie remonty musze odłożyć na później, ale bardzo chciałabym aby jakos w miare dalo sie tam wygodnie i milo mieszkac.

Dodaje jeszcze pomysl mojej sistry na ustawienie. Co o tym myslicie? Oczywiscie to wymagaloby skrócenia prawej ścianki oddzielającej przedpokój i pokój i przedłuzenie lewej.

joliska
13-08-2010, 20:40
Koślawo narysowałam plan i teraz trochę schematów i komentarzy :)

Te przeróbki chyba nie wymagają wyjaśnień?
http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TGWbW3YegSI/AAAAAAAADYg/09fh37gZIxA/s720/abrak.jpg

A do tych będą poniżej:
http://lh6.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TGWZUeHHGwI/AAAAAAAADYc/wqxCqQ3KxKg/s640/abrak-plan.JPG

- biurko z komputerem w pokoju dziecka
- ściana w pokoju dziecka zabudowana szafą, przy ścianie granicznej - mebel na zabawki, książeczki itp.
- łóżeczko teraz, potem łóżko - wzdłuż okna
- w przedpokoju albo zabudowa narożna, albo za drzwiami łamanymi otwarte półki
- kuchnia w L
- naprzeciw kuchni okrągły stolik i 4 krzesła (każde z innej parafii, to fajnie wygląda w takich wnętrzach)
- kanapa rozkładana obok drzwi balkonowych
- przy ścianie granicznej z pokojem dziecka niska szafka rtv
- cała ściana z prawej strony (w L) zabudowana regałami na książki, płytkimi - na rysunku ucięło w połowie, ale widziałabym ją też za kanapą

Obejrzyj te wnętrza:
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,114085813.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,94543365.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,89576497.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,113858146.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,106941795.html

joliska
13-08-2010, 21:52
O takim wyglądzie jadalni pisałam:

http://www.domplusdom.pl/rozwiazanie/zbierz-kolekcj%C4%99?group=4875

lukasz48
24-08-2010, 10:02
Witamy serdecznie,

prosimy o pomoc w aranżacji mieszkania o powierzchni 53 metrów, jeszcze się buduje ale kończy nam się czas na zgłaszanie uwag do projektu a pomysłów jak na lekarstwo....

Mieszkanie przeznaczone dla dwóch osób i dwóch kotów :)

Sypialni ani łazienki nie ruszymy: ściany nośne. Ale myślimy nad wyburzeniem ściany pomiędzy kuchnia a pokojem i zmniejszeniem korytarza.
Borykamy się z:
- zaprojektowaniem funkcjonalnej, otwartej kuchni (wyspa, barek....)
- wciśnięciem kina domowego tak aby telewizor nie był centralnym punktem pokoju
- kącik do pracy (komp lub laptop)

Bardzo prosimy o pomoc w aranżacji i z góry dziękujemy za poświęcony Nam czas :)

http://a.imageshack.us/img12/866/rzutwyjciowy.jpg
http://a.imageshack.us/img9/772/kopiarzut.jpg
http://a.imageshack.us/img265/2530/projekt2b.jpg

El_majster
24-08-2010, 20:00
Jak watek sie rozwinie to chetnie doradze co mozna by ciapnac na sciany ;]. Mieszkania okol 50m to dla mnie bardzo przyjemna sprawa.

zdrapko
01-09-2010, 09:54
zalaczam 3 proste aranzacje - moze cos wam podpowiedza, podsuna jakies mysli.
aby wykonac cos pozadniejszego mam za malo danych (chocby czy wentylacje i przylacza mozemy przeniesc?) i trzeba by troche podyskutowac na temat waszych preferencji. ponadto nie otwiera mie sie 1 obrazek - nie wiem wiec czy kuchnia moze byc w tym miejscu gdzie zaprojektowalem czy w tym co kacik wypoczynkowy. Na szczescie nie jest to wielka zmiana na projekcie.

Wiekszosc uzytych mebli to standardy IKEA – tak dla latwej manipulacji wymiarami.
Jesli chodzi o sypialnie to wszystko zalezy jak duze lozko chcecie tam wstawic i ile stolikow nocnych. – Wiadomo ze im wieksze tym mniej miejsca zostanie na szafy. Tu jest 140x200. Mozna je ustawic oczywiscie pod oknem lub po przeciwnej scianie. Nie zmieni to znaczaco ilosci szaf, ale da zupelnie inne mozliwosci aranzacji. Tu na przeciwko lozka jest waska polka i TV. Pojemne narozne szafy.

Salon z aneksem – polecam wersje bez wyspy. Wyspa zabiera miejsce. Jej brak daje jakby wieksze poczucie przestrzeni jako ze cala zabudowe skupiamy tam na jednej scianie. Gdy zrobimy ja w jednolitym kolorze zblizonym do koloru scian to ta zabudowa wrecz jakby zniknie/wtopi sie w sciane. Spokojnie w salonie wystarczy wtedy miejsca na ogromna narozna sofe, stolik kawowy i nawet stol obiadowy dla kilku osob. TV proponuje powiesic/postawic w przeciwnym rogu – tam gdzie narozna szafa. Ta szafe mozna wykonac z gotowych el. IKEA lub (co znacznie praktyczniejsze) na zamownienie – wtedy moglaby byc troche glebsza i dostepna zarowno od strony korytarza – na ubrania, jak i od salonu – np ksiazki, czy plyty. Po lewej stronie salonu przestrzen do pracy. Tu tez z elementow IKEA ale mozna by to lepiej zagospodarowac dobierajac szafki i biurko znajac juz dokladne wymairy pomiaszczenia.

Polecam tez wersje z barkiem. Aneks kuchenny jest wtedy jakby bardziej oddzielony od czesci wypoczynkowej. Mozna ustawic wiecej szafek a wiec jest wiecej miejsca do przechowywania. Tego w kuchni nigdy za malo. Koncik do pracy zostaje jak w poprzednich aranzacjach. Mamy tez miejsce na duza narozna sofe i komody lub scianke z TV po prawej. Przy szafach w poblizu przedpokoju mozna postawic fotel i lampe/stolik by bylo to miejsce do spokojnego poczytania wieczorem.

Pozdrawiam,

lukasz48
01-09-2010, 18:59
Dziękujemy serdecznie za propozycje. Zamieściliśmy dodatkowo jeszcze jeden rzut na którym widać dokładniej przyłącza.
Zdrapko:
nie wiem wiec czy kuchnia moze byc w tym miejscu gdzie zaprojektowałem czy w tym co kącik wypoczynkowy.
Kuchnie planujemy zostawić w tej mniejszej wnęce ale tam zostaje tylko 2,5 m... stąd też myśl o wyspie (i tak chyba lodówka będzie gdzieś musiał wylądować poza ciągiem np. na ścianę kuchnia/przedpokój którą z drugiej stron chcemy wyrzucić... No i do tego ten duży przedpokój... Nie możemy dojść do porozumienia w kwestii zupełnie otwartego przedpokoju na pokój (stąd pomysł przesunięcia ścianki) I to stanowi duży problem bo pomysłu brak.
Może jakieś podpowiedzi w tej kwestii?

Magda 34
03-09-2010, 22:03
Może tak? ?:rolleyes:

http://foto0.m.onet.pl/_m/bd3a411517c7429203d54181b0bb42c0,10,19,0.jpg


Oooo, już ktoś tak zaproponował.:) Tylko, że kanapa blokuje wyjście na balkon.;)

zdrapko
06-09-2010, 17:53
Jeszcze 1 projekt zalaczam.
Jak najmniej scianek przesunietych, wyburzonych.
Zabudowa kuchenna skupiona po lewej stronie duzego pokoju. Barek wydaje sie tu idealnym rozwiazaniem dla was. Mozna go zastapic wyspa z dostawionym do niej stolem tak by mogly zjesc 4 osoby ale przestrzen wypoczynkowa znacznie sie zmniejszy wtedy i takie ustawienie kanapy+fotela nie bedzie juz mozliwe. Mozna by wtedy zamienic kat do pracy z wypoczynkowym miejscami ale... wtedy przestrzen do pracy nie bedzie tak odizolowana. W zaproponowanym rozwiazaniu przestrzen do pracy jest na prawde duza. Pomiesci nawet spory ksiegozbior i duuze biurko. Spokojnie mozna zamiast tego dac tam wypoczynek z TV. Dobrze zorganizowana i wykorzystana przestrzen aneksu kuchennego nawet na 2,5m dlugosci pozwoli zmiescic wszystkie niezbedne urzadzenia, ale wiadomo - zlewozmywak 1 komorowy.
Jesli nie chcecie otwierac przedpokoju na salon czy tez nie mozecie sie w tej kwestii zgodzic to w zaproponowanym rys mozna "dostawic" na styku korytarza i salonu słupek np. z kartongipsu pelniacy funkcje regalu czy jakis regalik azurowy.
Jesli korytarz wydaje sie duzy to mozna jeszcze w lewym gornym rogu dostawic szafe ubraniowa i jego "przestrzen wyraznie sie zmniejszy a zyskacie dodatkowe miejsce na przechowywanie.

pozdr,

Lifter
24-09-2010, 08:26
Ja zawsze byłem fanem wysp w kuchni - można na nich wygodnie przygotować posiłek, zjeść wspólny obiad czy przeobrazić w mini bar podczas przyjęć :) zdrapko zaopatrzył Was w tyle aranżacji, że od siebie dodam tylko zdjęcia kilku ciekawych wysp:

Wyspa I (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/dom_we_wroc%C5%82awiu?p=802)
Wyspa II (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/mieszkanie_marina_mokot%C3%B3w___projektowane_pod_ wynajem?p=502)
Wyspa III (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/dom_w_powsinie?p=476)
Wyspa IV (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/apartament_na_wy%C5%9Bcigach__warszawa?p=623)

Może znajdziecie jakieś inspiracje ;p

Lifter
24-09-2010, 08:33
Pomysł z dokumentacją zdjęciową - moim zdaniem świetny. To na prawdę zaskakujące, jak potem ogląda się takie zdjęcia z przed remontu, i porównuje je z efektem finalnym. Sam mam kilka ulubionych "metamorfoz" pomieszczeń, np ta kuchnia: Przed remontem (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/kamienica_na_mokotowie?p=885)--->Po remoncie (http://www.n-design.pl/#/pl/galeria/kamienica_na_mokotowie?p=580) - aż ciężko uwierzyć, że to to samo pomieszczenie... A można tam znaleźć jeszcze kilka takich reinkarnacji ;p To kiedy można się spodziewać zdjęć od Was ? :P

sarwer
25-09-2010, 08:26
Witam,

bardzo proszę o pomoc w aranżacji wnętrz w mieszkaniu, którego skany są w załączniku. Nasze mieszkanie jest u góry. To, co jest dla nas ważne to widna i przestronna łazienka na piętrze (jezeli jest coś takiego do zrobienia). Jeżeli chodzi o kolorystykę to podobają nam się jasne odcienie + fiolet, lawenda. Jeżeli podaliśmy za mało informacji to proszę o sygnał, a coś dopiszemy. Jeśli nie uda się stworzyć projektu to prosimy chociaż o jakieś inspiracje, które pomogłyby pociągnąć temat dalej.

Dziękujęmy za pomoc,
Sylwia&Marcin

joliska
25-09-2010, 15:21
Projekt to od projektanta wnętrz - charytatywnie nikt Wam tego nie zrobi :(

Ad łazienka u góry: czy pisząc widna i przestronna, masz na myśli chęć przeniesienia jej do pokoju z oknem? powiększenia kosztem jednego z pokoi? Czy w tej łazience chcecie mieć pralkę? Będzie prysznic czy wanna? Tylko wc czy bidet też?

Przede wszystkim na rzutach brakuje wymiarów, a bez nich urządzanie czegokolwiek jest jak wróżenie z fusów ;) Prosząc o projekt czy nawet inspiracje, musicie też podać własne preferencje: ilość mebli, kolory, funkcje pomieszczeń odpowiadające Waszemu trybowi życia i usposobienia. Mieszkanie ma piękny metraż, ale tak naprawdę jest niewielkie - tylko 2 sypialnie, a to może utrudnić pewne rozwiązania. Potrzebny będzie pokój lub choćby kąt do pracy? więcej miejsca na książki, kolekcje płyt itp.? I rzecz podstawowa: dla ilu osób jest to mieszkanie: inaczej urządza się dla pary, inaczej dla rozwojowej rodziny/ rodziny z dziećmi.

Elfir
25-09-2010, 22:33
to jest 93 m2? Wydaje się, że moje 50 m2 jest większe i bardziej ustawne!
Tam nie ma na parterze nawet miejsca by odwiesić płaszcz i zdjąć buty.

Jeśli to mieszkanie dla dwojga, to dałoby się coś z tego wycisnąć, ale jeśli jest dziecko to nic z tego - za mało okien, by zrobić widną łazienkę na piętrze. Układ pionów ogranicza aranżację jedynie do okna po prawej stronie (mniejszy pokój).
Schody są drewniane? Bo odwrócenie biegu schodów pozwoliłoby rozsądniej zagospodarować przynajmniej parter (wc można byłoby wcisnąć pod schody i wygospodarować niewielką wnękę na szafę w sieni).
Rozważyłabym też całkowitą likwidację wc na parterze - na piętrze można byłoby zrobić osobne wc i łazienkę.

Elfir
26-09-2010, 22:33
duś - niespecjalnie widzę miejsce na wc, jeśli chciałoby się mieć szafę w sieni/wiatrołapie :/

Magda 34
26-09-2010, 22:43
szafę można wcisnąć pod schodami, tylko zależy jaką konstrukcję mają te schody:rolleyes::rolleyes: No i będzie już w część dziennej;)

mich83
04-10-2010, 13:08
Witam. Z racji że juz nie raz podsunęliście mi ciekawy pomysł zwracam się i tym razem z prośbą o podpowiedź :-). Otóż w mieszkaniu mam podłogę merbau , wszystkie ściany pomalowane na biało , chciałbym do tego ze dwie , trzy ściany pomalować w fiolecie tyle ze nie moge się zdecydować które i tu chciałbym uzyskac podpowiedz. Pozatym jaki kolor szafek i blatów w kuchni polecilibyście do takiego zestawienia ? Jaki kolor szafy w przedpokoju ? Jaki kolor płytek podłogowych na kawałku w przedpokoju ? Czy jasny Traweryt będzie pasować ? Dałem kilka przykładów na zdjęciach jakie mi przyszły jak pomalować , doradźcie cos z tego albo cos zupełnie innego.

Ps. Meble w pokoju tez jesli jakies lepsze ustawienie bylo by bym przestawił.

mich83
04-10-2010, 13:37
Tu daje zdjęcia z przykładowym pomalowaniem, wczesniej sie niezmiescily.

mich83
05-10-2010, 11:36
Dzieki Dus troche mi rozjasnilas. Co do kolorow to zestawienie bieli ( ktura niejest biela bardzo zimna ) z fioletem jaki juz kupilem ( Tikurilla 344 o ile dobrze pamietam ) daje naprawde swietnie wygladajace polaczenie ( podloga merbau, biale sciany , i wlasnie dokladnie tek kolor fioletowy z mieszalnika ) skopiowalem po projekcie wykonanym prez projektantke i widzialem na zywo. No szafki w kuchni byly tam biale a podloga czarna , w przedpokoju zabardzo niepamietam jaki byl kolor ( cos miedzy bialymi a minimalnie wpadajacymi w zolc ale niepamietam zabardzo )

Ja w kuchni polorze jak juz pisalem merbau , ale w przedpokoju i na podlodze w lazience chcialbym dac te same plytki. Nielubie miszmaszu i laczenia wielu materialow. Dlatego szafki w kuchni szafe i obudowe wanny chcialbym dac w jednym kolorze.

Czy do przedpokoju na podloge bedzie pasowac piaskowiec w lekko zoltawo bialym kolorze ? Rozumiem z w polysku ?

