PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje fachowca lub podpowiedzi...



asamluk
22-09-2005, 09:36
Witajcie,

poszukuje fachowca w Wawie (może znacie, polecacie kogoś zaufanego i kompetentnego) który powie jakiej długości i jakiej średnicy powinnno być zakończenie komina (wylot spalin z kominka) razem ze strażakiem oraz zamonontuje mi to.

Wkład ma moc 16 kW.

W chwili obecnej mam zamontowane rure o średnicy 120 mm. Ale uważam, że jest po pierwsze za krótka, po drugie za wąska ponieważ mam w kominku słaby cug, gdy otwieram drzwiczki np. przy załadowaniu wkładu to dym cofa mi sie do domu.

Bardzo przepraszam za niefachowe nazewnictwo itp. Laik ze mnie totalny

oleklu
22-09-2005, 14:11
a jaką masz średnice komina?do twego wkładu musi być o średnicy co najmniej160mm i taka średnice powinien mieć wylot strazaka

asamluk
22-09-2005, 17:26
do twego wkładu musi być o średnicy co najmniej 160mm i taka średnice powinien mieć wylot strazaka


Kurcze, nie pamiętam ale obawiam sie, że średnica jest taka sama jak strażaka.

A czy podwyższenie strażaka oraz zwiększenie jego średnicy może poprawić cug?

Rocky
22-09-2005, 19:05
poszukuje fachowca w Wawie (może znacie, polecacie kogoś zaufanego i kompetentnego) który powie jakiej długości i jakiej średnicy powinnno być zakończenie komina (wylot spalin z kominka) razem ze strażakiem oraz zamonontuje mi to.
Jest na forum uzytkownik "kominiarz". W swoim profilu ma adres strony www, a tam jest telefon do niego. Dzwoniłem kiedyś coś się doradzić, na pewno też Ci pomoże.