PDA

Zobacz pełną wersję : Ceramika poryzowana - zamiennik Porothermu



Heath
22-09-2005, 22:09
Witam,
w projekcie mam ścianę dwuwarstwową z Porothermu 25 + 14 cm styro. Byłem już właściwie nastawiony na Wienerbergera, ale czy może polecacie inne wyroby z ceramiki poryzowanej? Czy kupowanie oryginalnego PTH to przepłacanie? Podkreślam że intetersuje mnie ceramika poroz. Przejrzałem kilkanaście wątków, ale rzaden nie odpowiada na moje pytanie (dlatego tylko nie piszcie - użyj "szukaj"). Z jakich producentów korzystaliście i jakie wrażenia podczas budowy / eksploatacji?
Dzięki z góry

selimm
23-09-2005, 07:54
http://www.cerpol.com.pl/

lonly
23-09-2005, 08:11
U mnie było podobnie i wybrałem Biegonice Zesławice pustak SZ-220 - MAX (288×188×220) + 12 cm wełny mineralnej, Pustak ok. pewna partia nie trzymała wymiarów ale materiał był mocny jak na ceramikę.

Iwonak
23-09-2005, 08:17
Witam,
w projekcie mam ścianę dwuwarstwową z Porothermu 25 + 14 cm styro. Byłem już właściwie nastawiony na Wienerbergera, ale czy może polecacie inne wyroby z ceramiki poryzowanej? Czy kupowanie oryginalnego PTH to przepłacanie? Podkreślam że intetersuje mnie ceramika poroz. Przejrzałem kilkanaście wątków, ale rzaden nie odpowiada na moje pytanie (dlatego tylko nie piszcie - użyj "szukaj"). Z jakich producentów korzystaliście i jakie wrażenia podczas budowy / eksploatacji?
Dzięki z góry

My mamy POROTON firmy Roben. Produkowany w Niemczech, majster twierdzi, że bardzo równy, dobrze wypalony (nie jest popękany w środku, czy przebarwiony), a ceną nie odbiega od naszych: za sztukę płaciliśmy 3,38zł brutto.

calibra2
23-09-2005, 09:20
nawiązując do rozmowy, zastanawiam się nad jedną rzeczą mianowicie co wybrać jeśli jesteśmy już przy pustakach. Są pustaki droższe 250x180x288 (chyba dobrze napisałam wymiar, chodzi o szerokośc 250 mm) P+W do tego rodzaju daje sie zaprawę tylko w poziomie między pustakami a do zwykłego tańszego pustaka 280x118x288 daje sie już na cały pustak zaprawę (przepraszam za być może mało profesjonalne określenia ale nie jestem zawodowcem, mam nadzieje, że wiadomo o co mi chodzi :) Moje pytanie brzmi skoro droższe pustaki nieco mniejsze wymagają mniejszej ilości zaprawy na moje nieprofesjonalne oko prawie połowę mniej :roll: to może jednak bardziej sie opłaca je kupić. Cena jest wyższa ale odejmując tyle zaprawy co na ten tańszy pustak i pracę robotników to może wybrać ten droższy pustak ????
Mam nadzieje, że nie zakreciłam za bardzo :-?

chechlak
23-09-2005, 09:27
Cena jest wyższa ale odejmując tyle zaprawy co na ten tańszy pustak i pracę robotników to może wybrać ten droższy pustak ????
Mam nadzieje, że nie zakreciłam za bardzo :-?
tez wyszedłem z tego założenia i mam 24 P+W Cerpolu Kozłowice. Bardzo twarda i cięższa niż PTH.

mdzalewscy
23-09-2005, 09:29
tak z doświadczenia: weź Heath rusz tyłek i sprawdz co w pobliskich hurtowniach się sprzedaje, może masz jakąś cegielnię pod ręką, przy 2W firma jest mniej waża, równie dobrze możesz kupić zamiast PH25, mocniejszy U-220

calibra2
23-09-2005, 09:46
chodzi o to czy bardziej sie opłaca kupić zdroższy pustak p+w i zużyć mniej zaprawy ? tylko pytanie ile kosztuje zaprawa :D ( jeszcze nie jestem wtajemniczona )

selimm
23-09-2005, 09:53
policz sobie ile Cie 1m2 danego pustaka kosztuje i masz czarno na białym