Tapety juz niepolorze, WIEC BARDZO MI BY ZALEZALO NA PODPOWIEDZI JAKI SCIANY DAC W FIOLECIE :-)

Ps. sory za bledy ortograficzne . Niemam na tym kompie sprawdzania pisowni :-)

mich83
06-10-2010, 15:22
Duś dzęki raz jeszcze za pomoc. W sensie piaskowca chodziło mi o płytki które wyglądem będą go przypominać. Czytając opis polecanej przez ciebie Arkesi widze własnie że Areksia Beige i Brown są imitacją piaskowca , więc dokładnie o coś takiego mi chodziło.

Rozumiem ze Areksie Beige mi polecasz ? Polerowany ?

s.mika6
06-10-2010, 21:41
Witam,
Po raz kolejny chciałabym skorzystać z Waszej pomocy przy przebudowie mieszkania.
Planuję całkowity remont 55m2 mieszkania w starym budownictwie (cegła, wys 280 cm)
Chciałabym zmienić jego układ aby wykorzystać przestrzeń, dostosowując ją do potrzeb singielki. Obecny układ jest mało funkcjonalny: kuchnia za duża jak na moje potrzeby (9m2), zbyt mała łazienka (2,5 m2), sypialnia z oknem balkonowym znajduje się w amfiladzie (19 m2). Ściany nośne znajdują się na obrzeżach mieszkania i przy łazience, więc swobodnie można zaaranżować przestrzeń w środku, z wyjątkiem powiększenia łazienki.

Zależałoby mi aby po metamorfozie uzyskać większą łazienkę z wanną, mniejszą kuchnię – może być otwarta na salon, możliwie dużo powierzchni do przechowywania (szaf), nie potrzebuję specjalnego miejsca do pracy.

Nie mam niestety pomysłu na tę metamorfozę. Będę wdzięczna za wszelką pomoc i wskazówki.

http://lh4.ggpht.com/__KnemVnv26o/TKzYBiBFjHI/AAAAAAAAAUA/lPotGb_jLgg/s512/plan%20mieszk.jpg

Magda 34
06-10-2010, 22:11
czy okna otwierają się na zewnątrz? Pytam, bo to takie nietypowe w naszych warunkach;) W jakim stanie jest stolarka okienna? zostaje? w jakim stylu planujesz urządzić to mieszkanie?

s.mika6
06-10-2010, 22:28
Hej,
okna niestety otwierają się do środka, ale obrazek wydawał mi się czytelniejszy z tymi otwieranymi na zewnątrz. Okna były wymieniane kilka lat temu. Co do stylu to raczej nowoczesny, ale nie mam jeszcze sprecyzowanego projektu.

Elfir
06-10-2010, 23:58
gdzie jest pion w kuchni?

s.mika6
07-10-2010, 13:25
Piony w kuchni umieszczone są na ścianie brzegowej mieszkania (tej z drzwiami wejściowymi), prawie dokładnie tam gdzie kończy się linijka pokazująca szerokość pokoju – blisko okna. Zapomniałam jeszcze dodać drzwi w łazience (bardzo blisko drzwi wejściowych do mieszkania).

Elfir
07-10-2010, 13:35
będzie problem z tą łazienką - wc musi stać blisko pionu. Chyba, że zrobisz wc z pralnią w małej łazience a w osobnym pomieszczeniu wannę/prysznic i umywalkę.

s.mika6
07-10-2010, 14:29
Zastanawiałam się nad wydzieleniem łazienki z części kuchni, a resztę kuchni otworzyłabym na salon. Sądzisz że nie uda się wcisnąć gdzieś tam toalety? Gdyby udało mi się opróżnić całkiem obecna łazienkę mogłabym mieć fajną małą garderobę.

Elfir
07-10-2010, 16:00
kibelek nie może być dalej niż 1 m od pionu. Chyba, że chcesz go postawić na postumencie, by zapewnić odpowiedni spadek?

s.mika6
07-10-2010, 16:58
nie planowałam postumentu :). 1 metr to nie tak źle, warto pokombinować.

Magda 34
07-10-2010, 17:54
Miałam już wczoraj pewną koncepcję, ale dzisiaj przeczytałam o tych pionach i trochę zmieniłam układ. Za chwilkę wkleję;)



http://foto2.m.onet.pl/_m/3c67da1fb9ae57d264b58d204807cffa,21,19,0.jpg

Rozmieszczenie okien tak" na oko " , ;)z Twojego rzutu. Założyłam, że okna mają szerokość 120 cm.


Wc jest osobno. Można jeszcze to zmienić i przenieść je do tej nowo powstałej łazienki. Wtedy pomieszczenie z wc można wykorzystać jako pomieszczenie gospodarcze (pralka, deska do prasowania, wiadra itp.).:rolleyes: :-)

Magda 34
07-10-2010, 20:10
Cholerka, ucięło obrazek. :evil:Kliknij lewym przyciskiem myszy i otwórz grafikę w nowym oknie;)

s.mika6
08-10-2010, 11:19
Dzięki za pomysł, jest naprawdę fajny. Zastanawiam się tylko nad poszatkowaniem pokoju na dodatkowa garderobę i mały korytarzyk. Na pewno szafy są mi potrzebne ale troszkę szkoda mi przestrzeni. Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomysł.

minkapinka
08-10-2010, 12:49
Magda bardzo dobrze rozplanowane. Jaką szerokość ma garderoba? Ile miejsca jest na wannę?

Magda 34
08-10-2010, 12:57
Minko, garderoba ma 210 x 200cm. ten korytarzyk do sypialni ma 140cm szer. Wanna 162 cm długa i 75 cm szer.

minkapinka
08-10-2010, 13:05
No to garderoba ok, wanna nie za duza, ale można przeżyć. A wymiary kuchni? Wychodzi 150cm x 282cm???

Magda 34
08-10-2010, 14:05
180x240 cm.

nemi
08-10-2010, 20:49
Moim zdaniem rozplanowanie świetne. Troszkę mi brakuje miejsca w przedpokoju gdzie można np. płaszcz czy kurtkę powiesić i ewentualnie postawić butki, ale do garderoby niedaleko więc powinno być ok.

s.mika6
09-10-2010, 13:51
DUŚ - zgadzam się z tobą w 100%, idealnie było by gdyby udało się upchnąć wc i pralkę w łazience a z obecnej łazienki zrobić fajną garderobę. Niestety piony są tak umiejscowione że nie za bardzo da się to zrobić... no chyba że ktoś z was podejmie się wymyślenia takiego projektu. Ja poległam.

s.mika6
09-10-2010, 14:32
tylko, że tak jak wspominałam piony są przy samym oknie w kuchni więc nie ma szans postawienia wc tak daleko od okna. gdyby nie to ograniczenie to pomysł znakomity

Magda 34
10-10-2010, 19:38
Witaj mika.

Mam kolejną propozycję:rolleyes:



http://foto0.m.onet.pl/_m/0d1fed130c015adab7c033267954f50c,21,19,0.jpg



I jak teraz???:rolleyes:

Plusy:
-większa łazienka z wc;
-szersza komunikacja, szafa (niewielka -100 cm) na ubrania wierzchnie;
-pomieszczenie gospodarcze (umieściłam tam pralkę , suszarkę, i szafkę na proszki itp.)
-więcej blatu roboczego w kuchni

Minusy:

-kuchnia całkowicie otwarta na salon( jesli to jest w ogóle minus?)
-mniejsza sofa;
-brak dużej garderoby.

nemi
10-10-2010, 20:46
Brakuje mi troszkę tej garderoby, ale projekt SUPER! Gratulacje :)

s.mika6
11-10-2010, 07:17
Magda, oba projekty są super. Naprawde bardzo mi pomogłaś. Wprawdzie teraz mam zagwozdkę na który się zdecydować, ale lepiej mieć więcej pomysłów niż żadnego ;) jeszcze raz dzięki

madzioochna
12-10-2010, 09:31
Zdecydowanie drugi pomysł. Jest świetny. W pierwszym brakowało właśnie garderoby. W lato jeszcze spoko, ale w zimę przechodzić przez całe mieszkanie w zaśnieżonych buciorach. A tu jest i garderoba przy drzwiach i duża łazienka.

minkapinka
13-10-2010, 10:32
Głosuję na projekt nr 2 :)

Elfir
13-10-2010, 11:11
którędy w drugiej propozycji poprowadzona jest kanalizacja od zlewozmywaka w kuchni do pionu?

Magda 34
13-10-2010, 12:50
Jedynie pod oknem w łazience:rolleyes:

Elfir
13-10-2010, 16:59
a takim razie trzeba byłoby przestawić miejscami zlew z kuchenką. Teraz jest trochę za daleko.

jpkb
26-10-2010, 21:59
Witam, zgłaszamy się do Was z prośbą, bo widzimy, że sporo naprawdę ciekawych pomysłów macie:) Mamy mieszkanie w nowym budownictwie. Dwa pokoje z dużą kuchnia i jeszcze większym przedpokojem. Nasz syn już dorasta i chcemy, by miał swój pokój, a nie wspólnie z córką. Jak zaaranżować mieszkanie? Na razie nie mamy za dużo mebli ( wersalka i fotel w salonie plus stare regały, tylko pokój dzieci jest umeblowany i kuchnia), więc można różne rzeczy robić:) Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje
JJPKB

joliska
27-10-2010, 06:20
Nie do końca zrozumiałam: czy to nowe mieszkanie, czy już tam mieszkacie? Metraż daje nadzieję na 3 pokoje, ale gorzej z oknami - ciemno będzie...

Elfir
28-10-2010, 19:46
No to ja proponuję zamienić miejscami kuchnię i łazienkę.
http://img594.imageshack.us/img594/7845/beztytuu2w.jpg

Prz wejściu do mieszkania zrobić małą wnękę na wieszaki i niską szafkę na buty (40x80). Zaraz obok znajduje się łazienka z wanną (160x70). Za nią dwa pokoje dzieci. W każdym mieści się łóżko (80x200), komódka (80x40), szafa (150x60) i biurko (100x60 i 160x60). Zamiast dotychczasowej łazienki zrobiłam wnękę na pralkę i suszarkę zamykaną na łamane bądź przesuwne drzwi.
W korytarzyku (120 cm szerokości) proponuję zrobić pawlacze (kolor zielony) dostępne z jednej bądź dwóch stron oraz wnękę (80x40 cm) na zamykaną szafkę (na szaliki, czapki, buty, itp.). Na końcu korytarzyka warto zawiesić duże lustro.

Zostawiłam garderobę jako szafę na ubrania rodziców. Poszerzyłam przejście do salonu do 150 cm i na miejscu dawnej łazienki oraz części salonu proponuję zrobić aneks kuchenny w kształcie litery C. Przy czym jedno z ramion byłoby wysoką zabudową a pozostałe blat + szafki wiszące. Aneks można byłoby w razie potrzeby zamykać spuszczaną roletą mocowaną pod sufitem. Wysoka zabudowa powinna kuchni powinna mieć estetyczne wykończenie boków i tyłu z forniru, bądź zostać osłonięta taflami mleczno-białego szkła (zwykła ścianka murowana zabierałaby cenne cm przestrzeni)

Po przeciwnej stronie aneksu zmieści się stół (70 x 120) i wygodne, tapicerowane krzesła z podłokietnikami (będą zastępować fotele). Nad stołem można zawiesić zamykane szafki na rzadziej używane szkła i obrusy.
Za aneksem kuchennym znajduje się kącik na rozkładaną kanapę. Osłonięta szafami daje minimum prywatności w nocy, kiedy zamienia się w łóżko rodziców.
Naprzeciw kanapy jest miejsce na ciąg komódek (40x200) i telewizor na ścianie.

lusi85
30-10-2010, 18:39
Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Od pewnego czasu przymierzam się do kapitalnego remontu mojego mieszkania, ale mam problem z aranżacją wnętrza oraz rozmieszczeniem pokoi. Dlatego proszę Was o propozycję zagospodarowania wnętrza. Poniżej skan mieszkania.
Biorę pod uwagę wyburzenie ścian:D

http://img530.imageshack.us/img530/8031/plany12.png

jaksie
30-10-2010, 18:54
Ja się na tym nie znam,ale osobom bardziej kompetentnym z pewnością przydadzą się dodatkowe informacje: ile osób tu mieszka, jakie funkcje muszą pełnić pokoje, czy i gdzie ma być miejsce do pracy, jakie macie priorytety, jaki tryb życia wiedziecie itp.

Elfir
30-10-2010, 19:26
z tego co widzę po rysunku, to wygląda na mieszkanie w starym domu jednorodzinnym rozparcelowanym przez kwaterunek na osobne mieszkania. Tam są wszystkie ściany nośne?
W takim razie czy potrzebujecie piec do ogrzewania?
Czy kuchnia ma pozostać ciemna, jak obecnie?

lusi85
30-10-2010, 20:04
Dom jest bliźniakiem, a mieszkanie nasze znajduje się na parterze. Co do ścian nośnych to są te zewnętrzne (38 cm). W mieszkaniu ogrzewanie centralne jest, ale myślimy także o kominku. Natomiast co do kuchni to chcielibyśmy przenieść ją i połączyć z pokojem obok (pokój deski - bez metrażu).
W mieszkaniu jesteśmy na razie tylko we dwoje, ale w przyszłości nie wykluczamy dzieci. W mieszkaniu 2 pokoje chcielibyśmy przeznaczyć na sypialnie i pokój dzienny, a trzeci pokój w przyszłości chcielibyśmy przygotować pod dzieci.

Elfir
30-10-2010, 22:33
No tak, ale jak przeniesiecie kuchnię do najmniejszego pokoju to gdzie miałby być salon?
Są tylko trzy okna.

Poniżej moja propozycja. Tylko nie wiem, czy da się podciągnąć wodę do aneksu kuchennego?
Kolor czerwony - nowe ściany 10 cm, kolor niebieski - ściany wyburzone (ew. konieczny podciąg), kolor zielony - meble
http://img179.imageshack.us/img179/7330/beztytuu2zk.jpg

Przy wejściu wieszak, zaraz obok duża szafa na ubrania, a naprzeciw niej wysoka szafka na buty, rękawiczki, szaliki, czapki, torebki itp.
Z holu wejście do łazienki, która pozostaje na starym miejscu. Z holu wchodzi się do korytarzyka w głąb mieszkania. Tu również znajduje się duża szafa pełniąca rolę magazynu. Tutaj widziałabym miejsce również na zamrażarkę, a nawet schowaną pralkę (skoro była tam kuchnia, musi być gdzieś odpływ wody). Na wprost jest pokój dziecka, nieco pomniejszony (z zabranej części wygospodarowałam dużą garderobę dla rodziców) względem oryginalnych rozmiarów. Dwa identyczne pokoje też mają przestawioną ściankę, dzięki można wygospodarować zakątek na aneks kuchenny (jeśli można tam doprowadzić i odprowadzić wodę) w kształcie litery C. Z aneksem sąsiaduje stół na pięć osób. Sam aneks można osłonić montując na granicy stołu zabudowę kuchenną o wysokości 1,2 m (wówczas tył szafek musi był estetycznie wykończony, np. fornirem). W zabudowie widziałabym niską lodówkę (do 1,2 m). Duża przytłoczy pomieszczenie (stąd propozycja zamrażarki na korytarzu).
W narożniku pokoju jest miejsce dla dwóch dwuosobowych kanap.

Sypialnia kryje się za drzwiami przesuwnymi. Jest tu miejsce na biurko, łóżko 160 cm szerokości, komodę i garderobę.

lusi85
31-10-2010, 11:30
Witam!
Projekt przerósł nasze wyobrażenia, nie myśleliśmy o tym mieszkaniu w taki sposób:D. Pomysł naprawdę wyjątkowy. Szczególnie rozwiązanie kuchni, która zawsze podobała nam się otwarta i połączona z salonem. Zapomnieliśmy dodac, że pomieszczenie na klatkę schodową, w pokoju do którego się wchodzi z holu zajmuje dośc dużo miejsca. Myślimy teraz o jej wyburzeniu, będziemy mieć w ten sposób możliwośc wykorzystania tej przestrzeni na dodatkowy pokój. Jak pisałam wcześniej myślimy także o kominku, tylko nie wiemy gdzie go umieścic, i jaki on ma być.
Załączamy poprawiony projekt.

Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc

http://yfrog.com/jcplany12p

Elfir
31-10-2010, 12:43
OOOO... gdybym wiedziała, że klatka schodowa do piwnicy nie musi być to przedstawiłabym zupełnie inne rozwiązanie przestrzenne.
Kominek można wybudować tylko w pobliżu komina spalinowego. W mojej propozycji nie ujęłam kominka, gdyż przy kominach spalinowych znajduje się kuchnia. Poza tym kominek jest bardzo masywnym "meblem" i w pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni ok 25 m2 strasznie by zagracił wnętrze.
Tak wogóle radziłabym kozę.

W przypadku posiadania dzieci odradzam wyjście z pokoju dziecka na salon. Wyobraźcie sobie sytuację, w której macie gości wieczorem a dziecko chce iść siusiu do łazienki. Musi wówczas w piżamie przejść do łazienki przed gośćmi. Poza tym włączony telewizor może przeszkadzać dziecku w odpoczynku.

Z niewielkimi zmianami wobec mojego pierwotnego projektu (kolor różowy oznacza ściany po zmianach):
http://img826.imageshack.us/img826/8746/beztytuu2lk.jpg

Wiatrołap został zmniejszony - wejdzie tam teraz tylko szafa lub wieszaki. Łazienka zostaje powiększona, a drzwi przeniesione na wewnętrzny hol w kształcie litery L. Wiatrołap zamykany jest drzwiami przesuwnymi od korytarza. Wówczas dziecko idąc do łazienki nie paraduje przez pokój gościnny, tym bardziej, że jest miejsce na zamontowanie osobnych drzwi do salonu. W korytarzu jest miejsce na dużą szafę.
Pokój gościnny zostaje powiększony o schody. Dzięki temu kuchnia zmienia miejsce i jest mniej widoczna z kącika wypoczynkowego, bo zostaje zabudowana ścianką z wysoką lodówką (L). Po drugiej stronie ścianki można zawiesić telewizor (TV). Przy kominie robi się miejsce na postawienie kominka narożnikowego lub kozy (K). Kanapa zamienia miejsce ze stołem. Powstaje obszerna cześć jadalna (wejdzie nawet duży kredens, nie uwzględniony na rysunku) i sporo miejsca na kanapę narożnikową.
W sypialni drzwi przesuwne przeniesione zostają na przeciwną stronę łóżka. Po ich rozsunięciu , do sypialni powinien wpadać blask palącego się kominka.

Jeśli zaakceptujecie układ, mogę go wrysować do CADa i przesłać - mielibyście podkład do projektu budowlanego.

lusi85
31-10-2010, 16:47
Tak, to jest to o co nam chodziło! Duża, przestrzenna łazienka nie połączona z wiatrołapem. Bałam się o to że przechodząc do łazienki będzie zimno. Bardzo podoba nam się także połączenie kuchni z salonem. No i miałaś rację z pokojem dziecięcym. Bardzo nam pomogłaś, jesteś wielka :) Dziękujemy! Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli pomożesz nam raz jeszcze i wyrysujesz to w CADzie.

fredo79
01-11-2010, 15:26
Witam

Na wstępie zaznaczę, iż stałem się posiadaczem połowy przedwojennego domu i zamierzam go wyremontować i w niedalekiej przyszłości zamieszkać.
Moja część domu na powierzchnię ok. 200 m2 (powierzchnia zabudowy to ok. 85 m2). Budynek jest cały podpiwniczony. Na parterze obecnie znajduje się: korytarz, łazienka, kuchnia i dwa pokoje. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje z korytarzem oraz schodami na „kolejne” poddasze (jedna wielka przestrzeń).
Powoli zaczynam przygotowywać się do remontu (zrywanie starych desek z podłóg i sufitów, zbijanie tynków itp.) oraz zbieraniem materiałów niezbędnych do budowy. Wczesną wiosną jak tylko pogoda pozwoli zaczynam od dachu, stolarki, docieplenia, podłóg i innych rzeczy jak to przy kapitalnym remoncie.
Stoję jednak przed małym dylematem. Otóż zamierzam zmienić układ pomieszczeń na parterze i mam już kilkanaście wersji i nie wiem, która byłaby najlepsza.
Dlatego, tez zwracam się do Was forumowicze o jakieś propozycje lub wskazówki co do projektu parteru.
Poniżej przedstawiam obecny rzut parteru jak i moje wersje jego „zagospodarowania”
Chce zaznaczyć, że komin będzie stawiany od nowa, wiec ewentualne wejścia do pomieszczeń można nieznacznie przesunąć. Odnośnie lokalizacji łazienki to informuje, iż na piętrze będzie zlokalizowana bezpośrednio nad nią (będzie jeden pion).

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.



Rzut - teraz
http://images50.fotosik.pl/360/def0aac066961cbamed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wariant 1
http://images38.fotosik.pl/356/47127bb741122f81med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wariant 2
http://images41.fotosik.pl/356/b64811dc47d4215bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wariant 3
http://images41.fotosik.pl/356/f8f764fbf5fb5fddmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wariant 4
http://images49.fotosik.pl/360/9e13902cb3811fcfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wariant 5
http://images50.fotosik.pl/360/004ec68fbf5d8c31med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pepejeans
02-11-2010, 08:22
napisz jeszcze kto tam będzie mieszkał, ile osób, czy są dzieci, czy to tylko ma byc miejsce zamieszkania czy moze tez jakaś pracownia czy cuś ;)

fredo79
02-11-2010, 13:29
napisz jeszcze kto tam będzie mieszkał, ile osób, czy są dzieci, czy to tylko ma byc miejsce zamieszkania czy moze tez jakaś pracownia czy cuś ;)

Mieszkać będą dwie osoby, bez dzieci (w przyszłości może rodzicom udostępnię piętro). Ogólnie to ma być miejsce zamieszkania ale z małym kącikiem do popracowania (stanowisko komputerowe i inne urządzenia mu niezbędne).

Magda 34
02-11-2010, 13:36
Mnie się podoba wariant nr 1 i wariant nr 3:)

d4b
02-11-2010, 15:44
Witam

Mam już gotowy układ pomieszczeń na parterze, ale prosiłbym o opinie bardziej doświadczonych :)
Moja rodzina to 2+1 i mam nadzieje będzie Nas więcej, na poddaszu użytkowym 4 pokoje + łazienka
więc miejsca starczy chodzi mi tylko o opinie układu pomieszczeń na parterze.

Pozdrawiam serdecznie
http://d4b.com.pl/robo/parter.jpg (http://d4b.com.pl/robo/parter.jpg)

Venus_m
02-11-2010, 16:19
Witam,

Podaj prosze metraz poszczegolnych pomieszczen liczonych w m2, bo na rysunku kiepsko widac wymiary.
Swoje obawy chetnie skonfrontuje z metrazem, jak narazie zamienilabym pokoj z kuchnia, bo zakladam, ze jadalnia tez bedzie w salonie a taka bieganina raczej sie nie oplaca :)

queene
02-11-2010, 18:09
a tak ? wydzieliłam z sypialni kąt do pracy za suwanymi drzwiami, częściowo otworzyłam kuchnie, dodałam w salonie kominek na scianie graniczącej z sypialnią i tv na ścianie kuchennej, pod schodami zamykana szafa-np spiżarnia
http://img9.imageshack.us/img9/2574/wizualkak.jpg

nemi
02-11-2010, 19:15
Witaj,

Pierwsza sprawa, która się rzuca w oczy to lokalizacja kuchni względem salonu... Może lepiej gabinet zorganizować z przodu domu, a kuchnie przy salonie? Nie wiem, czy Wam to potrzebne, ale ja pomyślałabym jeszcze o jakiejś niewielkiej spiżarce w okolicy kuchni. No i chyba jeszcze kotłownia troszkę za mała, tak moim zdaniem. :)

fredo79
02-11-2010, 20:23
a tak ? wydzieliłam z sypialni kąt do pracy za suwanymi drzwiami, częściowo otworzyłam kuchnie, dodałam w salonie kominek na scianie graniczącej z sypialnią i tv na ścianie kuchennej, pod schodami zamykana szafa-np spiżarnia
http://img9.imageshack.us/img9/2574/wizualkak.jpg

queene świetna aranżacja :) podobną miałem wizję odnośnie częściowego połączenia kuchni z salonem, tylko, że chciałem to zrobić z drzwiami przesuwnymi, chowanymi w ścianie, lub ewentualnie odsuwane na ścianę salonu. Wiadomo czasami chce się oddzielić "jadalnie" od salonu więc mój pomysł padł na drzwi przesuwne. Ale po dłuższym przeanalizowaniu stwierdziłem, że drzwi chowane w ścianie ograniczyłyby mnie co do możliwości zawieszenia szafek w kuchni a nie chcę robić nie wiadomo jakiej grubej ściany. A przesuwne na ścianę salonu też chyba by zbyt atrakcyjnie nie wyglądały, a i by ograniczyły (żadnego obrazu bym nie powiesił, które lubię).
Co do kominka to obecnie mam mieszane zdanie. Ładnie to wygląda ale jeśli nie chce mieć się "kotłowni i brudu" w pokoju to jakoś mi się odechciewa (opinie, którzy mają). Znajoma ma kominek i jak to powiedziała jeszcze nigdy w nim nie paliła :D bo po co, (chyba nie chce jej się sprzątać). Ale jeśli budżet na to pozwoli to na pewno jakiś sobie sprawię :)
Zakątek do pracy - po prostu świetna sprawa, chyba nigdy bym na to nie wpadł. Dzięki temu można oddzielić miejsce pracy od reszty :)
Dziękuję za pomoc :) teraz to dopiero mam orzech do zgryzienia :D

queene
02-11-2010, 20:57
ja uwielbiam kominki albo chociaz jego atrape:
http://www.plytki-ceramiczne.warszawa.pl/wp-content/uploads/2010/04/sabbia-300x225.jpg
ale jak wolisz obrazy...bardzo prosze :)
powodzenia i pochwal sie jak wybrałes... :)

d4b
03-11-2010, 06:50
Mi się kuchnia podoba taka schowana, kotłownia faktycznie jest mała ale na piec gazowy i drewno do kominka chyba starczy ?
Zaktualizowałem obrazek z wymiarami.

Pozdrawiam

Venus_m
03-11-2010, 19:43
Moze pogladowo takie rozwiazanie ze schowana kuchnia sie wam / Tobie podoba, jednak zastanow sie czy bedzie to praktyczne. Niczego nie narzucam, ja u siebie biegac nie bede i jestem z tego zadowolona ;)

d4b
04-11-2010, 06:22
Raptem są 2 metry między kuchnią, a salonem więc dużo biegać nie będziemy. Na dniach dostanę nową wersję projektu więc zobaczymy co i jak :)

Venus_m
04-11-2010, 10:02
Jeszcze jedno, kiedys czytalam w jakims watku na FM odnosnie schodow polaczonych z salonem. Radze zaglebic sie w literature tego ;)

Skrotowo: poki nie ma dzieci lub sa male nie ma problemu. Kiedy dorastaja i chodza do szkoly, przychodza ich koledzy i kolezanki i wy wypoczywajac w salonie ciagle widzicie glosne dzieci chodzace w druga i spowrotem ;)

d4b
04-11-2010, 10:04
Ta zmiana już jest zgłoszona :)

Aleksandryta
04-11-2010, 11:37
jeśli można.... ;)

1) kuchnia powinna być (według mnie ofc ) tam, gdzie gabinet. Widzę, że ten problem zgłosiły Panie forumowiczki;) , więc dziwię się, że Twoja żona tego nie oprotestowała :P. Oczywiście zamknięta kuchnia, bo domyślam się, że tak jak ja jesteście zwolennikami oddzielenia kuchni od salonu,
2) schody nie tam, gdzie trzeba z powodów podanych przez poprzedniczkę,
3) jak na taki mały parter dość duża łazienka Rozumiem, że pralka będzie właśnie w tej łazience,
4) baaardzo mały garaż. Domyślasz się, że zmieści się w nim co najwyżej samochód wielkości Fiata Punto i to na styk? Moi rodzice mają w swoim segmencie 17 metrowy garaż i ich Honda CRV (SUV) wchodzi na styk, a oni dosłownie wyciskają się z samochodu przy pół otwartych drzwiach. Mając na uwadze wielkość garażu w ogóle zlikwidowałabym go i w tym miejscu zrobić klatkę schodową i pomieszczenie gospodarcze z prawdziwego zdarzenia. Jest taka niepisana zasada: im mniejszy dom, tym większe pomieszczenie gospodarcze..:)

Jak policzyłam, to dom ma mieć około 100-110 m2 pow. użytkowej, więc rozumiem, że warunki działkowe nie pozwalają Wam na budowę domu parterowego, który w tym momencie byłby tańszy od domu z poddaszem użytkowym...
I teraz pytanie.. gdzie będziecie trzymać opony zimowe, meble ogrodowe, wózki dziecięce , rowery, rowerki, narzędzia wszelakiego rodzaju, nawozy, ziemię ogrodową, doniczki (wpisz wszystko co chcesz ;). itd itp.

Czy ja dobrze myślę, że wielkość domu ograniczona jest wielkością działki, jak również kwestie finansowe mają tu znaczenie?
PS. Po co Wam 4 pokoje na górze. Nie lepiej zaprogramować tam pralnię?

d4b
04-11-2010, 11:45
Dokładnie, wielkość domu ograniczona jest wielkością działki i nie chodzi o kwestie finansowe po prostu działka jest wąska i nie da rady wybudować garażu obok, a i szkoda mi z niego rezygnować.

Pomieszczenie numer 2 to nie jest gabinet tylko w założeniu pokój dla gości.

Coraz bardziej skłaniam się aby zamienić go z kuchnia, ale co mi to da ?

Zobaczymy co architekt wymyśli w nowej wersji :)

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe opinie.

Venus_m
04-11-2010, 13:09
Ciesze sie, ze nasze rady maja odzwierciedlenie w rzeczywistosci. Jak pisalam wczesniej kuchnia blisko salonu i jadalni jest praktycza ze wzgledu na brak bieganiny, 2 metry to niby nieduzo, ale jak wezmiesz cos na dwie rece to beda sie wam wykrecac kosci zeby to doniesc :)

Kuchnia calkowicie otwarta na salon absolutnie nie. Mialam u siebie w projekcie, kazalam dostawic scianke i wstawic drzwi przesuwne chowane w sciane. Na ogol otwarte, ale jak chce to zamkne i tyle mnie bedzie widac :D

yokasta
04-11-2010, 13:30
Witam,

pytasz w czym to może przeszkadzać, że kuchnia jest tam, gdzie jest. Otóż wyobraź sobie hipotetyczną sytuację, że macie gości. Pani domu idzie z półmiskiem a tu trzask ktoś otwiera szybko drzwi od łazienki. Po drugie pokój gościnny byłby "z dala" od strefy czynnej domu, jeśli Ty lub ktoś z rodziny chciałby trochę odpocząć. Ja zrobiłabym kuchnię w połowie otwartą na salon. Drzwi chowane w ścianę np. w przypadku naszego domu kanadyjskiego nie wchodziły w rachubę a przesuwanych na szynach nie było gdzie zrobić. Jeśli jednak macie taką możliwość, to u przedmówczyni pomysł jest bardzo fajny.

I zastanowiłabym się nad zmniejszeniem łazienki na koszt kuchni lub pokoju. Wrzuć skan projektu, jak już go dostaniesz.

