PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka brama go garażu?



SlawekZ
13-12-2002, 13:14
Mam dylemat czy brama do garażu na dwa samochody jedna szeroka czy dwie waskie?
Czy brama segmentowa, roletowa czy uchylna?
Prosze o radę?

Benicio
13-12-2002, 13:37
Zdecydowanie polecam jedna brame szeroką, niz dwie wąskie. Wychodzi to po prostu taniej. Sam zakupiłem brame szeroką (4,5 m) segmentową i jestem bardzo zadowolony. Właściwie możnaby sie pokusic o jeden mankament - czyto estetyczny.
Sama brama jest wykonana starannie i ładnie (Hormann), natomiast, kiedy jadę na moje osiedle to z daleko "widze tylko ta bramę i nic więcej". Moja żona często o tym wspomina, ale czy to jest problem to nie wiem, dla mnie nie :smile:.

27-12-2002, 11:41
Ja też jestem zainteresowany
Stefan

araman
27-12-2002, 20:55
Benicio jezeli mozesz napisz ile placiłeś za taką bramę i jaka ona jest- ja też planuję brame segmentową brązową 4.5 szeroka 2.25 wysoka.

Benicio
27-12-2002, 23:42
Brama segmentowa Hormann EcoTherm 450x225 z kasetonami, biała + głowica (moduł sterujący) SupraMatic + montaż 6.950 zł.
Brązowa jest troche droższa (różnica 3 może 4 stówek) - pod warunkiem oczywiście, że jest to brąz z ich palety.
Tańsza jest natomiast z takimi poziomymi pręgami zamiast kasetonów (zapomniałem jak to sie nazywa).
Pozdrowienia
B.

araman
28-12-2002, 08:50
dzięki za informację. Ja też planuje kupić bramę segmentową z napędem, czy cena którą podałeś to jest cena katalogowa? Czy można im coś z tego urwać?

Benicio
28-12-2002, 10:58
6950 to cena po rabacie 5%. Muszę przyznać, że ledwo znalazłem (w Gdańsku) firmę, która chciała dać rabat. Wszyscy sie powoływali na stałe ceny producenta itd. i nawet fakt, że rezygnowałem z ich usług nie skłaniał ich do dawania rabatu. Natomiast tam gdzie w końcu brame kupiłem dali mi go bez szemrania (dodam że ceny katalogowe były takie same jak wszędzie).
Jesli planujesz mieć również bramę wjazdową na posesję sterowaną pilotem (ach te wygodne lenistwo :smile: ) to nie sugeruje Ci brania dodatkowego pilota do bramy garażowej, gdyż w zestawie z napędem bramy na posesję są dwa piloty. Wszystkie trzy (1 od bramy garażowej + 2 od bramy na posesję) piloty możesz zaprogramować, żeby sterowały i jedną i drugą bramą.

araman
29-12-2002, 08:58
Czy te sterowniki sa tego samego producenta? Czy może innych ale mozna je dowolnie programować? Czy napęd do bramy na posesje też kupowaleś u tego samego co bramę do garażu.
Dzięki za wcześniejsze informacje. Jestem ciekawy jak sprawa rabatów przedstawia się w Szczecinie.

Benicio
29-12-2002, 10:05
Bramy na posesję jeszcze nie mam - będzie w przyszłym roku. Nie umiem Ci odpowiedzieć czy sterownik do tej bramy jest tego samego producenta, ale tak czy siak, będzie mi montować tą bramę ta sama firma. W innych firmach (oferujących nie tylko Hormanna) również proponowali od razu bramy na posesję, więc wydaje się być to standardem w ofercie. Szacunkowy koszt tej bramy to około 6 tysięcy zł (koszty mogą podwyższyć elementy i obróbki drewniane, jeśli będę chciał jakieś wielkie udziwnienia).
W miejsce, gdzie będzie moduł sterujący bramą wjazdową na posesję, musi byż doprowadzona elektryka.
No to chyba tyle. Pozdrowienia.
B.