Heath
23-09-2005, 14:07
tak z doświadczenia: weź Heath rusz tyłek i sprawdz co w pobliskich hurtowniach się sprzedaje, może masz jakąś cegielnię pod ręką, przy 2W firma jest mniej waża, równie dobrze możesz kupić zamiast PH25, mocniejszy U-220

to swoją drogą :D , ale w tej chwili nie chodzi mi jeszcze o ceny, tylko czy jest w ogóle różnica między "markowym" a resztą, "bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" :lol:

selimm
23-09-2005, 18:48
W scianie 2W i 3W smiem twierdzic ze chyba nie ma roznicy co włozysz do srodka ....to robi tylko za konstrukcje a od ocieplenia jest wełna lub styropian

Janussz
23-09-2005, 19:31
Mnie sprowadził na ziemię hurtownik, który okazał się moim kumplem. Jak powiedziałem mu o Ytongu, porothermie, to tylko zaśmiał mi się w słuchawkę i rzekł: nie kombinuj. Jest cegielnia 30km od nas i tam kup pustaki ceramiczne, a to co zaoszczędzisz właduj w klinkier. Będziesz miał porządną elewację. Ja sprzedaję ytong i inne wynalazki, ale zrobiłem sobie tak jak tobie radzę.

rafałek
23-09-2005, 20:15
tak z doświadczenia: weź Heath rusz tyłek i sprawdz co w pobliskich hurtowniach się sprzedaje, może masz jakąś cegielnię pod ręką, przy 2W firma jest mniej waża, równie dobrze możesz kupić zamiast PH25, mocniejszy U-220

to swoją drogą :D , ale w tej chwili nie chodzi mi jeszcze o ceny, tylko czy jest w ogóle różnica między "markowym" a resztą, "bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" :lol:

Nie zawsze markowy wyjdzie drożej. Trzeba obserwować ruchy cen na rynku i wybrać dobry moment na zakupy. Zimą masz takie martwe okresy gdzie obniżka goni promocję :D

maxymov
23-09-2005, 20:24
chodzi o to czy bardziej sie opłaca kupić zdroższy pustak p+w i zużyć mniej zaprawy ? tylko pytanie ile kosztuje zaprawa :D ( jeszcze nie jestem wtajemniczona )

Zaprawa robiona na budowie kosztowała mnie ok 4 zł na m2 muru stawianego na spoinę poziomą i pionową.

maxymov
23-09-2005, 20:29
Witam,
w projekcie mam ścianę dwuwarstwową z Porothermu 25 + 14 cm styro. Byłem już właściwie nastawiony na Wienerbergera, ale czy może polecacie inne wyroby z ceramiki poryzowanej? Czy kupowanie oryginalnego PTH to przepłacanie? Podkreślam że intetersuje mnie ceramika poroz. Przejrzałem kilkanaście wątków, ale rzaden nie odpowiada na moje pytanie (dlatego tylko nie piszcie - użyj "szukaj"). Z jakich producentów korzystaliście i jakie wrażenia podczas budowy / eksploatacji?
Dzięki z góry

W fazie wyboru materiału na tapecie były: LEIER http://www.leier.pl/tarnow/pl/main.html

i PLECEWICE http://www.plecewice.com.pl/index01.htm

Ostatecznie wybrałem zwyczajne U 220 z Plecewic kupione w lokalnym składzie budowlanym.

Pozdrawiam

Barbicha
23-09-2005, 21:49
zajrzyj tutaj
http://www.biegonice.pl/index.php?file=Produkt&page=index&op=detail&cid=1&tytul=BiegoTerm

24-09-2005, 10:53
Witam,
w projekcie mam ścianę dwuwarstwową z Porothermu 25 + 14 cm styro. Byłem już właściwie nastawiony na Wienerbergera, ale czy może polecacie inne wyroby z ceramiki poryzowanej? Czy kupowanie oryginalnego PTH to przepłacanie? Podkreślam że intetersuje mnie ceramika poroz. Przejrzałem kilkanaście wątków, ale rzaden nie odpowiada na moje pytanie (dlatego tylko nie piszcie - użyj "szukaj"). Z jakich producentów korzystaliście i jakie wrażenia podczas budowy / eksploatacji?
Dzięki z góry

W fazie wyboru materiału na tapecie były: LEIER http://www.leier.pl/tarnow/pl/main.html

i PLECEWICE http://www.plecewice.com.pl/index01.htm

Ostatecznie wybrałem zwyczajne U 220 z Plecewic kupione w lokalnym składzie budowlanym.