Aleksandryta
04-11-2010, 17:22
Z ta lazienka to co napisala yokasta to prawda. Ona jest nieproporcjonalnie duza w stosunku do powierzchni uzytkowej parteru, ale jak napisalam wyzej, gdzie bedziecie prac ciuchy, jak pomieszczenie gospodarcze jest wielkosci znaczka pocztowego? ;) A o suszeniu nie wspomne. Przy dwojgu dzieciach pralka w zasadzie chodzi non stop (tak na przyszlosc pisze ;))

Elfir
04-11-2010, 19:24
Moja propozycja:

http://img214.imageshack.us/img214/1142/def0aac066961cbamed.jpg

Na wprost korytarza wejście do salonu (może być zamykane podwójnymi drzwiami). W narożniku, ukryta za ścianką z szafami, mieści się kuchnia z wyspą (można ją z tej strony zamknąć drzwiami przesuwnymi). Tuz przy kuchni znajduje się jadalnia. Przy wejściu do kuchni jest kominek.
Wejście do łazienki jest bliżej sypialni. Nie trzeba przechodzić przez hol, który jest jednocześnie wiatrołapem.

Elfir
04-11-2010, 19:29
A gdzie w tym domu wiesza się kurtki i stawia buty?

Garaż jest za wąski do normalnego użytkowania (nie otworzysz swobodnie drzwi nie uderzając w ściany) - tym samym, znając życie, przekształci się w gratowisko a samochód będzie stał na dworze.
Łazienka jest olbrzymia (jak na łazienkę gościnną na parterze) i niepotrzebnie zajmuje miejsce.
Po co do kotłowni wejście z garażu, skoro jest też wejście z domu? Tam jest tak wąsko, że i tak zakupów nie da się wyciągnąć z samochodu bez przeciskania się pod ścianami.
A schody są fatalnie ustawione - powinny mieć odwrotny bieg!
Brak jakiegokolwiek miejsca do przechowywania np. sanek, plecaków, choinki i dekoracji świątecznych, kurtek, płaszczy, itd. (a garaż jest na to za mały).
I na dodatek w tak małym domu aż dwa kominy spalinowe?!
Ja rozumiem, że chcecie mieć wąski dom, ale układ jest gówniany i cholernie niewygodny.

Cóż, tylko coś takiego udało mi się wykrzesać z tego projektu:
http://img829.imageshack.us/img829/1142/def0aac066961cbamed.jpg

Przede wszystkim powiększyłam wiatrołap. Dzięki temu zmieści się tu teraz wąska szafa (120 cm) i stojący wieszak na ubrania. Drzwi od kotłowni umieściłam po skosie i przesunęłam drzwi do kuchni. Drastycznie zmniejszyłam łazienkę zamieniając wannę na prysznic. Teraz do kuchni i łazienki wchodzi się przez mały korytarzyk. Do kuchni nie montowałabym drzwi - nie znam ludzi, którzy je zamykają :) Między kuchnią a łazienką wygospodarowałam mały schowek zamykany drzwiami harmonijkowymi. Można tu schować dodatkowe ubrania, wstawić wiadra, miotły, mopy albo zrobić spiżarnię.
Zlikwidowałam dodatkowy komin przenosząc kominek na ścianę z kotłownią. Pod schodami będzie można trzymać zapasowe drewno.
Zamiana drzwi balkonowych z oknem umożliwia wygodniejszą aranżacje salonu. Teraz niestety elewacja nie jest idealnie symetryczna, za to wnętrze wygodniejsze, bo na ścianie przy lekko przesuniętym oknie jest miejsce na ustawienie np. biblioteczki lub kredensu.
Przy schodach umieściłam dodatkową szafę. Ale teraz sobie myślę, że można byłoby tam zrobić wnękę dostępną z garażu. Można by tam było trzymać narzędzia, opony, drabinę, itp.

Elfir
04-11-2010, 20:20
O coś takiego mi chodzi:
http://img218.imageshack.us/img218/1142/def0aac066961cbamed.jpg

pepejeans
05-11-2010, 10:07
propozycja Elfir jest świetna
funkcjonalnie i przestrzennie wykorzytsany każdy kąt:yes:

fredo79
05-11-2010, 12:10
Propozycja queene czy Elfir są b.dobre. Obie bym najlepiej wybrał :D ale będę musiał przemyśleć dokładnie każdą propozycję i być może z połączenia obu wyjdzie coś dobrego.
Jak coś wymyślę to dam do oceny :)

zorajda
05-11-2010, 21:07
Mam niewielki domek, w zasadzie jest do remontu. Nie wiem od czego zacząć, dodam tylko, że wymieniłam okna w te wakacje co były, bo aż się prosiły. Teraz zacznę remoncik myślę, że najpierw muszę wiedzieć jaki układ powinien mieć nasz dom. Niestety nie mam profesjonalnego projektu, więc spróbowałam sama go narysować. A oto oznaczenia naniesione na nim:
1 salon ok 30 m2
2 pokój dziecięcy ok 20m2
3 kuchnia ok 6,25m2 sam kwadrat bez korytarzyka, który ciągnie się od wejścia
4 wc z łazienką ok 4m2
5sypialnia ok 20m2
6 ''dobudówka'' 10,5 m2
W kuchni jest okno, blisko wejścia do pokoju (2)
Do domku można wejść drzwiami przy łazience i przez ''dobudówkę''.
Zapomniałam narysować wejście do łazienki znajduje się tuż przy drzwiach wejściowych. Nasza rodzina 2+2(dziewczynki wspólny pokoik) proszę o rady jakie rozwiązanie byłoby najlepsze i fikcjonalne. W projekcie można by dodać jeszcze schody na poddasze, teraz mamy je na wspólnym korytarzu, gdyż do naszego domu przytulony jest inny dom, można by rzec, że jest to bliźniak z którym łączy nas wspólna klatka ze schodami na poddasze i do piwnicy.

Elfir
05-11-2010, 23:36
Nie chciałam robić kuchni zbyt daleko od kominów.

Elfir
05-11-2010, 23:43
Aby ci pomóc, musisz podać przede wszystkim wymiary ścian, otworów okiennych i drzwiowych. Podać, które ściany są nośne, gdzie idą instalacje.
Mam pewien pomysł, ale nie wiem czy wszystko się zmieści.
"Pokój 20 m2" niewiele mi mówi.

Elfir
05-11-2010, 23:43
zajrzyj na prv

queene
06-11-2010, 11:05
tez myślałam żeby przenieść te drzwi z lazienki tam gdzie dała je Elfir tylko wtedy traci sie szafe...ale mozna umieścić ja pod schodami i też bedzie ok....swoją drogą zawsze odrzucały mnie projekty domów w których drzwi z łazienki/wc były w wiatrołapie

Magda 34
06-11-2010, 13:38
Propozycja Elfir bardzo fajna. Ja dodatkowo wstawiłabym drzwi pomiędzy salonem, wiatrołapem. :)

zorajda
06-11-2010, 15:37
Zrobiłam jeszcze raz projekt domku.


http://img708.imageshack.us/img708/7886/dom1f.jpg (http://img708.imageshack.us/i/dom1f.jpg/)


Wszystkie okna są szerokości 0,98 m i dł 1,56 m oprócz łazienkowe: 0,56 m.
Drzwi to metrówki, jedynie łazienkowe to 0,6 i przejście z sypialni do salonu 0,8 m.
Jeżeli zaś chodzi o ścinany to nie mam pojęcia, które to nośne. Prawdopodobnie są nimi ściany w salonie i w pokoju dziecięcym. Problem polega na tym, że wszystkie są jednakowo grube jedynie ściany łazienkowe są cienkie i w sypialni ściana dzieląca korytarzyk.
Jeżeli chodzi zaś o pion wodny to na ścianie dzielącej kuchnie z łazienką.

Proszę o pomysły.
PS. Elfir dziękuję, że się odezwałaś.

Elfir
06-11-2010, 16:14
coś nie tak z wymiarami: salon - jedna ściana: 6,8m (5,8 + 1 m) a naprzeciw: 6 m (1,6+3,4+1 m).

Szkoda, że wymieniałaś okna, bo jedno bym zmniejszyła :(

zorajda
06-11-2010, 16:42
Źle zaznaczyłam długość ściany w salonie 5,8 m miało być do końca ściany a dałam do miejsca, gdzie kończy się okno, ale fakt 20 cm mi uciekło.
A napisz jaki miałaś pomysł i które okno byś zmniejszyła?

Elfir
06-11-2010, 16:54
Niestety grubości ścian w projekcie też się liczą do całościowego bilansu :)
No to bym widziała to tak:
http://img185.imageshack.us/img185/3607/beztytuuzac.jpg

dobudówka zmniejszona o 50 cm i przekształcona w samodzielne wejście, za to zlikwidowane wejście ze wspólnej klatki schodowej. W wiatrołapie schody na strych, a pod schodami szafy na ubrania i buty. Schody przechodzą przez ścianę z salonem, tak więc kanapa stoi pod górnym biegiem schodów zamaskowanym zabudową k-g. Kanapę można z resztą odsunąć od ściany i za nią wstawić np. biblioteczkę.
Ścianka między kuchnią a jadalnią o wysokości 1,2 cm, tylko by zasłonić bałagan kuchenny.
Z kuchni można tez się przebić na korytarzyk do pokojów i łazienki, by nie biegać naokoło (otwór zamykany drzwiami przesuwnymi)..
Łazienkę można powiększyć kosztem składzika.
W sypialni trochę małe okno, ale zakładam, że i tak chodzi się tam spać. Więc przebywa raczej po zachodzie słońca. Sypialnię śmiało można zmniejszyć o głębokość szafy, by powiększyć pokój dzienny.

zorajda
06-11-2010, 18:29
Też tak myśleliśmy nad takim rozwiązaniem jeżeli chodzi o pokoje dla dziewczyn, tylko że sypialnie myślałam by dać tam, gdzie dziewczyny teraz mają pokój. Twoje rozwiązanie jest lepsze, i ta ścianka między salonem a kuchnia to bardzo dobry pomysł. Dobudówkę musielibyśmy podnieść, bo kończy się na wysokości 2,50. Zastanawia mnie jedynie fakt przejścia z dobudówki do salonu, zawsze jakoś mnie takie rozwiązania nie bardzo fascynowały.
Ale generalnie pomysł świetny. Przedstawię mężowi, zobaczymy co on a na to.
Dziękuję za pomysł.:)

fredo79
07-11-2010, 10:14
Witam

Po długim namyślaniu i przemyśleniu obu propozycji „stworzyłem” aranżację, która odpowiadałaby moim oczekiwaniom :)
Dzięki propozycji queene zaciągnąłem z jej pomysłu sypialnie z kącikiem do popracowania. Natomiast od Elfir po długich namysłach, pomysł na kuchnię i jadalnię połączoną z salonem (choć pomysł quenne też bardzo mi się podoba z tego względu, iż salon nie jest bezpośrednio przy drugiej połowie domu i by nikomu nie przeszkadzało to, że jest zbyt głośno. Ale wybór padł na Elfir. Dzięki takiemu rozmieszczeniu jest spora kuchnia, w której zawsze chciałem mieć wyspę :D połączoną z jadalnią. Zawsze coś za coś jest:). Będę musiał zainwestować w jakieś wygłuszenie (chyba maty dzwiękochłonne czy coś w tym stylu) – obecnie jak jest cisza w mojej części to słyszę jak ciocia „krzyczy” na dzieci :D).
Wracając teraz do łazienki wg propozycji Elfir to wydaje mi się zbyt długa, a co odnośnie wejścia do niej to również rozmyślałem wejście w tym miejscu ale wtedy starciłbym dobrą lokalizację na szalę we wnęce.
Teraz poruszę kwestię korytarza/wiatrołapu. Elfir w swoiej propozycji zostawił to tak, jak jest obecnie. Też wolałbym takie rozwiązanie ale obawiam się dwóch rzeczy. Mianowicie chodzi mi o to, że jak ktoś przyjdzie to nie będzie miał gdzie powiesić np. kurtki a i butów nie będzie miał gdzie zdjąć i postawić (bezpośrednio pod schodami czy też obok to raczej mało estetycznie by wyglądało. Miedzy schodami a ścianą jest ok. 150 cm i można zmieścić szafkę na buty czy też jakiś wieszak ale nie wiem jakby to w praktyce wyglądało i czy byłoby w ogóle funkcjonalne. Kolejną rzeczą odnośnie korytarza/wiatrołapu jest to, że traciłbym trochę ciepła jakbym wchodzi i wychodził z domu. A taki mały wiatrołap jaki jest w mojej propozycji byłby dobrą raczej sprawą – tak sądzę. Znalazłoby się miejsce na szafę oraz miejsce na chowanie czy stawianie butów. Mogę oczywiście się mylić w tym wszystkim i dlatego proszę o wasze zdanie. Większość z Was już pewnie jest użytkownikami różnych rozwiązań i mogą się wypowiedzieć czy takie czy też inne rozwiązania się sprawdzają w praktyce).
Pod schodami są schody do piwnicy.

http://images41.fotosik.pl/358/9458f23f7eb56127med.jpg (http://www.fotosik.pl)

nemi
07-11-2010, 10:33
Bardzo funkcjonalne rozwiązanie - gratulacje. Wykorzystałeś z projektów Dziewczyn to co najlepsze i wyszło naprawdę fajne mieszkanko. :)

Będę czekać na fotki z realizacji.

Jedno pytanko tylko - czy w łazience chcesz mieć tylko prysznic? Nie widzę jej wymiarów, ale może mieściłaby Wam się też wanna? Nawet gdyby miała być rzadko używana to i tak fajnie jak jest. :)

joliska
07-11-2010, 10:53
Fajnie, ale zrobiłabym wejście do łazienki od strony mieszkania (tu gdzie jest szafa), a nie klatki schodowej. Szafę wnękową przeniosłabym na ścianę naprzeciw nowego wejścia.

duś
07-11-2010, 11:31
zgadzam się z joliską - głupie siusiu w nocy to wycieczka przez pół parteru. i to w dodatku, przez jego najchłodniejszą część - wiatrołap.
jeśli tak musiałoby zostać, pokombinujcie, żeby zrobić sobie drugie drzwi z sypialni.

Elfir
07-11-2010, 12:55
Wygospodarowanie wiatrołapu skutkuje skróceniem biegu schodów i tym samym czy nie są one bardziej strome? Bo jeśli klatka schodowa jest opcjonalna, to ja proponowałabym odwrócenie biegu schodów, tak by najwyższa część była bliżej wejścia a zejście było w pobliżu salonu. Wówczas można jeszcze powiększyć wiatrołap a pod schodami można zrobić szafę wnękową.
http://img440.imageshack.us/img440/2501/9458f23f7eb56127med.jpg

Acha - trochę niewygodne jest otwieranie drzwi między mieszkaniem a wiatrołapem, lepiej by otwierały się do wewnątrz mieszkania na nie do wiatrołapu.

queene
07-11-2010, 13:36
Elfir ale pod schodami ma schody do piwnicy, więc nie wiadomo ile miejsca potrzebuje
generalnie te schody to taki hol, wiatrołap jest wcześniej i osobno zamykany więc myslę że projekt jest ok

Elfir
07-11-2010, 13:36
Jest też taka opcja:
http://img574.imageshack.us/img574/4985/beztytuuxl.jpg

Ponieważ wejście jest ze wspólnej klatki schodowej, nie potrzeba wiatrołapu. Zaraz koło wejścia jest miejsce na dużą szafę ubraniową.
Kuchnia zamienia się miejscami z łazienką. Chodzi o to by wejście do łazienki było z prywatnej części mieszkania aby goście nie przeszkadzali dzieciom. Kręcone schody na poddasze są może niezbyt wygodne, ale zajmują mało miejsca.
Pokoje dziewczynek są na końcu mieszkania. Sypialnia rodziców sąsiaduję z pokojem dziennym i jest zamykana szklanymi drzwiami przesuwnymi, które doświetlą sypialnię z małym oknem.

