PDA

Zobacz pełną wersję : Przebicie stropu



oliver74
22-09-2005, 12:24
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i poszukuję pomocy. Planuję zakup wymażonego domku. Mam coś na oku tylko powstał mały problem.
Dom składa się se starej części z lat 50 i nowszej dobudowanej w latach 70 - tych. Nad nowszą częścią jest spory strych wysoki ponad 2,5 m. Tylko nie ma do niego wejścia. Obecnie można wejść tylko od zewnątrz po drabinie. Automatycznie nasuwa się pomysł poświęcenia jednego pomieszczenia na parterze i przebicia otworu w stropie i zrobienie schodów. Na chłopski rozum wszystko wygląda ładnie. Tylko jak to wygląda w praktyce ? Co jest ważne przy takiej przeróbce ? Czy jest to wogóle możliwe czy lepiej byłoby dobudować klatke schodową na zewnatrz budynku ? I oczywiście pytanie o sprawy formalne czyli czy potrzebne są jakieś zgody na przebudowę ? Nie wiem czy to ważne ale dach w tym domu jest jednospadowy z bardzo małym spadem ( prawie płaski.
Z góry dziekuje za sugestie.

22-09-2005, 22:54
wykuwasz otwór 0,70m x 1,20m (lub 0,80m x 1,20m)... kupujesz właz schodowy i osadzasz
nie rozumiem ... w czym problem ?
pzdr

oliver74
23-09-2005, 15:59
Super. Wykuwam otwór osadzam właz schodowy i już ??
Czy to naprawde jest takie proste? Tylko cały czas mam wątpliwości czy nie osłabi sie stropu. Ale ja sie nie znam dlatego wole zapytać znawców tematu. Tylko czy na takie prace potrzebne sa jakieś zgody?

Pozdrawiam