PDA

Zobacz pełną wersję : Kanalizacja w domu na gotowo?



Wciornastek
23-09-2005, 08:04
W sobotę będą robić u mnie podbeton do stanu 0. Muszę podać fachowcą przebieg kanalizacji. I tu problem. Jeśli za dwa lata (tak planujemy) będziemy robić łazienki i kuchnię może się okazać że jednak nasz wybór padnie na inne sprzęty a wtedy wymiary i wyjścia kanalizacji mogą nie pasować. Obawiam się że może skończyć się to kuciem betonu. Jak ten problem rozwiązać aby w przypadku zmian było najmniej kłopotów?

niciacia
23-09-2005, 08:08
Na drobne problemy może pomóc ołożenie wylotów rur (na styku z chudziakiem) styropianem, np. 3 cm. Można potem go wydłubać i drobne ruchy wykonywać, a co najważniejsze, np. rurkę wyjąć i zastępić np. kolankiem.

chechlak
23-09-2005, 08:17
W miejscu wyjścia rurek można zalać cieniuteńka warstwę betonu na piasku, która można zawsze skuć i wstawić kolanko czy trójnik. A najlepiej już teraz przemyśleć wszystko dokładnie żeby później juz nic nie zmieniać.

23-09-2005, 08:35
Jak ten problem rozwiązać aby w przypadku zmian było najmniej kłopotów?
Wciórniastku - przy wylocie kanalizacyjnym wkładasz skrzynke zbita z 4 desek o rozm. np. 1,0 m x 1,0 m i zasypujesz ją piaskiem ... pozostała cześć posadzek zabetonowujesz
pzdr

Wciornastek
23-09-2005, 08:48
Wszystko ładnie pięknie a jak nagle stwierdzę, że wanna ma być z lewej strony a nie z prawej?

Majka
23-09-2005, 08:55
to wtedy kujesz 8) :D

niciacia
23-09-2005, 12:54
Wszystko ładnie pięknie a jak nagle stwierdzę, że wanna ma być z lewej strony a nie z prawej?
To się spytaj sam siebie: po cholerę mi takie problemy ?? :D :wink:

Gosia C
23-09-2005, 13:32
my podjęlismy decyzję już teraz gdzie co ma być ( 2 godz spędzone z projektantem ) no i oczywiście pół dnia na pokazywaniu hydraulikowi palcem jak i gdzie ma zrobić
pozdrawiam

zezo
24-09-2005, 08:06
a ja tak myślę że:
- i tak następnie przyjdzie styropian, ile? minimum 8 cm,
- na to wylewka, ile? też jakieś 8 cm,
razem już mamy 16 cm,
nie musisz więc dokładnie co do cm przewidzieć gdzie pozostawisz przejście przez chudziak, rozprowadzisz sobie w tych 16 czy 20 cm, tylko WC już musi być dokładniej wyprowadzone, bo to większa rurka, ale co do wanny, brodzika, umywalki to spoko wystarczy, a najlepiej zapytaj hydraulika on ci doradzi, to nic nie kosztuje.

Wciornastek
26-09-2005, 09:52
a ja tak myślę że:
- i tak następnie przyjdzie styropian, ile? minimum 8 cm,
- na to wylewka, ile? też jakieś 8 cm,
razem już mamy 16 cm,
nie musisz więc dokładnie co do cm przewidzieć gdzie pozostawisz przejście przez chudziak, rozprowadzisz sobie w tych 16 czy 20 cm, tylko WC już musi być dokładniej wyprowadzone, bo to większa rurka, ale co do wanny, brodzika, umywalki to spoko wystarczy, a najlepiej zapytaj hydraulika on ci doradzi, to nic nie kosztuje.
No i dokkładnie tak zostało to zrobione.
Dzięki z rarady