Elfir
07-11-2010, 13:42
Dużo zależy od tego jaką rolę ma pełnić poddasze. Czy to tylko miejsce na suszenie prania i składzik niepotrzebnych gratów użytkowane sporadycznie? W takiej sytuacji również w pierwszej propozycji aranżacji wnętrz lepiej zrobić tanie schody kręcone, zamiast zabiegowych.
Schody zabiegowe są jednakże wygodniejsze i bezpieczniejsze - jeśli poddasze ma służyć np. zrobieniu gabinetu, pralni (częste bieganie w górę i w dół) to jednak należy je wybrać.

Elfir
07-11-2010, 13:44
W pierwotnej wersji w ogóle nie ma wiatrołapu, więc nie wiem na ile można kombinować ze schodami i je przesuwać.

dorisp84
07-11-2010, 19:42
Mhm... przedwojenny dom, na pewno ma swój klimat, zazdroszczę! Projekt rewelacja! Jakieś pomysły co do wnętrz? Chętnie podpatrzę;-)

mrowkaania
08-11-2010, 10:37
witam, muszę wybrać rozkład pomieszczeń na piętrze- stąd moja prośba o pomoc.proszę o konstruktywne uwagi, który układ pomieszczeń lepszy.w pierwszej wersji w miejsce mniejszego pokoju tego 9 metrowego ma znaleźc sie pralnia plus mala garderoba.

Venus_m
08-11-2010, 12:37
Moim zdaniem wersja dwa. W pierwszej duzo dzieje sie na hollu, a tak zyskujesz przy sypialni garderobe ktora bedzie Ci bardzo potrzebna :)

+ latwo dostepna lazienka

Elfir
08-11-2010, 12:37
Ale potrzebujecie pokoju gościnnego czy nie?
Bo raz na piętrze masz trzy pokoje, a raz dwa.

A może tak:
http://img825.imageshack.us/img825/3601/beztytuupuq.jpg

madzioochna
08-11-2010, 13:22
Przede wszystkim napisz co potrzebujesz, ilu pokoi, czy chcesz miec oddzielną garderobę?
Fajny jest projekt Elfir - ewentualnie pralnię na garderobę można zmienic.

milkowska
08-11-2010, 16:30
Witam,
Planujemy rozbudowe domu kostki z lat 60-tych . Mieszkamy z dziadkami, na rysunku prawa czesc to stary dom a lewa
to nowa planowana. Zamierzamy dobudowac jakies 100m2 . Aktualnie uzytkujemy dwa pomieszczenia i dziadkowei tez
dwa, kazdy ma swoja lazienke.
Prosze o rade czy dobrze zaplanowalismy taki podzial, chcemy miec salon sredniej wielkosci, duza sypialnie i garderobe.
Pomieszczenie nr. 9 to na pokoj a nr. 5 i 3 oraz korytarz w nich to nasza kuchnia.


Planowane wielkosci pomieszczen:
1- wiatrolap-5m
2-hol-16,5
3-garderoba-3,4
4-kuchnia z jadalnia-25,3
5-pokoj-13,9
6-zejscie do piwnicy-3,3
7-pokoj-10,1
8-salon-25,5
9-sypialnia-24,7
10-łazienka-4,7
11-hol-6,6
12-pokoj-22,9
13-łazienka-4,4
14-kuchnia-14,5

Planowane schody w holu sa w przyszlosci do relizacji bo bedzie uzytkowe poddasze na sale rozrywek.
Sypialnia nr.9 jest od wschodu, a salon od zachodu.
Prosze o rade i opinie.
Pozdrawiam cieplo:)

Elfir
08-11-2010, 19:23
Zdjęcie jest niewyraźne, słabo widać cyfry. Nie mogę np. znaleźć nr 3.
Gdzie jest łazienka gościnna?
Osobiście nie lubię aż tak otwartych kuchni na salon.

milkowska
08-11-2010, 21:17
Witam,
Dziekuje za odp. Ponizej link to projektu:

http://picasaweb.google.com/magmil78/ProjektDomu?feat=directlink

Łazienka nasza to nr 10, jest tylko jedna do naszej dyspozycji.
Pozdrawiam

Elfir
08-11-2010, 21:34
do czego będzie służył pokój nr 7 i 5? Pokój nr 5 + cześć dobudowana jest taki dziwny, załamany. Czy da się go sensownie urządzić?

Zabij mnie, ale na planie dalej nie widzę numeru 10. Strasznie zamazane są te cyferki. Czy on jest nad 13-tką?

Po co zostawiliście przejście do mieszkania dziadków, skoro macie też drzwi ze wspólnego holu?

Gdyby kominek ustawić pośrodku, przy słupie konstrukcyjnym, to przy panoramicznej szybie, ogień można byłoby tez oglądać z jadalni.

Drzwi tarasowe można byłoby przesunąć tak, by stały na osi korytarza - tworzyłyby ładny ciąg komunikacyjny.

milkowska
08-11-2010, 21:57
nr. 7 to pokoj dla dziecka; pomieszczenie nr 5 sklada sie z dwoch czesci starego domu gdzie jest wejscie oraz czesci nowego
gdzie nie ma wejsca, polaczone sa ze soba po zburzeniu sciany nosnej stojacego budynku.

milkowska
08-11-2010, 21:57
a nr. 10 jest pomiedzy 11 a 13:)

mrowkaania
09-11-2010, 07:27
x...

Elfir
09-11-2010, 12:01
Z tego co widzę, tam większość pomieszczeń ma bardzo duże okna. Tylko jedno okno jest wąskie. Najtrudniejsza do aranżacji jest ta duża sypialnia, bo ma dwa wielkie okna i nie ma gdzie ustawić szaf - dlatego wysunęłam łóżko na środek pokoju i ustawiłam przy niskiej ściance u wezgłowia.
Zasadniczo garderoba powinna być bez okien, gdyż ubrania pod wpływem światła słonecznego płowieją i w garderobie trzeba wstawiać zamykane szafy zamiast otwartych półek i drążków - a to większy koszt.

Projekt można modyfikować, ścianki przestawiać ale i tak zasadniczym pytaniem jest jak idą piony wod-kan? Gdy pralnia i łazienka do siebie przylegają koszt wykonania instalacji jest niższy.

http://img594.imageshack.us/img594/3601/beztytuupuq.jpg

milkowska
09-11-2010, 17:58
do czego będzie służył pokój nr 7 i 5? Pokój nr 5 + cześć dobudowana jest taki dziwny, załamany. Czy da się go sensownie urządzić?

Zabij mnie, ale na planie dalej nie widzę numeru 10. Strasznie zamazane są te cyferki. Czy on jest nad 13-tką?

Po co zostawiliście przejście do mieszkania dziadków, skoro macie też drzwi ze wspólnego holu?

Gdyby kominek ustawić pośrodku, przy słupie konstrukcyjnym, to przy panoramicznej szybie, ogień można byłoby tez oglądać z jadalni.

Drzwi tarasowe można byłoby przesunąć tak, by stały na osi korytarza - tworzyłyby ładny ciąg komunikacyjny.


Witam,
Dziekuje za cenne uwagi:)
Pokoj nr 5 jest w takim ksztalcie bo powstal z czesci nowej i starej. Czesc nowa jest wysunieta w stosunku do starego budynku o 1m abu z zewnatrz
nie uzyskac elewacji "stodoły" :). Bedzie to pokoj dziecka, z czescia sypialna i zabawowa a pozniej czescia do nauki. 2,4x1,80 to jego wymiar w starej czesci a nowa

1,9x2,4. Takze lozko, szafa, szafki potem biurko powinny sie zmiescic.


Tak 10 jest nad 13.

Drzwi sa odzielne do nas i do dziadkow abysmy nie szli na okolo do siebie. Moze to mylne..

A co sadzisz o kominku przy drzwiach tarasowych aby bylo go widac od wejscia...

Elfir
09-11-2010, 20:38
Dodatkowe drzwi zmniejszają ci łazienkę. Można byłoby odciąć ten krótki fragment korytarzyka i powiększyć w ten sposób łazienkę. Po przestawieniu drzwi w prawo powstaje wnęka na pralkę lub prysznic. Albo zamurować drzwi i dziadkowie mają wnękę na szafę - w ich części nie ma gdzie odwiesić płaszcza i zdjąć butów.

Wadą tego projektu jest bardzo długi korytarz, który zajmuje prawie 1/4 nowej powierzchni mieszkania.

Kominek, myślę, powinien być przede wszystkim widoczny z miejsca gdzie się go będzie podziwiać. Chyba, że zamierzasz go podziwiać z korytarzyka głównie :)

I zastanów się nad tą otwartą kuchnią. W tej chwili cała strefa robocza jest otwarta na salon. Nie chodzi o to by ją zamykać w osobne pomieszczenie, ale skrócenie ściany nośnej z prawej strony a wydłużenie tego słupa pośrodku, między jadalnią a salonem nieco by ją osłoniło. Tylko pewnie wówczas byłoby za nisko pod planowanymi schodami...

Mam w tej chwili sytuację, gdzie z kuchni do sypialni przechodzę przez korytarz w którym zdejmuje się buty i kurtkę. Wynik? Piasek rozniesiony po całym domu. Bo nie wyobrażam sobie zamiatać po każdym przyjściu z dworu.

agnie-cha
09-11-2010, 22:14
Nie mogę zrozumieć czemu najczęściej projektuje się dla dzieci pokoje małe a sypialnię rodziców dużą , przecież to bez sensu , dzieci potrzebują przestrzeni , pokój jest sypialnią , bawialnią , miejscem do nauki, przyjmowania kumpli/kumpelek i t p , natomiast wielka sypialnia rodziców pełni tylko rolę reprezentacyjną ( i to na początku zamieszkiwania , jak każdy oglądający będzie chciał ją zobaczyć ) . Może jestem w błędzie ale tak uważam.

moim zdaniem ostatnia propozycja Elfir jest najlepsza.

mrowkaania
10-11-2010, 07:37
x

mrowkaania
10-11-2010, 07:37
x

zorajda
10-11-2010, 09:45
Twój ostatni projekt bardziej mi się podoba, tyle że raczej nie do wykonania, bo musiałabym zburzyć ścianę nośną. Ale dzięki twoim pomysłom otworzyły mi się oczy i będę kombinować. Na razie poddasze pełni funkcję po prostu strychu, miejsce na rożnego rodzaju rzeczy bardziej i mniej potrzebnych. Może w przyszłości będzie miał inne zadanie, dlatego myślę o tych schodach na poddasze. Dziękuję za pomysły na pewno się przydadzą :)

milkowska
10-11-2010, 10:35
Dodatkowe drzwi zmniejszają ci łazienkę. Można byłoby odciąć ten krótki fragment korytarzyka i powiększyć w ten sposób łazienkę. Po przestawieniu drzwi w prawo powstaje wnęka na pralkę lub prysznic. Albo zamurować drzwi i dziadkowie mają wnękę na szafę - w ich części nie ma gdzie odwiesić płaszcza i zdjąć butów.

Wadą tego projektu jest bardzo długi korytarz, który zajmuje prawie 1/4 nowej powierzchni mieszkania.

Kominek, myślę, powinien być przede wszystkim widoczny z miejsca gdzie się go będzie podziwiać. Chyba, że zamierzasz go podziwiać z korytarzyka głównie :)

I zastanów się nad tą otwartą kuchnią. W tej chwili cała strefa robocza jest otwarta na salon. Nie chodzi o to by ją zamykać w osobne pomieszczenie, ale skrócenie ściany nośnej z prawej strony a wydłużenie tego słupa pośrodku, między jadalnią a salonem nieco by ją osłoniło. Tylko pewnie wówczas byłoby za nisko pod planowanymi schodami...

Mam w tej chwili sytuację, gdzie z kuchni do sypialni przechodzę przez korytarz w którym zdejmuje się buty i kurtkę. Wynik? Piasek rozniesiony po całym domu. Bo nie wyobrażam sobie zamiatać po każdym przyjściu z dworu.



Zgadzam sie ze kuchnie musze zamknac i zrobie to z 2 stron od jadalni troche i od salonu. Drzwi przy planowanych schodach na poddasze rowniez masz racje ze powinny zniknac ale musze przekonac do tego mojego Misiańcia:)Bo boi sie ze bedzie za dalego z zakupami do kuchni biegal.
Dziekuje jeszcze raz za pomysly:)

Widze, ze u siebie planujesz akwarium, moj maz tez na to choruje. Super pomysl!

kawaler(ka)
13-11-2010, 11:51
Witajcie,

Jestem na etapie projektowania ścian działowych w kawalerce w nowobudowanym bloku. Koniecznie zależy mi na przerobieniu jej na 2 pokoje, no i chciałbym mieć też oddzielną kuchnię. Nawet niech będzie mikroskopijna, ale oddzielna.

Mieszkanie ma 30,5 m2. Będzie mieszkała w nim jedna osoba. :)

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat mojego projektu, ewentualnie jakieś propozycje zmian.

W moim projekcie mały pokój jest naprawdę mały. Ale ma być przeznaczony tylko i wyłącznie na kanapę (wersalka lub tapczan) oraz stolik komputerowy i krzesło.

Kuchnia jest jeszcze mniejsza, bo mikroskopijna. Pomiędzy małym pokojem a kuchnią w ścianie okno pod sufitem o wym. 100x60. Lodówka podblatowa, zlewozmywak w wersji mini na szafce o szer. 30 cm, podwójna płyta na szafce o szer. 40 cm i wysoka szafa 60 cm z zabudowanym piekarnikiem.

Mieszkanie w standardzie:

http://img560.imageshack.us/img560/3460/standardw.png

Wymiary mieszkania:

http://img709.imageshack.us/img709/3609/standardwymiary.png

Mój projekt ścian działowych:

http://img715.imageshack.us/img715/863/projekte.png

No i z częściowym wyposażeniem:

http://img253.imageshack.us/img253/1883/mojprojekt.png

Proszę o opinie co ewentualnie możnaby zmienić lub jaki inny pomysł macie na zrobienie z tego mieszkania 2-pokojowego z oddzielną kuchnią.

Będę wdzięczny za każdy pomysł/opinię.

nemi
13-11-2010, 12:45
Witaj, na razie mam jedno pytanko - czy chcesz mieć okno z kuchni do sypialni? Po co?

kawaler(ka)
13-11-2010, 13:07
Witaj, na razie mam jedno pytanko - czy chcesz mieć okno z kuchni do sypialni? Po co?

Aby doświetlić kuchnię. Bez okna byłaby całkowicie ciemna. Okno to 100x60 cm (szer. x wys.) pod samym sufitem. W sypialni duże okno balkonowe 160x210, którym wpada dużo światła. W pokoju dziennym okno balkonowe jeszcze większe, bo 240x210. Mieszkanie bardzo widne, a kuchnia byłaby ciemna... Więc wpadłem na pomysł z oknem.

Magda 34
13-11-2010, 13:41
cześć . Moim zdaniem dobrze sobie poradziłeś z tym rozdzieleniem kuchni. Ale jeśli to ma być tylko pokoik do pracy to poszerzyłabym troszkę kuchnię. 69 cm w przejściu to naprawdę niewiele.;) Mam pytanie: czy ten pokój do pracy ma być także miejscem, gdzie będziesz spał? Bo jeśli nie to może lepiej zrezygnować z kanapy na rzecz jakiegoś fotela i zrobić więcej półek na książki. ?