Pozdrawiam

Z Plecewic przyjechała mi straszna kaszana :evil: . Pustaki nierówne, źle wypalone, niektóre posklejane :evil:
Też bardzo chciałam ceramikę tradycyjną, ale wywaliłam maxy i mam PTH, który akurat był w bardzo dobrej cenie. Także akurat u mnie wariant tradycyjny okazał się niewypałem (dosłownie i w prznośni ;)) Niektóre ścianki zostały mi z maxów, co na pewno odbije się czkawką przy tynkowaniu.
Także - może nie być tak różowo w kwestii ceramiki tradycyjnej :evil:

mdzalewscy
24-09-2005, 11:07
ja miałem materiał (U-220 i K3) taki sobie, dobrze wypalony, troszeczkę zdażało się popękanych po ściankach zewnętrznych, pustaki średnio równe - słowem do zakceptowania, ale niedaleko mnie wybudował "ktoś" też z K3 i U-220 SZOK !!!, jest tak równo, chyba aptekarz, każdy pustaczek idealnie, spoiny jak przy klinkierze, naprawdę nie trzeba tynkować. Jestem pod wrażeniem. Majster chyba był estetą

Janussz
24-09-2005, 11:42
Ma ktoś może linka do Komtura krzyżackiego. On dobre cegły stosował. Modularne :lol:

Janussz
24-09-2005, 11:51
W Barcianach pod Kętrzynem stoi zamek krzyżacki. Ktoś go kupił. Cegła elewacyjna pierwsza klasa. I ten ktoś w pewnym miejscu tego zamku wstawił okna nowe. Plastikowe :evil:

Heath
24-09-2005, 13:25
W scianie 2W i 3W smiem twierdzic ze chyba nie ma roznicy co włozysz do srodka ....to robi tylko za konstrukcje a od ocieplenia jest wełna lub styropian
a właśnie - o to mi chodziło!! czyw szyscy się pod tym podpisują :lol:

rafałek - dobry pomysł, zaczynam robic grafiki z cenami :lol: . jak to wyglada w praktyce? czekam na promocję albo wychwytuję "dołek" cenowy i np. w lutym płacę, a odbieram np. w kwietniu????

mdzalewscy
24-09-2005, 13:59
a właśnie - o to mi chodziło!! czyw szyscy się pod tym podpisują :lol:
w zasadzie tak, ale ......

są materiały bardziej medialne, np. dom z ceramiki uchodzi za lepszy, droższy, itd... i jeszcze pojęcie bezwładności cieplnej, materiały cięższe (ceramika, silka) bardziej akumulują ciepło, czasami może mieć to znaczenie, dłużej się nagrzewają (wada) ale i dłużej oddają (zaleta).

przykład JoShi, zabrakło prądu i zwierzaki pozdychały, prawdopodobnie gdyby dom był z cięższego materiału, to by temperatura tak nie spadła.

Druga strona medalu, np. przy ogrzewaniu nawiewowym, warto też dobrze przemyśleć rodzaj materiału na ścianę.

Nie twierdzę iż coś jest lepsze czy gorsze, bo to zależy od konkretnego przykładu i potrzeb, ale akurat może mieć znaczenie

anpi
24-09-2005, 14:24
Nie zawsze markowy wyjdzie drożej. Trzeba obserwować ruchy cen na rynku i wybrać dobry moment na zakupy. Zimą masz takie martwe okresy gdzie obniżka goni promocję :D

Dokładnie! Nawet w sezonie może się okazać, że markowy materiał będzie tańszy niż niemarkowy. Ja szukałem silikatów, najtańsza wyszła markowa Silka!

P.e.t.e.
24-09-2005, 14:33
A czy ktoś z Forumowiczów stosował może ceramikę poryzowaną z cegielni Harasiuki?
Harasiuki mają w swojej ofercie pustaki poryzowane klasy 20, a więc chyba najmocniejsze na rynku (np. Wienerberger czy Cerpol produkują pustaki klasy 10 i 15).

http://www.harasiuki.com.pl/

.