Co do pomysłu wstawienia okna to lepszym pomysłem będzie zbudowanie tej ścianki z pustaków szklanych.


http://foto2.m.onet.pl/_m/4426e9c65c613d8c5fc64c27f9b83a56,21,19,0.jpg

Ps. niepokoi mnie ta łazienka, jest niepraktyczna i ciasna. Nie wstawiałabym szafy i pralki osobno, tylko pralkę ukryłabym w szafie. Zaoszczędzisz miejsce. Czy można zamienić wc z umywalką?

kawaler(ka)
13-11-2010, 14:08
cześć . Moim zdaniem dobrze sobie poradziłeś z tym rozdzieleniem kuchni. Ale jeśli to ma być tylko pokoik do pracy to poszerzyłabym troszkę kuchnię. 69 cm w przejściu to naprawdę niewiele.;) Mam pytanie: czy ten pokój do pracy ma być także miejscem, gdzie będziesz spał? Bo jeśli nie to może lepiej zrezygnować z kanapy na rzecz jakiegoś fotela i zrobić więcej półek na książki. ?

Ma to być pokój głównie do spania, a dodatkowo do pracy (komputer, książki, segregatory itp.). Chodzi o to, aby można było zamknąć pokój z rozłożonym łóżkiem i dokumentami/książkami, przy których będę pracował. Dlatego pomniejszanie jego na rzecz kuchni raczej nie wchodzi w grę. W moim projekcie ma on 255x226 cm, a to już i tak niewiele. Mam w planach, aby spanie (wersalka, tapczan, sofa itp.) stało właśnie na tej ścianie, co w Twoim projekcie (na ścianie z "oknem" do kuchni), ale na całej jej długości, stolik z komputerem również w miejscu, które zaproponowałaś, natomiast półki na książki i segregatory na ścianie do kuchni (nad łóżkiem) - od ściany zewnętrznej do "okna" półki pod sam sufit czyli o długości nieco ponad 100 cm.


Co do pomysłu wstawienia okna to lepszym pomysłem będzie zbudowanie tej ścianki z pustaków szklanych.

Obawiam się, że w przypadku ścianki z pustaków szklanych kuchnia nie będzie na tyle widna i dlatego zdecydowałem się na okno.

Widzę, że w swoim projekcie w pokoju dziennym usunęłaś fragment ściany przy szafie przedpokojowej. Zastanawiam się właśnie nad wykorzystaniem tego miejsca. Ewentualnie w pokoju tym możnaby na całej długości zrobić przesuwane drzwi tylko nie wiem po co. ;) Bo bez problemu zmieszczę się ze wszystkim w dużej szafie na przedpokoju (również z przesuwanymi drzwiami). Więc lepiej ten fragment ściany w pokoju dziennym ma być czy nie ma sensu? Jakiś pomysł na wykorzystanie tego "rogu" pokoju?


Ps. niepokoi mnie ta łazienka, jest niepraktyczna i ciasna. Nie wstawiałabym szafy i pralki osobno, tylko pralkę ukryłabym w szafie. Zaoszczędzisz miejsce. Czy można zamienić wc z umywalką?

No łazienka też mi się do końca nie podoba. O pralce w szafie również myślałem, ale w takim wypadku w miejscu, w którym obecnie stoi pralka, a nie szafa. Wiem, że na pewno będzie brodzik kwadratowy 80x80, z wanny rezygnuję. Czy wc z umywalką można zamienić na chwilę obecną nie wiem. Jeśli nie będzie przeszkód technicznych to tak. A w miejscu obecnej szafy w łazience pozostawić wolną przestrzeń czy jakoś wykorzystać?

joliska
13-11-2010, 14:22
Nie podobają mi się plany wydzielania mikroskopijnej sypialni, w której będzie toczyła się spora część Twojego życia (skoro tam będziesz pracował i książki trzymał) i równie mikroskopijnej kuchni, która będzie przypominała aneks w hotelu :( Zastanów się nad połączeniem kuchni z pokojem obok i sypialnio-gabinetem w drugiej części mieszkania - z balkonem.

kawaler(ka)
13-11-2010, 15:01
Nie podobają mi się plany wydzielania mikroskopijnej sypialni, w której będzie toczyła się spora część Twojego życia (skoro tam będziesz pracował i książki trzymał) i równie mikroskopijnej kuchni, która będzie przypominała aneks w hotelu :( Zastanów się nad połączeniem kuchni z pokojem obok i sypialnio-gabinetem w drugiej części mieszkania - z balkonem.

Dzięki za opinię.

Jeśli chodzi o kuchnię to w moim przypadku będzie ona pełniła bardziej funkcję "ozdobną". Najczęściej jem u kogoś albo "na mieście". W domu sporadycznie gotuję i tylko do tego ma ona służyć.

Co do "mikroskopijnej sypialni" to głównie będę tam tylko spał. To biurko komputerowe to na laptopa, na którym ma tylko stacjonować. W przypadku większej ilości prac będę przenosił się z laptopem i dokumentami do pokoju dziennego i pracował przy stole. Chodzi o to, że w przypadku gości można zamknąć pomieszczenie z rozłożonym łóżkiem, dokumentami, komputerem i nie przejmować się tym, że jest bałagan.

Balkonu nie ma. ;) Są tylko duże okna balkonowe. :)

nemi
13-11-2010, 15:51
Łazienkę masz niewiele mniejszą od mojej, więc rozumiem kłopot. :) Niefajnie wygląda WC w świetle drzwi - dobrze by było zmienić miejsce jego usytuowania (może to być niewykonalne, bo to przeniesienie toalety na inną ścianę, a z autopsji wiem, że w blokach jest to baardzo problematyczne), albo przesunąć drzwi nieco bliżej wejścia.

Jako wielbicielka pralek w szafie pod tym pomysłem podpisuję się obiema łapkami i wrzucam przykładowe realizacje.

Zrezygnowałabym z brodzika prysznicowego (chyba, że planujesz głęboki, z jakimś siedziskiem?). Możesz ewentualnie pomyśleć o jakimś blacie pod którym można zamontować szafkę na kosmetyki, etc.

Szafę na przedpokoju uważam za bardzo dobry pomysł, ale z tej ścianki na przeciwko drzwi do kuchni zrezygnowałabym.

Kuchni nie doświetlałabym oknem (widziałam kilka takich koncepcji w blokach z wielkiej płyty i nie przemawiają do mnie absolutnie). Jak już coś tam chcesz dać to zdecydowanie luksfery.

Natomiast co do samej kuchni - sorry, ale moim zdaniem w takim rozmiarze jest całkowicie niepraktyczna. Jesteś przekonany że chcesz mieć osobną kuchnię, zamiast małego aneksu oddzielonego np. ladą, albo takim pseudo-barkiem od pokoju? Wtedy zniknąłby kłopot mikroskopijnych pomieszczeń, na rzecz całkiem fajnego mieszkanka. Moi przyjaciele mieszkają na 33 m2 (w 2 osoby) i mieszkanko jest naprawdę bardzo funkcjonalne. :)


Napisz jeszcze proszę, czy wymiary, które podałeś są już po uwzględnieniu tynków, czy przed?

Magda 34
13-11-2010, 15:52
Skoro sytuacja tak wygląda, to może zmień koncepcję.;) W miejscu tego pokoiku do pracy zrób sobie sypialnię, a biurko przenieś do tego większego pokoju. Ja widzę to w ten sposób: wysokość biurka na jednej wysokości z szafkami i nad nimi połka na książki. Telewizor na szafkach albo na ścianie, jak wolisz.:)

Jeśli by się dało to łazienkę zrobiłabym tak, jak na rys.


http://foto2.m.onet.pl/_m/fdeebb168f564815b1225be273ac1f22,21,19,0.jpg

nemi
13-11-2010, 15:53
Szafa na pralkę itp:

http://images35.fotosik.pl/186/81857ac1060187ab.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/350/b51f1ac352c28361.jpg (http://www.fotosik.pl)

nemi
13-11-2010, 15:54
Jeśli by się dało to łazienkę zrobiłabym tak, jak na rys.


http://foto2.m.onet.pl/_m/fdeebb168f564815b1225be273ac1f22,21,19,0.jpg



Super projekt. Zdecydowanie poprawia funkcjonalność mieszkania. :D Gratulacje Madzia :)

W kuchni przybyło troszkę miejsca i blatów, które są baaardzo przydatne (nawet jeśli nie gotujesz, ale np. rano pijesz kawę). :)

Magda 34
13-11-2010, 16:03
dzięki nemi:D

kawaler(ka)
13-11-2010, 16:51
Jako wielbicielka pralek w szafie pod tym pomysłem podpisuję się obiema łapkami i wrzucam przykładowe realizacje.

Dzięki wielkie za wizualizacje, naprawdę fajnie to wygląda. Rzeczywiście chyba pralka będzie zabudowana w szafie. A jeszcze takie praktyczne pytanie - jak to wygląda z taką pralką w trakcie wirowania? Nie lata przypadkiem razem z szafą po łazience? :D


Zrezygnowałabym z brodzika prysznicowego (chyba, że planujesz głęboki, z jakimś siedziskiem?). Możesz ewentualnie pomyśleć o jakimś blacie pod którym można zamontować szafkę na kosmetyki, etc.

Ale na rzecz czego byś zrezygnowała z brodzika? Na rzecz wanny? Jak dla mnie to do tej łazienki nie nadaje się wanna. No i wolę prysznic od kąpieli. :)


Jesteś przekonany że chcesz mieć osobną kuchnię, zamiast małego aneksu oddzielonego np. ladą, albo takim pseudo-barkiem od pokoju?

Tak, jestem przekonany. W obecnym mieszkaniu (trochę większym, bo 38,5 m2) mam pokój dzienny z aneksem kuchennym i w życiu już się nie zgodzę na aneks. Po prostu nie lubię oglądać tv i patrzeć na stojącą nieopodal lodówkę czy kuchenkę. Nikt i nic mnie nie przekona do aneksu. ;)


Napisz jeszcze proszę, czy wymiary, które podałeś są już po uwzględnieniu tynków, czy przed?

Wymiary po uwzględnieniu tynków. Ale... "kształt i wielkość mieszkań mogą ulec niewielkim zmianom w toku inwestycji". ;)

kawaler(ka)
13-11-2010, 17:05
Skoro sytuacja tak wygląda, to może zmień koncepcję.;) W miejscu tego pokoiku do pracy zrób sobie sypialnię, a biurko przenieś do tego większego pokoju. Ja widzę to w ten sposób: wysokość biurka na jednej wysokości z szafkami i nad nimi połka na książki. Telewizor na szafkach albo na ścianie, jak wolisz.:)

Wielkie dzięki za ten projekt. Coraz bardziej przekonuję się do powiększenia kuchni kosztem małego pokoju. Tylko jest jedno ale... W tak małym mieszkaniu postawienie sofy na środku pokoju to dla mnie zbrodnia... Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł. No i zależy mi na postawieniu w pokoju stołu z 4 krzesłami. A w tym wypadku to nie ma już gdzie.

To może tak: chciałbym, aby koniecznie znalazły się takie meble w tym mieszkanku:

Pokój dzienny:
- stół + 4 krzesła 120x75
- sofa 140x80
- stolik 55x55
- puf 40x40
- stolik tv 52x30 (20")
- komoda z 3 szufl. 62x30

Mały pokój:
- tapczan/leżanka 200x80
- stolik komp. 63x33
- komoda z 3 szufl. 40x40
- półka/półki na książki/segregatory


Jeśli by się dało to łazienkę zrobiłabym tak, jak na rys.

Łazienka idealna! W najbliższych dniach dowiem się czy są możliwości techniczne, aby tak przenieść poszczególne elementy.


A co z grzejnikami? W których miejscach najlepiej je zaplanować? I czy w tym małym pokoju robić grzejnik czy tylko w dużym?

Dziękuję bardzo i liczę na dalszą pomoc.

PS. Co to jest na projekcie w kuchni na prawo od kuchenki?

joliska
13-11-2010, 19:22
Łóżko 80 cm szerokości chcesz mieć???

kawaler(ka)
13-11-2010, 19:46
Łóżko 80 cm szerokości chcesz mieć???

Aktualnie śpię na takim i nie narzekam. ;) Bez problemu się wysypiam. Mogę nawet jeszcze kogoś przygarnąć do łóżka i się zmieścimy. :D


Dzięki Waszym sugestiom dokonałem trochę zmian, zdecydowałem się na powiększenie kuchni, na zmianę aranżacji łazienki, bez zmian pozostaje jednak okno pomiędzy "sypialnią", a kuchnią.

Oto efekty:

http://img255.imageshack.us/img255/9582/b14standardzmianywyp.png

Co o tym myślicie? Może tak pozostać?

joliska
13-11-2010, 19:50
Złap proporcje mebli na rysunku, a sam się przekonasz, że to nie ma sensu :(

Wrysowałeś sobie drzwi 60 cm - z framugami już? tak czy owak to straszna kiszka - niczego przez takie drzwi nie wniesiesz, a i przechodzenie mało komfortowe będzie, nie wspominając o nieestetycznym wyglądzie. I kto Ci zrobi takie drzwiczki?

kawaler(ka)
13-11-2010, 19:59
Złap proporcje mebli na rysunku, a sam się przekonasz, że to nie ma sensu :(

Według mnie wszystko jest ok.

- sofa 135x80
- stół 120x75
- stolik 55x55
- puf 40x40
- stolik tv 52x30
- komoda x2 62x30
- łóżko 200x80
- stolik komp. 63x33
- komoda szufl. 40x40
- stolik noc. 52x30
- szafka na buty 50x30
- kuchnia 2x 60x60, 30x60, 40x60 i 50x60
- drzwi do kuchni i "sypialni" 200x60
- prysznic 80x80
- wc standard.
- pralka 60x60 (ew. 60x45)
- umywalka 40x20
- drzwi do łazienki 200x80

Trochę optymizmu. ;)

kawaler(ka)
13-11-2010, 20:02
Wrysowałeś sobie drzwi 60 cm - z framugami już? tak czy owak to straszna kiszka - niczego przez takie drzwi nie wniesiesz, a i przechodzenie mało komfortowe będzie, nie wspominając o nieestetycznym wyglądzie. I kto Ci zrobi takie drzwiczki?

Drzwi 60 cm, razem z ościeżnicą 71 cm. Do kuchni czy do "sypialni" nic większego nie będę wnosił. Nadwagi też nie mam więc się zmieszczę. ;) Wszyscy popularni producenci drzwi mają w sprzedaży modele w przedziale 60-100 cm więc nawet nie trzeba zamawiać, są bez problemu dostępne.

Meggi56
13-11-2010, 20:06
Witam

Magdy pomysł chyba lepszy
Pozdrawiam
Meggi

joliska
13-11-2010, 20:07
A kupowałeś kiedyś meble? To, że sobie takie wymiary tutaj wpiszesz wcale nie znaczy, że takie znajdziesz :( Na 6 mkw. zmieściłeś sofę, stolik, pufę, stól i 4 krzesła - to mistrzostwo świata :D
Sofa - szerokość 135 cm, tzn. ok. 100 cm siedziska, bo boki odpadną - to wygodny fotel, a nie sofa. Komoda o głębokości 30 cm - co w niej zmieścisz poza bielizną?

Nie jestem pesymistką - jestem realistką w urządzaniu wnętrz :)

joliska
13-11-2010, 20:20
Drzwi 60 cm, razem z ościeżnicą 71 cm. Do kuchni czy do "sypialni" nic większego nie będę wnosił. Nadwagi też nie mam więc się zmieszczę. ;) Wszyscy popularni producenci drzwi mają w sprzedaży modele w przedziale 60-100 cm więc nawet nie trzeba zamawiać, są bez problemu dostępne.

Blat i sprzęty do kuchni masz wnieść, biurko pod komputer do sypialni - ale skoro twierdzisz, że się zmieszczą, to ok. :)
Wcale nie trzeba mieć nadwagi, żeby niekomfortowo przechodzić przez otwór 60 cm - w pasie masz pewnie ok. 70-80 cm, co daje przy przechodzeniu przez drzwi 10 cm światła...

Kwestia podstawowa - czy planujesz w tym mieszkaniu zostać na dłużej? Jeśli to lokum tymczasowe, myśl o potencjalnych kupcach i ich opinii nt. całości układu.

kawaler(ka)
13-11-2010, 20:30
A kupowałeś kiedyś meble? To, że sobie takie wymiary tutaj wpiszesz wcale nie znaczy, że takie znajdziesz :( Na 6 mkw. zmieściłeś sofę, stolik, pufę, stól i 4 krzesła - to mistrzostwo świata :D

Kupowałem i to nie raz. :) Akurat wykorzystałem meble, które posiadam w obecnym mieszkaniu.

No na 6 m2 to rzeczywiście byłoby mistrzostwo. :D "Duży pokój" ma 13,75 m2, a nie 6. :) Jego wymiary to 337x408.

PS. W pasie mam 95. :D:D:D

nemi
13-11-2010, 21:25
Do mnie jednak projekt Magdy przemawia bardziej.

Co do pytanek:


Dzięki wielkie za wizualizacje, naprawdę fajnie to wygląda. Rzeczywiście chyba pralka będzie zabudowana w szafie. A jeszcze takie praktyczne pytanie - jak to wygląda z taką pralką w trakcie wirowania? Nie lata przypadkiem razem z szafą po łazience? :D

Pralki nie można obudować na styk - z każdej strony zostawia się kilka cm przestrzeni i to zwykle rozwiązuje problem. Pralki raczej rzadko przemieszczają się aż tak intensywnie, żeby podróżować po łazience :)



Ale na rzecz czego byś zrezygnowała z brodzika? Na rzecz wanny? Jak dla mnie to do tej łazienki nie nadaje się wanna. No i wolę prysznic od kąpieli. :)

Na rzecz niczego. Bardzo podobają mi się prysznice bez brodzika - można ewentualnie dobudować próg - no i przy takim rozwiązaniu trzeba pamiętać o spadku. Poszukaj na forum - jest wątek o prysznicach bez brodzików. Myślę, że u Ciebie powiększy to nieco optycznie łazienkę.



I jeśli mogę jeszcze coś doradzić - pomyśl o większym łóżku - min. 120-140 cm. Będzie Ci wygodniej. :)

joliska
14-11-2010, 06:03
No na 6 m2 to rzeczywiście byłoby mistrzostwo. :D "Duży pokój" ma 13,75 m2, a nie 6. :) Jego wymiary to 337x408.


Zgoda, ale meble stoją na części mniejszej niż połowa :)


PS. W pasie mam 95.

Zmierz się teraz w ramionach - we własne drzwi będziesz wchodził bokiem :popcorn:

kawaler(ka)
14-11-2010, 15:56
Do mnie jednak projekt Magdy przemawia bardziej.

Projekt Magdy rzeczywiście jest fajny i mi się podoba, za co dziękuję. Ale niestety nie dam się namówić na postawienie sofy na środku pokoju, jakoś nie mogę się przekonać...


Zmierz się teraz w ramionach - we własne drzwi będziesz wchodził bokiem :popcorn:

Ok, przekonaliście mnie. Wszędzie będą drzwi 80 cm. Dodatkowo, po powiększeniu kuchni, zmieniłem rodzaj szafek. Wszystkie będą o szerokości 60 cm no i przez to też zlewozmywak będzie większy.

Tak to wygląda aktualnie:

http://img593.imageshack.us/img593/2668/projekt.png

Co do łazienki, kuchni i "sypialni" jestem zdecydowany, że tak pozostanie (pod warunkiem, że będą możliwości techniczne doprowadzenia przyłączy), to do dziennego pokoju nie jestem do końca przekonany i nie wiem czy na pewno w tych miejscach mają poszczególne sprzęty/meble stać. Macie może jeszcze jakiś inny pomysł? Ale odpada sofa na środku pokoju... ;)

joliska
14-11-2010, 18:58
Mądry chłopiec :)
Ad dzienny: sofa tyłem do okna, tv na przeciw sofy, stół tu, gdzie jest, ale odwrócony o 90 stopni. Uda się?

kawaler(ka)
14-11-2010, 19:09
Ad dzienny: sofa tyłem do okna, tv na przeciw sofy, stół tu, gdzie jest, ale odwrócony o 90 stopni. Uda się?

Pomysł dobry, ale jest jeden problem. Okno w dziennym to 3 okna o szerokości 80 cm od podłogi prawie po sufit. Środkowe jest stałe, a prawe i lewe otwiera się jak balkonowe. Balkonu nie ma, ale szkoda tracić możliwość otwarcia całego okna... Czy nie?

No i tv naprzeciw okna...?

joliska
14-11-2010, 19:21
Sofa nie musi stać zaraz przy oknie - pojeździsz z nią troszkę i optymalne miejsce się znajdzie.
Jak często oglądasz tv w ciągu dnia? Na oknach coś zawiśnie? Drewniane żaluzje np.?

kawaler(ka)
14-11-2010, 19:30
Sofa nie musi stać zaraz przy oknie - pojeździsz z nią troszkę i optymalne miejsce się znajdzie.
Jak często oglądasz tv w ciągu dnia? Na oknach coś zawiśnie? Drewniane żaluzje np.?

Tv tylko wieczorami i w nocy. :) A na oknach tylko rolety, nic więcej.


Proszę jeszcze o opinię na temat drzwi wejściowych. W standardzie występują jako lewe, ja natomiast chcę zmienić je na prawe (tak jak w moim projekcie). Chcę maksymalnie wykorzystać wnękę na szafę. A dziwnie byłoby wchodzić i zamykać drzwi żeby z drugiej strony móc włączyć światło. Czy drzwi mogą tak być? :)

duś
14-11-2010, 19:46
ja bym stół wyeksmitowała na miejsce "telewizora" na wizualce, sofę pod okno (nie na styk) i tv na ścianę vis-a-vis.

szkoda że w "sypialni" nie wygospodarowałeś nic a nic miejsca na ciuchy. owszem, to tylko kawalerka, ale nawet jeśli mieszkam sama nie lubię latać z rana z gołym tyłkiem po całym mieszkaniu, żeby zlokalizować skarpetki i kompletować outfit (plus przedpokój jest zawsze najzimniejsyz)

jeśli jesteś praworęczny - kuchenkę przenieś na drugą stronę. nie będziesz walił łokciem w ścianę mieszając podgrzewaną zupę.

jeśli jesteś jeszcze przed malowaniem ścian (a wynika ze jestes), łatwiej przenieść pstryczki na drugą stronę drzwi niż zmieniać sposób otwierania drzwi na mniej wygodny

kawaler(ka)
15-11-2010, 01:43
ja bym stół wyeksmitowała na miejsce "telewizora" na wizualce, sofę pod okno (nie na styk) i tv na ścianę vis-a-vis.

Nie wiem czy dobry pomysł z tym stołem. Szerokość przedpokoju (odliczając szafę) to 120 cm. Postawienie w tym miejscu stołu (120x75) i krzeseł chyba utrudniałoby trochę wejście z przedpokoju do pokoju i przemieszczanie się pomiędzy sypialnią a kuchnią.


szkoda że w "sypialni" nie wygospodarowałeś nic a nic miejsca na ciuchy. owszem, to tylko kawalerka, ale nawet jeśli mieszkam sama nie lubię latać z rana z gołym tyłkiem po całym mieszkaniu, żeby zlokalizować skarpetki i kompletować outfit (plus przedpokój jest zawsze najzimniejsyz)

W dużej szafie na przedpokoju bez problemu ze wszystkim się pomieszczę. A w tej "sypialni" to miejsce na szafę ze skarpetkami chyba by się nawet nie znalazło. No chyba, że ewentualnie jakaś wisząca szafka, a nawet dwie, bo miejsce na ścianach będzie.


jeśli jesteś praworęczny - kuchenkę przenieś na drugą stronę. nie będziesz walił łokciem w ścianę mieszając podgrzewaną zupę.

Cenna uwaga, zaraz nanoszę zmianę na projekt. Dzięki. :)



jeśli jesteś jeszcze przed malowaniem ścian (a wynika ze jestes), łatwiej przenieść pstryczki na drugą stronę drzwi niż zmieniać sposób otwierania drzwi na mniej wygodny

Tak, przed. Mieszkanie jeszcze nieodebrane. Tylko nie wiem czy przenoszenie pstryczków na drugą stronę bez zmiany drzwi ma sens. Drzwi otwierają się do środka. Wchodząc do mieszkania musiałbym zamknąć drzwi żeby móc włączyć światło pstryczkami znajdującymi się za drzwiami. A jeśli drzwi będą otwierały się tak jak w moim projekcie to pstryczki będą zaraz przy drzwiach no i chyba nie będzie tak niewygodnie? Drzwi będą się otwierały na szafę i nie będzie jej widać jak będą otwarte. Chcę po prostu maksymalnie wykorzystać wnękę na szafę. A mam do wykorzystania 60 cm głębokości. Jeśli znalazłyby się tam pstryczki to szafa miałaby już tylko jakieś 50 cm głębokości (nie przewiduję raczej pstryczków w środku w szafie - choć może i to jest pomysł?). Więc chyba warto dokonać takiej zmiany z drzwiami?

Magda 34
15-11-2010, 09:47
Witam:)

w kuchni wstawiłabym kuchenkę pomiędzy dwie szafki, tak, jak narysowałam Ci w projekcie. Po prawej stronie kuchenki szafka 40 cm z szufladami. Będziesz miał pod ręką sztućce, jakieś garnuszki etc. Po lewej stronie kuchenki szafka 30 cm typu cargo. Można w niej trzymać przyprawy, olej czy suchy prowiant. Kuchenka i piekarnik mają 50 cm. Umieszczenie jej między tymi szafkami, da Ci swobodę w poruszaniu. :)

Grzejniki w tych miejscach, gdzie narysowałeś.

Po poprawkach;) Dorzuciłam tylko regał na książki, niekoniecznie musi być na całej ścianie, może skończyć się np. przy kanapie:)

Nie dostawiaj więcej komódek na skarpetki itp. drobiazgi, zagracisz niepotrzebnie mieszkanie. Wydaje mi się, że jak zrobisz w tej dużej szafie szuflady na bieliznę, to w zupełności wystarczy:yes:


http://foto1.m.onet.pl/_m/a2faa30afa7874cf3b522a01f04cc819,21,19,0.jpg

Pozdrawiam.

Magda

kawaler(ka)
15-11-2010, 12:50
w kuchni wstawiłabym kuchenkę pomiędzy dwie szafki, tak, jak narysowałam Ci w projekcie. Po prawej stronie kuchenki szafka 40 cm z szufladami. Będziesz miał pod ręką sztućce, jakieś garnuszki etc. Po lewej stronie kuchenki szafka 30 cm typu cargo. Można w niej trzymać przyprawy, olej czy suchy prowiant. Kuchenka i piekarnik mają 50 cm. Umieszczenie jej między tymi szafkami, da Ci swobodę w poruszaniu. :)

Dobry pomysł. Zapomniałem po prostu o tym, że kuchenka ma 50, a nie 60 cm szerokości.


Grzejniki w tych miejscach, gdzie narysowałeś.

Zastanawiam się jeszcze co z grzejnikiem w małym pokoju. Nie mam dokładnie zwymiarowanego tego fragmentu ściany, ale na oko wychodzi, że ma ok. 40 cm. No i z tego wynika, że grzejnik miałby jakieś 30 cm. Ale w tak małym pokoju chyba w zupełności wystarczy?


Po poprawkach;) Dorzuciłam tylko regał na książki, niekoniecznie musi być na całej ścianie, może skończyć się np. przy kanapie:)

Dziękuję za nowy rysunek. :) Z regałem też dosyć fajnie. Zastanawiałem się ewentualnie nad umieszczeniem w małym pokoju 2-3 rzędów półek na książki na całej długości ściany nad stolikiem z komputerem i ewentualnie to samo na przeciwległej ścianie tej z drzwiami.


Nie dostawiaj więcej komódek na skarpetki itp. drobiazgi, zagracisz niepotrzebnie mieszkanie. Wydaje mi się, że jak zrobisz w tej dużej szafie szuflady na bieliznę, to w zupełności wystarczy:yes:

Masz rację. Wydaje mi się, że nie będę nawet w stanie wykorzystać całej szafy w przedpokoju. :)


PS. Czy dobrym pomysłem jest zamiana miejscami w łazience pralki z wc czy niekoniecznie?

Magda 34
15-11-2010, 13:04
Wg wymiarów mieszkania, które podałeś to ta ścianka w sypialni ma 43 cm. Zmieści się więc mały grzejnik do 40 cm.

W sypialni możesz powiesić jakąś półkę na niezbędne książki czy segregatory, ale nie obwieszaj nimi wszystkich ścian;)

Nie zamieniałbym miejscami pralki i wc. Wydaje mi się, że może to być niewykonalne ze względu na umiejscowienie pionu kanalizacyjnego. Będzie rewelacyjnie, jak uda się zostawić tak jak jest teraz. :D

kawaler(ka)
15-11-2010, 13:57
Ok. ;)

Zapytanie dotyczące zmian w łazience wysłane, mam nadzieję, że będzie możliwość podłączenia wszystkiego tak jak zaproponowałaś. :)

To teraz jeszcze pytanie na inny temat. Co myślicie o wykończeniu ścian płytą OSB? Bo mi się bardzo podoba; chciałbym, aby mieszkanie miało "surowy" klimat.

http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/pokoj_osb_1.jpg

Magda 34
15-11-2010, 14:10
Fajny pomysł.:yes: Właśnie miałam zapytać w jakim stylu chcesz urządzić to mieszkanko.Jak połączysz taka płytę z szarością i bielą będzie super. Ja bym dała taką płytę w sypialni na ścianie z wezgłowiem łóżka:) I może w kuchni nad blatem:rolleyes:

kawaler(ka)
15-11-2010, 16:05
Fajny pomysł.:yes: Właśnie miałam zapytać w jakim stylu chcesz urządzić to mieszkanko.Jak połączysz taka płytę z szarością i bielą będzie super. Ja bym dała taką płytę w sypialni na ścianie z wezgłowiem łóżka:) I może w kuchni nad blatem:rolleyes:

Sypialnię całą chcę taką zrobić, w przedpokoju zaznaczone ściany i jeszcze w pokoju dziennym jeden kąt (na taką samą szerokość jak na bocznych ścianach to płyta na suficie):

http://img293.imageshack.us/img293/7476/sciany.png

Ewentualnie zastanawiam się nad zrobieniem tej ściany w pokoju dziennym z surowej, "poniszczonej" czerwonej cegły.

Kolor szary odpada. Ściany wszystkie białe, dodatki brązowe. Wszystkie meble naturalne sosnowe. Przedpokój, łazienka i kuchnia - kafle w kolorze kremowy/beż. Drzwi do łazienki, kuchni i sypialni - naturalne sosnowe. Drzwi wejściowe - białe. Szafa na przedpokoju na zamówienie - potrójne przesuwane drzwi, środkowe lustro, boczne w jasnym kolorze typu brzoza. W pokoju i sypialni na podłodze panele w kolorze brzoza.
Ewentualnie ściana w pokoju za tv - tapeta filcowa z jakimiś wzorami w kolorze ciemny brąz. Płyta osb na ścianach w kuchni odpada, będą kafle. Meble w kuchni białe, blat biały.
Taki mam pomysł. :)

Meggi56
15-11-2010, 16:20
Witam
Chyba za dużo tej płyty, to powinien być akcent, a nie wyłożenie tak dużej ilości ścian???

Pozdrawiam
Meggi

joliska
15-11-2010, 18:48
Za dużo wszelkich faktur i "drewien" :(

kawaler(ka)
15-11-2010, 19:44
To w takim razie poproszę o pomysł w jaki sposób wykończyć wykorzystując elementy lub część z nich, o których pisałem. :)

Zaznaczam, że elementem niezmiennym są sosnowe meble. Reszta możliwa do zmiany.

joliska
17-11-2010, 08:21
Tu szukaj inspiracji:
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/ny-krista-will-house-tour/item/197453
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/kate-cameron-ht/item/165892
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/pierre-ny-housetour/item/77367
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/michael-house-tour-rg/item/65316

kawaler(ka)
17-11-2010, 17:54
Tu szukaj inspiracji:
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/ny-krista-will-house-tour/item/197453
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/kate-cameron-ht/item/165892
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/pierre-ny-housetour/item/77367
http://gallery.apartmenttherapy.com/photo/michael-house-tour-rg/item/65316

Bardzo ciekawe propozycje. Rzeczywiście, przesadziłem chyba z ilością tej płyty osb. Tak więc myślę, że chyba płyta osb będzie tylko na tych dwóch wąskich ściankach na przedpokoju. Zastanawiam się jeszcze nad płytą osb w kuchni na ścianie nad blatem no i 2 blaty 60x60 z polakierowanej płyty osb. Ewentualnie jeszcze w sypialni fragment ściany przy łóżku. A w pokoju dziennym na całości ściany za sofą czerwona cegła. Taka o:

http://img89.imageshack.us/img89/2858/1305941353.jpg

Wszystkie pozostałe ściany w kolorze białym. Co o tym myślicie?

joliska
17-11-2010, 18:21
Podobają mi się plany , choć w kuchni między szafkami może blacha aluminiowa byłaby ciekawsza? Albo blat stalowy?
Ściany pewnie fajniejsze byłyby w jaśniuteńkiej szarości, ale na to będzie czas - biel na początek to dobra baza :)

joliska
17-11-2010, 18:43
A może zamiast płyty OSB maty Sibu? Poniżej kilka przykładów, a tu więcej: http://www.wallcovering-store.com/wall_design/metal_wall_panels.php

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/12012_12026.jpg http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/12285_12431.jpg

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/12366_12447.jpg http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/12519_12557.jpg

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/14287_14299.jpg http://www.akcesoria.meble.pl/gfx/pasaz/sklep_oferta/26510/m1362088167.jpg

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/11171_11172.jpg http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/produkte/coverflow/11350_11360.jpg

I zastosowanie w praktyce:
http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/galerie/monatsspecial/coverflow/2009-02.jpg

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/galerie/monatsspecial/coverflow/2008-11.jpg

kawaler(ka)
17-11-2010, 18:52
Podobają mi się plany , choć w kuchni między szafkami może blacha aluminiowa byłaby ciekawsza? Albo blat stalowy?
Ściany pewnie fajniejsze byłyby w jaśniuteńkiej szarości, ale na to będzie czas - biel na początek to dobra baza :)

Blacha aluminiowa chyba mi się nie widzi, zwłaszcza, że nie będę miał żadnych aluminiowych dodatków w kuchni.

Na podłogę w pokoju i sypialni myślę o takich panelach:

http://img337.imageshack.us/img337/2892/1320789722.jpg

Mogą być do tego mieszkanka? :)

A co do drzwi to do łazienki, kuchni i sypialni planuję wszystkie pełne i chyba będą to białe. Czy to dobry pomysł?

joliska
17-11-2010, 18:53
Do cegły, OSB, białych drzwi te panele są zbyt nijakie...

Meggi56
17-11-2010, 18:55
Witam
Moim zdaniem cegła optycznie pomniejszy pomieszczenie, a Twoje przyznaj nie powinny być nawet optycznie zmniejszane.
Pozdrawiam :)
Meggi

kawaler(ka)
17-11-2010, 18:57
A może zamiast płyty OSB maty Sibu?

Większość tych mat mi się za bardzo nie podoba, jedynie ta przyciągnęła moją uwagę:

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/galerie/monatsspecial/coverflow/2008-11.jpg

Ta mata jest elastyczna? I z jakimi kosztami to się wiąże?

kawaler(ka)
17-11-2010, 19:00
Do cegły, OSB, białych drzwi te panele są zbyt nijakie...

To jaki mniej więcej kolor paneli? Chciałbym raczej coś jasnego. Czy może jakiś inny pomysł?


Witam
Moim zdaniem cegła optycznie pomniejszy pomieszczenie, a Twoje przyznaj nie powinny być nawet optycznie zmniejszane.
Pozdrawiam :)
Meggi

Czyli cały pokój dzienny biały czy coś innego zamiast cegieł "wykombinować" na jedną ze ścian?

joliska
17-11-2010, 19:01
Mata jest sztywna, ceny tutaj: http://www.akcesoria.meble.pl/p26116,mata-sibu-punch-line-silver-pf-met-wzor-kwadrat.html

Podłogę raczej w tym stylu - choć bez zdjęcia mebli, to wróżenie z fusów :(

http://www.balterio.com/gfx/decors/434.jpg

http://www.balterio.com/gfx/decors/542.jpg

Pooglądaj zdjęcia z realizacji programu Dekoratornia - oni często ciekawie łączą faktury i kolory, nawet w niewielkich pomieszczeniach: http://www.dekoratorniatv.pl/odcinki.htm

kawaler(ka)
17-11-2010, 19:58
choć bez zdjęcia mebli, to wróżenie z fusów :(

Stół z krzesłami:
http://resources.jysk.com/getimage/pm.large/3666746/WEB/1005

Komoda obok tv i taka sama na bocznej ścianie:
http://www.ikea.com/PIAimages/25877_PE057109_S4.jpg

Stolik pod tv:
http://www.ikea.com/PIAimages/22234_PE094189_S4.jpg

Stolik kawowy:
http://www.ikea.com/PIAimages/57543_PE163125_S4.jpg

Pufa:
http://resources.jysk.com/getimage/pm.large/3615804/WEB/1005

Regał na laptopa i segregatory:
http://drewstar.eu/images/Regal%20sosnowy%203%20-63,2.jpg

Komoda z szufladami obok laptopa:
http://www.ikea.com/PIAimages/09712_PE086041_S4.jpg

Szafka na buty na przedpokój:
http://www.ikea.com/PIAimages/0087395_PE216661_S4.JPG


Sofy na razie brak. :) I to chyba wszystkie meble.

Meggi56
17-11-2010, 20:17
A może na ścianę w pokoju dziennym połóż jakąś fototapetę powiększającą przestrzeń :)

Magda 34
17-11-2010, 20:30
A może rozważysz podłogę betonową, lub z żywicy epoksydowej albo terazzo micro? :rolleyes:Super by wyglądała w surowym wnętrzu. Wadą jest koszt takiej podłogi. Ok. 300 zł/m2:(

nemi
17-11-2010, 20:32
Nie lubię paneli, które imitują parkiet - osobiście też byłabym za opcją, którą proponuje joliska, albo możesz poszukać paneli, które mają wygląd desek podłogowych. Fajnie będzie wyglądać do tej ściany z cegły. :)

A tak w ogóle to decydując się na cegłę (którą uwielbiam i sama miałam w obecnym mieszkaniu) to musisz pamiętać, że skróci Ci ona pokój o ok. 13-14 cm (cegła + zaprawa), więc jedna ściana to jest moim zdaniem maksimum.

Elfir
17-11-2010, 20:33
regał i komoda pochodzą z różnych linii wzorniczych. Mieszanie mebli w różnych odcieniach, fakturach i stylach może spowodować, że mieszkanie będzie wyglądać jak graciarnia, w której lądują resztki serii meblowych.

nemi
17-11-2010, 20:37
Szafkę na buty i szafkę "obok laptopa" zlikwidowałabym. Moim zdaniem powinieneś się raczej zdecydować, czy w pokoju masz mebelki sosnowe, czy z płyty. W JYSKU widziałam szafkę nocną sosnową, podobną do Twoich pozostałych mebli - cenowo jakieś grosze, a ujednolicisz nieco wnętrze.

Odradzam mieszanie mebli "z różnych parafii" w jednym pomieszczeniu (a taki masz chyba plan na sypialnie), bo nie będzie to fajnie wyglądać. :(

joliska
18-11-2010, 05:58
Wszystkimi kończynami podpisuję się pod postami Elfir i Nemi.

Meble, które masz, narzucają raczej styl rustykalno-dziewczęcy, niż loftowo-minimalistyczny :(

kawaler(ka)
18-11-2010, 07:46
No to widzę, że zgrzeszyłem... ;) W takim razie już się spowiadam.

Fototapeta to też niezły pomysł, który rozważałem. Np. taka:

http://www.eplakaty.pl/img/towary/duze/5948.jpg

Podłoga betonowa lub podobna odpada - zimno.

Jeśli chodzi o cegłę to myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/stara-cegla-plytki-z-cegly-plytka-klinkierowa-i1316146430.html
"Cegła" ta ma 2 cm.

Z meblami zgadza się - stolik/regał na komputer i komoda obok z szufladami są z innego materiału - jedno naturalne sosnowe, drugie z okleiną. Więc zamiana komody z szufladami na sosnową.
Natomiast szafka na buty na przedpokoju celowo w okleinie dlatego, że duża szafa przedpokojowa z przesuwanymi drzwiami będzie też w okleinie no i chciałem taką samą jak ta szafka na buty. A z szafki na buty nie chcę zbytnio rezygnować, nie chciałbym trzymać butów w szafie razem z kurtkami i odzieżą "codzienną".

joliska, dzięki za "dziewczęcy" styl. :D Po prostu lubię naturalne meble (np. sosna), a istotnym czynnikiem jest też cena więc mają być tanie.

AJa?!
19-11-2010, 21:07
Większość tych mat mi się za bardzo nie podoba, jedynie ta przyciągnęła moją uwagę:

http://www.sibu.at/reflect2.php?img=tl_files/sibu/images/galerie/monatsspecial/coverflow/2008-11.jpg

Ta mata jest elastyczna? I z jakimi kosztami to się wiąże?

Ja dowiadywałam się ostatnio, cena to około 1500 zł za matę SIBU wielkości 2,6 m x 1m (cena różna w zależności od faktury)

AJa?!
19-11-2010, 21:26
Pomysłów masz pełno. Pierwsze co bym zrobiła na Twoim miejscu to zaprosiła kumpla na wódkę i upiłabym się 'w trupa'. Rano podejmij decyzje w jakim chcesz stylu mieszkanie.

Płyta OSB w kuchni na ścianie odpada. Bo bardzo nie funkcjonalna, trudno będzie czyścić, a jak się utłuści? to ściśnięty wiór, nasiąknie i będzie śmierdzieć.

Jeśli chcesz najtańsze meble czyli sosnowe. Proponuję pokój coś w stylu skandynawskim (IKEA) - jasne, proste, drewniane meble, biele, proste jasne dodatki
http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,93231,8378115.html?i=2
Ale nie wiem czy Ci się spodoba.

AJa?!
19-11-2010, 21:52
Jeśli ściana z cegieł, to pokój w stylu gangsterskim , w stylu angielskim pubów z lat 20 , 30 XX wieku. Ciemne meble, stylizowane, skórzana kanapa, stolik barowy.
http://www.flagstonepub.com/wp-content/uploads/2009/07/inside1.jpg

http://www.cowroastinn.com/page1.html

joliska
20-11-2010, 07:02
Ja dowiadywałam się ostatnio, cena to około 1500 zł za matę SIBU wielkości 2,6 m x 1m (cena różna w zależności od faktury)

Sprawdź cenę tu http://www.akcesoria.meble.pl/akcesoria/sibu/ , może Twój wzór będzie tańszy niż w miejscu, gdzie pytałaś? Przeciętna cena jest sporo niższa niż podane 1500 zł.

AJa?!
20-11-2010, 09:46
Sprawdź cenę tu http://www.akcesoria.meble.pl/akcesoria/sibu/ , może Twój wzór będzie tańszy niż w miejscu, gdzie pytałaś? Przeciętna cena jest sporo niższa niż podane 1500 zł.


Ojej szkoda że wcześniej tego nie znalazłam ... zrobiłabym sobie taki w moim pokoju, ale cóź przepadło:/ Dzięki za informacje!

kawaler(ka)
20-11-2010, 10:03
Pomysłów masz pełno. Pierwsze co bym zrobiła na Twoim miejscu to zaprosiła kumpla na wódkę i upiłabym się 'w trupa'. Rano podejmij decyzje w jakim chcesz stylu mieszkanie.

:lol:

W najbliższych dniach picie odpada, ale póki co, na trzeźwo, ze wszystkich Twoich propozycji wybieram zdecydowanie mieszkanie w stylu skandynawskim.

AJa?!
20-11-2010, 16:23
Mam przerwę w pracy, więc zaproponowałam taką szybką propozycję. Może Ci się nie spodobać, ale do odważnych świat należy.
WEJŚCIE:
zrobiłabym drzwi wejściowe lewe, które otwierały by się na szafę a nie na ścianę.
W szafie zagospodarowałabym miejsce na buty i zrezygnowałabym z tej dodatkowej szafki
ŁAZIENKA:
Szafka pod pralkę i nad nią półeczki (tak jak było we wcześniejszej propozycji )z płyt gk obok prysznic 80 x 80 cm
Umywalka i kibelek po prawej od wejścia
Czemu to zmieniłam? Bo nie powinno się stawiać kibelka na wprost wejścia.
KUCHNIA:
trochę zmieniłam układ, wydaje się bardziej funkcjonalna, drzwi harmonijki
http://bi.gazeta.pl/im/6/7872/z7872556X,Biala-kuchnia-w-stylu-zen--Umiejetnie-schowana--wyglada.jpg
KORYTARZ:
rozkładany stół z IKEA (rozkładany tylko w pilnych potrzebach)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30062572
i do tego krzesła: (tu trzeba będzie coś pokombinować z ich schowaniem)
http://img457.imageshack.us/img457/9339/wiszacekrzeslogc4.jpg
SALON:
-przecież wszystko widać:)
sofa http://www.ikea.com/PIAimages/75652_PE194140_S4.jpg (gdyby kolega chciał przenocować)
POKOIK:
łóżko wcisnęłam w tą wnękę-tylko żeby się tam dostać to albo wchodzisz przez nogi albo przeskakujesz , zostało tylko 10 cm przejścia
(pomyślałam o antresoli
http://1.bp.blogspot.com/_TEcR-oNI7hY/S1eMpUZWdjI/AAAAAAAAE5E/HPIM1zxI2Aw/s400/SFD8F86E6652E314466BB84827A4B08A9DC_848x.jpg
ale nie wiem jaką masz wysokość pomieszczeń. Pod antresolą wsadziłabym dodatkową szafę i jakiś fotel by móc poczytać)
biurko się zmieści i masz miejsce jeszcze na COŚ:)

Mam nadzieję że pomogłam!:)

joliska
20-11-2010, 16:43
Aja?!, Ty to tak na trzeźwo? :) Przecież to jest mieszkanie w bloku - maks. 2.60 wysokości. W salonie wg Twojego pomysłu marnuje się połowa przestrzeni (narożnik to najmniej ekonomiczny mebel świata), a cała reszta jest ściśnięta do granic możliwości...

magda.o
22-11-2010, 11:06
rura do tańczenia go-go wymiata ;) haha

kawaler(ka)
23-11-2010, 08:01
rura do tańczenia go-go wymiata ;) haha

Dokładnie. :D Zawsze o tym marzyłem. :D:D:D

Jedyne co mi się spodobało z pomysłów AJa?! to zmiana położenia ścian jeśli chodzi o kuchnię i dosyć poważnie się nad tym zastanawiam. :) Co myślicie o takim położeniu kuchni?

Antresola nie wchodzi w grę - wysokość mieszkania ok. 2,6 m. No chyba, że ekstremalna wersja z antresolą? :D Jaka w ogóle powinna być minimalna wysokość do antresoli?

kawaler(ka)
23-11-2010, 12:39
Będzie rewelacyjnie, jak uda się zostawić tak jak jest teraz. :D

No to będzie rewelacyjnie. ;) Dostałem potwierdzenie, że jest możliwość przeniesienia wc, umywalki i prysznica w taki sposób jak zaproponowałaś. :)